WHITE PATROL

American Pit Bull Terrier - 9. deo

Recommended Posts

Radim na kontroli nad njim neko vreme, ide nam solidno ali jos nisam zadovoljan.... Uvek je on na kratkom povodniku, a korpu ce nositi dok ne budem 100% uveren da imam kontrolu nad njim 100%.... Kada je to zalajao i cimao se na tog lika, ja sam podviknuo "NE" i on se primiro ali ga je gledao onako bas cudno...

nis to nije cudno..on je jos mlad pas i uci i mislim dobro generalno napreduje, a tu njegovu svojeglavost sto si mi spominjao probaj postepeno neutralizirati..promatraj ga karakterno oduzimaj mu stvari do kojih mu je stalo..ali ne u obliku sankcija nego onako kroz jednu recimo igru vise .

U vezi sa imenom ;)

Nemacki jezik je zahvatao veliko govorno podrucje u SAD tada, Amerikance pak tvrde da je rec pinscher izvedena od engleske reci pinch sto je oznacavalo kupirane usi kod pasa. Tako da ova rec nije bila nepoznata u SAD..

A i rec pinscher u samoj Nemackoj se dugo koristila za lovacke pse, i pse velike hrabrosti..

Dok ne ostvaris 100% kontrolu nad psom, korpa i nemas brige ;) A i kad ostvaris otvoris cetvore oci i nema problema ;)

John P. Colby 1922 godina

[imghttp]

Colby's Pincher (24XW) 1896

[imghttp]

Colby's Twiater (3XW) 1903

E sad, zasto nemacko ime "Pintcher" za cistokrvnog irskog psa??? :wink:

prvo nije Pintcher nego Pincher a po cemu je to "nemacko" ime, kada se glagol to pinch- ustinuti, stisnuti ili ti ujesti moze prevesti kao stipac ili grizac na engleskom jeziku, koji koriste i Irci!

prvo nije Pintcher nego Pincher a po cemu je to "nemacko" ime, kada se glagol to pinch- ustinuti, stisnuti ili ti ujesti moze prevesti kao stipac ili grizac na engleskom jeziku, koji koriste i Irci!

A drugo nije ni "Twiater" nego Twister, ali svasta covek otkuca u zurbi.

Sto se tice "nemackog korena" neka svako tumaci i nagadja sta hoce. Zato i stavih ona tri znaka pitanaja na kraju.

Ja nisam siguran sta je Colby hteo time da kaze.

@KORTO

Cini mi se da sam negde procitao da je tesnim preglasavanjem engleski (a ne nemacki) postao zvanicni jezik u Americi.

Da Simba u pravu si, dobio je cini mi se za 3 glasa engleski, ali nemoj me drzati za rec, uglavnom bilo je tesno. I danas je siroko rasprostranjen u SAD..

Da se vratim na rec pinscher. Ona se u nemackim spisima javlja od 15 veka. Koristila se da oznaci pse koji su se na farmama koristili protiv stetocina, ali su se koristili i za lov, cuvanje itd..

Ovo je bio naziv za sirok dijapazam pasa. Dakle bilo je i razlika u velicini!! Ogromnih.. Cak su se i snauceri danasnji nazivali pincerima(na engl. Wire haired Pinscher) dok nisu odlucili da ih najpre odvoje kao varijaritete, a potom kao drugu rasu.. Pogledajte samo izgled pojedinih rasa(pincera) danas, videcete ogromnu razliku..

Neki pinceri su se koristili za borbe, i pokazali se vrlo dobrim, dakle nije iskljuceno da je ovaj Kolbijev pas dobio ime po mozda nekom drugom psu, no ko ce ga znati ;)

Dakle da sumiram, rec pinscher nije imala isti znacaj nekad kao i sad..

Bungartz-Pinscher.jpg

Evo jednog lepotana malog ... samo smo ovako uspeli da ga slikamo :)

http://img32.imageshack.us/img32/9000/3 ... 414423.jpg

super je :mrgreen:

Na ovoj slici gde je ovaj cokoladni pit sto ga tip drzi je skoro isti kao moj Astor samo se razlikuju po boji :!: Inace Visnja89 koja je bila tamo kada je ova slika nacinjena kaze da je pas u potpunosti isti kao moj Astor. Inace ona je obojicu videla uzivo i mog Astora i tog cokoladnog ciji je vlasnik njen prijatelj, pa joj stoga verujem :!: Pozdrav za Visnjoku i nek se ukljuci malo ovde i nek da vise informacija o tom cokoladnom lepotanu :!: :wink:

POZZZ :!:

To sto pitovi generalno nisu skloni napadu na coveka ne znaci da mozda bas vi nemate ljudozdera. Sa druge strane iako nisu skloni napadu vrlo su skloni odbrani gazde, tako da neke za nas socijalno prihvatljive radnje, povisen glas itd za njih u njihovim umovima je iniciranje napada gde oni skacu da odbrane vlasnika. Uvek imajte u glavi da to sto vi imate 100% kontrolu nad svojim psom nemate nad ljudima u okolini koji mogu da vam isprovociraju psa iz neznanja i da nastane belaj.

moj pas je generalno tolerantan prema ljudima,zalaje samo ako pomisli da sam ja ugrozen ili ako ga neko provocira,ali nije mi jasno zasto svi psi koje sam imao i znao ne podnose rome,moj alf kad vidi nekog prosto odlepi

Poz. Ljudovi, nije me bilo neko vreme - mislio sam da sam banovan a izgleda da mi se neshto Opera ne voli sa BK forumom. ;-) Vidim pishe se i dalje al' malo slabije, ima lepih slichica pa da se i mi objavimo malchice. Malo smo debeli al' nema veze. ;-)

http://img121.imageshack.us/img121/583/fotografija0028g.jpg

http://img194.imageshack.us/img194/7688/fotografija0031e.jpg

http://img535.imageshack.us/img535/3243/fotografija0043.jpg

Rale aka Scoty

Iskreno nem' pojma trenutno, malo smo smanjili hranu a pojachali shetnjice zadnjih 10-ak dana tako da je malo pala, 24kg ili tu negde trenutno...a trebalo bi barem josh 2kg manje.

Rale aka Scoty

Lol Moj Cesar ima identichnu gradju i glavu kao ovaj Twister!

Ja licno volim ove vislje na nogama, mada je i perspektiva fotografije malo dodala na duzini. Mozda nisu najpogodniji za prvobitnu namenu, ali su u svakom slucaju kompletniji za druge namene.

Colby's Pincher i Colby's Twister su otac i sin a razlika u tipu je ogromnaa. To dosta govori o ujednacenosti rase tog vremena. Pincher je na lancu imao 75 funti sto je za pitice (irce) tog vremena pravi gorostas. To ne ide u prilog onima sto strogo podrzavaju tezu da je pit nastao iskljucivo od stadforsir terijera. Bilo je tu svega i svacega. Pogotovu starog engleskog buldoga... I danas se mogu naci radni buldozi (Standard - Scott) koji su u tipu slicni Pintcher-u.

E ljudi da vas pitam :)

Vase misljenje da li je dosta da ovako istrcavam mog AST-a,trcim sa njim svako jutro.

Trcimo 5 krugova po 800 m..onako brz ritam..

posle tog ima rijeka i u njoj jedno 10-ak puta trci duzinom 25m uzvodno i nizvodno..

On se bas umori ali osjecam da moze jos,da li je dosta ovo i jel' malo ili puno???.. :D

lepo, kad dodjete kuci, izgnjecis mu misice, butke, ramena, grudi, ledja... snadji se. videces kako mu prija :wink:

lepo, kad dodjete kuci, izgnjecis mu misice, butke, ramena, grudi, ledja... snadji se. videces kako mu prija :wink:

Istina ;) moskri posle duge setnje legne ja ga masiram on drema :P eee kad ce mene neko tako da masira a ne samo zivce da mi masira hehehhe :P

Inace on posle duzih setnji kada se bas umori stane 2 min i opet krene da trckara :) a sada sam primetio od kada je ova toplota i sparina da je onako smoren!! Kako vasi psi reaguju na toplotu ???

Kad je sparina i vrucina kao sad, nemoj mnogo da ga izvodis na sunce, idite na neku reku ili tako nesto...a kad zahladi oko 18-19h, onda setnje i treninzi.

Ne izvodim ga a fora je sto mi je od kuce jedno jezerce udaljeno minimum 10km :S tako da dok dodjemo tamo bude vec smrt... nismo jos isli al planiram da odem kolima tamo :) pa da vidim hoce li sam uci u vodu :)

ja ga ne izvodim iz boxa pre 6, pola 7, a sestra ga nekad pusti i ranije da trci po dvoristu ili prosetaju krug po centru

sholime, nadji devojcicu da te masira :P samo budi spreman da tu u paketu ide i masaza zivaca :wink: :mrgreen:

zasto niste isli? ima 8 meseci, jel tako? to je za njega nista. ja i boss smo toliko prelazili sa 6,7 mes, i to je bilo leto i vrucina...

Guest
This topic is now closed to further replies.