Sign in to follow this  
BlackAngel

French Bulldog, Francuski buldog, Sekcija 11, FCI 101 3. deo

Recommended Posts

Jel' moze neko da mi objasni, na svakoj sapi ima iznad noktiju beline, jer to od komarca ili druge male zveri!!!

To kod "nasih" nema pa mozda nisu culi za Autan :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

salu na stranu, nama su komarci ili mravi par puta napravili haos

ne znam da li je toliko izujedaju ili dobije alergiju al posle treba mackati desetak dana... :evil:

Jel' moze neko da mi objasni, na svakoj sapi ima iznad noktiju beline, jer to od komarca ili druge male zveri!!!

To kod "nasih" nema pa mozda nisu culi za Autan :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Carlito nisu beline,nego koza izmedju prstiju.Svidja mi se Nero puno :shock: .

Gabrielacka slatko ti je to belo prase.

...mislim da to nije koža nego nekakvi tvrdokorni prištevi (čirevi), odnosno kao začepile mu se pore na koži ili tako nešto pa masnoća ne može van.......moj je to isto imao ovo ljeto, pa mi je to veterinar rekao......na kraju mu je to prošlo (iscurilo) nakon nekih 2 mjeseca samo od sebe

znaš kako kažu, obućar uvek ima pokidane cipele, konobar je uvek trezan a evo ja sam profesionalni fotograf a nemam dobre slike svog psa, sramota :) iz NS smo :) u decembru ćemo napuniti 2godinice :)

salu na stranu, nama su komarci ili mravi par puta napravili haos

ne znam da li je toliko izujedaju ili dobije alergiju al posle treba mackati desetak dana...

A ja mislila da samo mi imamo problem sa insektima.Izgleda je koza francuskog buldoga bas dosta osetljiva.Merlin ujedaju neke dosadne muve.Kad ih ubijes pune su krvi,a u park bez Autana leti ne idem.Izadju bubuljice,pa se ona cesa i tu napravi ranice,pa joj i dlaka opadne :( .Ja sam mislila da je posledica kocenja,ali mi je veterinat rekao da su insekti ipak.Malo pomaze rastvor vode i sirceta.

Luka daj malo svetlije slike,nismo Fredija videli odavno.

I mi smo imali problem sa Anitom .U usima je imala s vremena na vreme gljivice ,a nekad i bakterije.Dok je Kiki alergicna na ostru i visoku travu.Bas su osetljivi ,ali su kao rasa nezamenljivi :D

sad mi je malo lakse,kad vidim da nismo jedini :!:

janis je znala da se ospe i posle igre sa drugim psom,posebno ako je u pitanju neko stene,sa onim iglicama umesto zuba :evil:

Bas su osetljivi ,ali su kao rasa nezamenljivi :D

ovo potpisujem :!:

Nista, ne igramo se na travi nego samo izadjemo se popiskit i to je to. Mazali smo cink-vitaminskom pastom...al ne znam jel ista pomoglo... jednostavno nestalo od kada joj ne dam da trci po travi.

Ona kako je rasla tako joj je rep sve vise urastao pa između repa i anusa ima neku rupu... dugo vremena nisam mogao otkriti zasto ima neugodan miris i onda sam slucano primjetio da se tu blago upalila dlaka i prijatelji koji imaju engleske buldoge su mi rekli da je to kod njih cesto i da uzmem kod vas u ljekarni povidon jod tekucinu (pena) koja je za ljude i nakon 2-3 dana posve je prestala smrdit, sve se fino ocistilo... inace sluzi za kozu ljudi za dezinfekciju i tako ... mnogi stavljaju i na osipe, ako nije otvorena rana... pa vrijedi probati

Ja sam isprobala svakakve kremice.Flogocid pomaze ali je puno mastan pa se prlja rana jos vise.Za ublazavanje svraba Fenistil gel(bas je za ujede i alrgiju,pa smanji crvenilo).Ako su starije bubuljice Dermatol prasak(inace se koristi za one bebi bubuljice da zasusi).

Iskreno mislim da joj sve mazem da meni bude lakse,ali traje dugo i prodje samo.

mi smo se mackali sinodermom i cink vitaminskom masti

a od skora pantenolom,

ima efekta,ali se "ranice" poznaju dosta dugo...

definitivno je najbolji lek ovo sto Emporio kaze, ne voditi u travuljinu,

al dzaba kad ona to obozava :D

da se umešam malo što se osetljivosti tiče, da mi je neko rekao da je pas alergičan na mačke umro bih od smeha, pre cca 2 meseca sam kod kontejnera našao 3 mačeta koji nisu ni progledali, neki skot ih je bacio i ja ih naravno pokupio i doneo gore, prvi dan sve okej ja ih hranio bla truć i drugi dan dam fredu da ponjuši jedno, posle sat vremena su mu se pojavili neki kao plikovi po nogama a posle dva sata su mu se oči skoro skroz zatvorile, podbradak natekao, glava se uvećala da ne kažem duplo... sve su to vakcine sredile ali pas alergičan na mačke, eto i to je moguće :roll:

al svatice neko pogresno,da su francuzi nesto preterano osetljivi i bolesljivi..

nije to bas tako,vidim ja i na drugim psima u parku "grbavo" krzno,svi su izujedani,

jedino sto su francuzi mali pa mu to bas dodje do izrazaja :idea:

Ma to nije na macke sigurno.Sigurno je na nesto drugo.Ko zna sa cim su sve te mace bile u kontaktu kod kontejnera.

Merlin se desilo da joj se naduje glava od ose.Prvi put je bila kod veterinara za inekciju.Drugi put sam joj dala tabletu Bronal i za desetak minuta kao da nista nije bilo.

Ma jesu i drugi psi izujedani,ali ne prave dramu kao francuzi.Mozda ih mi previse gledamo kao decu,al sta da se radi kad sloze onu facu-jao sta mi je ovo sada?

Znam slucaj gdje je pas bio alergican na macju dlaku... (ne kao ljudi koji su alergicni na macje bjelancevine, nego ga dlaka iziritira ako lezi na mjestu gdje ima dlaka u kuci)...ceste su alergije na grinje...al ja nemam ni jednog tepiha u kuci...a jastuk cesto perem, al sam i njega izbacio da bi vidio sta je uzrok... na kraju sam skuzio da je trava jer tjedan dana su bile kise pa nije jurcala po travi i tada je proslo... opet kad sam je pustio nekad buknu cijela prsa nekad ne... sad zna imat jedan plik tu i tamo, ali ne brinem vise oko toga...

ugl. istina mi ih malo previse pregledavamo... boxerica mi je vani i nju pogledam 3 puta godisnje po cijelom tijelu i uvijek ima il neki oziljak novi ili neki osip ili nema negdje malo dlake... al to je sve normalno... kak je doslo...tak je i proslo... a ovu malu gledam svaki dan :? Mislim da ne treba oko nicega brinuti ako se ne siri... kak doslo tak ce otici...

al to je sve normalno... kak je doslo...tak je i proslo...Mislim da ne treba oko nicega brinuti ako se ne siri... kak doslo tak ce otici...

slažem se, a apropo osjetljivosti evo i jedne priče od neki dan, spada u rubriku "život piše drame" (politikin zabavnik) :mrgreen:

tigija prije 2 dana na zebri udario auto, odemo kod veterinara, on ga pošalje na rendgen kad ono ništa!! (na svu sreću), pregleda ga - sve ok (ligamenti itd.)....kaže veterinar dobro je prošao samo se "malo ugruvao" .......evo ga danas već skakuće, doduše još malo šepa, al kaže doca da će to proći za par dana.....e pa nek sad neko kaže da francuzi nisu čvrsti :)

Nemam bas mnogo iskustva sa Francuzima ali za ovo kratko vreme,sto je mala sa nama,mogu reci da su dosta cvrsti stenci,mnogo cvrsci od Bernardinaca...Za ubuduce videcemo...Iznenadili smo se kako su "zilavi"spretni,okretni,ma strava su psi :)))) :mrgreen:

Nemaju strah ni od cega,ladno udje u boks kod Bernardinaca,ponjuska sve ,i kad stanu pored nje samo se izvali,pokaze im stomacic ,oni je ponjuskaju,i skokne kao da je ona glavna,udje im u kucicu,ma strasna je :twisted:

strava kombinacija bernardinci i francuz :D

jadan Tigi :(

kakav ga je to idiot uspeo udariti :?: :!: :!: :!: :!:

sreca pa je u pitanju koscat i zilav momak :D

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this