Petite

Izlozbeni pochetci

Recommended Posts

pa zato i treba i ranije da ide, da doživi tu gomilu pasa, da vidi i oseti to.

Ja sam ga jednom vodio u park bilo je dosta ljudi i jedno 10-tak pasa i ok se ponaso nije lajo na ostale pse i to ...

jednom, vodite ga kad god možete. da bi se pravilno socijalizovao mora više i češće od toga, što raznovrsniji psi, i rase i dobi i pola.

jednom, vodite ga kad god možete. da bi se pravilno socijalizovao mora više i češće od toga, što raznovrsniji psi, i rase i dobi i pola.

Pa da nema tolko neodgovornih vlasnika koliko ih ima ja bih ga svaki dan socijalizovao

Ima i toga. Gde živite?

Beograd, opstina Surcin nebrini se ima tu par likova sto pustaju staforde na lutalice jednom je cak sta vise jedan pustio na mog bilo bi dobro da se ti sa stafordima pojave malo u park pa da naidje komunalna i da im napise par kazni jer ih uopste ne setaju sa korpom oni samo dodju da pokazu pse iskreno ih bas i ne vole cak sta vise tuku ih lopatom .

Ima i toga. Gde živite?

Beograd, opstina Surcin nebrini se nije to nista kad cujes da ima tu par likova sto pustaju staforde na lutalice jednom je cak sta vise jedan pustio na mog bilo bi dobro da se ti sa stafordima pojave malo u park pa da naidje komunalna i da im napise par kazni jer ih uopste ne setaju sa korpom oni samo dodju da pokazu pse iskreno ih bas i ne vole cak sta vise cuo sam da ih tuku lopatom .

Da li se knjižica može kupiti samo u Kinoloskom savezu ili ima negdje drugo?

Samo u kinološkom savezu (oni i izdaju taj dokument).

Eto mi ga sad kad ne zapisujem. :grin:

Imamo izlobu za 6 dana a nisam nabavila knjižicu.

Hvala na odgovoru.

Zavisi odakle ste, može u BG a može i u NS.

Ustvari, treba proveriti, ova koju gledam je izdata u BG, a vlasnik upisan u NS (vlasništvo se upisuje posle prvog ocenjivanja psa).

Ako vam je za utehu, na izložbama radna knižica nije obavezan dokument (niko vam ga neće tražiti, to je samo podsetnik za vlasnika).

Važan je rodovnik (u prijavu se upisuju podaci iz njega i ne mora da se nosi na izložbe), na izložbe mora da se nosi Pasoš (to je dokaz o vakcinaciji i čipovanju).

Za kasniju dodelu šampionskih titula su bitne samo ocenske liste (i to fotokopije).

Ne zaboravite da sve titule prijavite lično u KS ili KSV, titule se upisuju u rodovnik, i prenose se na potomstvo (ja sam sve prijavio od jednom).

Ja sam iz Crne Gore.

E super,mislila sam da je obavezan. :grin:

Znači ako dobijemo (npr)CAC to će da piše u ocjenskoj listi koju moram da ovjerim u kancelariji?Kad skupimo dovoljno za šampiona CG ocjensk listu nosim u KS i tamo upisuju u rodovnik?

Jesam dobro shvatila?

Izvinite ako vas zamaram :oops:

Ja sam iz Crne Gore....

Nisam siguran da se pravilnici KSCG i KSRS uopšte u nečemu razlikuju.

...

Znači ako dobijemo (npr)CAC to će da piše u ocjenskoj listi koju moram da ovjerim u kancelariji?Kad skupimo dovoljno za šampiona CG ocjensk listu nosim u KS i tamo upisuju u rodovnik?...

Tako je, uz napomenu da se ocenska lista OBAVEZNO, overava na samoj izložbi (mada i organizatori čuvaju jednu kopiju, ali to komplikuje stvari.

...

Izvinite ako vas zamaram :oops:

Bez veze, ovakve teme i postoje da izmenjujemo znanja i iskustva, siguran sam da se niko nije naučen rodio.

..vlasništvo se upisuje posle prvog ocenjivanja psa

Jel se to radi u KS, i da li se naplacuje nesto.

Opet zavisi odakle ste, mi iz Vojvodine, možemo i KS i u KSV, ta usluga se ne naplaćuje, naravno potretrebno je da imate rodovnik (radna knjižica opet nije obavezna). Vlasništvo se upisuje na pozadinu rodovnika i u radnu knižicu.

Hvala Dime za info

Nema na čemu.

Tek sada sam video da si iz NS, tebi bar nije problem, nađi sajt, proveri telefonom da li je g. Siniša Sančanin tamo idi. On je baš izuzetno ljubazan i predusretljiv, ja sam se sa njim dogovaro telefonom par dana ranije.

Ovde ti je sve: http://www.ksvns.org/kontakt.php

PS: Kada mi nije nešto bilo jasno zvao sam ga telefonom i uvek je našao vremena da mi odgovori.

Petite...Svaka čast na ovakoj temi,to samo ima na BK,Sjajni ste,za mnoge početnike mnogo budete pomogli i ispravno uputili....pozdrav svima Od Manuele i Guzonje!

Zanima me kakva su pravila sto se tice psa od 3 meseca za izlozbu mslm jeli sve isto kao kod velikog psa ili ?

poz sad 16-tog vodim pse na izlozbu da ih ocjenim zbog prijave legla ( dobermani) medjutim kuju sam uzeo prije nekih 2-3 mjeseca i nisu joj dobro kupirane usi jedno stoi upola dok drugo nije ni digla ( izgleda stvarno smijesno)pa me zanima dal takav pas moze dobit prolaznu ocjenu da nevodim beze

Pozdrav :grin:

:arrow: Protector,šta vas konkretno zanima?Uglavnom je sve isto sem što štene dobija opise i toleriše se ako se malo glupira ili ako ne sluša.

:arrow: sky@gama,trebalo bi da može.Nije to ništa strašno(bar meni).Sigurno će neko iskusniji odgovoriti.

Zanima me kakva su pravila sto se tice psa od 3 meseca za izlozbu mslm jeli sve isto kao kod velikog psa ili ?

Ista su pravila, samo su sudije blaze, s obzirom da je pas mlad. Uglavnom bitno je da je naucis hodati u ringu, da stoji u stavu, da dopusti sudiji da joj pogleda zube (ne znam jel se trazi kod stenaca, ali sto je prije naucis, to bolje), i da se ne buni ako je sudija bude prepipavao.

Pozz :wink:

....kao i da se ne buni kada mu, ako je mužjak "prebrojava" testise. U suštini je to postepeno uvođenje i priprema psa za izložbe, a u ujedno i prva informacija vlasnika o kvalitetu psa.

Guest
This topic is now closed to further replies.