Petite

Izlozbeni pochetci

Recommended Posts

Naravno sto da ne biste usepli pas samo trazi vremena i da se radi sa njime.

Mi smo imali problema sa trimovanjem glave, mnogo je bila nemirna, bilo mi je krivo i resio sam da to ispravim. Svaki dan sam je drzao za glavu/njusku po par minuta i posle 10-15 dana se skroz smirila. Sledece sisanje se groomer bas iznenadio kako je mirna kada joj je sredjivao glavu.

Naravno sto da ne biste usepli pas samo trazi vremena i da se radi sa njime.

Mi smo imali problema sa trimovanjem glave, mnogo je bila nemirna, bilo mi je krivo i resio sam da to ispravim. Svaki dan sam je drzao za glavu/njusku po par minuta i posle 10-15 dana se skroz smirila. Sledece sisanje se groomer bas iznenadio kako je mirna kada joj je sredjivao glavu.

Ovo što vi opisujete, je privikavanje na neobične situacije, to se događa sa nekim psima i nije ništa neobično, međutim, ovo što opisuje Protrctor, to je stvar karaktera psa.

To se može prikriti treningom, ali karaktr psa se ne može promjeniti i kad tad će izbiti na površinu. Ja samo znam da je kvalitetan pas onaj koji je kompletan, a oni koji uzgajaju, znaju što to znači. Potpuno se slažem sa Mina_Tzu, Igor& puli i Milan.Cvetkovic.

Pozdrav, Božidar.

Da su meni dva psa na istom mestu ja bih svaki dan radio .Ja nemogu svaki dan da putujem od BG do Surcina ili Jakova gde obicno idem,mislim nije to neko vreme ali dosta vremena izgubim na to , sa Zenkicom najvise radim , Maj,Jun i Jul pred izlozbu bice mu posveceni , nadam se uspehu .

Ok je to sve, ono sto mene brine jeste ,da ne znam kako ce ga sudija oceniti ako pas ne da nikome da ga dira,pogotovo ce pas biti zbunjen na izlozbi, bice i drugih pasa u ringu, pas mora biti naucen i na njih.Vi znate kako se hedlaju nemacki ovcari, na tim dugim povodcima lako mogu dohvatiti psa pored sebe.

Nema problem sa psima , tako da to ne bi trebalo da mi predstavlja problem .Pa sad kad bih ga odveo i dao sudiji da mu ja pokazem zubalo tacno znam da bih prosao

Procitao sam pazljivo celu temu, i jedna stvar mi pomalo nije jasna pa ako moze pomoc?

Uplata za izlozbu, kotizacija, da li se to uvek mora obaviti pre izlozbe?

Da li mora preko banke ili moze i na dan izlozbe posto za neke izlozbe nisam mogao da nadjem informacije gde bih to uplatio? pozdrav

Procitao sam pazljivo celu temu, i jedna stvar mi pomalo nije jasna pa ako moze pomoc?

Uplata za izlozbu, kotizacija, da li se to uvek mora obaviti pre izlozbe?

Da li mora preko banke ili moze i na dan izlozbe posto za neke izlozbe nisam mogao da nadjem informacije gde bih to uplatio? pozdrav

Sve zavisi od organizatora.Na nekim izlozbama dozvoljavaju da se da novac na dan izlozbe, prilikom podizanja papira a na nekim ne, vec se mora uplatiti do odredjenog roka prije izlozbe.Ja bih vam savjetovala da posaljete e-mail organizatoru odredjene izlozbe i njih pitate da li je moguce ili ne.Samo tako cete znati sigurno.

Poz svima...Trebalo bi da 12 ovog meseca izadjem sa svojim psom na izlozbu...Star je 18 i po meseci,u koji razRed spada pas...? i jos nesto,kako da najlakse naucim psa da trci pored mene u ringu...?

Poz svima...Trebalo bi da 12 ovog meseca izadjem sa svojim psom na izlozbu...Star je 18 i po meseci,u koji razRed spada pas...? i jos nesto,kako da najlakse naucim psa da trci pored mene u ringu...?

Je l' si ga uopste ti prijavio? Mozes da ga prijavis u Open Class, Intermedia i razred zrelih. Neces ga sigurno nauciti do 12-og, tako da ti ne preporucujem da izvodis sad psa, nego od marta kad krene nova sezona, a do tad se dobro spremi, posto vidim da si totalno ne spreman.

Je l' si ga uopste ti prijavio? Mozes da ga prijavis u Open Class, Intermedia i razred zrelih. Neces ga sigurno nauciti do 12-og, tako da ti ne preporucujem da izvodis sad psa, nego od marta kad krene nova sezona, a do tad se dobro spremi, posto vidim da si totalno ne spreman.

Zns kako,meni je za tog psa sada bitna samo ocena jer treba da ga parim...Cim vidi drugog psa on odmah okrece glavu...Dal da probam sa nekim slatkisem ili nesto tako,posto sam video da covek tako vodi psa u ringu,da mu da pomirise i on onda hoda super....?Prijavio sam ga...To je cac izlozba...

Mladicu, 

vi biste da uparujete psa , a ne znate ni osnove rada sa psom.

Ne preporucujem uparivanje.

Da naucite kako se pas vodi, preporucujem da pogledate podforum Ponasanje i Dresura.

Zns kako,meni je za tog psa sada bitna samo ocena jer treba da ga parim...Cim vidi drugog psa on odmah okrece glavu...Dal da probam sa nekim slatkisem ili nesto tako,posto sam video da covek tako vodi psa u ringu,da mu da pomirise i on onda hoda super....?Prijavio sam ga...To je cac izlozba...

Izvini, a šta si čeko do sada pa ga nisi naučio da hoda na povodniku kako treba (curse) . Ako ti je ocena potrebna samo zbog perenja :mrgreen:  odvedi ga u Kinoloski Savez i oceni.Ovako rizikujes poprilicno.Koja je rasa u pitanju?.

Izvini, a šta si čeko do sada pa ga nisi naučio da hoda na povodniku kako treba (curse) . Ako ti je ocena potrebna samo zbog perenja :mrgreen:  odvedi ga u Kinoloski Savez i oceni.Ovako rizikujes poprilicno.Koja je rasa u pitanju?.

Nemam sta da rizikujem,ako dobijem ne odgovarajucu oceni necu je ni upisati...Ljudi,pas je prekrasan,zna on da hoda na povodac,samo sto nije zreo jos,i on bi se sa svakim psom igrao...Zato on mozda povuce,ja ne znm dali hoce...Treba mi samo ocena i nista vise..

Edited by bibi229

Mladicu, 

vi biste da uparujete psa , a ne znate ni osnove rada sa psom.

Ne preporucujem uparivanje.

Da naucite kako se pas vodi, preporucujem da pogledate podforum Ponasanje i Dresura.

Gospodjo-/ce,osnove je pas naucio,kazem vam da je samo zivahan dosta...A dali vi preporucujete ili ne to meni i nije toliko vazno...Ipak puno vam hvala na vasem misljenju....:)

Edited by bibi229

Haha druze nasmeja me, kakve veze ima sto je zivahan, pas se istrenira da lepo hoda, moj pas je sa 5 meseci prvi put izasao i perfektno hodao, sve je u treningu, a ti ga nisi uopste istrenirao, nemoj da se brukas na izlozbi, to mogu da ti kazem...

Haha druze nasmeja me, kakve veze ima sto je zivahan, pas se istrenira da lepo hoda, moj pas je sa 5 meseci prvi put izasao i perfektno hodao, sve je u treningu, a ti ga nisi uopste istrenirao, nemoj da se brukas na izlozbi, to mogu da ti kazem...

Pa ne izlazim ja na neku jaku izlozbu...A sta sam sve vidjao po izlozbama moj pas je za 10-ku..AJde bre,svi znamo kako nam sude ovde u Srbiji...I sta pricamo onda...Ma neka se izbrukam..Meni je vazno da mom psu bude lepo tu...Ne vrti se sve oko tebe i dali ces se obrukati i ukaljati svoje ime...

Pa ne izlazim ja na neku jaku izlozbu...A sta sam sve vidjao po izlozbama moj pas je za 10-ku..AJde bre,svi znamo kako nam sude ovde u Srbiji...I sta pricamo onda...Ma neka se izbrukam..Meni je vazno da mom psu bude lepo tu...Ne vrti se sve oko tebe i dali ces se obrukati i ukaljati svoje ime...

Ma stvarno...al si ti pametan nevidjeno.Pas za 10  (lmao)  (lmao)  (lmao) ....Ko ima takvog psa  ne pita koještarije koje si ti napisao ovde.Ti imas  neuhendlanog psa(ako znas sta to znaci (curse) ),O anatomiji psa, da li je u standardu sa tobom je gubljenje vremena pricati .Nije tebi vazno da psu bude lepo nego da dobijes ocenu za parenje....u tom grmu leži zeka.

Edited by Danka Dubajic Novi Sad

Ma stvarno...al si ti pametan nevidjeno.Pas za 10  (lmao)  (lmao)  (lmao) ....Ko ima takvog psa  ne pita koještarije koje si ti napisao ovde.Ti imas  neuhendlanog psa(ako znas sta to znaci (curse) ),O anatomiji psa, da li je u standardu sa tobom je gubljenje vremena pricati .Nije tebi vazno da psu bude lepo nego da dobijes ocenu za parenje....u tom grmu leži zeka.

+1

Gospodjo-/ce,osnove je pas naucio,kazem vam da je samo zivahan dosta...A dali vi preporucujete ili ne to meni i nije toliko vazno...Ipak puno vam hvala na vasem misljenju.... :smile:

Dosli ste na ovaj forum. Trazite misljenje.

Savjet na kojem podforumu da pogledate ste dobili i to besplatan, i umjesto da pitate ZASTO sam to preporucila, vi mi kazete da vam nije bitno. U svemu napisanom, u pravu ste, MOJE misljenje nije bitno, ali je VEOMA BITNO zasto vam nisam preporucila i to je ono sto je uticalo na moju ovakvu reakciju.

Jos jednu shansu dajem i ostavljam temu ovde gdje jeste, a vas kao clana na ovom forumu, s nadom da cete krenuti u pravcu u kome bi i trebalo da krenete, a to je u pravilan uzgoj pasa, a ne u shtanceraj.

Dosli ste na ovaj forum. Trazite misljenje.

Savjet na kojem podforumu da pogledate ste dobili i to besplatan, i umjesto da pitate ZASTO sam to preporucila, vi mi kazete da vam nije bitno. U svemu napisanom, u pravu ste, MOJE misljenje nije bitno, ali je VEOMA BITNO zasto vam nisam preporucila i to je ono sto je uticalo na moju ovakvu reakciju.

Jos jednu shansu dajem i ostavljam temu ovde gdje jeste, a vas kao clana na ovom forumu, s nadom da cete krenuti u pravcu u kome bi i trebalo da krenete, a to je u pravilan uzgoj pasa, a ne u shtanceraj.

Ja sam trazio pomoc a ne kritike...Vi mene i mog psa ponizavate...Mislim da to nije u redu,zasto nije preporuceno? Objasnite mi molim vas...:D 

Guest
This topic is now closed to further replies.