sergioleone

Psi u stavu

Recommended Posts

Zadnje noge mu postavite malo dalje , kad pogledate sa strane linija ledja bi trebala biti ravna.Ili da uprostim zadnji deo ledja mu je kad stoji ovako izvisen , kad bi se zadnje noge povukle unazad ledja bi bila ravna .

Jako lepo ,svarno ne znam kako bi trebali da stoje zbog njihove autenticne kicme ali mi se cini dobro mozda da su zadnje noge blize jedna drugoj.

Sian, imas slike na netu pa pogledaj :) Malo mu samo koriguj zadnje noge, ne treba da stoje tako rasirene... Pozdrav!

Neki savjeti za ucenje psa da stoji u stavu:

Smatram da je psa najlakse nauciti da stoji u stavu ako se pocne jos od "malih nogu" i onda se napreduje.

Treba poceti tako sto stenetu dajes nesto da gricka ili lize(hranu i slicno) i polako ga ucis da miruje. Kad to savlada treba polako poceti i sa malim pomjeranjem nogu, pa malo po malo do idealne pozicije i govoriti komandu "stav" ili kako vec Vi hocete, to je stvar licnog izbora. Nikad ne treba pretjerivati sa stenetom jer ce ono polako shvatiti sta vi od njega trazite. Znaci to mirovanje treba da traje kratko nakon cega slijedi nagrada i igra, jer stene kroz igru najbolje nauci..:D

Slican je postupak i sa odraslim psima ali sve zavisi od psa do psa, nekom psu stajanje u stavu moze predstavljati problem dok nekim psima koji su mirniji ce to lakse ici. Ali u tome treba biti uporan jer vjezbe nikad dosta.

Bilo bi pozeljno da psa stav ucite u parku ili negdje gdje ima i dugih pasa jer da bi pas imao i nesto sto ga ometa, jer na izlozbama bude dosta pasa a i ljudi.

Ako nekome treba jos nesto neka slobodno pita tu sam da pomognem. Pozdrav

Najbolje je nauciti psa na free stav , jer on je po meni najlepsi pas ima vecu zelju za radom nego kad ga neko namesta,ja sam mog psa stvarno lako naucio na fre stav, ne znam kako ostali ali mom je sad dovoljno samo da stanem ispred njega i da on zna da treba da stoji u stavu.

@ SophyYolo - Suvishe su nakrivljene noge noge. Ajd nekako ovako ti prikazem mada ni ovo nije najsretnije reshenje, ali chisto da vidish na shta mislim:

Untitled-2.jpg

Untitled-3.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.