Petite

Izlozbeni pochetci

Recommended Posts

Cini mi se da kod njega bi zenka :P ...

Nema veze, govorim generalno, ovo možda čitaju i vlasnici mladih mužjaka (nod) .

Pozdrav :grin:

:arrow: Protector,šta vas konkretno zanima?Uglavnom je sve isto sem što štene dobija opise i toleriše se ako se malo glupira ili ako ne sluša.

:arrow: sky@gama,trebalo bi da može.Nije to ništa strašno(bar meni).Sigurno će neko iskusniji odgovoriti.

izlozba prosla kuja dobila odlican 5 i R. CAC a ja se prepo zbog usiju :grin:

Pozdrav,

Pripremam crnog labradora za prvu izlozbu. Nazalost ima manju poderotinu ne desnoj strani njuske, primjetna je, odnosno taj dio nema malo dlake ili je tek na nekim djelovima poderotine pocela da raste, zanima me da li ce suci praviti problem i da li smijem sa takvim psom izaci pred sudiju? I jedno pitanje, pokusavao sam da vjezbam sa psom pregled zubala, ali se pas malo cima i negoduje, oce li mi suci praviti problem oko toga, nije agresivan samo se vidi da mu bas ne godi, jer pokusava da okrene glavu. I zanima me vezano za povodac i ogrlicu, nisam uspio da nabavim taj tanki povodac za izlozbe Sa kojim povodcem bi mi bilo najbolje da predstavim psa i kakva ogrlica treba da bude, moze li platnena crna, imam jednu takvu samo je malo sira, i da li mogu psa voditi na kratkom povodcu?

Hvala vam unaprijed na odgovorima,

Stefan Markovic

@StefanMarković

pokušaću da ti odgovorim.. Možeš psa voditi iako je ogreban :) neće ti niko praviti problem zbog toga, na našoj prvoj izložbi Gari je čim smo stigli legao u neku smolu i sav se ulepio, ja sam bila :shock: i pored toga je bio Junior BISIII, na drugoj izložbi sam videla kuju koja je imala ogromnu posekotinu na nozi i osvojila je CACIB, to ništa nisu urođene mane i nedostaci te kao takvi ne bi trebalo da se uzimaju u obzir...

Pregled zubala vežbajte što češće, ja to radim tako što u igri ili dok ga mazim mu podižem usne i otvaram usta da navikne da ga diram po usnama, vežbamo i ovako "regularno" na povodcu. Kada se cimne i počne da se buni pusti ga, pomiluj i probaj ponovo i pazi da mu ne zapušiš nos. Vežba i ponavljanje su najvažniji :) isto ovako vežbaj sa njim ako je mužjak i pregled testisa..

Ne znam na kakvom se povodcu vodi lab ali uglavnom na svakoj izložbi imaš štand na kome možeš kupiti povodac. Dužina povodca nije preterano bitna ali je važno da se dobro vidi pas u pokretu, mislim da nije baš dobro da ti je pas priljubljen uz nogu :)

Pozdrav i srećno!

Bojana

@SerŽile/Bojana

Prijatno si me Iznenadila, mislio sam da ce mi praviti problem zbog te rane, hvala ti puno, vidjecu ja da nabavim neki duzi povodac, nego me strah da ne krene da vuce u stranu, jer zna nekad to da radi dok ga setam, ovo za testise ne brinem, jedna nasa komsinica ga je navikla da se mazi tu dje ne treba, kad god nam ta zena dodje u kucu, i pomiluje ga on se okrene na stomak i rasiri noge, :oops:

Hvala ti jos jednom puno, ako se sjetim javicu se da vam javim kako smo prosli, pozdrav!

Ako je samo ogrebotina, vjerujem da ce do izlozbe da zasushi, ali ce ostati oziljak i sudija ce vas vjerovatno pitati od cega je to.

Pojasnite.

uzmite komadic hrane i psa naviknite da prati vasu zatvorenu ruku sa komadicem hrane unutra.Obratite paznju na hodove, pas treba da hoda , koraca, i da ide kasom.

Ne treba da se izvrce na ledja, pogledajte an prvoj stranici ove teme kako da pridrzite psa dok se pregledaju testisi.

Srecno :)

Kao sto sam obecao, a nisam zaboravio, samo da vam javim i pohvalim kako smo prosli, Labrador Toby je osvojio BOB i CAC, odnosno pobjedio je u razredu labradora i osvojio je trece mijesto u sedmoj FCI grupi, ocjenjen je ocjenom "odlican" opis psa od strane sudije Sase Kitanovica je sljedeci "crni tip, muzjak, potpun, malo zubalo, tipicne glave, cvrstih ledja, dobrih uglova i stavova"

S obzirom da nam je ovo prva izlozba, kao sto nam je sudac rekao osvojili smo sve sto se moglo osvojiti, uzeci ovo u obzir i vise smo nego zadovoljni rezultatima.

Hvala vam jos jednom na savjetima i preporukama,

untitled-2.png

Pozdrav

Čestitamo drugaru.....Ovdje si na pravome mijestu na Bk gdje ti svi budu pomogli....Bk je zakon što je za nas ovo Stvorijo......Pozdrav lipi!

E ovako,kako da se prijavim za izlozbu,jel treba da se popuni ono u ZOV-u ,da se isece da se uplati na taj i taj ziro racun i posaljem u kinolosko drustvo,intersuje me da li prijavu za psa i uplatnicu mogu da odnesem licno u kinolosko drustvo,i zanima me sta ako mi pas bude zbunjen pa nece lepo stati u stav da li ce mi sudija zameriti ako ne mogu da ga postavim u stav?

Ponesite rodovnik i otidjite u Kinolosko drustvo i neka uzmu podatke iz rodovnika o psu.

Ponesite i novac za prijavu, mozete odmah da uplatite i obavezno uzmite potvrdu da ste uplatili i ponesite tu potvrdu na izlozbu uz rodovnik psa i radnu knjizicu.

Pas da stane u stav se uci i trebalo bi da zadovolji taj kriterij. Da li ce sudija zamjeriti .....?

Svakako je jedan veliki plus ako pas pravilno stoji u ringu, tj u izlozbenom stavu.

Srecno.

Pozdrav imam jedno pitanje posto sam pocetnik ne mogu nikako da naviknem muzijaka staforda da mu sudija pregleda testise uvek skoci neznam sta da radim molim za pomoc?

Niste napisali dob psa.

1. stranica ove teme

...........

pregled testisa - to je isto nesto sto ce muski predstavnici trebati da prodju ukoliko se pojave u ringu. Na taj dodir takodje treba da naviknete psa ranije, slicno kao kod pregleda zubala, znaci polako milujete psa od vrata preko trbuha i slabina do zadnjeg dijela, blago predjete rukom preko testisa i spustate ruku niz slabinu. To je nesto sto ne smijete da radite brzo, grubo, i neocekivano, jer vecina muzjaka ce onda da reaguje burno. Kada sudija zatrazi da pregleda testise psa, jednom rukom drizte psa za povodac-ogrlicu, da drugom ispod stomaka. Neke sudije traze da psa podignete na zadnje noge i tako pregledaju testise, no to je moguce samo kod kratkodlakih primjeraka, ali svaki iole ozbiljan sudija ce traziti da rukom pregleda testise, jer je nedostatak testisa mana za diskvalifikaciju.

Da naviknete psa na dodir.

To je takodje nesto sto psa treba da ucite od malena. Da se ne trza na dodir, jednostavno da navikne da mu se nista ruzno nece dogoditi ako ga dodirujete. Vremenom, zamolite nekoga od ukucana ili prijatelja da to cini, tako ce pas da navikne da ne reaguje burno na tudje dodire. Ukoliko vasa rasa spada u rase koje imaju jak zastitnicki, cuvarski nagon, nemojte da vaseg psa dira neko bez vaseg prisustva - tu bih svakako preporucila da imate kavez na izlozbi - najbezbolnije je i za vas i za psa. Posebno ako je pas jos mlad i nije obucen.

E pa niste ga dobro navikavali, ocigledno.

Ja recimo kada sjedim onako i pas je pored mene lezi, ja kao slucajno stavim ruku na njega i nastavljam da pricam s nekim (ako ima neko) da citam, da gledam tv (parafraziram) , to je jednostvno da pas osjeti da je moja ruka nesto najnormalnije. I to radim kad god sam u prilici. Cesto psa cetkam, timarim krpom, da se isto tako navikne na to i da to prihvati kao nesto normalno.

Muzjaci se uzmu za povodac, povodac se podigne malo pritegnut, podvucete drugu ruku ispod stomaka psa i sudija pregleda testise.

Slicno kao kad mu recimo daje vet vakcinu, jednostavno drzite psa i to je to.

Na prvoj izlozbi je bilo sve u redu na drugoj sudija ga je nekako naglo dodirno da je on skocio odma i sad neda nepoznatim da ga pregledaju meni da da ga pregledam i onima koje pozna samo mi je problem za nepoznatim moze se to ispraviti ili ne hvala na odgovorima?

Moras sada da ispravljas krive Drine, dzaba je.

To ti je kao kad vet zabrlja pri pregledu, pa drze psa 3-4ca dok vet pregleda psa, ushije ranu ili ne znam sta, pa poslije pas dok je u masi, kidise na sve, jer se plasi da ce svi da naklope na njega.

Moras sve Jovo nanovo socijalizaciju s nepoznatima, ali moras raditi sa ljudima koji znaju s psima, istom ovom metodom kojim i ti navikavas mladog psa na dodir.

Ali prvo ti moras to da radis, kao da tek pocinjes s psom.

Znaci, sve ispocetka. Nema druge.

Pazi,

malo toga ima da se ne moze ispraviti, ali sto ja napisah na nekoj od tema

'nauka je jedna muka, a oduka tri muke'

Znaci, SVE ispocetka, i to vrlo PAZLJIVO, jer je pas vec stariji i nazalost ima traumu koju treba prevazici.

Vjeruj mi da u glavi nagadjam razlog takvog sudijinog postupka (ne da mi vrag mira) ............hm .....

Moguce da cu otvoriti temu o onome sto sudije NE TREBA da rade u ringu.

Guest
This topic is now closed to further replies.