WHITE PATROL

American Pit Bull Terrier - 9. deo

Recommended Posts

ljudi moze pomoc...? dobio sam stene apbt staro nekih 40 dana otp..od kada je kod mene slabo jebe i to vrlo malo a stomuk mu se bas naduvao jel neko imao slicnih problema ...?jedino sto hoce da jede jeste zivo meso a granule ni da pipne...????

Odvedi ga kod veterinara, vjerovatno je pun parazita.

Pit je puno bolji od stafa u prvotnoj namjeni, po zelji, disanju, okretnosti, hrvanju, koncentraciji itd. Neke stvari sto pit radi staf moze samo sanjati. Stafford nije los pas ali pit je u svojoj kategoriji.

Vise generacijska teznja vecine uzgajivaca staforda je umirivanje karaktera staforda. Jos jedna razlika izmedju dvoje je vrijeme potrebno da se oporavi od neke ozljede. Pitu, obicno, puno prije prodju ozljede nego stafordu. Razlika je i u kretanju, obratite paznju ako budete u prilici.

Staford obicno ima nesto kracu njusku i ravnija ledja.

Ponavljam staford nije los ali pit je pit.

Ko što kolega kaže odvedi ga veterinaru.

Što se tiče prehrane tog šteneta, ono se tek prebacuje na krutu hranu pa mu nije dovoljno samo meso i granule.

Daji mu mlijeka(što ima više mliječne masti to bolje).Uz to u mlijeko možeš povremeno razmutiti jaje(nemoj praviti šlag, već samo ga razbij da ga štene lakše popije) i umiješaj malo meda...............

Sta znaci slabija selekcija aj mi to objasni ???

Jel ne planirano leglo kod apbt ne moze da izbaci gr ch -a, sasvim slucajno igrom slucaja jedno davno imao sam priliku da za povodac drzim stene jednog od najpoznatijih ROM pasa mozda si cuo za njega GR CH May Day rom :), iako ja to nisam ni znao bio sam "stene" 10-ak godina vrlo dobro znam kako se treniraju video sam vise treninga nego ti pitova u zivotu, i vrlo dobro znam da vecina tih zuca kojih si postavio nemaju zelju za radom nego su zeljni da im se skine lencuga od 15 kila s kojom provod 3/4 svog zivota, zamisli kako je to lep idilican zivot, zivis gines za gazdu godjes do gr ch titule budes aktuelan neko vreme i odna se vracas na ko kamen tvrd hleb i po koju kost na svakih 15 dana, upravu si kod staforda se vrsi mnogo losija selekcija, ne pari se brat sa sestrom iz istog legla otac sa cerkom i tako, a ja mogu da se kladim da ti svoje misljene baziras na osnovu foruma i onog sto si cuo, imao sam priliku da vidim kako izgleda i dobar pit i odlican staf, jedina razlika je ona koju sam gore naveo a to je UPOTREBA i nista vise.

Pozdrav

Kao prvo, ako znas vec tolko o pitovima kao sto kazes znas kako ide selekcija, planska parenja, pari samo najzdraviji, najbolji u radu (ma kakav bio) itd, ja govorim o pravim uzgaivacima i onim pitadzijama koji znaju nesto i oko genetike ;) a da se ne pari AST u srodstvu ? hmmm ja sam bogami video i drugacije. Ne znam kod koga si video da tako dobar pas koji ima titulu koju spominjes zivi tako ja sam video suprotno, video sam da se takvi psi drze kao dijamant cuvaju se kao oci u glavi. Da se vratim na ovo oko parenja, brat sestra incest niko ne preporucuje to je najtezi incest moguci, sad ko sve pari i sta pari mene ne zanima to je mali procenat pitarosa, veci procenat je ozbiljnih ljudi koji znaj sta rade i kom cilju teze, oces da kazes da jedam Tom Garner ili Lester Hughes nisu znali kako da pare i da su parili tek tako, i bez cilja da to budu zdravi jaki i radni psi !!!

A ovo za moje misljenje, e tu bi druze izgubio opkladu zestoko, poznajem dosta pitarosa, mnogo pitova sam video, i bio uz njih dok nisam nabavio svog dobro sam razmisljao o tome. I takodje sam video prosecnog pita i ODLICNOG stafa (po izlozbama odlicnog) i taj prosecan "kucni" pit je bio 10 u glavu za Stafa po radu (ne onom na koji ciljas) jedino sto je stav bio dosta lepsi, uostalom takva mu je i selekcija da bude lep. Druze moj pitaj iskusnije ljude koji znaju nesto o obe rase i recice ti koji je RADNI a koji PARADNI pas, ako ti to nisi shvatio onda ne znam....

A svaka cast sto si imao priliku da budes u drustvu tako legendarnog psa, al vidis ne iskoriste svi tu sansu pa da nesto i nauce o takvim psima, kladim se da bi se vlasnik May Day-a lepo nasmejao na tvoje poredjenje pita i staffa u radu...

To je kao kada bi ja poredio APBTa sa AST-om po lepoti i govorio pit je mnogo lepsi, realno nije, ali meni jeste, isto tako postujem to sto ti volis rasu koju odgajas i to sto tvrdis, ali realnost je drugacija.

Poz i sve najbolje, nadam se da ovo neces shvatiti kao svadju samo razmenjujemo misljenja ;)

Ima jedan takav incest kod nas, leglo koje ne zna za poraz, znas na sta mislim, nazalost ti si mene skroz pogresno shvatio, ti si svojom izjavom rekao da je cela rasa takva,a nije, zelja za radom je ista ako se ker na rad navikne, u mom kraju ima staf 11 godina i par meseci da te ne lazem, i dan danas trci sa gazdom pored bajsa po 10 15 km po kosutnjaku, kada vidi da gazda uzima povodac loptu drvo gumu ili sta god ker iskace iz boksa visine 1.90m svojim ocima sam to video da mi je rekao ne bih mu verovao,igra se sa mojom kujom od 15 meseci, na jednoj livadi kod Difa u kosutnjaku ja zaboravim kad smo dosli po 2 3 sata bez prestanka trce skacu lome se ja ne znam sta ti podrazumevas pod radom, mozda tebe fascinira kad vidis da ker na traci trci 2 3 sata,al meni je mozda malo bolje da se djuska sa drugim kerom jer tesko da se ker umori isto na traci po ravnom ili kad trcis po livadama gore dole levo desno, nemam ja nista protiv pitova daleko od toga volim ih isto koliko i staforde jer je ZA MENE to sve SLICNO, i pre neki dan sam hteo da napisem kad je neki vidovvnjak predvideo da je buducnost ast-a "3 kruga po ringu pa mesec dana pauza" pa sta vi mislite da se staford radja za izlozbe, stavi ga u boks i na svetsku i sto posto uspeh, kako da nije iza svake titule stoji debeo rad sa psom tesko da iko tako moze bilo sta da uradi i kod nas a kamoli preko, tako da pustite stafa nek se manekenise nemoj da mislite da su to cave jer nisu, i to su psi bez greske al samo kod pravog vlasnika :)

Pozdrav

Ne fascinira me to, mene fascinira kada pit pretrci 10 15 km pa posle 15min radi pecaljku kao lud, pa ga prosetas posle krace pauze a on ko nov (govorim o utreniranom pitu), pa kada se igras sa njim fascinira me ta njegova zelja da je bolji da ne padne da se rve kao lud, kada skoci 2, 3 metra uz drvo, kad vidis da savrseno dise da puca od snage, ne kazem da staff ne moze to i da je neki invalid kad nije to bi bila laz da kazem, ali pit to radi bolje moras priznati. Znam ja staffova koji rade extra pucaju od snage mogu sve kao pit ali opet za nijansu slabije e to je do selekcije, nadam se da shvatas !!! Mozda su nekada bili isto ali sada nisu nazalost, ljudi cene nesto sto je u modi a zabiravljaju da su psi PSI a ne igracke, inace planirao sam u skorijoj buducnosti da nabavim i stafforda zbog mogucih zakonskih promena za drzanje pitova. ja volim staffove i postujem ali je realno da nisu fizicki sposobniji od pita,

Ne fascinira me to, mene fascinira kada pit pretrci 10 15 km pa posle 15min radi pecaljku kao lud, pa ga prosetas posle krace pauze a on ko nov (govorim o utreniranom pitu), pa kada se igras sa njim fascinira me ta njegova zelja da je bolji da ne padne da se rve kao lud, kada skoci 2, 3 metra uz drvo, kad vidis da savrseno dise da puca od snage, ne kazem da staff ne moze to i da je neki invalid kad nije to bi bila laz da kazem, ali pit to radi bolje moras priznati. Znam ja staffova koji rade extra pucaju od snage mogu sve kao pit ali opet za nijansu slabije e to je do selekcije, nadam se da shvatas !!! Mozda su nekada bili isto ali sada nisu nazalost, ljudi cene nesto sto je u modi a zabiravljaju da su psi PSI a ne igracke, inace planirao sam u skorijoj buducnosti da nabavim i stafforda zbog mogucih zakonskih promena za drzanje pitova. ja volim staffove i postujem ali je realno da nisu fizicki sposobniji od pita,

Kapiramo se nek se ovde zavrsi, nadam se da ces uskoro imati priliku da uzmes stafa i promenices malo misljenje.

Pozdrav

ljudi moze pomoc...?
Druže rano je 40 dana da se odvaja od keruše. Zovneš predhodnog vlasnika da ti kaže jel dodavao čvrstu hranu i čime je hranio. To ti je osnov i za stariju štenad a kamoli za 40 dana. Uglavnom, dosta dosta rano.

dobra polemika. moje je mišljenje da maksimilijaner ima pravo. jedna konstatacija na sve ovo. postavio sam pitanje posle jedne polemike koju sam i sam imao i to pokrio sa podatcima i naveo sam i sajtove na kojim sam pronašao podatke. mislim da bi trebali malo više da se tvrdnje pokrivaju konkretnim tvrdnjama koje su dostupne svima jer mislim da je ovo forum na kojem bi svi mi zajedno trebali da delimo saznanja sa drugima sve u svrhu da probamo da sačuvamo rasu na ovim prostorima jer je neminovno da smo pred zabranom držanja ovih pasa. i moji postovi su napadnuti i naravno ne pobijeni sa konkretnim podatcima nego u sistemu ja mislim da je tako pa je onda to tako. postavio sam pitanje i nitko od zagovornika mi nije dao odgovor. gde se to održavaju takmičenja u snazi (vuča tereta ,,, i bilo šta slično) pa da i sam dovedem kera da vidim koliko vredi. u 20. godina koliko se družim sa ovom rasom,na našim prostorima samo čujem priče o šampionima i to po mečevima i ničem drugom.komentarišete o tome koliko koji može više da povuče , izdrži i slično ,a ja bi volio da saznam gde su ta takvičenja održana i gde se održavaju da se ti psi takmiče međusobno jer bi volio da prisustvujem ili je to ono,vidim kera pa ja to samo odokativno donesem zaključak,e ovaj može da povuče. molio bih konkretan odgovor,a ne odgovor u obliku pitanja na ovo moje pitanje.hvala unapred.

ljudi moze pomoc...?
Druže rano je 40 dana da se odvaja od keruše. Zovneš predhodnog vlasnika da ti kaže jel dodavao čvrstu hranu i čime je hranio. To ti je osnov i za stariju štenad a kamoli za 40 dana. Uglavnom, dosta dosta rano.

pa od 40 do 50 neznam tacno pa on kaze da je i on ima problema sto se tice ishrane jer sve mora u vodi a o tvrdim granulama da i ne pomisljam sad mi ostaje da cekam veta i ka vidim sta mi on kaze.....da li neko zna sta znaci ako se u izmetu nadju gliste duzine 4 cm lik kaze da je dao tablebu protiv glista sta to sada tacno znaci

dobra polemika. moje je mišljenje da maksimilijaner ima pravo. jedna konstatacija na sve ovo. postavio sam pitanje posle jedne polemike koju sam i sam imao i to pokrio sa podatcima i naveo sam i sajtove na kojim sam pronašao podatke. mislim da bi trebali malo više da se tvrdnje pokrivaju konkretnim tvrdnjama koje su dostupne svima jer mislim da je ovo forum na kojem bi svi mi zajedno trebali da delimo saznanja sa drugima sve u svrhu da probamo da sačuvamo rasu na ovim prostorima jer je neminovno da smo pred zabranom držanja ovih pasa. i moji postovi su napadnuti i naravno ne pobijeni sa konkretnim podatcima nego u sistemu ja mislim da je tako pa je onda to tako. postavio sam pitanje i nitko od zagovornika mi nije dao odgovor. gde se to održavaju takmičenja u snazi (vuča tereta ,,, i bilo šta slično) pa da i sam dovedem kera da vidim koliko vredi. u 20. godina koliko se družim sa ovom rasom,na našim prostorima samo čujem priče o šampionima i to po mečevima i ničem drugom.komentarišete o tome koliko koji može više da povuče , izdrži i slično ,a ja bi volio da saznam gde su ta takvičenja održana i gde se održavaju da se ti psi takmiče međusobno jer bi volio da prisustvujem ili je to ono,vidim kera pa ja to samo odokativno donesem zaključak,e ovaj može da povuče. molio bih konkretan odgovor,a ne odgovor u obliku pitanja na ovo moje pitanje.hvala unapred.

Ajde polako da krenem da iznosim neke moje stavove.

Neko ko drzi pitove 20 godina, kako kazes, se slaze sa maksimilijaner-om koji tvrdi da su AST i APBT po radu ISTI tj da imaju iste fizicke mogucnosti nije za 20 godina shvatio da je realnost obrnuta da je APBT ispred AST-a po fizickim i radnim mogucnostima, tekstove koje si izneo o tome kako su AST i APBT ista rasa ne sporim tj ti tekstovi opisuju vreme dok su bili, ali sada vise nisu, simba je to lepo objasnio. Mislim da se kod pitova ta zelja za radom i izdrzljivost, zdravlje mogu odrzati na razne nacine i mogu se selektovati.

Evo ima takmicenje u vuci tereta, Kunbaracs, Mađarska, 17.-18.-19.09.2010.

Evo sajt http://www.sulyhuzas.hu/

Ako je daleko madjarska mogli bi i u Srbiji da se organizujemo pa da napravimo nesto slicno.

U mnogim stvarima se slazem sa tobom i maksimilijaner-om ali da su AST i APBT jednaki po vizickim sposobnostima sa tim ne mogu da se slozim, mnogo je veci procenat radnih APBT-ova u odnosu na radne staforde, tako da to ovaj AST moze isto ko i pit mi zvuci kao bajka ne kazem da AST ne moze da radi ali nije to isto kao APBT.

Razmislite logicno da je tako sto bi ljudi drzali "ilegalne" pse kad bi mogli da imaju dozvoljenog ASTa koji moze da ide na izlozbe cije se odgaivacnice legalno prave cija su okupljanja dozvoljena, a opet pored toga da imaju broj 1 radnog psa koji je isti kao Pit, da je tako pitova danas ne bi bilo....

postavio sam pitanje i nitko od zagovornika mi nije dao odgovor. gde se to održavaju takmičenja u snazi (vuča tereta ,,, i bilo šta slično) pa da i sam dovedem kera da vidim koliko vredi.

Imaš u mađarskoj, poljskoj, češkoj... prvi je sad, kako je i Sholym rekao, u Kunbaracsu u Mađarskoj.

Ja idem jer je i meni želja sa svojom kujicom ići na takva natjecanja.

pa od 40 do 50 neznam tacno pa on kaze da je i on ima problema sto se tice ishrane jer sve mora u vodi a o tvrdim granulama da i ne pomisljam sad mi ostaje da cekam veta i ka vidim sta mi on kaze.....da li neko zna sta znaci ako se u izmetu nadju gliste duzine 4 cm lik kaze da je dao tablebu protiv glista sta to sada tacno znaci

Ima gliste,zato mu je stomak i nadut.Pod hitno ga ocisti i odvedi sto pre veterinaru.Sto se tice ishrane,pasiraj mu hranu,neka bude sto tecnija,jos je mali za cvrste obroke.Jogurt,kuvano meso,pirinac,eventualno kafortan i bice sve ok.Sad da se osvrnem na novu temu...U zivotu sam sam video ogroman broj staforda i pitova i moj je zakljucak sledeci : Staford je odlican pas,radan je,ima mirniji temperament,odan,lep,jednom recju ljubimac.Pravi pit je psihopata.Svaki delic njega zeli da je u akciji,pokretu,da uvek bude prvi,uvek bude najbolji.Ide do kraja,nebitno da li je borba ili ljubav prema vlasniku ili porodici.Cesto ruzan,cesto naporan ali jednom recju savrsen.

Ajde polako da krenem da iznosim neke moje stavove.

Neko ko drzi pitove 20 godina, kako kazes, se slaze sa maksimilijaner-om koji tvrdi da su AST i APBT po radu ISTI tj da imaju iste fizicke mogucnosti nije za 20 godina shvatio da je realnost obrnuta da je APBT ispred AST-a po fizickim i radnim mogucnostima, tekstove koje si izneo o tome kako su AST i APBT ista rasa ne sporim tj ti tekstovi opisuju vreme dok su bili, ali sada vise nisu, simba je to lepo objasnio. Mislim da se kod pitova ta zelja za radom i izdrzljivost, zdravlje mogu odrzati na razne nacine i mogu se selektovati.

Evo ima takmicenje u vuci tereta, Kunbaracs, Mađarska, 17.-18.-19.09.2010.

Evo sajt http://www.sulyhuzas.hu/

Ako je daleko madjarska mogli bi i u Srbiji da se organizujemo pa da napravimo nesto slicno.

U mnogim stvarima se slazem sa tobom i maksimilijaner-om ali da su AST i APBT jednaki po vizickim sposobnostima sa tim ne mogu da se slozim, mnogo je veci procenat radnih APBT-ova u odnosu na radne staforde, tako da to ovaj AST moze isto ko i pit mi zvuci kao bajka ne kazem da AST ne moze da radi ali nije to isto kao APBT.

Razmislite logicno da je tako sto bi ljudi drzali "ilegalne" pse kad bi mogli da imaju dozvoljenog ASTa koji moze da ide na izlozbe cije se odgaivacnice legalno prave cija su okupljanja dozvoljena, a opet pored toga da imaju broj 1 radnog psa koji je isti kao Pit, da je tako pitova danas ne bi bilo....

slažem se sa maksimilijanerom u tome da ima najvažniju ulogu trening psa jer sam viđao pse za koje su rekli da su stafordi, koji su se neverovatni pokazali uz pravu pripremu. u tome se slažem s njim. što se tiče takmičenja. ranije sam naveo da sam vspao iz aktivnog držanja pitova zbog drugih obaveza i sada stvarno laički pitam na ovu temu. ok je da tih takmičenja ima npr. u mađarskoj.... ,ali mene stvarno brine šta se kod nas dešava. ZNAČI TOGA U SRBIJI NEMA. i sve vodi da ćemo mi koji imamo tu rasu postati ilegalci što samo sa sobom povlači određene konsekvense. evo jedan predlog pa vi recite na to vaše mišljenje !!! da li ste probali da kontaktirate neko kinološko društvo ili nešto slično da se složi s vama i da s njima u suradnji organizujete jednu takvu nazovi predstavu kod nas. mislim da bi to pomoglo da se ova rasa pokaže i kod nas u drugom svetlu u odnosu na ono kada se spomene samo ime APBT. i mislim da bi to bilo dobro i propratiti nekim medijima u bilo kakvom obliku. to bi po mom bilo najbolje oružije za borbu protiv zabrane držanja ovih pasa. na forumu se stalno vide neki sukobi mišljenja o tome koji pas bolji ,koji jači,koja linija ovakva ili onakva.... nigde nisam video neko udruživanje istomišljenika. ima ne znam sad u kom delu foruma nekakva kratka rasprava o ovoj ideji,ali pojeo vuk magare. interesuje me vaše mišljenje o ovome,jer mislim da među ljudima kojima je stalo do ove pasmine ima ljudi koji bi mogli imati uticaja u realizaciji ove ideje. puno pozzzzzzz

ovo je dosta tacno,ipak ima mnogo vecu zelju da radi.Staf je dobar na neke krace staze.Ja imam stafa,oce on da radi ali nema tu zestini i zalju kao pit.Primetio sam da kad trcimo oko 5km posle toga dise ko lud kao da ce mu dijafragam izaci na nos i legne u ciniju za vodu i dok se malo na stabilizuje nista ga ne zanim...a drugar ima pita onaj bi mogo ceo dan da trci i da se ne umori,mozda bi staf bio bolji da je malo laksi...ali je staf lepsi :lol:

pozzz sholym

Da je staf dobar na duge staze koristili bi ga i dalje u ilegalnim radnjama. Toliko o razlikama i slicnostima!

A sad jedna dogodovstina od juce. Odvedem kera u park kad tamo gomila dece. Decaci igraju fudbal (desetak njih) a devojcice se igraju sa nekim bacenim (napustenim) stencima. Roditelji prevrcu ocima, opasan ker bez korpe i tako to. Neki pitaju hoce li da napadne decu dok trce ili loptu. Odaljim se malo i pustim Simbu malo da ga iscimam a i da pokazem da nije vuk vec da po nesto i zna. Reko aj da vide da ume vuk i "mesto" da radi. Posadim ga na mesto i odaljim se jedno 20 metara. U ruci drzim neku grancicu i tiho mu kazem "ajde". On poleti koliko je ziv i "BUM" pravo u moje noge. Izuje me tako kvalitetno da sam se prvo prizemljio na plecke a posle na dupe. Desavalo se i ranije al sto bas sad? Cujem ja smeskaju se i zgranjavaju. Ustanem kao da nista nije bilo, jos malo se poigram pa sednem da me malo bude sramota :oops: .

Kad eto ti ga jedan decak iz one grupe. Pita hoce li da ujede ker. Ja kazem nece a Simba ko po komandi vrti dupetom i pridje klincu. Ovaj ima dva kera pa krene da se gura sa njim, da ga mazi, prevrce, sede na travu. Vide to ostala deca pa oce i ona i u jednom trenutku desetoro dece se otima ko ce da ga pomazi. Krene tu foto sesn sa telefonima, te ovako te onako. Lezi, ustani, prevrni se, drz' ga za am...

Roditelji brane al' dzaba kad svi oce. Da nebi dece, bilo bi i vuk i bik i ko zna sta jos. :wink:

Sve je relativno,mada globalno receno,vecina pitova imaju vecu zelju za radom.To vam kazem ja jer imam dugogodisnje iskustvo i sa pitovima i staffovima.

Da zivim dole sigurno bih organizovao ljude za neko APBT/AST/SBT/BT/AB drustvo koje bi okupilo vlasnike i ljubitelje i koja bi se bavila edukacijom o rasama i naravno sportskim takmicenjima koja prati ove rase i njihove mikseve.To mi je vec odavno san koji nazalost jos uvek ne mogu da realizujem.Mozda za nekih 5-6 godina.

Sto bi uzeo zucu ako nisi zainteresovan za borbe ????

Sta ti mislis da staf ne moze tako da izgleda ili sta vec je razlog ???

Molim te navedi mi bar 3 razloga ???

A da ja tebe pitam, da li si ikada imao pita ? da li si uopste trenirao pita ili bar gledao kako on trenira ? Da si to video ne bi pitao to sto sada pitas, uze bi ga jer je kod njega vrsena 10 puta jaca selekcija nego kod tog tvog zuce !!! zato sto je 101% pit.

To sto kazes da je mrsav neki to ne vide tako, to je savrseno suv i utreniran PIT, koji ima bolji tretman, bolje isplaniranu ishranu i trening nego sto mozes da zamislis , da pratis temu znao bi sta mi ovde cenimo.

Upravu si taj tvoj zuca moze sve isto kao ovaj "moj" samo sto ovaj "moj" moze to 15 puta bolje, jace, brze,sa vise zelje, a da izgleda svezije, pa i kad vise ne moze on oce jos to je moj druze APBT ;)

tako je Sholym druze u potpunosti se slazem , bez uvrede ima jako dobrih amstaf-a ali pit je pit pa cak i mjesavine od pita a ja sam ih imao i radim s njima...1. pit x boxer, 2. pitx rott, 3. pitx amstaf... uz odredeni trud daju dobre rezultate..ali iskreno ni priblizno kao jedan previ utrenirani - dzepni pit kako smo ga ovdje prozvali...

282310.jpg

peraschking2bd4.jpg

A sto tek ovi "mrsavci" mogu. Sigurno vise i bolje nego iti jedan staford.

tako je slazem se u potpunosti.... :mrgreen:

AST po mom ukusu :wink:

Evo jos jednog spretnog :mrgreen:

I ovaj lik je ukrao DMX-a sa Arisovog promo klipa,a i dobar je,uporan :wink:

Guest
This topic is now closed to further replies.