Petite

Izlozbeni pochetci

Recommended Posts

ok, hvala na odgovoru, vezbacemo i to.

Nemoj zaboraviti nagradu, moj je obožacvao male parčiće salame ili pseće čokoladice (posle je dovoljno da oseti moris).

Da li sudija otvara usta ili mi?(psu)

Kako koji, u najvećem broju slučajeva vlasnik (ali s' obzirom na tvoju rasu verovatno ćeš ti (lmao) ).

U principu, sudac nebi trebao otvarati usta psu. Ni meni nije drago kad sudac na izlozbi petlja mom psu po ustima, a ne njoj. No s obzirom da svaki sudac prakticira svoj nacin pas bi trebao dozvoljavati.

Dok se moja kuja nije navikla na otvaranje usta obicno sam nekog na izlozbi kog bas i ne zna a tko se ne boji zamolila da joj malo zaviri u usta.

Nije problem, svaki pas se navikne :)

Samo jedno nisam razumeo..ocena se dobija na izlozbi,ili sluzi za izlazak na izlozbu,takmicenje itd?

Moze li pas da se ocenjuje privatno(pozvati nekog ko je kompetentan,sudiju ili sta vecj) i da se dobije validna ocena,ili je to diskutabilno zbog moguce korupcije...pod uslovom da je uopste moguce??

Ocena se dobija na prvoj izlozbi, nije uslov za izlazak. Ako ne budete zadovoljni sa ocenom ne morate je upisati u radnu knjizicu, nego otici na drugu izlozbu pa se bolje pokazati i tek onda je upisati. Moze se i posebno odraditi, ali po meni to je nepotrebno bacanje para (naravno izuzev u situacijama kad je pas agresivan, ili ako je kerusa u teranju pa ne moze na izlozbu), jer je prijava na izlozbu oko 1500 din, a posebno ocenjivanje oko 4000. Po meni svaki pas treba da izadje na izlozbu da se malo druzi sa drugim psima, a i da vlasnik razmeni iskustva sa drugim odgajivacima.

Hvala na odgovoru

Sama ocena se može dobiti na izložbi (bez izlaganja i takmičenja) pa čak i u lokalnom kin.društvu, ukoliko postoji neko ko je sudija za tu FCI.

Ocena se upisuje u rodovnik, da bi potomstvo dobilo rodovnik, pas mora dobiti najmanje ocenu 4 (psa treba ocenivati tek kao zrelog).

mozda malo glupo pitanje,ali ovaj forum postoji da bi se informisali o svemu sta nas zanima,a mene zanima,kako se prijavljuje pas za izlozbu,posto vidjeh neki post da pise da ti prijavnica stize na kucnu adresu,ako sam dobro svatila...

inace ovo ce nam biti prva izlozba (wasntme)

Najjednostavniji nacin prijavljivanja je putem mail-a...Organizator izlozbe obicno navede sve potrebne podatke Takodje,potrebno je skenirati kopiju uplatnice i priloziti je u meil-u za prijavu...A to sto se kucne adrese tice,moze jedino kataloski broj da ti stigne... :D

Pozdrav svima.

Imam jedno pitanje:

imam kuju staru 20 meseci,pa koliko vidim mogu je prijaviti i u razred zrelih ( od 15 meseci),a moze i u Intermedia razred (od 15-24 meseca)?Zamolio bih vas za savet sta je pametnije uraditi posto nemam ama bas nikakvih iskusta oko izlozbi.

Unapred Hvala.

Za clana koji je pitao kako se prijavljuje na izlozbu, ima na pocetku ove teme, a na ovom forumu postoji Podforum Najave izlozbi, gdje organizatori postavljaju obavjestenja o buducim izlozbama, naravno ukljucujuci i podatak na koju adresu, phone, mail mozete da se obratite za prijavu na tu izlozbu.

Svejedno je u koji razred prijavljujete kuju, ako ima vec 20 mjeseci, znaci da je vec formirana.

Ali eto , malo izlagackih fora i fazona - ako u jednom od tih razreda ima prijavljeno vise pasa, a u drugom nema nijedan, prijavite u taj u kojem nema prijavljenih pasa (posto nemate iskustva).

Procitajte temu od pocetka, pomoci ce vam.

Svejedno je u koji razred prijavljujete kuju, ako ima vec 20 mjeseci, znaci da je vec formirana.

Ali eto , malo izlagackih fora i fazona - ako u jednom od tih razreda ima prijavljeno vise pasa, a u drugom nema nijedan, prijavite u taj u kojem nema prijavljenih pasa (posto nemate iskustva).

Procitajte temu od pocetka, pomoci ce vam.

Ali kako mozemo znati u kom razredu ima manje, a u kom vise prijavljenih pasa?

Tako sto pitate organizatore, pa ukoliko oni zele odgovorice ;)

Ili redovno pratiš temu:

Najave izlozbi

Obično neko od organizatora otvori temu o izložbi, a i bude spreman je da odgovori na sva pitanja.

A na sajtu KSS imaš raspored svih izložbi za tekuću godinu.

Do kad najkasnije pas moze da se oceni ?

Nisam naišao na taj podatak, verovatno dok ne uđe u razred veterana (8god.).

Ali ako hoćeš da ga pariš, a da potomcima prenese rodovnik, moraćeš ranije da ga oceniš.

Do kad najkasnije pas moze da se oceni ?

Nisam naišao na taj podatak, verovatno dok ne uđe u razred veterana (8god.).

Ali ako hoćeš da ga pariš, a da potomcima prenese rodovnik, moraćeš ranije da ga oceniš.

To zna ali ja sam planirao da psa vodim da se oceni negde sa 2 godine i tu negde kad bude imala teranje da je parim

To zna ali ja sam planirao da psa vodim da se oceni negde sa 2 godine i tu negde kad bude imala teranje da je parim

Ne znam zašto baš sa dve godine, ali mislim da nije problem.

Ne znam zašto baš sa dve godine, ali mislim da nije problem.

Da bi uspeo da ga dresiram za ring dresuru ne znam kako bi se ponasao :D

Guest
This topic is now closed to further replies.