djuric

NKD - lista priplodnjaka u Srbiji

Recommended Posts

Svaka cast gospodinu Djuricu za pokretanje ove teme,a postovi na temi bi trebali da izgledaju upravo ovakvi kao sto ga je Sasa Cakic postavio kako bi bar malo opravdali naslov ove teme.

Hocete li znati to da iskoristite........

Tu si upravu 8) 8)

Potvrđujem kao i netko ranije rečeno od tebe - PUSTI PRIČE I OTIĐI SE UVJERITI NA TEREN!

Pozdrav Viktor

Kolege Kosanić,Sale - odlično pokazno kako treba i korisno.

Sada bi mogli da vidimo još nekog mladog psa dobrog porekla za kog postoje očekivanja da će biti dobar pošto nam u većini slučajeva samo to i preostaje i parenja na rizik dok psi neodu.Spoštovanjem

Ja nisam ekspert za Nemce,ali cu vam dati primere takvih jedinki kod poentera i setera.Ribot i Big Jim su jedinke koje su u ove dve rase obelezile poslednju deceniju,deceniju i po,a oba su imali stotine parenja i ni jedan od njih nije dao pse njihove klase,vec samo po desetak pribliznih.Neko

ce reci da nisu vrhunski priplodnjaci zbog toga ,ali to nije tacno jer su u segmentima gde su bili superiorni u proseku mnogo podigli kvalitet te rase,a cinjenica da nisu dali pse njihovog ili jos jaceg kvaliteta je zbog toga sto su drasticno odskakali od tadasnje populacije i svaka kuja pa makar i najbolja bi uprosecila kvalitet legla.

Po meni upravo to i jesu priplodnjaci,kad se njihov uticaj vidi i posle par generacija.Najvise zahvaljujuci takvim psima rase se i unapredjuju.

Kao sto je ORKO napisao,Gery della Sarga je dao nemerljiv doprinos razvoju NKD kao rase,a garantujem da bi bio mnogo veci da nije bio EBJ pozitivan,pa ga je vecina pocela "zaobilaziti" u parenjima kad je to otkriveno,odnosno pocelo vise da se trazi.

Svakako je dobro da se zna za pse koje je imao neko da proceni i vidi njihov rad ili eksterijer,ali ipak smatram da jedan ogroman broj kvalitetnih jedinki nije nikada niti promovisan zbog nezainteresiranosti njihovih vlasnika ili nemogućnosti da se isti prikažu. Mislim da nebi bilo loše da se i takvi psi na neki način pojave ovde,jer onaj ko ima prosečnu kuju kao recimo ja nemože dobiti,ama baš nikakvu korist (osim edukacije) od ovog pisanja ovde iz razloga što nijedan veći odgajivač neće ni da pusti mužijaka na ovakve kuje. Vi koji imate ili znate za vrhunske priplodnjake bi mogli prezentovati mužijake koji još nisu dokazani,a opet na ovim da kažem lošijim parenjima bi se moglo nazreti njihova genetska jačina......no opet tu ide dali da se da takvo ime nekom u rodovnik itd....nadam se da ste me razumeli

zoranp :arrow: slazem se sa tobom u potpunosti medjutim to smeta pojedinim "strucnjacima" ovde na forumu u ciju strucnost da budem iskren ja sumnjam :!:

Cim se pojavi neki muzjak koji svojim izgledom pleni i popdseca na pse koji se mogu videti samo kod vrhunskih vodica odmah smeta.Da li sto je dostupan za parenje za sve a ne samo za vrhunske zenke ili nesto drugo nisam siguran ali da smeta smeta.

No kao sto je nas narod davno rekao " Za dobrim konjom se prasina dize"

Veliki pozdrav za sve :wink:

Eto pomaka već smo videli nekoliko novih pasa koje treba videti i možda probati ko se odluči za njih.U Srbiji postoje bar desetak značajnih odgajivača od kojih su mi većina prijatelji i čiji rad poštujem bez obzira što nam nisu uvek isti uzgojni ciljevi.Nabrojao bi ih i njihove pse bi voleo videti ovde,ali koliko god se trudio bojim se da mi se omaklo da nespomenem bar jednog zato bi bilo poželjno da svako sa različitih krajeva naše zemlje kaže o nekom iz „komšiluka“ako ima mužjaka za kog smatra da obećava.

Skoro sam čuo za psa koji je na obuci kod G.Bajića ali još ništa o njemu neznam zašto ga svi zaobilaze a hvale.Slično kao i za ako se nevaram nekog Kralja,pas postoji tamo negde a retko ko zna gde kod koga je i kakav je sem da je po priči „strašan“,nevidim tu transparentnost i dobru nameru i želju da se otvore vidici mlađima koji za neke ljude nisu ni čulu a ljudi doajeni i uvek imaju bar po jednog psa koji ke kompletan.

Još jednom pozdrav za Kosanića i Cakića za lepu prezentaciju,ako se nevaram Saša ima još mladih koji mogu biti interesantni.Što se Kajena tiče na osnovu potomaka koje je ostavio u Stopanji i okolini da je on tu ne bi ni bilo ove teme a moja kuja bi bila uparena.Tog psa na osnovu prikazanih snimaka smatram da bi uradio i izveo na sve postojeće vidove i nemačkih ispita,utakmica i takmičenja lovac i pas jer je imao sve ono što treba i onom ko je lovac i onom ko takmiči a ko gleda samo one što se prevrću unazad mogu odgovorno tvrditi da neće daleko stiću u odgoju i na taj način da sam razmišljao nikada ne bi imao ni Kaliopu niti njene ćerke koje sada i sa onim koji se plaši senke mogu dati dobrog psa te će ubuduće moću da podnesu rizik stiliste koji može imati hipersenzitivnog ili nervoznog psa u dva zadnja kolena.

p.s ako sujetu ostavimo kod vrata i sednemo da napišemo nešto što može koristiti,samo tako možemo zaista biti od koristi...

Ja nisam ekspert za Nemce,ali cu vam dati primere takvih jedinki kod poentera i setera.Ribot i Big Jim su jedinke koje su u ove dve rase obelezile poslednju deceniju,deceniju i po,a oba su imali stotine parenja i ni jedan od njih nije dao pse njihove klase,vec samo po desetak pribliznih.Neko

ce reci da nisu vrhunski priplodnjaci zbog toga ,ali to nije tacno jer su u segmentima gde su bili superiorni u proseku mnogo podigli kvalitet te rase,a cinjenica da nisu dali pse njihovog ili jos jaceg kvaliteta je zbog toga sto su drasticno odskakali od tadasnje populacije i svaka kuja pa makar i najbolja bi uprosecila kvalitet legla.

Po meni upravo to i jesu priplodnjaci,kad se njihov uticaj vidi i posle par generacija.Najvise zahvaljujuci takvim psima rase se i unapredjuju.

Kao sto je ORKO napisao,Gery della Sarga je dao nemerljiv doprinos razvoju NKD kao rase,a garantujem da bi bio mnogo veci da nije bio EBJ pozitivan,pa ga je vecina pocela "zaobilaziti" u parenjima kad je to otkriveno,odnosno pocelo vise da se trazi.

Trenutno uzgajam pse koji su potomci Geriy della Sarge i ako hocete verujujte da nije sve tako crno ! D. Ljepoja

Dokazani Pipo del Rade Savić

Da li neko zna kod koga se sada nalazi?

G.Ljepoja-koji je vama interesantan,kada su živi u pitanju a koji su u Srbiji da smatrate da bi mogli biti dobri i u priplodu?

Djuricu koliko znam Pipo del R.S nije medju zivima .

Sto se tice priplodnjaka kod Z. Markovica sa Uba, imate Amorovog sina (Herakov), mada mislim da tesko ko moze da napari kuju pod njim, ne zato sto on nemoze nego sto Zoran tu zateze.

Kod mene se trenutno nalazi Amorov unuk (Herakov) Geriyjev unuk i sin od Roci Kokija i sin od Vidoka of R. Djuro . Zenke, Geryjeva cerka, Gerijeva unuka i zenka naparena pod Klija unuka Geryja della Sargu, a na kojoj i baziram svoj uzgoj, a karakteridticno im je da imaju izuzetan stil i dobar nos.

Hocete li znati to da iskoristite........

Tu si upravu 8) 8)

Potvrđujem kao i netko ranije rečeno od tebe - PUSTI PRIČE I OTIĐI SE UVJERITI NA TEREN!

Pozdrav Viktor

Ja bih prvi to iskoristio, samo koji su uvijeti za parenj pod takvim psom i šta mora posjedovati kuja a i vlasnik? :D

Ja bih prvi to iskoristio, samo koji su uvijeti za parenj pod takvim psom i šta mora posjedovati kuja a i vlasnik? :D

Ja mislim da se to može saznati jedino na jedan jedini način, a to je upitati vlasnika psa i dobiti odgovor ostalo su samo pretpostavke :D

Pozdrav Viktor

PUSTI PRIČE I OTIĐI SE UVJERITI NA TEREN!

Apsolutno no pitam se jeli moguće da smo uspeli sakupiti svega desetak mogućih pasa za parenje,nešto neverujem da još odgajivača nema pse koji bi mogli da se koriste.Siguran sam da i G.Savić ima bar jednog kvalitetnog psa,G.Bugarski,G.Marković,G.Jova P,G.Macić,G.Stamenković,G.Preža,G.Mapac,tri G.Kostića ,G.Munćan,G.Vlajko Lardow,G.Petković,G.Vučenović,G.Rajković,G.Maglić,G.Šecerov i mnoga druga ništa manje značajna gospoda odgajivači.Pomisliće ovo dečaci koji su od juče u svetu Nkpa da u Srbiji postoje samo deset pasa a ima ih više desetina dobrih jedino što neki nemaju mogućnosti i vremenada ih predstave gde i kako treba te ih jedino samovoljno možemo otkriti otići i videti.Elem možda grešim al stičem utisak da se mnogi stide velikih pa čai i da postave bilo kog drugog svog favirita.Ako nemožemo kao Nemci i austrijanci da postavimo pedesetak pasa pa ko voli nek izvoli stičem utisak oligarhije i nepostojanja slobodnog stava te bar želje da se isti iznese jasno kao G.Kosanić sa psima koji su prijatno iznenadili svakog pravog ljubitelja i sladokusca.Lično sam skoro saznao za Quinta Silesiu a pas bio tu godinama.Spoštovanjem

Cestitke g.Guricu na novoj temi, ali se ne slazem sa g.Cakicem da je Amor najbolje grlo, jer sam veoma dobar prijatelj sa g.Radetom Savicem i mnogo puta smo lovili-i trenirali zajedno i video dosta kvalitetnih pasa,ali sam primetio na ovom forumu da ih niko ne pominje,recimo g.Nenad Todorov je imaojedno vrhunsko parenje u Italiji sajednim unukom od BLOA del RADE SAVIC- pas se zove GRINGO, a Nenad treba ovih dana da nam pusti snimak sa terna ovog psa,a trebamo pomenuti i Radetovog KINGA- i ako nisam u svetu kontinentalaca jedno ovakvo grlo bi pozeleo da ga imam, pa moramo pomenuti VIRA, VIKI itd. ja se izvinjavam nisam nikog zeleo da vredjam ali bi trebalo pomenuti i ljude koji su postavili temelje ove rase-i njihove pse, pozdrav

ali se ne slazem sa g.Cakicem da je Amor najbolje grlo
a trebamo pomenuti i Radetovog KINGA

:arrow: a čiji je King sin ???

Mislim da malo iskačete iz teme....

Cilj je bio predstaviti pse koji su dostupni za parenje, i koji se nalaze u našoj zemlji.

Očigledno je jedno, da mnogi, to nisu ukapirali ili neće da ukapiraju.

Jednostavno ubacite sliku psa, kratko objašnjenje gde se nalazi, još bolje tel. i to je to.

Sa većim izborom pasa imaju ljudi mogućnost da izaberu psa po svojoj želji i mogućnosti.Pišem mogućnost- jer sa tim mislim da nemaju svi isto dubok džep pa da mogu da plate parenje koje ide i do :shock: 1000 evrića.

Nadam se da me ne razumete pogrešno...

Pozdrav, Saša

Cestitke g.Guricu na novoj temi, ali se ne slazem sa g.Cakicem da je Amor najbolje grlo, jer sam veoma dobar prijatelj sa g.Radetom Savicem i mnogo puta smo lovili-i trenirali zajedno i video dosta kvalitetnih pasa,ali sam primetio na ovom forumu da ih niko ne pominje,

Ono gde sam napisao da je Amor br.1,mislo sam na pse koji su trenutno kod g.Heraka (jer je to bila tema posta na koji sam se nadovezao a obrazlozio sam i zbog cega).Napisao sam i da je trenutno najtrofejniji NKD na svetu a to je cinjenica,ali nisam napisao da je Amor najbolji (bilo bi glupo generalno kvalifikovati bilo kog psa kao najboljeg).

Sto se tice pasa Radeta Savica,mislim da bi trebao da pisem dva dana, da bi pomenuo sve pse koji su vrhunski a koje je on odgojio (i verovatno bi nekog preskocio) a tek vrhunske koji imaju njegove pse u sebi.........On je po meni napravio "renesansu" u rasi NKD.Vrlo je tesko zamisliti danasnjeg takmicarskog nemca bez pasa Radeta Savica (u osnovi Bloa) jer je sigurno da on ne bi bio ovakav kakav je danas.Hvala mu na tome.

Mislim da se i pise na forumu o njegovim psima (indirektno) jer vecina pasa koja se predstavlja ovde ima njegove pse u sebi.Verujem i da on trenutno ima bar 5 pasa koji su potencijalno vrhunski priplodnjaci.

Po meni,tri psa su zasluzna za "evoluciju" NKD-a u poslednjih 15-ak godina.To su Blo del Rade Savic,Pradellinensis Omar i Gery della Sarga.

Sto se tice pasa Radeta Savica,mislim da bi trebao da pisem dva dana, da bi pomenuo sve pse koji su vrhunski a koje je on odgojio (i verovatno bi nekog preskocio) a tek vrhunske koji imaju njegove pse u sebi.........On je po meni napravio "renesansu" u rasi NKD.Vrlo je tesko zamisliti danasnjeg takmicarskog nemca bez pasa Radeta Savica (u osnovi Bloa) jer je sigurno da on ne bi bio ovakav kakav je danas.Hvala mu na tome.

Mislim da se i pise na forumu o njegovim psima (indirektno) jer vecina pasa koja se predstavlja ovde ima njegove pse u sebi.Verujem i da on trenutno ima bar 5 pasa koji su potencijalno vrhunski priplodnjaci.

Ovo moram pohvaliti,nemože čovek biti ni hobista ni kinolog ni ma kome drugar nije li iskren prema sebi a ovako javno posebno lepo osveženje.

Blo del Rade Savic,Pradellinensis Omar i Gery della Sarga.

Svakako itekako značajni i ko zna kakva bi slika bila bez njih.

Imamo li njihovih potomaka i gde?

Hvala kolegama ljubiteljima NKPa na lepom izlaganju i trudu kao i parlamentarizmu i lepim namerama i manirima.Spoštovanjem

Darko :arrow: "Svuda svasta" pise ali.......... :mrgreen:

Cilj je bio predstaviti pse koji su dostupni za parenje, i koji se nalaze u našoj zemlji.

Očigledno je jedno, da mnogi, to nisu ukapirali ili neće da ukapiraju.

Jednostavno ubacite sliku psa, kratko objašnjenje gde se nalazi, još bolje tel. i to je to.

Upravo tako a cilj te slike teksta,pedigrea......treba da bude da neko iskljucivo dobije ideju gde se nalazi pas koji bi njegovoj kuji potencijalno odgovarao za parenje.Onda ode da ga licno vidi (ili njegove potomke) i uveri se u njegove kvalitete, a ne da na osnovu slike i "price" odluci gde da pari kuju.

Cakic :arrow: Mislim da pre sva tri nabrojana trebalo bi staviti B'lo du valon de baudinni.Jer ipak mislim da ima trenutno najvise njegovih potomaka u takmicarskim psima. O lovackim i da ne pricam.

Cakic :arrow: Mislim da pre sva tri nabrojana trebalo bi staviti B'lo du valon de baudinni.Jer ipak mislim da ima trenutno najvise njegovih potomaka u takmicarskim psima. O lovackim i da ne pricam.

Ne slazem se,jer ni pola onoga sto je na potomstvo preneo Blo del Rade Savic nije preneo njegov otac Blo du valon de baudinni,inace bi Francuzi,a ne "mi",imali vrhunske stiliste.Imao je Blo del Rade Savic i majku,i to kakvu.

Poenta je i da je Rade znao da ga iskoristi i "fiksira neke detalje" u uzgoju,tako da se sada,gde ih ima, i u trecem kolenu vidi uticaj njegovih pasa.

isuvise rano je prodat da bi ostavio bilo sta u Fr. A kako su francuzi sujetni i cekaju da pas postane prvo sampion da bi uparili pod njim .............

Evo onda slika i imena na jednom mjestu:

Harisvisampioni.jpg

REDOM ŠAMPIONI S LIJEVA NA DESNO:

Jaguar od Bube – Ch. Hr., It., Int.

Amor od Bube – Ch. Hr., It., Srb., Int., pobjednik Kupa Europe 2008. godine između svih pasmina kontinentalnih ptičara, Ch. Svijeta

Uno del Cakic – Ch. It., pobjednik Euro Derbya za mlade pse 2009. godine

Rio – Ch. Hr., It., Int.

Bingo – Ch. Hr., It., Srb., Int., pobjednik Kupa Europe 2010. godine između svih pasmina kontinentalnih ptičara, pobjednik Utakmica za odlične pse u Francuskoj 2010. godine

Vega du Pied du Mond – Ch. Hr., It., Fr., Int., pobjednika Mediteranskog Kupa 2008. godine

Edit od Heraka – Ch. Hr., It., Srb., Int.

Extrem od Heraka – Ch. It., Srb., Int.

Numa od Heraka – Ch. Hr., It., Int.

Što se mene tiče ja bi pario sa bilo kojim i greške SIGURNO NEMA.

Pozdrav Viktor

Evo da ja postavim jednog, po meni kvalitetnog psa (bar za nas lovce) od našeg kolege s foruma Briva-Ivana Brđića.

Pošto je već prije predstavljan od njegovog vlasnika ( viewtopic.php?f=78&t=17856 ), neću puno pisati o njemu.

BRESTON

Evo jedna u galopu..

1b.jpg?t=1264178076

Jedna s pokretačem ove teme gosp. Djurićem :wink:

epoza.jpg?t=1264178959

Evo i njegov rodovnik..

rodovnikbreston.jpg?t=1263170424