Dusan Rauski

Irski Crveni Seter

Recommended Posts

:roll: cuki 1 cao. Ova kuca je danas proslavila prvi rodjendan. Zove se Areta Red Irish Fantasy. Tata je Loksley Love Legend, sin Satlas Medoca, a mama je Abi, cera Red Wonder Gentleman-a. Sve u svemu mi smo rodjaci sa malom Cachmere.

Pozdrav :wink:

cuki1 :arrow: Mogu samo da ponovim ono sto sam vec rekla:stvarno su predivni,a Vama svaka cast... :!: :D

Vidjela sam iz nekih prethodnih fotografija da i lovte sa njima?

Mala :arrow: Lovio sam sa kujom koja se zvala Lejdi Luna od Pegi a koja je uginula od starosti pre nekoliko godina, i bila je lepa i extra lovna, a dala mi je mnogo dobrih pasa u priplodu.

Cashmere koju ste videli na slikama je mlada 18-to mesecna kuja Engleskih Show linija, pokusavam da joj pobudim lovacki instinkt ali je grehota sa njom loviti i upropastiti joj dlaku kad vec u dvoristu imam i Ostrodlake Nemce koji su ,,radne masine,,.

mala :arrow: jeste lepo, ali ja sam to vec video, a nekima tamo ostalima ne nameravam da pricinjavam takvo zadovoljstvo.. :wink:

Interesuje me da li neko ima na prodaju stenad irskog setera (muzjake), iz Srbije, ili ako znate neku odgaivacnicu gde mogu naci ove prelepe malisane. Pre 2 nedelje nazalost je uginuo moj verni saputnik Artur u svojoj 13 toj godini, nabavio sam ga '96 iz Beograda, ali sam izgubio kontakt, takodje zelim da napomenem da bih ga cuvao kao kucnog ljubimca a ne izlozbenog psa.. ako imate nekih informacija molim vas da me kontaktirate na ivanvucic@gmail.com. Unapred Zahvaljujem!

IvanV :arrow: Mozda je za rubliku Verovali ili Ne, ali u Srbiji trenutno ne postoji ni jedno leglo Irskih setera.Pokusajte kod Petra Stojkovica iz Iriga,adresa je Vuka Karadzica 11, 22406 Irig, ali cisto sumnjam.

cuki 1 :arrow: Moram da te ispravim! :D Ima jedno leglo, mislim da su stari oko mesec dana u Kostolcu. Zenka je parena sa svetskim prvakom iz Sibenika.

IvanV :arrow: Ako vas interesuje, na PP vam mozemo poslati kontakt telefon!

Fantastic of Miki :arrow: Takmicio sam se sa tim psom i nisam odusevljen. Pas je atraktivan ali nije po mom ukusu ni anatomski ni po krvnim linijama. Koliko pratim setere nista znacajno nije dao u priplodu.

Miki...taj pas je vrh a i zenka izgleda mocno bice to vrhunska kombinacija!

I ja preporucujem ovo leglo.

cuki 1 :arrow: Gledao sam ga vise puta u ringu, hodovi su mu perfektni, prezentacija odlicna, svaka dlaka na svom mestu! Ne znam kakav ima rodovnik i kakav je u priplodu!

B-ELI :arrow: Nemam ja nista sa tim psima! Ja setere volim da vidim, ali ne drzim! :D Samo sam cuo za tu kombinaciju od Duska Savica!

Miki...... nisam ni pomislio da imas nesto sa time samo sam dao komentar da je kombinacija vrhunska jer i zenka ima puno pobeda na izlozbama.

Takodje sam muzjaka gledao vise puta i slazem se sa tobom da pas izgleda mocno.

Fantastic of Miki :arrow: Da se razumemo, rodovnik mu je extra za ljude koji vole Vicaris krvne linije, Ja ih ne volim i nemam u rodovniku posto su pune Americkih pasa.Sto se tice dlake i hodova tu si u pravu.

Da malo pojasnim, majka psa o kome pricamo je iz Americke odgajivacnice Shady view i evo nekih fotografija. :roll:

iJGegMFA2nXAQDSg.jpgb2Zx_nbIDFAgtRlj.jpgFvRgmFm0M9W_g_TT.jpg

A ovo su majka i otac moje Cashmere, linije koje preferiram i tip pasa koji pobedjuje u maticnoj zemlji.

6woOZke23eTNXcU0.jpgFFP0LIswkledlGN2.jpg

Psi odgajivacnice Red Irish Dream

tO_uLFz6rxbY1WpA.jpg

A sve ovo sam da me nebi pogresno shvatili postavio da bi otvorili jednu konstruktivnu diskusiju na ovom forumu i koliko toliko krenuli napred u ozivljavanju rase Crveni Irski seter u Srbiji, jer je evidentno da je rasa u krizi i da je shodno interesovanju vrlo mali broj kvalitetnih legala i pasa koji se takmice na nasim izlozbama :oops: :cry: :(