WHITE PATROL

American Pit Bull Terrier - 9. deo

Recommended Posts

imam i ja za tebe par pitanja,ali ovo nisu sarkastična pitanja nego vidim iz tvog komentara da si aktivan u priči oko pitova. ja imam obaveza oko kuće,porodice,posla i stvarno nisam aktivno u pit priči jedno desetak godina. sada imam kuju koja se zove Đurđa i koja je klasični kućni ljubimac i sa njom se ne radi apsolutno ništa. jednostavno je s nama iz ljubavi i u neku ruku član porodice. Prvo pitanje je kako da postavim sliku,imam problem s tim jer stvarno ne mogu da shvatim kako se to radi,ako možeš pomozi!? drugo pitanje je vezano za pitove. kroz ceo forum se provlači priča o tome koji su dobri pitovi,koji loši,koji bolje dišu,koji su bolje kondicije...,a svi,doslovce svi govore da se NE BAVE BORBAMA !!! ja sam bio aktivan u pit priči 90-tih godina i to od samog početka 90-tih kada je pit kod nas najviše uzeo maha. tada se znalo koji su to dobri pitovi. pravi pit je morao da se dokaže kroz borbe i samo na taj način. drugi ker se dokazuje kroz izložbe i ne možeš reći da imaš pravog kera ako iza njega nema uspeha na izložbama. tako vredi i za pita,ali se dokazuje na drugi način. tako se isto određivala i cena psu. malo mi je nejasno ako se niko time ne bavi kako svi(ne mislim bukvalno svi) tvrde da imaju pravog kera. nemoj da čitaš između redova da sam se bavio borbama jer sam naveo da se moji kerovi nikada nisu borili i nisam ih nikada ni držao zbog toga. iz tog razloga nisam nikada ni tvrdio da imam dobre kerove i kada sam nekada nekome dao kera morao je da garantuje da neće ići u borbu !!! linije su kod nas izmešane i veruj mi da nema čiste linije pa se ni na osnovu toga ne može tvrditi da je ker pravi(a to znam jer sam bio u toj priči kada je bila najaktuelnija i znam da se mešalo sve i svašta da bi se dobio bilji ker). sad me interesuje po čemu se to danas govori koji je pravi pit kada se niko ne bavi borbama i niko ne proba psa u onome po čemu se jedino i ocenjuje ??? hvala u napred i nije pitanje ni malo dvosmisleno mada tako izgleda na prvu loptu,ali stvarno ne znam kako drugačije da ga postavim. pozzzz

Ima cistih linija druze samo sta podrazumevas pod tim linija. Npr ako racunas na potomke neki starih ROM pasa imas mnostvo cistih linija ako to racunas kao liniju, ja znam dosta cistih Zebo pasa, kao i red boy pasa....

Drugo ja mogu da kazem da imam dobrog pita za ono zasta ga koristim ne moraju to biti samo ilegalne radnje, npr moj pas je dobar u skakanju dugo trci jer dobro dise brz je i agilan, sad neko ima npr psa koji sve to radi bolje samim tim je to bolji pit od mog ;)

Kod drzi pita za ilagelne radnje njemu to nije bitno bitan mu je ring rezultat ;)

Moze i po papiru da se da neki sud koji je bolji koji losiji.

Ako drzis psa za ljubimca boli te uvi, ja drzim mog pita jer volim rasu i drzim ga kao ljubimca, radim sa njim svakodnevno trenira sada je u extra formi, ne znaci da ako se ne drzi za ilegalne "Sportove" ne treba da se radi sa njim i da se na taj nacin vide njegove mogucnosti ili ne mogucnosti !!!!

Postoji 10000 primera da ne nabrajam sada.

Lepa polemika. Istorijat-ok mada i tu ima više struja. Da su ista rasa, to ne. Imaju isti koren, ali je kalem drugi. Znači drugačije se orezuju da bi dobro rodili. Polako se pitovi pod pritiskom dele na radne i paradne, pa se i vlasnici tako polarizuju. Paradni me iskreno plaše. Najsrećniji bih bio da im daju drugo ime, da nebi za 20 godina i neki kekeci nosili ime pit. Valja nešto naučiti i sa buldog scene, pa greške i opasnosti sprečiti. Buli pitovi su uveliko tu... a ovi naši džepni polako idu u albume.

Slazem se sa tobom simba, samo i radni pitovi mogu da se podele po radu !! Imas one da ih nazovemo ilegalce (da ne shvate ljudi pogresno) imas pitove poput nasih ovde bar vecine, a to su pitovi koji su u top treningu kojima je merilo kvaliteta agilnost brzina izdrzljivost. opet imas one npr koji se koriste za body gard sve je to vrsta rada, svaki rad je bolji od nerada !!!!

Npr ljudi koji pare dva pita koja su agilna i npr dokazana na nekim turnirima u vuci tereta itd, opet rade u dobrobit rase, bar ja na to tako gledam !!!!

AKC ne priznava pita kao rasu, priznava samo AST-a.

AKC je: American Kennel Club :!: http://www.akc.org/

A UKC je: United Kennel Club http://www.ukcdogs.com i oni nepriznaju APBT-a kao rasu :!:

ADBA je: American Dog Breeders Association http://www.adba.cc

PS: Verujem da vec znate ali nije na odmet opet napisati :wink: :!:

POZZZ :!:

http://www.akc.org/breeds/index.cfm?nav_area=breeds

Ako pogledas "--Select an AKC Registered Breed--" nigde nije american pit bull terrijera.

http://www.ukcdogs.com/WebSite.nsf/WebPages/LrnBreedInfo

Ako pogledas "Choose a breed..." tamo vidis american pit bull terrijera.

Verovatno si zbunio skraćenice.

slažem se,obraćam se sholumu i simbi!!! vidim da su shvatili polemiku na koju daju komentare. baš zbog toga smo dobili kod nas,naglašavam kod nas dva kera iste rase,APBT i AST. naglasio sam kod nas jer su negde priznati pod jednim ili drugim imenom. kao što sam pisao do razlike je došlo selekcijom unutar jedne rase. mi imamo ovde jedan veliki problem i jako veliki. kod nas APBT uopšte nije priznat u kinološkoj organizaciji i čak šta više u nekim gradovima i opštinama je zabranjen. u razgovoru sa jednim kinološkim sudijom sam saznao da je zabranjen na području grada beograda i da se na tome radi i u novom sadu,a da se čak prepisuje i zakon republike hrvatske koji stupa na snagu 1. januara o potpunoj zabrani APBT na području cele države. u beogradu hoće da naprave društvo koje bi brinulo o zaštiti i sačuvanju pasmine,ali koje zbog ovih regulativa ne sme u svom imenu ni da spominje ime rase APBT. moje mišljenje je da MORA postojati neka organizacija,društvo ,nazovimo kako hoćemo koja bi ustvari odredila nekakve regulative o tome na koji način uopšte odrediti kvalitetu psa. jer kako rekoše sholum i simba sve se svodi na to kako mi pojedinci odlučimo da radimo sa psima i u kom smeru ih odgajamo dobićemo ko zna koliko vrsta APBT kao što se dobio i AST. opet mene sada interesuje i molio bih ako ima neko neku stvarno ozbiljnu ideju i odgovor da komentira,kako i na koji način nešto organizovati kada se to na kraju svodi na ilegalu samim tim ako rasa nije priznata ili još gore ako je zabranjena na tom području ili u celoj državi.mislim da su sholum i simba lepo zaključili i ostavili pitanje otvorenim i ako se nađe adekvatan odgovor na to pitanje mislim(opet moje mišljenje) da ćemo i mi moći lakše da se usmeravamo u samom odgoju psa kojeg imamo.

Na gazdaricu :wink:

Nosi korpu medju ljudima,nazalost,mada,odgovorno sa njene strane.

Imas slike koje sam postavljao od njega negde na forumu,koje sam ja uslikao.Pas je nase gore list.

AKC ne priznava pita kao rasu' date=' priznava samo AST-a.[/quote']

AKC je: American Kennel Club :!: http://www.akc.org/

A UKC je: United Kennel Club http://www.ukcdogs.com i oni nepriznaju APBT-a kao rasu :!:

ADBA je: American Dog Breeders Association http://www.adba.cc

PS: Verujem da vec znate ali nije na odmet opet napisati :wink: :!:

http://www.akc.org/breeds/index.cfm?nav_area=breeds

Ako pogledas "--Select an AKC Registered Breed--" nigde nije american pit bull terrijera.

http://www.ukcdogs.com/WebSite.nsf/WebPages/LrnBreedInfo

Ako pogledas "Choose a breed..." tamo vidis american pit bull terrijera.

Verovatno si zbunio skraćenice.

Jbg. da nije namerno :!: Hvala na ispravci :!: :wink:

a>

Đurđa

lepa ti je kuja , koliko kg u pitu?

verovo ili ne,nemam pojma,haha,al ozbiljno. nikako vremena za to. taman da počnem da malo radim s njom ,kad se skupilo baveza, posla... tako da odustanem. đurđa je jednostavno naša maza i miljenica celog naselja u kom živim. nema deteta da se ne pomazi s njom kada prolazi kraj kuće, ai odrasli je uvek zovu u prolazu. tako da na nju i gledam nekako na taj način da mi uopšte nije bitno koliko je teška i kakva je,jel valja il ne. dolaze stalno neki koji drže pitove pa kažu da je dobro leglo i ostalo ,al nemam vremena da se više bavim njom

Setam Kanibala (pit bul) i lik koji kosi travu na oko 100m od mene baca kosu i zvizdi prema meni. Ja se izgubio, skontam ko je (lik ima 4 psa koja koristi u borbama) i pokusam da izbegnem dijalog, ali on ide prema meni.

On: Jel to pit bul?

Ja: Jeste.

On: Od kojih je pasa?

Ja: Ne znam.

On: Jesi ga pustao u mec?

Ja: Nisam.

On: Pitam jer i ja imam 4 komada.

Ja odem i pomazim Kanibala i kazem mu: "E moj brate imas srece sto si naleteo na mene".

Ne mogu da verujem koliko su ljudi jos napaljeni na te borbe. Aj kontam mladost ufurani klinci, al ne razumem starije ljude od 50 i vise godina (ipak su oni prosli nesto u zivotu i trebali imati neku svest i savest). Posle ovog ne verujem da cu veceras moci da zaspim kad kontam da taj lik i jos njih par zivi na oko 1km od mene.

Lepa polemika. Istorijat-ok mada i tu ima više struja. Da su ista rasa, to ne. Imaju isti koren, ali je kalem drugi. Znači drugačije se orezuju da bi dobro rodili. Polako se pitovi pod pritiskom dele na radne i paradne, pa se i vlasnici tako polarizuju. Paradni me iskreno plaše. Najsrećniji bih bio da im daju drugo ime, da nebi za 20 godina i neki kekeci nosili ime pit. Valja nešto naučiti i sa buldog scene, pa greške i opasnosti sprečiti. Buli pitovi su uveliko tu... a ovi naši džepni polako idu u albume.

sta rec nego BRAVO! za ovaj tekst, kratko i jasno :D

Slazem se sa tobom simba, samo i radni pitovi mogu da se podele po radu !! Imas one da ih nazovemo ilegalce (da ne shvate ljudi pogresno) imas pitove poput nasih ovde bar vecine, a to su pitovi koji su u top treningu kojima je merilo kvaliteta agilnost brzina izdrzljivost. opet imas one npr koji se koriste za body gard sve je to vrsta rada, svaki rad je bolji od nerada !!!!

Npr ljudi koji pare dva pita koja su agilna i npr dokazana na nekim turnirima u vuci tereta itd, opet rade u dobrobit rase, bar ja na to tako gledam !!!!

dobro gledas, samo vas rad kao i moj je vise sportski daleko samo mi od nekog rada, ali bolje i to jer sa psima se radi na poslusnosti , na kondiciji i to sve skupa izgleda super.A sad ilegalaca ce uvijek pit na zalost, kao i neukih ljudi koji svojim postupcima i metodama bacaju ovu savrsenu rasu u margine.....lp

Setam Kanibala (pit bul) i lik koji kosi travu na oko 100m od mene baca kosu i zvizdi prema meni. Ja se izgubio, skontam ko je (lik ima 4 psa koja koristi u borbama) i pokusam da izbegnem dijalog, ali on ide prema meni.

On: Jel to pit bul?

Ja: Jeste.

On: Od kojih je pasa?

Ja: Ne znam.

On: Jesi ga pustao u mec?

Ja: Nisam.

On: Pitam jer i ja imam 4 komada.

Ja odem i pomazim Kanibala i kazem mu: "E moj brate imas srece sto si naleteo na mene".

Ne mogu da verujem koliko su ljudi jos napaljeni na te borbe. Aj kontam mladost ufurani klinci, al ne razumem starije ljude od 50 i vise godina (ipak su oni prosli nesto u zivotu i trebali imati neku svest i savest). Posle ovog ne verujem da cu veceras moci da zaspim kad kontam da taj lik i jos njih par zivi na oko 1km od mene.

no coment...toga kod mene gotovo vise i da nema....jer oni koji se time bave sigurno ne kose travu......lp :mrgreen:

Guest
This topic is now closed to further replies.