Petite

Izlozbeni pochetci

Recommended Posts

Moj pas ce do izlozbe u Bg-u imati vise od 9 meseci, pa prema prijavi na sajtu KSS on ide u razred mladih (9-18 meseci). Jel tako? Ili tu moze nesto da se bira menja i sl.?

E da, i upisnina , jel mora da se plati i priznanica skenira prilikom prijave na sajtu ili je samo bitno da priznanicu imam na izlozbi?

Poz

I jos jedno pitanje. Zaboravih......

Ona potvrda da je pas zdrav koju dobijam od veterinara a potrebna je za izlozbu, koliko kosta i moze li svaki veterinar da je izdaje?

Hvala

Koliko ja znam, moze. U svojoj veterinarskoj stanici.

Meni u France nikada nisu trazili nesto takvo, samo su trazili broj vakcine (bjesnilo), tako da ja tu potvrdu koju moras da platis naravno i traje 15-30 dana, smatram za cisto bacanje para.

Ali eto ...........cilj ne bira sredtsvo, sto se mora nije tesko.

:wink:

A da ti garantujem da nakon prve izlozbe ces da 'zagrizes' :D :D :D

I ja se slazem da je to bacanje para. Dogovor Saveza i veterinara ili tako nesto. Meni su rekli da je 700din....

E a voleo bi da "zagrizem", jel bi to znacilo da ce ova izlozba biti lepo iskustvo za nas i da samo se lepo proveli i da hocemo jos. Videcemo, cekaj prvo ovu papirologiju da zavrsimo :lol:

I jos jedno pitanje. Zaboravih......

Ona potvrda da je pas zdrav koju dobijam od veterinara a potrebna je za izlozbu, koliko kosta i moze li svaki veterinar da je izdaje?

Hvala

Tu potvrdu ti nikada niko nece traziti...

Kuca se zove Fin, zlatni retriver (ustvari pokusavamo da budemo zlatni :D ), ima 9 meseci. Imas dve slikice ovde http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=40&t=169&start=1050 , mada je tu bio mladji. Postavicu jos neku, noviju. Da ne pisem ko mu mama, ko mu tata jel nemam pojma. :D Da ne bih ja pisao sad puno, okacicu novije slikice.....a jedna slika hiljadu reci.

I sta smo na kraju zakljucili? Jel treba potvrda od veterinara da je pas zdrav, za izlozbu ili ne? Da ne bacam 700din, bezveze :D

Nemoj da bacas pare.Od kada idem na izlozbe (a bio sam mnogo puta) tu potvrdu mi niko kikada nije trazio.

I sta smo na kraju zakljucili? Jel treba potvrda od veterinara da je pas zdrav, za izlozbu ili ne? Da ne bacam 700din, bezveze :D

Nemoj da bacas pare.Od kada idem na izlozbe (a bio sam mnogo puta) tu potvrdu mi niko kikada nije trazio.

I ja mu to kazem

Dzonin vidimo se u Bg :)

Zelim ti puno srece:)

Na zalost, necu moci da dodjem na izlozbu. Bas sam se radovao celoj prici i nekom novom iskustvu, malo smo se i pripremali i tako to ali visa sila. Tog dana mi je prijemni za master studije :evil: Od svih dana, oni bas taj dan. Ali ako se ranije zavrsi, mogu da se prosetam kao posmatrac, sto da ne.

U svakom slucaju, puno srece tebi pa pisi kako je bilo.

poz

EEEEEEe,bas mi je zao,jako ti je lep pas...u svakom slucaju master je bitniji,uvek ima negde neka izlozba,a ako bas zelis da ides imas dan ranije u Sr.Mitrovici :)

Aman ljudi,

meni je forum ZANIMACIJA, nije posao,posao imam koji treba da radim, pa imajte milosti.

Mislim da je vec napisano (na ovom forumu nema sta nije napisano) ....ali kad ugrabim vrijeme, napisat cu ponovo jer to ne staje u dvije recenice, ni u jedan post. To se uci i zavisi od malog miliona faktora. Tesko auto parkirati, mada je masina i imas volan u rukama, a kamoli psa nauciti da stoji u stavu.

Djuran, izvini, malo sam zaboravila onaj tvoj pp, otvori temu, dole u Pricaonici. Hvala :)

Ja procitah celu temu i ne videh nigde objasnjenje kako da je naucim da stoji u stavu...petite?
Pas treba da stane u stav kako bi sudija bio u stanju da ocijeni vaseg psa. Znaci u zavisnosti koju rasu izlazete, treba da ste prije no sto pocnete i sami da izlazete, upoznati s tim na koji nacin se radi prezetacija vase rase. Neke rase se postavljaju same u stav - znaci slobodan, obicno uz neki predmet kao marker, neke rase se postavljaju tako da ih vodic postavi i onda tako stoje, neke rase postavi vodic i drzi (glavu, bradu, rep ...). Neke rase se postavljaju na stalke (male rase).

Evo napisano ponesto u prvom mom postu, pa potrazite temu O RASI na ovom forumu, pogledajte, postavite pitanje tamo, uzgajivaci, izlagaci .....svako koristi razlicite metode.

Ja ne mogu da preciziram postavljanje joksir terijera ili engleskog setera, jer nikada nisam izlagala te pse (a daleko sam od nekoga ko sve zna) .

srecno ;)

Ja sam pitanje lepo postavio kao posebnu temu,da bi mogao da odgovori bilo ko ko zna nesto o tome,o nacinu na koji se to radi,kao sto ima objasnjenja za komandu sedi,lezi...ne znam zasto ste je uopste prebacili ovde kad ovde o nacinu na koji se pas uci tome ne pise nista,i pitanje se uopste nije odnosilo na bilo kakve izlozbene pocetke.Zelim samo da naucim psa da lepo stoji,ne planiram da ga vodim na izlozbe.

Izvini, je li ti mislis da sam ja izvol'te ovde ????????????

Eh, svaka sledeca takva otvorena tema ce da bude brisana jer nema svrhu.

A ti nauci psa da stoji onako kako ti zelis, jer ja ne znam sta ti zelis .

Lijep pas i ne treba da stoji - on je lijep i ako ne stoji.

Daj si truda pa pogledaj forum, ima napisano (kao sto sam ja uzela vrijeme da tebi kopiram sto sam kopirala u napisem sto sam napisala).

I uopste se ne podrazumjeva da je bilo ko duzan da odgovara na pitanja na ovom forumu, jer smo svi mi tu dobrovoljno.

Guest MISSA

Kako nauciti psa, da lepo stoji? Onima kojima je tezko citati upute najlakse se objasni ako se mu to nacrta :mrgreen:

sao-foto_41322_17375020_17507435.jpg

Sa stencem pocinjes na knjigama ( nekoj debeloj enciklopediji) nastavis na manjim stolicama, nastavis na srednjim i zavrsis na najvecim. Ova sprava gore je pravljena za profije :wink:

Misa

Guest
This topic is now closed to further replies.