sergioleone

Psi u stavu

Recommended Posts

Meni Ejmi najradije stane sa paštetom,e sad,ne znam da li je to dozvoljeno kod ocenjivanja,ali vežbamo stav sa vremena na vreme...

važno da ona oseti paštetu (rofl)

31440lg.jpg

Ovo NIJE slika psa u stavu, nego slika psa koja je daleko od izlozbenog stava.

Ako vec postavljate fotografije, potrudite se da budu u skladu s naslovom teme i pokusajte da napisete neki poucan propratni tekst kako ste psa naucili da stane u stav.

Fotografije koje nemaju veze s naslovom cu da skinem.

Kada se postavlja pas u stav, postavlja se na nacin koji to obicno zahtjeva rasa koju izvodimo.

Vise nacina postavljanja psa u stav ima i zavise od mnogo faktora, u prvom redu rase, vrste izlozbe, zahtjeva sudije, utreniranosti psa .....

Pas u stav treba da izgleda tako da se pokaze u svom najboljem izdanju u stanju mirovanja.

Ucenje psa da stane u stav je dugotrajan proces, a rijetki su psi koji to imaju urodjeno.

Oni koji to imaju urodjeno su posebno cijenjeni.

evo od mene malo objasnjenja...

na ovoj slici moj pas (levo) je korektno stao, iako su mu zadnje noge mogle biti malo izvucenije iz kukova jer bi se tako bolje videli zadnji uglovi. zatim, vrat mu nije dovoljno izvucen tako da izgleda kraci nego sto jeste. to se uredi mamcem koji hendler drzi u ruci i koji treba biti malo udaljeniji kako bi pas sam izvukao vrat ka njemu. samim time i glava vise dolazi do izrazaja.

2552pfr.jpg

na ovoj slici se vidi razlika o kojoj sam gore pisala

1zc0ld2.jpg

pas u stavu treba da je "zategnut" . to se najbolje postize uz dobru motivaciju i komandu STANI (ili nesto slicno) kada pas nauci da stane i ostane u tom polozaju, mamcem ga korigujete dok se sam ne namesti. u principu, pravilno gradjen pas ce lako zauzeti dobar stav, i tada ga u njemu trebamo zadrzati.

mnogi kazu-kad je u setnji-uvek stane kako treba, a kad ga namestam-obesi se. tako je i nama bilo u pocetku iz prostog razloga sto pas nije bio motivisan i samim time se krivio i nije mogao zauzeti tu cvrstu pozu.

kao sto rekoh, pas treba da je zategnut, da mu se istaknu vrline i da deluje aktivno i veselo

Vazal... :grin:

p5090005s.jpg

Izvinjavam se ali morao sam citirati sliku.

Da bi se videlo o cemu pricam, naime ovo nije dobar stav, nemam haskije(ili malamut, 5 fci mi nije jaca strana),ali osnove su za sve pse iste , zadnje noge bi trebale biti pararelne i ne toliko izbacene napolje, jer tako se dobija utisak da pas ima kriva ulegla ledja, a trebala bi linija ledja biti prava, a pas bi trebao

da stoji ovako(slika ispod), takodje vas pas prebacuje tezinu na prednje sape sto ocito nije najbolji stav.

Evo i mog psa i mene, ja smatram da je dobro naucen na free stav, a u stavu gde ga drzim se nekad pomeri, ipak je on sad vec u ostario, pa mu je ovo sve zamorno.

A i prostor nam je mali, mozda cu snimit jedan video na otvoren da vidite kako on to stvarno radi.

Vazal... :grin:

p5090005s.jpg

Izvinjavam se ali morao sam citirati sliku.

Da bi se videlo o cemu pricam, naime ovo nije dobar stav, nemam haskije(ili malamut, 5 fci mi nije jaca strana),ali osnove su za sve pse iste , zadnje noge bi trebale biti pararelne i ne toliko izbacene napolje, jer tako se dobija utisak da pas ima kriva ulegla ledja, a trebala bi linija ledja biti prava, a pas bi trebao

da stoji ovako(slika ispod), takodje vas pas prebacuje tezinu na prednje sape sto ocito nije najbolji stav.

ovo je slika mog bullmaastiffa pre 3 meseca (tada je imao 7 meseci), i polako se spremamo za izlozbe. do sada nisam imao iskustva na tom polju pa bi mi neki savet dobro dosao. nismo nesto preterano vezbali, ovo je nesto na brzaka.

szzt49.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.