springer

NEMACKI MALI SPIC

Recommended Posts

Pozdrav svima. Imam stene nemackog spica od 4 meseca. Veliki nam je problem obavljajanje nuzde po stanu. Izvodim ga na svaka 4 sata ali jednostavno nece napolju da obavlja nuzdu, vec cim udjemo u stan on se popiski bilo gde. Probala sam sa pelenama, sa nagradama, sa ukorom kad to uradi gde ne treba ali je on toliko tvrdoglav da nema leka. Cak razmisljam da ga poklonim nekome jer ustajem u sred noci da bih cistila za njim. Sve drugo je u redu, umiljat je, sladak, ne grize namestaj po kuci ali to obavljanje nuzde nas izludjuje. Cim se popiski pobegne i sakrije se kao da zna da je pogresio ali opet to radi. 

Ne znam sta jos da uradim. Samo bez batina jer to necu raditi. Neki savet?

ja bih ga ostavio napolje sve dok ne obavi, kad bude obavio kazes mu bravo i dajes mu nagradu, poslije toga, kad ga budes nahranio, odmah cim zavrsi s'hranom izbaci ga napolje, dok ne obavi nuzdu, kazes mu opet bravo, nagradu mu dajes, i tako budi uporan 3-4 dana i videces da ce onda sam poceti..

Inace ja sam zimi sa pekinezerom stavio mu novine u kuci i onda kad sam ga nahranio pokazao sam mu gde treba to da obavi, medjutim on nije to razmuio pa sam ga posmatrao i uvjek kad je htio da obavi po kuci, on se vrtuljio ( tako mi je dao znak, da mora da obavi nuzdu ) i onda sam trk i nosio na novine, tako sam uradio 2x poslije toga je sam znao gde treba da obavi..

Kad su poceli bolji dani nekoliko puta sam ga izbacio napolje i tako se sam naucio, cak sad ide pored vrata i ponekad grebe pored vrata, gde mi je lamperija, i odmah znam sta zeli..

Pozdrav svima. Imam stene nemackog spica od 4 meseca. Veliki nam je problem obavljajanje nuzde po stanu. Izvodim ga na svaka 4 sata ali jednostavno nece napolju da obavlja nuzdu, vec cim udjemo u stan on se popiski bilo gde. Probala sam sa pelenama, sa nagradama, sa ukorom kad to uradi gde ne treba ali je on toliko tvrdoglav da nema leka. Cak razmisljam da ga poklonim nekome jer ustajem u sred noci da bih cistila za njim. Sve drugo je u redu, umiljat je, sladak, ne grize namestaj po kuci ali to obavljanje nuzde nas izludjuje. Cim se popiski pobegne i sakrije se kao da zna da je pogresio ali opet to radi. 

Ne znam sta jos da uradim. Samo bez batina jer to necu raditi. Neki savet?

Nemoj odustati, to je jako pametna pasmina i uz volju i trud može se naučiti. Ja sam svoju uvijek nagrađivala kada bi nuždu obavila na peleni a ako nije onda sam je kaznila. Dok je imala 3mj. pratila sam je isto kad vidim da se priprema na wc odnesem je na pelenu i tamo je držim dok ne obavi nuždu i onda dobije poslasticu. Uz stvarnu volju trebalo mi je 5 dana da shvati šta treba  (dance)

Joj probala sam i to, kao da namerno sve to radi. Pelene razvuce po stanu iako ih zalepim ali ih pocepa... Vidim ja da on kapira i pametan je ali kao da mi tera inat. Cak se od muke i smejem kad vidim njegove reakcije. Nista, nastavicu dalje sa jos cescim izvodjenjem. A da ga  ostavim napolju ne znam kako, zivimo na prvom spratu pa svakako moram biti sa njim svaki put. Sad jos uvek cesto obavlja nuzdu jer je mali, posle ce valjda i njemu biti sladje napolju. Samo se plasim da ne navikne da to radi po stanu pa da zauvek ostane tako.

Dobro vece.
Eh ovako prije par mjeseci pas je poceo da zmirka na jedno oko, i odveli smo ga sutra veterinaru i rekao je konjuktivitis. Dao nam kremu i i crvenilo je prestalo ali pojavila se nesto kao bijelo u oku (zjenica nije vise crna vec kao bijelkasta) opet smo otisli medjutim niti jedan veterinar u Bosni i Hercegovini nema mogucnost da pregleda psu oko. Nekako laicki su mi rekli da sumnjaju na kataraktu i to je sve  :-( Nekako kao da je nekad manje bijelo, nekad vise, vise ne znam sta da radim.
Medjutim od prije par dana pojavilo se i na drugom  :-(
Da li postoji rjesenje da saznam tacnu dijagnozu, da li postoji neki oftamolog ljudski koji bi mozda u svojoj privatnoj klinici pregledao, jer nekako bi mi bilo lakse a i jeftinije da je to u Sarajevu a ne u Zagrebu jer je daleko. Da li postoje neke kapi, prirodni lijek, bilo sta  :-(
Hvala vam .

Dobro vece.

Eh ovako prije par mjeseci pas je poceo da zmirka na jedno oko, i odveli smo ga sutra veterinaru i rekao je konjuktivitis. Dao nam kremu i i crvenilo je prestalo ali pojavila se nesto kao bijelo u oku (zjenica nije vise crna vec kao bijelkasta) opet smo otisli medjutim niti jedan veterinar u Bosni i Hercegovini nema mogucnost da pregleda psu oko. Nekako laicki su mi rekli da sumnjaju na kataraktu i to je sve  :-( Nekako kao da je nekad manje bijelo, nekad vise, vise ne znam sta da radim.

Medjutim od prije par dana pojavilo se i na drugom  :-(

Da li postoji rjesenje da saznam tacnu dijagnozu, da li postoji neki oftamolog ljudski koji bi mozda u svojoj privatnoj klinici pregledao, jer nekako bi mi bilo lakse a i jeftinije da je to u Sarajevu a ne u Zagrebu jer je daleko. Da li postoje neke kapi, prirodni lijek, bilo sta  :-(

Hvala vam .

Pozdrav, 

ja studiram na veterinarskom fakultetu u Zagrebu i iz osobnog iskustva mogu reći da imamo jako dobrog oftalmologa na faksu. Dali ste pokušali na veterinarskom fakultetu u Sarajevu, ako vam je bliže. Po ovome što ste napisali i meni je prvo palo na pamet katarakta, ali naravno bez adekvatnog pregleda niša se sa sigurnošću ne može dijagnosticirati. Ako je katarakta u pitanju nikakvi lijekovi ne pomažu nego samo kirurška obrada.

U Sarajevu sam bila na faxu, ali oni nazalost nemaju veze, nazalost moram tako reci. Nemaju nikakvu adekvatnu opremu niti strucnjaka. A Zagreb nam bas daleko ne znam sta da radim. A koliko kosta operacija ? :(

Čudno i žalosno mi je da fakultet u Sarajevu nema stručnjaka ni opremu. Nije ni čudo onda što po ambulantama nemaju pojma kad ih nema tko naučiti. Za operaciju nisam sigurna u cijenu. Nemoj paničariti, prvo bi se trebalo utvrditi o čemu je riječ. Ja ću se raspitati još dali netko zna u Sarajevu nekog oftalmologa a mogu ti poslati i kontakt klinike kod nas pa se raspitaš.  Nije baš za igrat se s okom. 

Raspitala sam se, nitko ne zna za oftalmologa  (axechase)  Stvarno ne znam kako bi ti pomogla, razmisli koje opcije imaš ali sigurno je da ćeš morati potegnut negdje dalje ako želiš pomoći svome ljubimcu. Gadna stvar je što je u pitanju oko, svaka bolest može dovesti do sljepila.  Možda da probaš nazvati neku privatnu oftalmološku ordinaciju, nije im praksa pregledavati životinje ali možda naprave iznimku. Ali ako ga i pregledaju i utvrde o čemu je riječ, čisto sumnjam da će pristati liječiti. 

Nesto cemo vec smisliti, idemo u subotu nasem veterinaru pa da vidimo da li poznaje on nekog privatnog oftamologa. 
Da li neko zna nesto za caj vidac, citala sam da je odlican za oci, pa sad....
A na kraju potrudit cemo se da odemo do Zagreba, nadam se da cemo to moci nekako organizovati :)

Svakako javljaj kako napredujete. Za čaj sam čula da je dobar za oči, ali znam da inače ispiranje očiju čajevima (pogotovo kamilicom) izaziva brojne infekcije jer je čaj idealan medij za razvoj gljivica i bakterija. Dali je to slučaj sa tim vidac čajem ne znam, najbolje pričekaj subotu pa se posavjetuj s vetom. 

Javim se sutra :)
Poznanica koja stanuje blizu mene ima takodjer psa, pekinezer i jos nesto, nisam sigurna, udomila ga je :)
Pojavila joj se prozirnost oka kao kod Abija :/ Ne znam sta se desava, bas sam se iznenadila. 
Pomislim da nije neka alergija, da nema neke biljke u blizini zgrade gdje ih setamo na koju su alergicni, ali valjda od toga ne nastaje sljepilo kao kod mog psa. Ne znam :(
Hvala puno, da vise ne davim, sutra javljam, planirala sam da mu uradim nalaze svega, mozda je krenulo od neceg drugog, kad vec oftamologa nemamo :/

Zdravo :)
Bili smo kod veta, kaze da nije katarakta jer se zjenica suzava/siri prilikom neke spavice, svjetla, cega vec i kao on je siguran jer katarakta drugacije djeluje, izgleda... :)
Njemu apsolutno nije jasno kako ne vidi, eh sad, i nije bas neka informacija ali uveliko mi je olaksalo kada sam saznala da katarakta nije 100%, i dalje ne znamo sta je, ali on kaze da kao ne trebamo zuriti, nekad na jesen da opet dodjemo, jer on misli da nije nista strasno. Pitala sam i za entropiju (neko mi je naveo kao moguci razlog) Kaze on da malo (?!) ima ali ako bude potrebno tu operaciju moze izvrsiti kod nas u Sarajevu.
Nazalost nije bas mnogo informacija, dijagnou ne znam, i dalje smatram da ne vidi, mada ne udara u stvari (ne vidi tipa neku poslasticu vec je nanjusi) ali bar mi je malo lakse. Uzeli smo (na svoju ruku) aloje veru (99,6) na biljnoj je bazi, ne moze mu skoditi, tacnije narucili smo, jer ni to nisu imali u apotekama.
Cini mi se da se smanjuje, mada ne znam kako da objasnim, ta providnost/bjelina ponekad je veca u oku, ponekad manja, nekad se cak i ne primjeti u oku. Nadam se da ce nam ovo pomoci, ocigledno velikog izbora bas i nemamo :/

Pozz drugari, jel moze neko da me posavetuje/pomogne oko odabira odgajivacnice, posto samo nailazim na prevarante neke, znaci trazim Pomeranca zenkicu, da nije ona tako zvana" lisica" ,sa papirima , do 1000e ? Jel ima neko neki predlog, i jel mogu za te pare da nadjem nesto pristojno ? Hvala unapred pozz

Nase nove bebe Nemackog Malog Spica ❤❤❤❤

KEANU REEVES DANUBE DWARF

full.jpg

KING OF CRICKETS DANUBE DWARF

full.jpg

KRISTIN KREUK DANUBE DWARF

full.jpg

KING OF BUMBLEBEES DANUBE DWARF

full.jpg

Vise slika na linku Danube Dwarf

Pozdrav svima na temi! Molim vas malu pomoć :) Naime, drugarica preuzima špica za 10 dana. Divna mala pufnica, i ja bih htjela da im poklonim malenu ogrlicu i prsnik po mjeri. Uglavnom, trebale bi mi mjere za prsnik. Ako bi neko bio toliko ljubazan da mi premjeri svoga špica, obim vrata i obim prsa iza prednjih šapica? Vjerujem da će to biti tu negdje... Ne poznam osobno nikoga sa špicom, pa evo, ako može mala pomoć bit ću zahvalna :)

Nemacki mali spic iz naseg uzgoja

FOR WORLD WIDE SMILES DANUBE DWARF - 2 godine stara

WORLD WINNER'17

NORDIC WINNER'17

JUNIOR CHAMPION of SERBIA 

JUNIOR CHAMPION of LATVIA

JUNIOR CHAMPION of ESTONIA

JUNIOR CHAMPION of RUSSIA

JUNIOR CHAMPION of LITHUANIA

JUNIOR CHAMPION of BALTIC

CHAMPION of ITALY

CHAMPION of CZECH REPUBLIC