djuric

NKD - lista priplodnjaka u Srbiji

Recommended Posts

Gosposin Djuric otvorio odlicnu temu i vidim da tema ide u dobrom pravcu.Sticajem okolnosti mnogi od ovi priplodnjaka sam sudio.Po meni Blo Radeta Savica je ostavio veliki trag kod Nkd a koliko se secam Ajk Zorana Markovica je upravo dobijen od Bloa Radetovog i mnogo dobrih pasa je dobijeno preko Bloa.Mnogi su zaboravili i Sultana Djure Muncana koji se pokazao kao odlican priplodnjak. .

Orko svaka cast na postu

Posto vidim da se svi nesto ustezu da predstave psa koji je po njima interesantan za parenje (ili imaju neke druge razloge da to ne ucine),pretstavicu jos dva psa koji bi po meni mogla da budu dobri priplodnjaci.Naravno u kombinaciji sa pravim kujama za njih.

Prvi pas je Badjo,vlasnik je Petrovic Jova iz Pozarevca.

sgsple.jpg

Na zalost nemam bolju fotografiju.Sin je Lukasa (Ringo x Shalimar) i cerke Pipa del rade Savic.

Badjo je pas koji je svoje radne kvalitete dokazao na utakmicama ovog proleca gde je uz par rezultata osvojio i jedan CACIT.Licno sam ga gledao par puta i mogu reci da je pas odlicnog stila,mentaliteta,nosa,dobrog karaktera....Uz to je i eksterijerno za vise od odlicne ocene a mislim i da ima neku titulu u eksterijeru.

Drugi pas je Edi.Vlasnik je Mita iz Desina (kod V. Gradista).

335h2cp.jpg

wskx3q.jpg

Edi je star dve godine i verujem da ce se vec jesenas dokazati na utakmicama,inace je od "Mura del Garincos" (tako ga svi znaju :mrgreen: ) koji je sin Amora od Bube.Edijeva majka je od cerke Bossa iz Doline Baira i Brika-UB.

Snazan pas,jako dobrog tela i solidne glave.Odlican mentalitet,stil,velika volja,dobar nos.....Jedan pas koji po meni takodje moze da da....

Od Edija i licno imam stence a verovatno cu u buducnosti i od Badja.

Koga interesuje moze od mene na pp dobiti br.tel. vlasnika pasa.

Pozdrav!

Na zalost nemam bolju fotografiju.Sin je Lukasa (Ringo x Shalimar) i cerke Pipa del rade Savic.

Verovatno je Cakic iz neobavestenosti izostavio majku Aqve ( m : Badza ), a ko poznaje tu kombinaciju vrlo dobro zna da je ta kuja u svemu tome jedan jako bitan faktor . Eliz " od Legeta " . Iz pomenute kombinacije Pipo+Eliz , kod Jove Aqva i Adi ( izvinjavam se kod Srdjana je Adi ) , Cici u Smederevu , Aero u S.M., Ari u Italiji i Arija kod mene ( leglo je bilo vise nego dobro ) svaki od pomenutih kerova je mogao da lovi sa svekim ( ali drugi kerovi sa njima tesko ) i da trce u barazu sa najboljim trajlerima .

Pozdrav .

Verovatno je Cakic iz neobavestenosti izostavio majku Aqve ( m : Badza ), a ko poznaje tu kombinaciju vrlo dobro zna da je ta kuja u svemu tome jedan jako bitan faktor . Eliz " od Legeta " . Iz pomenute kombinacije Pipo+Eliz , kod Jove Aqva i Adi ( izvinjavam se kod Srdjana je Adi ) , Cici u Smederevu , Aero u S.M., Ari u Italiji i Arija kod mene ( leglo je bilo vise nego dobro ) svaki od pomenutih kerova je mogao da lovi sa svekim ( ali drugi kerovi sa njima tesko ) i da trce u barazu sa najboljim trajlerima .

Pozdrav .

I misli sam da je tako ali stvarno nisam bio siguran pa nisam hteo da .........

Ako se nevaram,Eliz od Legeta je kuja koju je Marko Kesic uzeo od tebe i napravio lepe rezultate na utakmicama sa njom.Koliko se secam ona je od Jula della sarga i :?: .A sigurno da je svaki pas u pedigreu bitan faktor a pogotovo u prvoj i drugoj generaciji.

Pozdrav .

Gde je Awaks? To je otac od mog Dzoa a on je iz te kombinacije Pipo+Eliz! :?:

Gde je Awaks? To je otac od mog Dzoa a on je iz te kombinacije Pipo+Eliz!

Prepelicar upravu si i Avax je iz tog legla , otputovao za Italiju .

Cakicu Eliz i ostali E su od Julla dela Sarga i cerke Bossa db ( Bea se zvala , prelepa , prepametna,zestoka lovna kuja ) , to su moji prvi koraci ka takmicarskim kerovima .

emir.jpg

Emir " od Legeta " za 2.5g. 3xprm , 5x cac , BisII ,4xB I , 2xC I , 2x I lkk. 5. na lkk. prv. Vojvodine .( 42 ucesnika ) otac Kristofera , sa kojim sam se veoma uspesno takmicio ali i izlagao ga .

Emir vec 7 g. uspesno lovi i druzi se sa sig. Bertonelli Maurom .

Gde je Awaks? To je otac od mog Dzoa a on je iz te kombinacije Pipo+Eliz!

Prepelicar upravu si i Avax je iz tog legla , otputovao za Italiju .

Ja vidim ovaj moj Dzo nije los sad mi tek jasno mada malo povukao i na onaj drugi Nemacki deo u rodovniku nije sve u brzini ! :wink:

Zasto niko ne postavi pse od medjunarodnog sudije Nurije Azirija ja neznam da postavim fotografije a rado bih to ucinio . Pozdrav D . Ljepoja.

Verovatno sto su im dugacki repovi????????????????Lepi psi nego ljudi moji ne moramo uvek da pratimo te evropske trendove! Sad sam video na izlozbi njegove pse ja sam mislio da su neki stranci dosli ono nas covek ! E gde ide ova nasa rasa...........

Sjajna tema.

Cast svima, ali Boss iz Doline Baira je pas koji je itekako ostavio traga u Srbiji.

Psi od njega su lepi, jakog nosa i izuzetnog karaktera. SVABE jednom recju.

Zalosno je sto je Bossov rodjeni brat, braon melirani i lepsi pas od Bossa uginuo pre nego sto je napunio 2 godine.

Inace, na sajtu ribolovci.com mogu se naci razlicite slike. Kada sam pitao vlasnika ovog psa - saznah da je to Dux iz Doline Baira.

Probacu da nadjem ili dobijem jos slika ovog mladog, obecavajuceg priplodnjaka.

A isto tako voleo bi da vidim kao i ostali, postoje li slike potomaka ovog lepog nemca vl. gospodina Gnjatovica?

Car od Bube sin CH sveta Princa del Rade Savic i Bine od Bube INT CH.

Odgajivacnica ,,Od Bube" Svilajnac, Predrag Petrovic

Posto mi pise sledeca poruka ,,Žao nam je, ali dostignuto je ograničenje boarda za prikačene fajlove." , a ne zelim

da krsim pravila foruma moje fotografije mozete videti na sledecem linku http://picasaweb.google.com/home?tab=mq

Pogresio sam link.

Mozete pogledati na sledecem linku http://picasaweb.google.com/odbube.petr ... directlink

Pozdrav Gosn Petrovicu,tek sada videh ovog psa.Moze li jos koja fotografija?Ima li rezultata na L.K.kupovima i utakmicama sa i bez odstrela?