Sign in to follow this  
ninagoxy

Of Energy House, FCI 4984 - Odgajivačnica Francuskih Buldoga

Recommended Posts

Zadovoljstvo nam je da možemo da vam predstavimo i našu odgajivačnicu Francuskih Buldoga!

Sve je počelo s njim:

P4120194.jpg

Quirinus of Sirmium Kids (Harley of Little Bombardier x Odesa of Sirmium Kids)

P2151221.jpg

U naš dom je ušao sa svojim šest meseci, iz odgajivačnice Sirmium Kids iz Laćarka. Mužjak - biće ljubimac i to je to. Tako smo mislili. Međutim, kako to neretko biva kod iskrenih ljubitelja pasa (naročito francuskih buldoga), ubrzo smo poželeli da mu dovedemo društvo, i to žensko društvo počevši da razmišljamo o odgoju. Naročito nakon nekoliko Harlijevih (tako ga zovemo jer neodoljivo podseća na oca) uspešnih izložbi i završenog šampionata u razredu mladih.

Posetili smo nekoliko odgajivačnica, razgovarali sa vlasnicima, otišli u Sivac - odgajivačnica De Fortuna, i kući doneli Beti i Cookie. Obe iz ove odgajivačnice.

Beti De Fortuna

IMG_1726.jpg

je u naš dom došla sa svojih godinu i po dana i nekoliko meseci potom oštenila Luija:

100_2932.jpg

u kombinaciji sa mužjakom Charmant Box Muki.

Lui je trenutno u Austriji...

lui.jpg

lui1-1.jpg

.... ;)

...elem...

Cookie De Fortuna je stigla kad i Beti, sa svojih 12 nedelja

Slika055.jpg

Nauživali smo se s njom dok je bila beba..

Slika078.jpg

I dalje umišlja da je beba, iako ima dve godine i mi i dalje uživamo s njom. Po našem mišljenju, izrasla je u vrlo lepu kuju...

COOKIE.jpg

Do sada je zatvorila nacionalni šampionat u razredu mladih, a nadamo se da će i njena karijera u razredu zrelih biti isto tako uspešna.

Sa svojih osamnaest meseci parena je sa prvoklasnim mužjakom, u vlasništvu naših prijatelja Teodorovića - odgajivačnica Sirmium Kids - Alsciligeti Ti Amo, o čijim zavidnim uspesima piše njegov vlasnik. Nadam se da neće imati ništa protiv što postavljam i njegovu fotografiju ovde...

tiamo12.jpg

Cookie dan pred štenjenje :)

60dan3-1.jpg

Kao što smo očekivali, iz ove ljubavi rodili su se vrlo lepi štenci, njih troje:

P2101101.jpg

Jedna devojčica i dva dečaka

cozmic1.jpg

cinemmon6.jpg

coconut6.jpg

...Sve ovo i ne ide baš svojim redom...ali, o tom po tom ;)

...

Cookie-nom leglu prethodilo je novo Betino leglo.

Beti smo uparili sa Quirinusom i od nje imamo trojku:

Jednu devojčicu, Baby Beautiful:

mala1-1.jpg

i dva dečaka - Billy Bob

mrkibest-1.jpg

i B.B.King

veliki-1.jpg

Ovi štenci sada imaju pet meseci. Baby Beautiful i Billy Bob su kod nas

P3120073.jpg

P4170020.jpg

A B.B.King aka Kiki uživa u Beogradu kod svojih ljudi :) Nadamo se da ćemo i njega viđati na izložbama

CopyofDSC03443.jpg

Hvala, Dragane. Konačno se desilo :)

....

Inače, u našoj odgajivačnici imamo još dve kujice - Saru - ćerku isto tako jakog i lepog i izložbeno uspešnog mužjaka - Casanova Of Global Masters. Sara je stara deset meseci i do sada nije bila ni na jednoj izložbi. Od nje očekujemo lepe rezultate jednom kad započne karijeru.

I Pretty in Pink, sa solidnim rodovnikom, ali ona sama je pet kvaliteta. Odlično ocenjena i penzionisana što se izložbi tiče. Stara je dve godine i iza sebe ima jedno leglo od osam štenaca, koje je oštenila potpuno prirodno i skoro bez pomoći, a kako se oštenila dve nedelje pre Beti, junački je pomogla drugarici da digne štence tako što je u jednom momentu dojila njih jedanaest! Izuzetno dobra i pažljiva majka :)

AngelsDustiAlfie2.jpg

Amy2.jpg

PC200681.jpg

PB290513.jpg

...Svi štenci koje smo do sada imali i koji su bili na prodaju, maksimalno uživaju sa svojim novim vlasnicima, što nam je posebno bitno. :)

nakon što se pozdravio sa bratom i sestrom,

1-3.jpg

7.jpg

i izigrao sa Bilijem,

Cococnut

10.jpg

je otišao svojoj novoj kući, u Podgoricu

19.jpg

Njemu i njegovoj novoj porodici želimo sve najbolje! :D

E, to ti je moja mama bila kreator i štriker ;) ali ti si ipak neprevaziđena! Kad ti bude trebao saradnik u marketingu, da računaš na mene ;) I vidi da brzo odlučiš da se time baviš, da imam šta ljudima da preporučujem :)

To iza stakla je Billy Bob. Izrasta u fenomenalnog psa, ja sam oduševljena njim...toliko da sam pomalo ljubomorna na njegove nove vlasnike ;)

He he hvala.Mogla bi tvoja mama da strika,a ja da sijem.Napravile bi nas dve opasnu pasju modnu industriju :mrgreen: .

I ja sam ljubomorna na vlasnike Billy Boba.Polako imacu ja nekad i zucka :wink: .

Pa sećaš se Luija, sa početka našeg druženja na forumu ;)

Lui uživa u svom domu u Austriji sa još jednom francuskinjom i jednom bordoškom (prelepom, moja druga omiljena rasa) dogom...Znam da je kao beba dobio dobru ocenu i peharčić, a kako su se posle stvari razvijale za njega na izložbama i da li ga uopšte vode, nažalost, nemam pojma...A lep je.

A oko zelenog krevetića se uglavnom vodi rat ;)

EEEEEEE tek sad vidim da si otvorila svoj topic,pa nek ti je sa srećom u uzgoju i puno lijepih pasa u tvom dvorištu nek se rodi.pozdrav iz pž ,.....a jesam lijepo uslikao kuki :lol: lijepa je ko slika

Jesi Marko!!! Divno si je uslikao! Još lepše je što si je i video, pa sam zbog toga sigurnija da ne umišljam da je najbolja :)

Hvala ti na lepim željama, pa i da se vidimo uskoro :)

:D ma nikad mi nije neugodno :D

Žuti su se rasparili: Bili je otputovao u Rovinj nedavno...nedostaje nam, ali super mu je tamo! Inače, otišao je dan pred FMBC izložbu u Staroj Pazovi pa smo morali da ga odjavimo (nažalost). Ipak, Beba je bila na izložbi, vrlo smo zadovoljni kako se pokazala tamo s obzirom na to da joj je to bila premijera. Zaradila je mnogo lepih komentara, jako lepu ocensku listu i VP 2.

Slike uskoro ;)