Petite

Izlozbeni pochetci

Recommended Posts

Guest Akija

Hvala vam puno svima, na divnim savetima. Moja Korina (srednja pudla) uskoro puni godinu dana, pa sam planirala da je prvo vodim na agility treninge, pa na izlozbu cisto da vidimo kako to sve izgleda, pa onda i da se takmicimo kada sve naucimo :) Ako neko ima jos neki savet, bili bi zahvalni.

Evo i mene - bum, tras - glupo pitanje :D : sve češće po izložbama vidjam i štence, sigurno mladje od četiri meseca. Da li to znači da mogu da uvedem štene bez vakcine protiv besnila, il bez revakcine protiv zaraznih bolesti na CACIB :shock: :? ? Ako mogu teoretski, koliko je to objektivno rizično?

Na predhodni CACIB u Decembru vodila sam Alteu(Nemacka doga), tada je imala 3 meseca i bez problema smo usli,niko nam nista nije trazio, zbog velikog broja pasa, rizik je voditi stene koje nije primilo sve vakcine.Altea je pre toga dobila sve sto je neophodno.

Pozdrav Marija

Imajte u vidu da se psi vakcinisu prvo zbog njihovog zdravlja, pa onda zbog nas, tj naseg zdravlja jer provodimo vrijeme s njima. Oni koji pregledaju knjizicu o vakcinaciji na ulazu u izlozbeni prostor su najmanje bitni u toj prici.

Ja psa koji nije vakcinisan, ne bih vodila na zlozbu.

Pozdrav svima na temi :)

Koje je rase pas? Koliko je star? Pokusacu da vam ukratko objasnim...

Da bi psa naucili da hoda k nozi,potrebno je da drzite povodac u obe ruke i pribijete psa k sebi,zatim mu pricajte k nozi i hodajte ,ako pas hoda levo desno,povucite ga k sebi i recite mu NE! Podignite povodac u vis i trcite sto brze!Ako pas vuce nazad ili zastaje,i vi stanite i pokusajte ponovo,polako bez teranja!I dajte mu granule ako dobro uradi!

Ovu dresuru možete ostvariti vežbajući sa svojim psom po sisitemu nagrade i kazne( ne tuča psa!!!! već podizanje glasa tj promena intonacije glasa)

Za vežbu stav, odaberete reč kojom ćete psa učiti(može "stav"ili "stoj". Sa vežbom se počinje dok je pas još mlad. Pas se namesti u stav dok mu je omiljena hrana(nešto njemu omiljeno) malo iznad njuške, reč se stalno ponavlja dok pas po malo dobija hrane. Potom se hrana polako pomera a pas ako promeni položaj opominje malo oštrijim "Stoj" i namešta u stav uz pomoć gazde. Dok je u stavu dobija pohvale. Ne treba preterivarti sa vežbom, jer psu brzo dosadi. Vremenom se vremenski intenzitet povećava

Nadam se da sam uspela malo da vam objasnim i docaram kako bi to trebalo da izgleda...ako jojs nesto nije jasno slobodno pitajte... :wink: SRECNO!!

pozz... da li ima odredjena starost psa koji moze da se izvede na izlozbu, da li moze da se izvede stene mozda od nekih 3 mjeseca na izlozbu i koji su kriteriji?

pre tri meseca nece moci...secas se karantina o kojem ti Dijana pisala...posle tri meseca ga mozes prijaviti u razred beba,naravno ako postoji taj razred na izlozbi gde planiras ici...pas da bi bio izlagan mora posedovati rodovnik KSS...toliko,ako te jos nesto interesuje pitaj :)

pozz... da li ima odredjena starost psa koji moze da se izvede na izlozbu, da li moze da se izvede stene mozda od nekih 3 mjeseca na izlozbu i koji su kriteriji?

pre tri meseca nece moci...secas se karantina o kojem ti Dijana pisala...posle tri meseca ga mozes prijaviti u razred beba,naravno ako postoji taj razred na izlozbi gde planiras ici...pas da bi bio izlagan mora posedovati rodovnik KSS...toliko,ako te jos nesto interesuje pitaj :)

a kakav je to rodovnik, da li obicni ili? sorry mozda su glupa pitanja ali mi je 1 pas tako da :P :)

Evo ja cu ti odgovoriti ako djokic_79 nema nista protiv... :D

KSS rodovnik je...rodovnik Kinoloskog Saveza Srbije....uzmes rodovnike od oba roditelja steneta i odneses u Kinoloski savez koji je u Beogradu,oni ce tamo izvaditi rodovnik tvom psu na osnovu papira koje si doneo...U njemu su upisani svi rodjaci tvog psa...imas 4 generacije pasa koji su rodjaci tvom psu,u rodovniku takodje pise datum rodjenja psa,boja,odgajivac,vlasnik,ime psa,tetovir broj itd...to je uglavnom to...nista posebno takav rodovnik se izdaje svim psima u srbiji....nadam se da sam ti malo pojasnila... :?

KSS rodovnik je...rodovnik Kinoloskog Saveza Srbije....uzmes rodovnike od oba roditelja steneta i odneses u Kinoloski savez koji je u Beogradu,oni ce tamo izvaditi rodovnik tvom psu na osnovu papira koje si doneo...U njemu su upisani svi rodjaci tvog psa...imas 4 generacije pasa koji su rodjaci tvom psu,u rodovniku takodje pise datum rodjenja psa,boja,odgajivac,vlasnik,ime psa,tetovir broj itd...to je uglavnom to...nista posebno takav rodovnik se izdaje svim psima u srbiji....nadam se da sam ti malo pojasnila... :?

hvala ti puno sada mi je jasnije, ali ja sam iz bosne iz banja luke znaci tako se to radi sad sam skontao... hvala ti puno :)

jovana nemam nista protiv da odgovoris ali ako si sigurna da je to sto pises tacno! Inace ovo sto si ti napisala nema "veze sa zivotom" i samo moze da izazove pometnju kod neupucenih citalaca....zamisli samo kad bi svi vlasnici stenadi se sa papirima od roditelja uputili u KSS da vade rodovnike za svoju stenad....al dobro nema veze smatram da si pozurila da odgovoris pa nisi ni razmisljala sta pises...o delu da se takvi rodovnici izdaju svim psima u Srbiji necu da komentarisem...

Elem,rodovnike za stenad vadi ODGAJIVAC steneta a ne vlasnik,i to preko svog KINOLOSKOG DRUSTVA...

tako da kada kupite stene dobijate i rodovnik uz njega ili vam naknadno salje ODGAJIVAC....

Eh sad, ako ćemo da se upuštamo u polemiku... ne mora da bude izdat od KSS... :)

Važno je samo da je validan (to doduše možeš proveriti u KSS-u) ali može da bude izdat i od MEOE, ENCI, HKS... itd. :mrgreen:

Dakle, ukoliko je štene uvezeno... imaće rodovnik one zemlje odn. matične organizacije koja je u njoj nadležna za izdavanje istih. Takođe, poželjno je strane rodovnike što pre prevesti kod nas, kako bi te upisali kao vlasnika i dodelili JR broj. Na žalost sa rastućim brojem preprodavaca koji ili vade rodovnike na svoje pse ovde a prodaju uvezene štence, ili uvoze štence ili rodovnike (to više niko ne zna) na kojima lepo piše da psi nisu za uzgoj.... čovek mora biti jako obazriv i najbolje je zaista ukoliko ne znaš šta na stranom rodovniku piše što pre otići u KSS i proveriti.

Suština je u tome da ukoliko ti je odgajivač odavde i ukoliko ti štene nema rodovnik:

1. pitaj odgajivača da li roditelji imaju rodovnik.

2. zatraži da ti odgajivač izvadi rodovnik za tvoje štene, za šta će on prvo morati da oceni oba roditelja (ukoliko nisu ocenjeni)

3. imaj na umu da u zavisnosti od toga koje je KD u pitanju to čekanje rodovnika može trajati nekoliko dana ali i desetak dana.

Ko je BG-u - dobije rodovnike za štence istog dana... ali ne znam kako je sa onima koji prvo čekaju da se rodovnici pošalju lokalnom KD-u.

Eh sad, ako ćemo da se upuštamo u polemiku... ne mora da bude izdat od KSS... :)

Važno je samo da je validan (to doduše možeš proveriti u KSS-u) ali može da bude izdat i od MEOE, ENCI, HKS... itd. :mrgreen:

Dakle, ukoliko je štene uvezeno... imaće rodovnik one zemlje odn. matične organizacije koja je u njoj nadležna za izdavanje istih. Takođe, poželjno je strane rodovnike što pre prevesti kod nas, kako bi te upisali kao vlasnika i dodelili JR broj. Na žalost sa rastućim brojem preprodavaca koji ili vade rodovnike na svoje pse ovde a prodaju uvezene štence, ili uvoze štence ili rodovnike (to više niko ne zna) na kojima lepo piše da psi nisu za uzgoj.... čovek mora biti jako obazriv i najbolje je zaista ukoliko ne znaš šta na stranom rodovniku piše što pre otići u KSS i proveriti.

Suština je u tome da ukoliko ti je odgajivač odavde i ukoliko ti štene nema rodovnik:

1. pitaj odgajivača da li roditelji imaju rodovnik.

2. zatraži da ti odgajivač izvadi rodovnik za tvoje štene, za šta će on prvo morati da oceni oba roditelja (ukoliko nisu ocenjeni)

3. imaj na umu da u zavisnosti od toga koje je KD u pitanju to čekanje rodovnika može trajati nekoliko dana ali i desetak dana.

Ko je BG-u - dobije rodovnike za štence istog dana... ali ne znam kako je sa onima koji prvo čekaju da se rodovnici pošalju lokalnom KD-u.

da li to znaci da ja iz bosne moram tamo prijavljivati ili ovde negdje da nadjem, moje stene ima validan rodovnik i sve pise boja, ime, djedovi, pradjedovi, prapra itd...

da li to znaci da ja iz bosne moram tamo prijavljivati ili ovde negdje da nadjem, moje stene ima validan rodovnik i sve pise boja, ime, djedovi, pradjedovi, prapra itd...

Pa zašto bi onda, pobogu, nostrifikovao rodovnik u Srbiji ako ne živiš u istoj? :)

Pa zašto bi onda, pobogu, nostrifikovao rodovnik u Srbiji ako ne živiš u istoj? :)

sta ja znam xDD

Ako moze samo jedno pitanjce u vezi izlozbe.

Mi smo pocetnici sto se toga tice,pa me zanjima da li je dozvoljeno da pas laje u ringu dok trci i da li to predstavlja neki problem. Ja ovog svog nikako da obuzdam,krene krug da trci fino i odmah je lajanje na repertoaru a osili se pa i povodac zagrize.

Da li neko ima kakav trik da mu skrenem paznju da ne laje i ne vuce povodac po nekada!

Unaprijed zahvalna :)

Guest
This topic is now closed to further replies.