Sign in to follow this  
BlackAngel

French Bulldog, Francuski buldog, Sekcija 11, FCI 101 3. deo

Recommended Posts

Pa onom psu su uspravne, iskrivljene su pri vrhu i ne moze da se kaze da ih ne nosi uspravno.Mislim da se pod usima koje se ne nose uspravno misli na one kakve su stencima po rodjenju., tj dok ih ne podignu

Nemam izlozbene ambicije, zato i davim preko neta, cisto da znam za ubuduce.Eventualno, ako se nakanim da odvedem psa na ocenjivanje, da imam predstavu sta me ceka i da li je ok.Najgore bi mi bilo da odem i onda me neko poklopi sa "e ovo nije po standardu, e ovo nije..." mislim da bih se onda zestoko smorio.Ovako bar pokupim cake, pa ako ne moze da prodje,ostanem kuci i izbegnem razocarenje.

vrati se malo u nazad,to ste vec pitali..

video sam sve ja to... sad sam pitao licna misljenja koji su najbolji , listam vec dugo ja vase teme i pratim sajtove odgajivaca :) pa rekoh da cujem i nezavisna misljenja forumasa.

Hvala

Izvini sto pitam, ali ne znam sta moze da ti znaci da ti napisemo ko je najbolji,ako se za nekoga uopste i moze reci da je najbolji, kada u svakom leglu ima pasa razlicitog kvaliteta?

To sto ces videti slike na netu, ne mora nista da znaci.Ako ti je toliko stalo,idi licno da vidis pse.Na slici se ne vidi sve.Ovako mozes videti i ostale pse odgajivaca,mozda i roditelje, kako se psi cuvaju i jos puno toga..

A sto mozemo komentirat na toj slici... mislim da ce mnoge cure pasti na njegovu pozadinu... :wink:

boky ne mogu povezati... koliko imas francuza...imao si neke stence ili sam pomjesao?Mozes nam se malo bolje predstaviti ?

Pa ja nisam toliko aktivan na forumu sto se tice pisanja,ali skoro svaki dan pregledam temu.A sto se tice francuza-ponosan sam vlasnik jedne sada vec odrasle zenke(ona je imala nedavno stence koj su vec nasli svoje nove vlasnike) i ovog muzjaka od skoro godinu dana.

Neki forumasi me znaju sa izlozbi a sa nekima i saradjujem i nadam se da cu imati prilike i tebe da upoznam :)

Neki komentar ne bi bio na odmet . . . . .

S' obzirom kakvu si sliku postavio, bio bi maskota grada gde je odrzano drugo zasedanje AVNOJ-a :!: :mrgreen: :mrgreen:

Levo uvo van standarda :!:

Necete verovati ali sam tek sada provalio kako se postavljaju slike,bolje slike za koji dan kada stane ovaj vetar

Ne kazem da uvo francuza treba da izgleda ovako i znam da je minus ali do sada od sudija mi niko nije spomenuo standard,cak posedujemo i neke male-velike rezultate :lol: :lol: :lol:

Znas kako,ja na sve to gledam kroz prizmu kao psa kucnog ljubimca, bez izlozbi i slicno,pa ne obracam toliko paznju.

Inace, zasto to nije sitnica?Znak neke deformacije, bolesti ne daj Boze, ili samo estetika?

U ovom slucaju samo neiskustvo sa moje strane jer je kao stene a i sada neverovatno snazan,jak i sa mnogo jakim kostima i kada je bio stene sav kalcijum koji je dobijao sto preko hrane,sto preko tableta davao je u kosti-te je hrskavica bila slaba i slabo je ista od kalcijuma dolazilo do samog uha. A ja sam jednostavno trebao da masiram to uvo(tj. potsticem cirkulaciju) kada je imao 2-3 meseca i uvo bi bilo savrseno kao i ovo drugo- SAMO NEISKUSTVO-i nema nikake veze sa nekim deformitetom ili bolescu ne daj Boze-!!!pozzz

MA nema to veze sa kalcijem koje si ti dodavao... sta mi koji nismo nista kalcija dodavali preko suplemenata? Organizam sam raspodjeljuje kalcij, ni mi nismo nasima masirali uho, a u ostalom hrskavica je u korjenu uha i njemu usi stoje ispravnom... ima jedan francuz u Osijeku koje mu su usi potpuno spustene... izgleda bas simpaticno :) da carlito nije rekao ja ne bi ni vidio to na slici...valjda je on vidio uzivo pa zna

Ova zuta kuja ima,sto bi Zoki rekao, "morzoliki izraz",gotovo sam siguran da je u pitanju A'Vigdors krv :idea:

sto se tice Bokijevog muzjaka ja se slazem sa Emporiom,pre bih rekao da se kod njega u rodovniku krije neki pas sa takvim usima,i verujem da je,ako ga budes koristio u priplodu,moguce da po neko stene povuce to na njega...

Posto ste veliki znalci i poznavaoci francuskih buldoga-nece vam sigurno biti problem da iz ovog pedigrea nadjete psa sa istom manom

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

2iuc77n.jpg

Коначно! Француски Булдог Гизмо - вежба угриза :P

Кад буде унео мало озбиљности биће као Нандо :mrgreen:

Posto ste veliki znalci i poznavaoci francuskih buldoga-nece vam sigurno biti problem da iz ovog pedigrea nadjete psa sa istom manom

pa postavi slike ako imas :)

najlakse je to svaliti na kalcijum :)

Ja samo mogu da napisem da se SMOKEY VALLEY'S HOOP SHOT nauzivao u zivotu :!: :!:

Ima ga bre svuda :!: :mrgreen:

http://i55.tinypic.com/2iuc77n.jpg

...ja mislim da bi to vrlo vjerovatno mogli biti atos ili bony, al nemojte me držat za riječ, lako je moguće da je i makis krivac :mrgreen:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this