Sign in to follow this  
ninagoxy

Of Energy House, FCI 4984 - Odgajivačnica Francuskih Buldoga

Recommended Posts

Данас је Нандо у свом старом крају упознао Џени (Of Energy House) :P

Одлично штене, изузетно карактерна са дужом њушкицом. Кад набаци масу и кад се се раскрупњају груди и глава, биће достојан Нандов заменик у Чубурском Парку :mrgreen:

:D drago mi je što ste se upoznali :)

Dženi nema naše ime jer u vreme kad se ona rodila, odgajivačnica nije bila registrovana. Inače, svi štenci (8) njene majke imaju malo dužu njuškicu. Tijana jako lepo brine o njoj, kao i svi ostali vlasnici Pinkinih štenaca, pa su svi tako lepi i dobri. Nekako sam znala da je ona baš po tvom ukusu ;)

Volela bih da (baš ti) vidiš i ostale naše pse (jedino što samo Dženina majka ima malo dužu njušku), mislim da bi ti se i oni dopali. Svi su 'sportisti' i to je jedna od stvari koje i ja jako cenim kod njih, pa s tim u skladu, na tome i radimo :)

Ovo možeš da shvatiš kao poziv da nas posetiš kad ti bude zgodno.

Dobro, ja neću zvati, a ti dođi :D

Ulenjili smo se što se slikanja tiče, ali evo malo nekih nikada postavljanih na forumu

Ovo je naš podmladak iz kombinacije Cookie + Ti Amo

C. Scarface of Energy House:

coco1.jpg

(savet: budući da ovako mali obožavaju velike biljke, u slučaju gamizanja gremlina po kući sa filadendronima, obezbediti biljku. U suprotnom - neće dugo)

Clara of Energy House

cozmic.jpg

cozmic3.jpg

cozmiccoco2.jpg

To bi bio ovaj gen - Opium Du Champagne - baba po ocu:

opiumduchampagne.jpg

Calypso of Energy House

cinemmon4.jpg

cinemmon.jpg

P3310169.jpg

I svi zajedno, iz malo drugačije perspektive :)

3-1.jpg

Jaoj Nina, preslatki su. Doci cu da ih ukradem. Coce male. Joj preslatki su. Hocu ja jos jednog... Pa jos jednog... Clara je od Cookie i Ti Ama???

Da :)

samo, ovo su slike od pre možda mesec dana :oops:

C. Scarface (beli) se izležava u Podgorici, a ovih dvoje treba još malo da fotkam. Teško to ide jer skaču kao zečevi, a i nisam baš baždarena kad su oni u pitanju, pa ne znam šta je dosta kad se dohvatim aparata :D

Opet smo se malo slikali, potpuno neobavezno i prilično bez veze ;)

Mama Cookie, 3,5 meseca posle okota:

cookie-1.jpg

...u 'teasing the kid' varijanti, Cookie i muški podmladak:

cookieicalypso.jpg

...Clara se pridružuje 'gužvi'...

kidsfight.jpg

...'oho, mali se otima :) '...

madmax.jpg

...stigla i tetka Sara...

calypsoisara.jpg

...neočekivana sila koje se iznenada pojavljuje i rešava stvar :)

plussara.jpg

...pa smo svi prilegli da se odmorimo :)

Hvala na pitanju.Jos ne mogu da vidim da li je skotna,ali ima promena u ponasanju.Malo manje se igra,a vise se mazi i nesto slabo jede.Jel to normalno?Proslo je 16 dana od parenja.

Trebala bi da jede normalno, a što se ponašanja tiče, promene su ok. Tamo negde oko tridesetog dana od parenja, mogla bi da primetiš da se zaoblila, posebno što ona po difoltu nije bucka. Ako ipak ni tada ne primetiš, nemoj da tripuješ, nego čekaj. Biće sve mirnija i sve više će izbegavati životinjsko društvo (pretpostavljam iz iskustva sa mojima). Ja mojima od otprilike polovine skotnosti dajem hranu za štence (puppy varijantu), najbolje onu kojom planiram da hranim male jednom kad za to budu spremni. Sve moje kuje jedu kao mećava pa nemam problem sa hranom, ali sećam se da si rekla da neće granule, pa joj kuvaj, šta ćeš, kalcijuma, vitamina...I smanjim količinu obroka, ali povećam broj, posebno tamo kad baš oteža: više puta dnevno, po manje. Treba lepo i kvalitetno da jede, ali da se ne ugoji kao prase. Mazi je, ugađaj joj i više nego do sada (ako je moguće uopšte :) ), dirljivo je koliko će baš tebi verovati i tražiti od tebe pomoć kad joj bude teško. Vidi sa vetom kako ćeš/da li ćeš je vakcinisati u skotnosti jer od toga ti zavisi koji sistem vakcinacije ćeš primeniti na štencima. Veterinari ne preporučuju čišćenje od glista u skotnosti uopšte, međutim, ja im dam po jednu tableticu nekih pet dana pre nego što mislim da će se šteniti i dam joj opet posle okota neko vreme. Imam jako gadan trip od crevnih parazita. Mislim da je užasno važno da se štenci pravilno čiste kasnije jer su ti paraziti ubice malih štenaca ako nešto ne uradiš kako treba. Ne kažem da je taj moj sistem najbolji i najbezbedniji na svetu, ali meni radi i ja stojim pri tome.

Eto, drugarice :) Sve najbolje želim obema u tim vašim divnim stanjima. Što se mene tiče, nisam imala lepša iskustva u životu od svih tih trudnoća i porođaja. I mojih i njihovih :)

Ako ti bude trebalo nešto u smislu nekog eventualno saveta, ako budem znala da odgovorim - tu sam

Hvala puno.Trebace mi kasnije mere za kotilicu,ali prvo da vidimo da li je skotna.Sama je izbacila prvi obrok,ili ga nekad pojede bas kasno.Povecala sam kolicinu mesa da bi bolje jela,a ostalo je uglavnom sargarepa i malo pirinca.Granule stoje u ciniji non stop,ali ona pojede nekoliko granulica nedeljno.Ja ih kao kupujem i dalje,nadajuci se da ce ih nekad prihvatiti bas kad je puno gladna.

Procitala sam da se cisti od glista dve nedelje pre kocenja,ali cu videti prvo sa veterinarom.I ja strahujem od parazita,s obzirom da mi je jedno stene uginulo zbog nepravilnog ciscenja jos kod odgajivaca.

Nina ja prvo da se izvezbam na njoj,a i da me nesto nauci jer ima bolji instinkt sigurno od mene pa da budem najspremnija mama 8) .Pozdrav celoj druzini.

CACIB Sivac, 29.05. - naša Cookie - Odlična, CAC, R.Cacib - postala kandidat za zrelog šampiona Srbije svojom prvom kandidaturom CAC - Sudija Gđa Evica Mišić

cookiering1.jpgcookie-2.jpg

Još malo novosti kod nas :)

CAC Sremska Mitrovica

Razred: zrele ženke - Cookie De Fortuna odlična, CAC (još malo pa imamo šampionku Srbije u razredu zrelih)

13.jpg

Razred: zreli mužjaci - Qurinus of Sirmium Kids odličan, CAC, BOB, BOG-II

21.jpg

34.jpg

Ovo je pravo ... Extra odgaivacnica , pravi ljudi , pravi psi ... Toliko ljubavi prema psima,paznje , odlicni uslovi i toliko dobrih rezultata ..... Ja sam Odusevljen !!! CESTITKE !!!!

Нина, сада сам ти измалтретирао мало Били Боја :)

Преносим поздраве од његових власника из Ровиња :wink: