WHITE PATROL

American Pit Bull Terrier - 9. deo

Recommended Posts

Ja se izvinjavam, meren je pre 2 minuta.

Ima 29 kg.

bas je surov sve sami misici,moj bole ima 11meseci a ima 25kg kolko li ce on jos napredovati sto se tice kilaze.....

i onda nek pricaju gluposti kako pit nemoze da bude velike kilaze ili da i ako jeste nece baciti velike potomke. moj Tom ima oko 25 kg u pitu a zimi zna da nabije i 34 kg. stene koje sam ostavio od njega bi trebalo da ga presisa. bicu sretan covek ako bude preko 27 kg u pitu, to je vec onda ono : AKO NIJE PIT, ONDA JE SAMO PAS!!HE HE

Moj pas je patuljak naspram vasih :shock:

Uskoro cemo postaviti slike nove doterane kilaze.

Aris je bas lepo utegnut, kao da se rasirio malo ? ili mi se cini..>??

Da li zna neko gde ima (i da li ima) da se kupi knjiga o pitovima "na raskrscu istine" ???

trebao bis pitati ARGIOPE cini mi se da mi je jednom spominjala da ima tu knjigu i ja bih je rado nabavio..

Knjiga je izdata 1991., ne verujem da ima gde da se kupi, ova koju ja imam je isla od ruke do ruke. Imala sam je i skeniranu na kompu, ali mi je upao virus i sve pobrisao. Ovih dana, kad budem imala vremena videcu da svratim do kopirnice da je opet skeniraju, pa je stavljam na rapid share.

To je dobar video! Nije mali Aris tek bilo koji pas :D. Sto ne vidis da krenete neki sport u kome mozes da se takmicis sa njime?

Ovaj lijevo zgulio koljeno dok je pokusavao drzati psa... :lol: :lol: :lol:

Ima li jos slika?31663145348418407414423.jpg

NE moze to slikati ... tuce preko 30 kg .... zivotinja .... :D

Ali potrudicemo se da bude !

bravo...... :D :D

Matt ;)

To je dobar video! Nije mali Aris tek bilo koji pas :D. Sto ne vidis da krenete neki sport u kome mozes da se takmicis sa njime?

Hvala Tia.

Pa padalo je meni svasta na pamet, ali kakvih sportova ovde ima...?! :?

Nema u Nisu nista, ni Agility klub, bas bas nista nema.

U drugim zemljama, Pit show...okupljaju se ljudi sa svojim psima, druze se, takmice se...ovde toga nema, nazalost.

moj je sinoc nanisanio policajca... uz to nije imao korpu, htio sam u zemlju propasti...

jao,jao... :twisted: i kako je proslo?

moj je sinoc nanisanio policajca... uz to nije imao korpu, htio sam u zemlju propasti...

jao,jao... :twisted: i kako je proslo?

na svu srecu policajac je bio u dobrom raspolozenju i nije mi zalijepio kaznu... al je me bilo sramotaaaa.... :lol: :lol:

Pa padalo je meni svasta na pamet, ali kakvih sportova ovde ima...?! :?

Nema u Nisu nista, ni Agility klub, bas bas nista nema.

U drugim zemljama, Pit show...okupljaju se ljudi sa svojim psima, druze se, takmice se...ovde toga nema, nazalost.

A sto ne pokusate sami da oformite nesto, pa kada ima vise ljudi onda je i mnogo lakse da to ide napred. Znam koliko je to posla, mi pokusavamo da organizujemo weight pull takmicenja sa nasim klubom (jer smo do sada to radili sa malamut klubom) i jeste poveci posao. Na primer, nista oficialno nego, jednom u 3 meseca, skupite se negde, i psi se takmice u vuci tereta, na primer. To vam je najlakse da organizujete jer psi nisu pusteni sa povoca, ne rizikujete da se psi zakace, i onda krenete odatle... Jedino sto bi vam trebalo bar 2-3 dobra ama da onda svi psi mogu da koriste ako nemaju svoje.

Zalosno je samo da svet ne vidi pitove u tom svetlu... Uvek neke gluposti izrone na povrsinu i dodju do medija a tako dobra rasa.

Sto da ne. Prvo takmicenje naplatite da se ucestvuje (nesto simbolicno) pobednik dobije nesto simbolicno, od tih para kupite nagradu za sledece takmicenje i na primer kupite materijal za ogradu (1m sa obe strane) gde pas vuce (potrebno da smanji distrakciju), procitate pravila da to otprilike slicno izgleda. Ne mora to uopste biti samo za jednu rasu, sto je onda jos primamljivije... Ne znam kako je to ovih dana kod nas pa ne znam ni da li je izvodljivo, ali u US je isto tako islo. Grupa se skupila i organizovala nesto, niko to njima ne organizuje a oni samo da se pojave. Za neke druge sportove kontaktirate ljudi koji se u to razumeju. Azru sa ovog foruma mozete pitati oko bilo cega vezanog za obedience, SchH, itd. itd. ako vas to zanima i gde se kada sta organizuje i ako ima takmicenja kod nas. Opet, znam da je smor, ali ako se moze, covek moze i putovati za odredjena takmicenja, skupi se vise ljudi i tako. Kao sto rekoh, jeste veci posao, ali imas ociglednu zelju da radis sa tvojim psom, siguran sam da ih ima jos, i ako imate vremena za organizaciju, po meni se vredi potruditi.

Stefane mogli bi jednom da organizujemo nesto :D

Ja sam bio ZA, jos odavno :D

@Tia

Dobra ideja Tia.

Padalo je meni na pamet tako nesto, i to odavno... Jos nekoliko clanova odavde je isto pricalo...ali izgleda da je sve to palo u vodu, pricali smo , pisali...i odjednom - nista.

Koliko nas ima ovde kojima se svidja ideja?

Stefane mogli bi jednom da organizujemo nesto :D

Ja sam bio ZA, jos odavno :D

@Tia

Dobra ideja Tia.

Padalo je meni na pamet tako nesto, i to odavno... Jos nekoliko clanova odavde je isto pricalo...ali izgleda da je sve to palo u vodu, pricali smo , pisali...i odjednom - nista.

Koliko nas ima ovde kojima se svidja ideja?

Ideja je odlicna samo je rizik ogroman mediji bi jedva cekali senzaciju.Nije naivno imati 20-30 Pitova ili pasa u tom tipu na jednoj livadi par sati. Za mog sam siguran da ga nikakvo takmicenje ne bi interesovalo samo bi cekao priliku da napravi problem.

Ako se odlucite, poslacu ti video kako je to ovde izgledalo da znate kako se otprilike to namesti jer je nas set up dosta skroman pa prema tome i ne zahteva mnogo. Imate vec kako se pravi am (to mozete da organizujete da neko pravi i da tako isto skupljate pare za vas 'klub'), javite ljudima, neka plate na dan takmicenja, jedino sto ne moze da bude previse toplo napolju. Znaci, na primer za Septembar/Oktobar... Vlasnici malamuta bi trebalo da se za to takodje zainteresuju, ovde oni daju dobre rezultate u vuci.

Bobo, pa nije to bas tako. Pretpostavljam da ste svi setali svoje pse pored drugih pasa i da psi nisu neki koji kidisu na sve oko sebe. Takvim psima moraju vlasnici ili stavljati korpu ili ih ne dovoditi. Ni jedan pas nije pusten sa povoca, i ni jedan pas ne sme biti u tom delu gde se vuce teret. Svi naravno moraju da paze na svog psa, i osnovna kultura. Ja mog psa uglavnom drzim u kolima ili kavezu dok ne dodje na njega red da vuce. Pogotovo ljudi treba da znaju da se psi dosta uzbude oko te vuce, tako da ih treba paziti, i bilo koja poslusnost se zaboravi (i tolerise) tokom takmicenja (sto je vece uzbudjenje, to je bolja vuca, lol). Pretpostavljam da nece biti vise od 10-15 pasa na prvom okupljanju i da ima dosta ljudi koji su iskusni u hendliranju pasa tako da to da dosta vremena da se sledeca posle te malo bolje organizuje ako ima potrebe. Ako se toliko plasite, neka korpa bude obavezna na takvom okupljanju ali ne vidim neku potrebu za time.

Inace, znam da ne volite da uporedjujete ASTe sa APBT ali na izlozbama ASTi kao slicna rasa uglavnom prezive bez povreda :lol: a i u Americi se takva takmicenja redovno desavaju sa APBT opet, bez problema

Za mog sam siguran da ga nikakvo takmicenje ne bi interesovalo samo bi cekao priliku da napravi problem.

Zato se i stavljaju ovakve ograde, tako da pas ne moze da vidi oko sebe. Vidis kako takodje nema pasa 1m pored ograde, bas zbog toga (na taj dan je bilo jedno 30-tak pasa).

SAM_24201.png

Bobo, pa nije to bas tako. Pretpostavljam da ste svi setali svoje pse pored drugih pasa i da psi nisu neki koji kidisu na sve oko sebe. Takvim psima moraju vlasnici ili stavljati korpu ili ih ne dovoditi. Ni jedan pas nije pusten sa povoca, i ni jedan pas ne sme biti u tom delu gde se vuce teret. Svi naravno moraju da paze na svog psa, i osnovna kultura. Ja mog psa uglavnom drzim u kolima ili kavezu dok ne dodje na njega red da vuce. Pogotovo ljudi treba da znaju da se psi dosta uzbude oko te vuce, tako da ih treba paziti, i bilo koja poslusnost se zaboravi (i tolerise) tokom takmicenja (sto je vece uzbudjenje, to je bolja vuca, lol). Pretpostavljam da nece biti vise od 10-15 pasa na prvom okupljanju i da ima dosta ljudi koji su iskusni u hendliranju pasa tako da to da dosta vremena da se sledeca posle te malo bolje organizuje ako ima potrebe. Ako se toliko plasite, neka korpa bude obavezna na takvom okupljanju ali ne vidim neku potrebu za time.

Upravo tako. To je najmanji problem...

Svako svog psa na povodniku, i nema problema.

Jedini problem je da se skupimo, tj da se organizujemo....

Pozdrav svima. Devojka i ja imamo problem sa komsijama. Imamo pita koji je registrovan kao staford ali mu to ne pomaze puno jer su par komsija iz zgrade podneli prituzbe na njegov racun. Zalbe se uglavnom odnose na njihov strah, jedna komsinica je izmislila da je urinirao u liftu(netacno, nikada to nije radio) i jedna baba je izmislila da obavlja veliku nuzdu na terasi a ni to nije tacno....

Pretili su inspekcijom i svi se raduju septembru kada u Novom Sadu na snagu stupa nova uredba kojom se pitovi zabranjuju a za staforde i ostale vece rase zahteva 100% potpisa saglasnosti stanara.

Po vazecoj uredbi je potrebno 50% saglasnosti.

E sad mene zanima da li mi mozemo da sakupimo sad tih 50% potpisa i da tim papirom masemo kad na snagu stupi nova uredba?

Sta da radimo u slucaju da tako ne mozemo da resimo problem?

Help Please:)

Ker ima godinu dana...

Guest
This topic is now closed to further replies.