Sign in to follow this  
jok.mi

odgajivačnica biglova - Member of Snoopy Gang

Recommended Posts

Bademi su im posebno interesantni.

Orah mogu da razbiju zubima i uvek je pravo takmičenje ko će pre da pokupi orah koji je otpao sa drveta (često prvo pokupim orahe pe tek onda pustim pse u dvorište, da bi uopšte imali nešto i za kolače).

Ali sa bademom je druga priča. Badem je od koštunjave sorte i teško se razbija i čekićem, pa mu biglovi ne mogu ništa. Opet, nas je strah za njihove zube pa im ne dozvoljavamo da pokušavaju sami dah ih razbiju, tako da je otimačina i oko badema :giggle:

Oksa od Progara

dscf0321y.th.jpg

Naš sin Oliver Member of Snoopy Gang na izložbi CACIB Bg mart 2011. (PRM) (clap)

sinle.th.jpg

Zadovoljni smo našim učešćem na izložbi CACIB Bg mart 2011. g. Učestvovao je samo Nando i dobio 5, CAC i CACIB.

Druženje je bilo divno, skupilo se forumaško društvo.

Bilo je prijavljeno 19 pasa, a posebno smo ponosni na učešće naših potomaka Olivera (Nando+Oksa) i Samante (Nando+Zvončica). Oliver je bio PRM, a Samanta je dobila odličan 5 (clap)

Najviše je slikana naša prijateljica Klara iz Slovenije :kiss:

klara.th.jpg

Naša trudnica više nije trudnica, jer se oštenila.

Danas prepodne je oštenila 6 nosatih biglova, 4 dečaka i 2 devojčice.

Sve je prošlo relativno brzo i sada svi spavaji u sisaju.

blic.jpg

mamai.jpg

ova.jpg

Pozdrav od bandita iz Kovina :D

Pozdrav druze ja sad imam leglo prvo pa mi treba pomoć,imam dva šteneta trobojna,jedno je slicno paleža kao rot i tri su jelenje boje sa malo tek belina,kuja je dvobojna -pedigrirana a otac je trobojac iz cuvene odgajivacnice,jesu li to dozvoljene boje i jel to ok.Po izgledu su svi isti po glavi,stopu,ušima itd jako su ujednaceni!

Čestitamo na prinovi!! (handshake)

Nije mi baš jasna ova jelenja boja, ali mislim da su to bikolor štenci.

Pogledaj na ovom linku http://clubs.akc.org/NBC/beagle_colors.html

videćeš različite boje kod biglova, pa ćeš naći i tu "jelenju boju".

Piši šta se dešava, kako napreduju štenci.

Sve najbolje žele vam Banditi iz Kovina :grin:

Cestitam na leglu,sigurno ce biti odlicni stenci ,kao sto su i prethodna legla bila. :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Naša oksa se oštenila 28.03.2011. i okotila je pet štenaca, koji lepo napreduju, a evo i da predstavimo leglo''K''. Prvo devojčice

Prva devojčica sa pola bele kragne.

devojcica13.jpgdevojcica12.jpg

Druga devojčica sa tufnama na guzi.

devojcica24.jpg devojcica22.jpg

Prvi dečak sa širom crtom na čelu

decak13.jpgdecak12.jpg

Drugi dečak sa pola kragnice

decak2.jpgdecak25.jpg

Treći dečak sa uskom crtom na čelu.

decak32.jpgdecak33.jpg

Još samo jedan mužijak je slobodan (otkazana rezervacija) nisu mogli da sačekaju toliko pa su nabavili drugog ljubimca, a ostali su odavno rezervisani i čekaju preuzimanje.

Za sada toliko od nas.

1. maja održana je Biglijada 2011., drugu koja je organizovana u Srbiji. Prva je bila davne 2008. g, a na njoj, na žalost, nismo bili.

Biglijada je bila super. Imali smo roštilj, tortu i poklon majice. Svaka čast organizatorima - Dejanu, Dušanu, Ivani...!!!

Najlepše na Biglijadi je bilo druženje. Na jednom prostoru su se našli ljudi koji se godinama poznaju sa foruma i izložbi.

Sreli smo stare prijatelje i upoznali nove drugare.

Ukupno je bilo 23 bigla sa preko 40 ljudi.

Najmlađe su bile tri kuje uzrasta 6 meseci (Nala, Doda i Maša), a najstariji pas na Biglijadi je bila kuja sa 7 godina (Dilajt)!

grupna1.jpg

Ponovo smo videli Nandovu sestru iz istog legla-Nivu,

Nandovu u Zvončicinu ćerku Santu, :inlove:

santaw.jpg

Stelinu i Nandovu ćerku- Mašu :inlove:

maa2.jpg

Jedva čekamo sledeće okupljanje (clap)

nestor.jpg

Pozdrav od Bandita iz Kovina

Juče nam je stigao Đole (Dialynne Atlantis ''Jordy'') da pojača Snoopy Gang.

Da još nešto da dodamo Đole ima položen radni ispit i fali mu još jedan CACIB da postane interrnacionalni šampion. A sad je red i da ga mi predstavimo fotografijama.

dscf2690zi.jpg

Ovako se ide za Mišom kad nosi nešto lepo.

dscf2708mr.jpg

Dva drugara. Nando je malo pokušavao da zaskoči Đoleta, ali većih konflikata nije bilo,

dscf2712g.jpg

Cure su lepo prihvatile Engleza, ali kad su nagradice u pitanju tu se svi guraju.

dscf2723l.jpg

Malo smo vežbali, odnosno malo smo se upoznavali pošto Đole sve zna.

dscf2729a.jpg

dscf2766h.jpg

Ovo je slika za našeg hendlera, pošto oboje imaju prćaste nosiće. Kućni savet se složio da je ponuda koju smo dobili od hendlera takva da se ne može odbiti.

dscf2731l.jpg

Dok su drugi vežbali neki su se i sakrivali (Stela).

dscf2743m.jpg

A neki se družili sa mačićima.

I na kraju Đole se upoznao sa čarima života u Kovinu. Ukapirao je koliko je lepo na fotelji i Stela je dobila konkurenciju u čuvanju frižidera, a bogami i cele kuhinje.

dscf2774c.jpg

I malo se pravimo Englezi.

Evo kratkog izveštaja sa izložbe iz Gradišta. Mi smo vodili samo Đoleta, mada smo trebali da povedemo i neku od devojaka da mu daje moralnu podršku.

Bilo je prijavljeno četiri bigla.

Samanta (naša - Nandova ćera)

dscf3650m.jpg

i Ziza (Dara) iz Požarevca

dscf3667m.jpg

Su se takmičile u razredu mladih ženki.

dscf3644.jpg

Sudiji se više svidela Dara. dara je osvojila JBOG i R JBIS

dscf3709k.jpg

dscf3715b.jpg

U razredu zrelih ženki pojavila se Lili, koja je osvojila CAC

dscf3660.jpg

U takmičenju za BOB, sudija se dvoumio između Đoleta i Dare.

dscf3672o.jpg

Na kraju je izabrao Đoleta koji je postao i BOG VI FCI grupe.

dscf3729e.jpg

dscf3731i.jpg

U izboru za BIS nismo ni očekivali neki rezultat, jer je stvarno bilo puno lepših pasa, ali mi smo stvarno pezadovoljni. Nezvanično smo čuli od ljudi koji su sedeli iza sudija da se naš sudija stvarno oduševljavao izgledom Đoleta. Đoletevo prvo pozitivno brojanje od kako je kod nas, popeo se na postolje kao BOG VI grupe.

PS. Đoletu se baš svidela Dara.

CAC Velika Greda 13. avgust 2011.

Konan (Member of Snoopy Gang) i Đole (Dialinne Atlantis), čekaju svojih 5 minuta

dscf4144.jpg

Đole na postolju - BOG VI grupa - sudija Evica Mišić

dscf4157i.jpg

Konan (Veličanstveni) na postolju - Baby BIS I - sudija Turi Lajoš

dscf4160y.jpg

kući smo doneli tri pehara:

Đole mali pehar za osvojen BOB i veliki za osvojen BOG,

a Konan svoj prvi pehar, mali - veliki, za Baby BIS

dscf4161b.jpg

Idemo dalje!

Pozdrav od Bandita iz Kovina

U subotu 10.09. 2011. održane su dve izložbe pasa u Targu Murešu u Rumuniji. Tog dana ujutru je održana CAC izložba, a posle podne i CACIB izložba pod nazivom Drakula golden trophy-kvalifikacija za CRAFT's. Do tamo ima jedno 500 km i to je u centralnoj Rumuniji u Transilvaniji. Rodno mestu legendarnog Vlada Cepeša, kojeg do duše nismo videli ni u tom kompleksu starog dvorca (kojeg Rumuni godinama restauriraju i sada je u odličnom stanju), a ni tokom puta. Put preko Karpata noću, kao u dobrim američkim filmovima o Drakuli. Nezaboravana vožnja, do duše mojim saputnicima je bilo malo mučno u stomaku i Ivani je jedno dva puta pao na glavu mali transportni kavez (platneni). Kad sam ušao u prvo veće mesto video sam na njihovim uličnim satovima da je kod njih druga vremenska zona i da je kod njih jedan sat više, a ja to skroz smeo sa uma. Probao sam da stignem sa što manje kašnjenja bržom vožnjom. Na par mesta smo i zalutali, pa se vraćali. Ivana je izgubila nadu da ćemo stići na jutarnju izložbu. Ja sam ćutao i dodavao gas. Do prostora gde se izložba održava stigli smo u 9,30 po našem vremenu. Po njihovom u 10,30, a izložba je trebala da počne u 9. Kasnili smo skoro sat i po. Utrčali smo u na izložbu i videli da sudija još nije počeo sa suđenjem biglova. Dobro je, stigli u minut do dvanaest. I dok smo se tu malo muvali vidim ja da ulaze biglovi. Verovatno nisam čuo poziv sudije. Pitam da li mogu i ja uz obrazloženje da sam tek sada stigao i da kasnim zbog vremenske zone. Sudija me je pustio da učestvujem bez obzira na to što je Đoleta već prozivao.

Prijavljeno je bilo sedam biglova, a među njima i naš Djole.

dscf4420cs.jpg

Naš nastup posle 500 km vožnje. Sudija Petru Munteanu je Đoletu dao CAC. Bob je bio domaći takmičar.

dscf4425k.jpg

Da se razumemo, Skansehoj's Dalton je mnogo lep pas i dobro je građen što možete videti i na slici.

Posle podne se pojavio još jedan sjajan pas iz Rusije. Koji je prvo pobedio Daltona, a potom i Đoleta.

dscf4487z.jpg

Levo je Gala License, a desno je Dalton. Sudija je bio Portugalac Manuel Borges

dscf4491z.jpg

Đole i Rus u izboru za CACIB.

dscf4495q.th.jpg

Izbor za BOB gde je pobedio Rus - GALA LICENCSE

dscf4495q.jpg

Prelep bigl nema šta.

Rezime Djole je dobio dva CACa i fali mu još jedan da postane šampion Rumunije, s tim da taj treći dobije kad protekne sedam meseci (tako je kod njih da imaju i vremenski uslov). Taman na proleće da odemo do Temišvara. Đole je u odnosu na druge biglove dosta krupniji, na samoj je granici, tako da smo opet na treningu i na kontrolisanoj ishrani.

I za kraj ovako ja i Djole navijamo za Noleta.

dscf4506.jpg

Pozdrav drugarima i vidimo se na biglijadi. :fsdfd:

Danas su nam iz Makedonije stigle šampionske povelje za Oksu i Đoleta. Tako da je Đole sada Šampion Mađarske, Srbije i Makedonije, a ima i položen radni ispit. Oksa je sada Šampionka Srbije i Makedonije.

dscf4954.jpg

dscf4955p.jpg

Verujem da ćemo se uskoro pohvaliti i šampionatima drugih država.

pozdrav :fsdfd:

Imali smo jedan uspešni vikend u Sofiji 13. 11. 2011.

toga dana održane su dve CACIB izložbe u Sofiji u zatvorenoj Hali Hristo Botev.

Super prostor za manifestacije ovog tipa koje se održavaju tokom zime. Za razliku od ogromnih sajamskih hala koje se ne greju i gde je hladnije u nutra nego napolju, ovde je sve bilo pod konac: uredno, čisto i toplo, ljudi iz organizacije susretljivi. Sve pohvale organizatorima i preporuka za sve izlagače.

Mi smo vodili samo Đoleta i on se pokazao u najboljem svetlu od kako je došao kod nas. Malo mu je smetalo da hoda po parketu, ali posle se navikao i išlo je kao po koncu. Njegovi rezultati 2 x CAC, 2 X CACIB, 2 x BOB i 2 x BOG VI FCI grupe. Oboje sudija je bilo oduševljeno njegovim izgledom, međutim izboru za BIS u konkurenciji deset najlepših pasa bilo je lepših. Nama je on ipak bio najbolji. Posao je odradio fenomenalno tako da je sada postao i ŠAMPION BUGARSKE u lepoti i stekao uslov za INTERNACIONALNOG ŠAMPIONA.

Evo dve sličice sa postolja našeg lepog Dialinne Atlantisa - DJOLETA. (y)

dscf5136.jpg

dscf5169r.jpg

Više slika na FB.

Pozdrav drugari (handshake)

Danas smo bili na CACIB izložbi u Zagrebu, koja je ujedno i kvalifikacija za Craft 2012. godine.

Naša draga barbara je hendlala Djoleta, oboje su bili divni u ringu

dscf5200a.jpg

Međutim sudiji su se sviđali manje robusni biglovi, koji imaju nežniju građu. Kod mužijaka je pobedio mužijak iz Rumunije Bory Wood Almond.

A kod ženki na naše veliko oduševljenje naša Oksa. Ona je sudiju osvojiloa svojim temperamentom i razigranošću. Tako da je naša Oksa uzela CAC i CACIB, i postala Craft kvalifikant za 2012 godinu(kvalifikovala se za prestižnu izložbu koja se svake godine održava u Engleskoj. To je nešto kao masters turnir za tenisere, samo kod biglova). Oksi sada nedostaje samo još jedan inostrani CACIB za Inter šampionku.

dscf5213.jpg

Ovo smo mi najlepši mužijak i naša lepa Oksa. :inlove:

Mi prezadovoljni rezultatom, ali i druženjem sa našim prijateljicama Ninom (Portos), Lucijom (Loshu) i Barbarom (Lino). naravno da je pao dogovor za sledeće druženje iduće godine, kada treba zatvoriti Šampionate Hrvatske Oksi i Đoletu.

Sredinom ovog meseca očekujemo da se naša Stella ošteni. Štenci su od kvalitetnih šampionskih pasa, pa verujemo da će i oni imati veliki potencijal. Otac je naš Dialynne Atlantis - Djole potpuno nova krvna linija u Srbiji iz čuvene Engleske odgajivačnice, koja je dala više Setskih i Cruft šampiona. Naš Djole je Internacionalni šampion i multi šampion više država, ima položen radni ispit i 2008. je na Evropskoj izložbi postao Juniorski vicešampion Evrope. Majka je šampionka Srbije.

najava022.jpg

Primamo rezervacije.

Juče se Stella oštenila i dobili smo četiri devijčice i dva dečaka. Svi su trikolori i verujemo da će biti pravi Djoletovi naslednici, odnosno da su od njega nasledili genetiku Dialynne linije.

Malo i slika gde su štenci stari svega 24 časa.

dscf5543.jpg

dscf5549ui.jpg

dscf5523.jpg

dscf5556s.jpg

(wasntme)

To da imate prelepe pse malo je reći stvarno su divni. Meni je rasa bigl vizuelno interesantna,nemam nikakvog iskustva u odgajanju biglova. Prvenstveno me interesuje da li su linije koje čuvate radne (s obzirom da je bigl gonič zečar-pretpostavljam na kratke staze pošto je kratkonog) moglo bi da mi to bude interesantno za lov zeca sa gonjenjem od nekih 500-600 metara što je sasvim dovoljno u današnje vreme kad ima puno lovaca. Hvala unapred Goran