Sign in to follow this  
jok.mi

odgajivačnica biglova - Member of Snoopy Gang

Recommended Posts

Hvala Gorane.

Bigl jeste lovački pas, gonič, i to se često oseti u njegovom ponašanju i temperamentu.

Mi nismo lovci i naše pse ne vodimo u lov.

Ponekad ih izvedemo u atar da se istrče i osete prirodu i tada oni mnogo njuškaju, istražuju teren i laju.

Bilo je situacija kada su i divljač pronalazili i besomučno trčali za njom.

Dva naša psa imaju položen radni ispit, ali i to je samo u cilju eksterijernih izložbi.

Znam da u Srbiji, a pogotovo u Bosni, ima lovaca koji love sa biglom i zadovoljni su.

U Bugarskoj smo upoznali gospođu, koja ima svoju odgajivačnicu biglova, i vodi ih na divlje svinje.

Pozdrav, Ivana

Još malo Bandita i Banditića

dscf6000z.jpg

Mogli i Merry Popins

dscf6002yt.jpg

Najviše volimo kad mama dođe da spava sa nama

dscf6014x.jpg

Mimi

dscf6020a.jpg

Stela i Oksa

dscf6026a.jpg

Mistik

dscf6027g.jpg

Porasli smo, kotilica postaje mala, pa sada spavamo po dijagonali

dscf6028f.jpg

Ljube vas Banditi :kiss:

Hvala Ivane na odgovoru. Po ovome kao si mi napisao za tvoje pse imam utisak da imaju radni gen i da uz malo obuke mogu da budu solidni goniči. O standardu biglova i o onome što "piše u knjigama" znam sve ali nikad nisam čuvao biglove i nemam praktično iskustvo s njima. U poslednje vreme sam počeo da razmišljam na temu da napravim neki eksperiment s biglovima za zeca, interesantni su mi kao polu kratkonogi godiči drugo mali su gabaritno za transport. Inače kinologijom (mahom lovnom) se bavim od 1971 a lovom od 1985. U svakom slučaju hvala na iskrenom odgovoru i želim ti puno uspeha u odgoju biglova, mada i sada imaš fantastične eksterijerne a možda i odlične radne pse (ne znači ako ne loviš s njima da oni nebi bili odlični goniči uz malo obuke) Puno pozdrava javiću se ako odlučim da čuvam biglove. (y)(y)(y) Goran njorka Svrljig

Gorane,

uvek si dobrodošao kod nas ako želiš da vidiš pse (bez ikakve obaveze), da se upoznamo i družimo.

Inače moje ime je Ivana i pse gajimo moj muž Miša i ja.

Sve najbolje:

Pozdrav iz Kovina

Ivana

Ivana IZVINI ja ne samo da sam te prekrstio već ispade i muško. Kad budem išao pema Beogradu ili Ali bunaru javiću se i navrati ću da pogledam pse. Vidim da i vi čuvate dosta pasa ja sam trenutno sveo na pet i nadam se da broj pasa i ostalih životinja na placu neću povećavati-valjda bar u skorije vreme. Mada u principu uživam u psima i sitnim životinjama. Puno pozdrava i poziv da budete gosti na našoj CAC izložbi u Svrljigu 29.09.2012. godine(iako je malo daleko poziv važi).Goran

Gorane, svrati obavezno. Bez ikakvih obaveza.

Da se družimo i popijemo kafu (ima i dobrog domaćeg vina - Miša je majstor :wink: )

A za izložbu u Svrljigu, ne smem ništa da obećam (thinking)

Hvala Ivana, svrati ću pošto kafu volim a domaće vino obožavam :wink: vrlo često ga u lov konzumiramo i to svako od članova grupe ima ograničenu količinu dozer (flaša od 2 litra) a kad popijemo dozer onda se ubeđujemo čije je vino bolje, a uvek bude najbolje ono koje je ostalo poslednje. Kod nas važi pravilo da svako može da pije koliko hoće samo ne sme da se napije kazna je naredne nedelje da nosi piće a da ne pije. Pozdrav

Juče smo posetili izložbu u Djakovu, posle dužeg vremena da se mi malo oprobamo na izložbama.

Malo da promovišemo naš Snoopy Gang i kod komšija.

Poseta je prošekla veoma lepo. Prostor za izlaganje je bio lepo uređen, organizacija perfektna i ne verujem da je iko imao ikakvih zamerki na rad organizatora.

Vodili smo našeg Djoleta i Oksu. Djole je osvojio CAC. Oksa je osvojila CAC i BOB. Sudija je bio oduševljen Djoletovom glavom, ali i Oksinim temperamentom i njenim opštim izgledom.

U BIS Oksa je bila druga u konkurenciji lovnih pasa i druga u izboru za grupu BOG-IV 2.

dscf7869m.jpg Isčekivanje početka takmičenja.

dscf7870b.jpg Ekipa

dscf7935c.jpg Oksa kao drugoplasirani lovni pas.

dscf7965g.jpg Oksa na postolju za grupu.

Pozdrav :fsdfd:

Tata Đole najavljuje dva legla krajem jula meseca.

Jedno u Kovinu...

dscf8456u.jpg

sa Oksom od Progara (Kim Kurovske Sedlo + Heksa od Progara)

i jedno u Moskvi

copyofdscf8481.jpg

sa Dar Shah Odetta (Hotshot Xandrina + Dar Shah Beata)

copyofdscf8486.jpg

Našu nova snajkica je Dar Shah Odetta (Hotshot Xandrina + Dar Shah Beata) i živi u Moskvi 5 meseci tokom godine, a 7 meseci u Jaroslavu. Dedovi po ženskoj liniji su Dialynne krvne linije, a po muškoj liniji su Daragoj. Dve čuvene i najpoznatije krven linije u Evropi.

Mlada šampionka Rusije, Šampionka Rusije, Modavije, Ukrajine, Estonije, Klupska šampionka Rusije i šampionka Francuske 2011. Mnogostruka BIG i BIS.

Nadamo se da će kombinacija sa našim Đoletom koji je takođe višestruki šampion dati veoma kvalitetne štence i da ćemo u skorijoj budućnosti imati još po neku posetiteljku iz Rusije.

Svi smo se trudili da gošćama priredimo ugodan boravak kod nas u Kovinu. Najviše se Đole trudio da ostavi dobar utisak. Rezultate očekujemo krajem jula meseca.

Svide mi se ruska kuja, svaka cast za to parenje! (handshake)

Imas li slucajno slika od Oksin otac Kim, jer kod mene

je negov rodjen brat Kid i me zanima kako li izgleda Kim? (wasntme)

Na žalost, nemamo :oops:

Zato smo se vrlo obradovali kada smo videli sliku vašeg Kima.

Divan je :inlove:

Moj se zove KID, a negov brat i otac od vasa kuja je KIM...

Zanima me kako sad izgleda kujica od Dole, koja je nastradala

u incident i ima li sadasne slike od neja? Dal se je napuno oporavila? :wink:

Da, mislila sam na vašeg Kida, a napisala Kim :oops:

Ako mislite na Đoletovu ćerku Mimi koja je zadobila opekotine u požaru, ona je sada dobro, nalazi se kod porodice koja već ima jednog bigla i luduju po dvorištu.

Ožiljci se još uvek vide, ali mnogo manje.

Njene fotografije možete pogledati na http://bigl-srbija.editboard.com/t872p630-limbo-iz-obrenovca

Pozdrav

Da, mislila sam na vašeg Kida, a napisala Kim :oops:

Ako mislite na Đoletovu ćerku Mimi koja je zadobila opekotine u požaru, ona je sada dobro, nalazi se kod porodice koja već ima jednog bigla i luduju po dvorištu.

Ožiljci se još uvek vide, ali mnogo manje.

Njene fotografije možete pogledati na http://bigl-srbija.editboard.com/t872p630-limbo-iz-obrenovca

Pozdrav

Tacno za mala Mimi sam mislil, hvala na odgovora! (handshake)

Odgajivačnica 'Member of Snoopy Gang' prodaje preostale dve tikolor ženkice i dva mužijaka bigla iz legla od 31. 07. Štenaci imaju veliki izložbeni potencijal. Otac ICH Dialynne Atlantis, juniorski vice šampion Evrope za 2008. INT CH i HJCH, HCH, SRB CH, Mne CH, BG CH i MK CH i položen radni ispit. Majka Oksa od Progara Cruft's Qualification for 2012, JCHSrb, CH SRB, Mne CH i MK CH i položen radni ispit. Više o nama i o našim ljubimcima možete naći na ovim stranicama