sergioleone

Psi u stavu

Recommended Posts

na žalost nemam rasnog psa za izložbe, ali imam lijepu mješanku belgijanca i nijemca... evo koja fotka u "stavu" - čisto da Vam se pokažemo... (whew)

cca 9mj

19503259.jpg

19503258.jpg

od novijih nijedna ne izgleda ni slično stavu... (thinking)

na žalost nemam rasnog psa za izložbe, ali imam lijepu mješanku belgijanca i nijemca... evo koja fotka u "stavu" - čisto da Vam se pokažemo... (whew)

cca 9mj/30kg

19503259.jpg

19503258.jpg

od novijih nijedna ne izgleda ni slično stavu... (thinking)

Apsolutno savrseno.

2rzb6ud.jpg

GCH CH Babheim's Captain Crunch(Otac: CH Kenlyn's Aries V Hicliff

Majka: CH Prima Bullerina Of Edan

Odhajivac(s): Carlos Navarro

Vlasnici J&SMoses& D Stern & JLange & CNavarro & M Deschamp

Patujko malci su genijalni :inlove:

Ja tek sad videh, ne dobih obaveštenje da je bilo odgovora na temu.

Ah, hvala, hvala... Bolje da im ne kažem... uobraziće se. :)

mastiff lazarevac, prednje noge trebaju biti paralelne, ne iskrivljene...mada je to nesto sto sam i ja imala sa svojim psicem i sto se vremenom ispravlja, polako :oops:

onako bebeci..

2e4hf0z.jpg

2r6e1zl.jpg

a evo kako to rade sampioni (clap)

la7g2.jpg

ah, da...dobar fotograf i dobar aparat su cudo :grin:

p.s.poslednja slika, pas nije moj, ali je pravi primerak mladog sampiona i po meni savrsen i briljantan.. :oops:

Kako vreme prolazi... ovo postaje sve nemogućija misija... pročitali su me ovi moji mali probisveti i sad se svojski trude da mi presedne ovo nameštanje u stav. :)

314484_10151972367355231_2138920247_n.jpg

551041_10151972388415231_675910830_n.jpg

ovaj "slobodni stil" im se daleko više sviđa. :)

557270_10151972451630231_1456949781_n.jpg

Patujko, stenci su divni i odlicno stoje u stavu. Svaka cast! (y)

Hvala, hvala... samo ovo za stav je iluuuzija... :) Dakle, što su stariji, poziranje im se sve manje sviđa.

Patujko, stenci su divni i odlicno stoje u stavu. Svaka cast! (y)

Hvala, hvala... samo ovo za stav je iluuuzija... :) Dakle, što su stariji, poziranje im se sve manje sviđa.

Hahah imam i ja jednog takvog "zvrndova" kod kuce. Jako je nestasna i bas ne voli da stoji u stavu, ali mora...

b7eud2.jpg

Cisto sumnjam da je ovde neko trcao oko ringa i mlatio kojecim ne bi li pas stajao u stavu.

Da, strasno , jao boze kako to odvratno izgleda, Sve sto je u svetu zabranjeno,kod nas je normalno, secam se na jednoj izlozbi je covak kasikom lupao o lonac (n)

Ono sto je nekima odvratno drugima je normalno, i obrnuto. Vama je npr odvratan taj double handling koji je kod nas dosta zastupljen (najvise u mojoj rasi), ali isto tako ke i mnogima od nas (djelomicno ukljucujuci i mene) otvratno feniranje pasa i ostale gluposti sa kredom i milion hemijskih sredstava ne bi li dlaka psa izgledala ovako ili onako.

Treneru ovog psa (na NO sto je gospodja Danka postavila mislim) svaka cast stvarno, jer pripremiti NO-a za izlozbu stvarno nije lako (pod ovim ne mislim u estetskom smislu, vec mislim na treninge i dresuru), pogotovo ovo free postavljanje u stav jer kod njih stav nije kao kod vecine drugih pasa slobodan stav gdje su sve noge paralelne, tako da sto se toga tice, sve pohvale. Mada opet, stav bolje NO bolje izgleda kada ga covjek 'manuelno' postavi, nego sam pas, a opsti utisak, naravno obrnuto. Samo moram primijetiti, pas ima lose dosaplje, uf alergicna sam kad vidim ovakve prednje noge kod NO.

A ja inace, kad god s nekim komentarisem o izlaganji njemackih ovcara, kazem samo 'pogledaj njemacki sieger i sve ce biti jasno'. Jer Njemacka je ipak domovina NO, tako da po tom pitanju Amerika sucks. (n)

za kasiku i lonac nemam rijeci stvarno, ja jos nisam vidjela takvu budalu. Drugo je pokazati kobasicu ili loptu neki, nesto na sta pas proradi, al u ovo stvarno ne vjerujem (ili samo ne zelim da vjerujem) :X(rofl)

Double handling je zabranjen , kozmetika u vecini zamalja nije, cak pomeni se te dve grupe nebi trebale ni uporedjivati.

Ameri kao ameri , meni su lepsi psi u evropi, ali psi su bolje uhendlovani tamo, ne vidim potrebu double hendlinga, tj ne verujem da ljudi nisu u stanju nauciti psa da stoji u stavu. Ja mog sicua ne ucim da stoji u free stavu, jer ne vidim potrebu za tim . Dok sam pulija jako lako naucio da stoji u free stavu.

CACIB Ada, počasni ring, psi čekaju svoj red oko ringa, tip arlauče i trči, gura vlasnike i zapinje za pse..Ja neiskusna kažem mom momku "pobegao mu je pas, gledaj gde je" (lmao) kad ono double henler, bi mi krivo što mu nisam zapela nogu...

Double handling ja mislim da jeste, davno sam pricao sa prijateljicom na tu temu i mislim da je rekla da jeste.

CACIB Ada, počasni ring, psi čekaju svoj red oko ringa, tip arlauče i trči, gura vlasnike i zapinje za pse..Ja neiskusna kažem mom momku "pobegao mu je pas, gledaj gde je" (lmao) kad ono double henler, bi mi krivo što mu nisam zapela nogu...

Da je mog psa gurnuo, i on i njegov pas bi zavrsili naglavacke .

Moj -Also Lajosfalvy Best Gift -dok je jos bio kod odgajivaca na slici je imao 3 meseca.( kako je mali bio,za 4 dana puni 9 meseci, pa cu postaviti i sliku kako sada stoji u stavu)

51eewy.jpg

:mrgreen::mrgreen:

Evo da se i mi upisemo na ovu temu,ovo je bilo ljetos,to je sad jedina koju imamo na komp.imamo jos u stavu pa budem postavila,

Amonniss of golden frenchi

33wljs3.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.