Petite

Izlozbeni pochetci

Recommended Posts

Ti si lud druze, a i ono ne mozes tako da pricas zeni (Petite) koja ima dobermane 20 i vise godina, i koja je bila na ko zna koliko izlozba... Siguno zna bolje od tebe, zar ne ?

Razumem ja odgajivace,ali care ja imam jednog psa,i hteo bih da ga uparim da bih ima jos jednog stenca...Stv mi nije stalo do nikakvog pehara,samo da dobijem ocenu da bih tom stencu mogao papire da izvadim....Ona ponizava mog psa,pa nije on nesposoban da ne moze da se pari...Ne zna da hoda pored mene ali nece on hodati pored kujice sa kom se bude pario...Ne znm dali me kapiras...Stene mi je iz Steptown odgajivacnice..To je covek ima gaji boksere ceo svoj zivot...To je pas sa veoma dobrim poreklom,ali meni i pored toga nije stalo da uzmem cac,ili r-cac i slicno....Ne vidim zasto ne bih mogao da ga parim...Objasnite mi??

Niko tebi ne vredja psa, i niko ne kaze da on nece dobiti ocenu naprimer 5, i naravno da moze da se pari, ali moras i sam sebe da prupitas da li mozes ti da podignes to leglo, moras i da citas dosta, da se edukujes oko toga, zamisli dobijes ocenu 1 (ne znam zbog cega, naprimer ponasanja), i vise ne mozes psa da izvodis, eto zbog toga ti pricamo, pa ti odluci.

Jel mozemo mi da se nadjemo uzivo da mi ti objasnis sta je sve to...?? Ne razumem ja to,ja sam rudar.... :grin:

Ovo treba da znači šta????? Ti si možda neki opasan tip, Bože me sačuvaj ko sve neće pisati na ovom Forumu.

Dajte ljudi sta vam je,skocili ste na decka a on sve zna nego da vas proveri samo.On zna da mu je pas za desetku ali ga muci samo sto na nasim izlozbama nema te ocene,on je vec na fakultetu,mi smo u osnovnoj skoli,mi samo do petice.Njegov pas voli da se igra sa drugim psima pa bi se igrao u ringu,nasi se ne igraju cak i kad su pusteni oni sami idu u krug i stoje u stavu,u opste ne obracaju paznju na druge pse.

Decko ovde ti daju savete osobe koje imaju vise godina kinologije i izlozbi nego ti kose na glavi.Niko ti ne vredja psa vec ti prica sta treba a ti si jos kao i opasan.Vidis na primer moj pas ide i pored zenke sa kojom se pari,samo u danima kada je u teranju onda ne ide pored nje,ostalima uvek.To sto ti svog psa nisi naucio ponasanju za izlozbu i ring to je tvoja greska.Kazes nezna da hoda pored tebe,a kako mislis da ga neko oceni.Za tvoju imformaciju kazes ako dobijes losu ocenu neces da je upises,svaka ocenska lista sa svake izlozbe ima dva primerka.Jedna ide tebi a druga u kinoloski savez.

Osnovnu stvar da bi otisao na izlozbu,trebas znati kako se treba ponasati na istoj i ti i tvoj pas.To sto si ti kupio psa iz odgajivacnice koja se ceo zivot bavi time,to je njihov plus a tvoj minus.Jer Ako je pas za deset plus u osamnest meseci treba biti najmanje za sada mladi sampion Srbije,a vec i zreli sampion.A ne u osamnest meseci da pas nema osnovnu ring dresuru.

Ovo treba da znači šta????? Ti si možda neki opasan tip, Bože me sačuvaj ko sve neće pisati na ovom Forumu.

Nisam ja opasan tip nego ako decko zna zasto ne bi preneo znanje na mene...

Dajte ljudi sta vam je,skocili ste na decka a on sve zna nego da vas proveri samo.On zna da mu je pas za desetku ali ga muci samo sto na nasim izlozbama nema te ocene,on je vec na fakultetu,mi smo u osnovnoj skoli,mi samo do petice.Njegov pas voli da se igra sa drugim psima pa bi se igrao u ringu,nasi se ne igraju cak i kad su pusteni oni sami idu u krug i stoje u stavu,u opste ne obracaju paznju na druge pse.

Decko ovde ti daju savete osobe koje imaju vise godina kinologije i izlozbi nego ti kose na glavi.Niko ti ne vredja psa vec ti prica sta treba a ti si jos kao i opasan.Vidis na primer moj pas ide i pored zenke sa kojom se pari,samo u danima kada je u teranju onda ne ide pored nje,ostalima uvek.To sto ti svog psa nisi naucio ponasanju za izlozbu i ring to je tvoja greska.Kazes nezna da hoda pored tebe,a kako mislis da ga neko oceni.Za tvoju imformaciju kazes ako dobijes losu ocenu neces da je upises,svaka ocenska lista sa svake izlozbe ima dva primerka.Jedna ide tebi a druga u kinoloski savez.

Osnovnu stvar da bi otisao na izlozbu,trebas znati kako se treba ponasati na istoj i ti i tvoj pas.To sto si ti kupio psa iz odgajivacnice koja se ceo zivot bavi time,to je njihov plus a tvoj minus.Jer Ako je pas za deset plus u osamnest meseci treba biti najmanje za sada mladi sampion Srbije,a vec i zreli sampion.A ne u osamnest meseci da pas nema osnovnu ring dresuru.

Care,procitaj na strani 21 moj prvi post,lepo sam ih pitao...Onda su oni poceli da me kritikuju..Valjda treba da mi daju savet a ne da me prozivaju ovde...

Ovde niko nista ne treba.

Savjeti se daju dobrovoljno, sto je razlog vise da se ispostuju. 

Jeste li za kritiku jer pas sa 18 mjeseci ne umije da se vodi ?
Jeste. Zasto, zato sto se to nauci do pola godine starosti psa.

A kako napisah, to mozete da pogledate na Ponasanje i Dresura.

A da vam dalje savjetujem, dok vi pametujete ?

Zasto bih ? Da mi vi napisete kako vam vrijedjam psa, pa jos da se pravdam ?
Pa to meni, a ni bilo kome drugome ne treba u zivotu da trosim vrijeme i tipkam bez rezultata.

Fino vam je covjek napisao u prethodnom postu 

'treba se znati ponasati na izlozbi i ti i tvoj pas;. E isto tako se treba znati ponasati kao jedan novajlija na forumu.

Ja po drugi put ponovih gdje cete naci savjet.

I samo da kazem - ja sam ONA koja ej postavila prvi post na ovoj temi, a vi kako savjetujete da clan DDteam pogleda stranu 21, tako i ja vama savjetujem da pogledate stranu 1. prvi napisan post,  pa vidite kako se ponasa URADJEN pas na izlozbi.

U istom tom prvom postu je pojasnjeno kako se pas navikava na ogrlicu, povodac i  vodjenje (pored vec preporucenih Podforuma na kojima cete naci savjete koji su vam potrebni). 

Jel moze psa da oceni neki kinoloski sudija bez da se pas izvede na izlozbu nego ga odvedem u lokalni KS i dobije ocenu?

Jel moze psa da oceni neki kinoloski sudija bez da se pas izvede na izlozbu nego ga odvedem u lokalni KS i dobije ocenu?

Može.

A koja je razlika kada pas tako dobije oocenu i regularno na izlozbi 

Može samo jednom tako da bude ocenjen (ne može da dobije nikaku titulu i da ih skuplja za šamšionsko zvanje).

Bitno mi je da ima ocenu ako nekad odlucim da ga uparim, ali jos bitnije je naci u niskom KS sudiju za V FCI i akite i dobijem odgovor sta valja a stra ne. Ne mogu da se mlatim po izlozbama, nemam strpljenja mozda ga odvedem nekad na niskom Cacibu jer mi je blizu ali i to je pitanje jer ako on proradi na druge pse od izlozbi nema nista.

Bitno mi je da ima ocenu ako nekad odlucim da ga uparim, ali jos bitnije je naci u niskom KS sudiju za V FCI i akite i dobijem odgovor sta valja a stra ne. Ne mogu da se mlatim po izlozbama, nemam strpljenja mozda ga odvedem nekad na niskom Cacibu jer mi je blizu ali i to je pitanje jer ako on proradi na druge pse od izlozbi nema nista.

Milane, ne znam koliko je star pas (mozda sam previdjela ako si napisao), ali kontrolisi ga, ako vec nemas vremena za klasicnu socijalizaciju. Povodac u ruke, ogrlicu i uz koljeno, nema se primicati drugim psima ni budalesati. Neka pokaze zube, u stav ga stavi klasicni za akite, samo neka ne sjeda, zategni mu povodac uvis, i neka stane.

Ako ti nisi to u stanju, onda angazuj nekog hendlera, da ga izvede. Ako ne znas koga ces angazovati, naci cu ti ja hendlera u Nisu, pa se dogovorite.

Ako trazis samo ocjenu, klasicnu, uradi clip, posalji,  ja cu ti reci misljenje i svoje, a i nekoga ko je specijalista za 5tu grupu, pa cu ti proslijediti.

Mali puni 4 meseca 14.jula, setam ga sa drugiim psima i super je sa njima ali i tata mu je bio super do 6 meseci starosti i onda je krenula netrpeljivost prema drugim psima bez obzira na pol

Setamo svakog dana i ucim ga da ide uz nogu, potrazicu po netu klipove za pravilan stav. U subotu ga je video momak od kog uzimam hranu i koji poznaje odgajivace radi sa psima vec godinama i njegovo misljenje je da je mali za sada u standardu  ima potencijala da bude krupan pas jedina zamerka je sto ima ozbiljan izraz lica sto je nasledno. Tata  mu je ocenjen 5 i sudija je imao istu primedbu. 

Ne idite s predrasudama - NIKADA.

Vec ste si stvorili predrasudu da ce pas nakon 6 mjeseci da bude netrepeljiv. Istina je da je akita neobicna rasa po karakteru (da ne kazem drugacije), ali to uopste ne znaci da vi svoga psa ne mozete socijalizovati, kao i svaki drugi izlagac.

'ozbiljan izraz lica' je toliko neozbiljan opis, da nije za komentar.

Radite socijalizaciju sa tim stencom, pogledajte klipove , bar to sada ima i samo napred.

Sa srecom :) 

Pa taj izraz ozbiljan izraz lica je dobio njegov otac od sudije na izlozbi tj. trebalo bi da ima razmaknute usi i  da se vise smeje sto je totalni idiotizam sa rasu koja je cuvar i telohranitelj. Dobra stvar sto mu majka ima mnogo blag karakter za Akitu pa se nadam da osim cuvarskih osobina nece naslediti od oca druge karakteristike

Mali puni 4 meseca 14.jula....

Pa toj je baš mlad pas. Petite je sasvim u pravu, i sigurno sa da sa njim možeš svašta da uradiš i postigneš bez obzira na poreklo, a i samo tvoje interesovanje potvrđuje tvoje dobre namere.

Znaš onu poslovicu....Ko hoće uvek nađe način, ko neće uvek nađe opravdanje...

Pa toj je baš mlad pas. Petite je sasvim u pravu, i sigurno sa da sa njim možeš svašta da uradiš i postigneš bez obzira na poreklo, a i samo tvoje interesovanje potvrđuje tvoje dobre namere.

Znaš onu poslovicu....Ko hoće uvek nađe način, ko neće uvek nađe opravdanje...

+1

Idem polako sa njim posto je mnooogo tvrdoglav a sa druge strane pametan 

Nama je sutra prva izlozba, sve sam procitala na ovoj temi odavno, ali i dalje imam tremu. Vise se plasim da cu se ja izblamirati nego pas, plus daj boze da se decko i ja snadjemo pa stignemo do tog mesta... Do sad nismo mogli da je izvedemo na izlozbu i sad je prvi put vodim sa 23 meseca, da li to predstavlja problem?  Takodje sve sam pretrazila i nikako ne mogu da nadjem radnu knjizicu, znam da mi covek od koga sam je kupila dao, ali ja sam je negde zaturila, jel moze bez nje da se izvede?

Nama je sutra prva izlozba, sve sam procitala na ovoj temi odavno, ali i dalje imam tremu. Vise se plasim da cu se ja izblamirati nego pas, plus daj boze da se decko i ja snadjemo pa stignemo do tog mesta... Do sad nismo mogli da je izvedemo na izlozbu i sad je prvi put vodim sa 23 meseca, da li to predstavlja problem?  Takodje sve sam pretrazila i nikako ne mogu da nadjem radnu knjizicu, znam da mi covek od koga sam je kupila dao, ali ja sam je negde zaturila, jel moze bez nje da se izvede?

Trema ume da bude i pozitivna!

Za radnu knjižicu se ne sekiraj, to nije neophodan dokument. Ponesi samo pseći pasoš (tamo su svi neophodni podaci, posebno o vakcinaciji) i eventualno kopiju rodovnika (nikako original) za svaki slučaj. Kada dobiješ ocensku listu OBAVEZNO je overi u sekretarijatu izložbe. Original ocenske liste nemoj nikome davati (samo kopije i to kada budeš prijavljivao ocene psa u KS).

Hvala vam mnogo na odgovoru. Videcu sutra kako cu da snadjem. Da imam sve od papira, i neku potvrdu o zdravstvenom stanju od veterinara, posto sam procitala negde da i to treba.

Guest
This topic is now closed to further replies.