Petite

Izlozbeni pochetci

Recommended Posts

Obavezno je vakcinisanje protiv besnila i cipovanje , sme se davati i nista mu ne skodi ,mozes ja mislis jos uvek da odradis to besplatno ako jos uvek traje ona akcija

Inace bez cipa i vakcine protiv besnila ne mozes na izlozbu

Nemoras da imas,ja mog psa vodim na Cac izlozbi kod mene u gradu sad 15septembrameni je odgajivac rekao da za izlozbu netreba i da mi to niko nece traziti ,rekao je da ga vakcinisem sa 12 meseci.

Da ne ulazim u polemiku oko vremena vakcinisanja protiv besnila, sto je po meni potpuna glupost.

Po zakonu tvoj pas sa napunjena tri meseca mora biti vakcinisan protiv besnila i cipovan. Da li ce neko na izlozbi kontrolisati ili ne, to je stvar organizatora, ali je to tvoja zakonska obaveza. Cak i ako udjes na izlozbu bez tih vakcina, moze se desiti da veterinarska kontrola dodje na izlozbu i nasumice pregleda dokumentaciju pasa, sto se nama desilo nekoliko puta.

Zakonska obaveza je da kad se pas seta ulicom mora da nosi korpu sa navrsenih 3 meseca.E sad ja vas pitam da li to neko postuje pa i vi sami?

Molim sve da obratite paznju na naslov teme a to su izlozbeni pocetci. Zakonski propisi i regulative su na drugoj temi. Hvala

Ja govorim o izlozbama, kao manifestaciji koja je prijavljena kod nadleznih organa i organizuje se prema zakonu i pravilniku. Da li cete da rizikujete ili ne, to je iskljucivo vas problem, ali isto tako rizikujete da vas organizator ne pusti na izlozbu ili da vas kontrola kazni zbog nepostovanja zakona.

Ne mozete savetovati nekoga da svesno ne postuje propisano, samo zato sto smatrate da cete uspeti da se provucete.

Ja nisam dosao na temi da se svadjam,pogotovo da nekog savetujem da ne postuje propisano,svakog kog sam pitao ko je bio na izlozbe iako su vakcinisani i cipovani niko im to nije trazio prema tome ja znam sta cu da radim a drugi nek razmisle.

Zakon jasno kaze da pas sa navrsena 3 meseca mora biti vakcinisan i cipovan.

Nije stvar svadjanja ili ne, na svakoj najavi izlozbe pise da pas mora biti vakcinisan i cipovan, Vase je pravo da ne postujete to, ali nemojte savetovati i druge da krse pravila, vrlo jasno.

Sta ako "ashhh" dodje na izlozbu i kontrola na ulazu trazi da pregleda dokumenta, verovatno ce reci "Elto sa foruma mi je rekao da ne treba"?

ja koliko znam po zakonu je da do god dana mora da se vakcinise a ne do 3 meseca.

Ne znate ! (lmao) Zavisi od drzave, kod nas je sa 3 meseca .

negde sam citao da to moze psu da steti itd.. raspitao sam se malo. ako odlucim da idem na izlozbu definitivno vakcinisacu ga i cipovati.

Procitali ste ono sto je pogresno (police) I zivo me interesuje dokle ce da se razvlaci ova glupost da vakcinisanje pasa dovodi do smanjenog rasta ili slicno ??! Ocigledno treba "streljati" ljude koji sire takve stvari da bi se to sprecilo (lmao)

Da se vratim na temu. Kada nekoga ko nije odradio sve po propisima budu sprecili da ucestvuje na izlozbi ili budu malo zveknuli po dzepu, e onda ce svi znati kako treba da se radi, a ne izmisljati svoje neke teorije i svoje propise.

Na izlozbi na kojoj ja idem nije navedeno da pas mora biti cipovan i vakcinisan,on je dobio odgovore pa nek razmisli sam a to za rast je velika mutljavina ja znam da je tako bilo pre da ako dobije vakcinu nece moci da poraste a sada su uveli petovalentne vakcine jel tako,ali o5 kazem to je mutljavina a on nek razmisli i postupi kako treba.

Pozz

P.S Mina_tzu nemoj da se ljutis :P

Elto crni sine, ovde govorimo o vakcini protiv besnila, kakva petovalentna vakcina :?::?::?:

Potvrdu o vakcinaciji protiv besnila mora da ima svaki izlagac.

A o uticaju na rast te vakcine imas posebnu temu.

Cisto sumnjam da se u prijavi za izlozbu na koju ides ne trazi, iscitaj malo bolje.

Ne svadjam se samo komentarisem, da se zna unapred :P

Na izlozbi na kojoj ja idem nije navedeno da pas mora biti cipovan i vakcinisan,on je dobio odgovore pa nek razmisli sam a to za rast je velika mutljavina ja znam da je tako bilo pre da ako dobije vakcinu nece moci da poraste a sada su uveli petovalentne vakcine jel tako,ali o5 kazem to je mutljavina a on nek razmisli i postupi kako treba.

Pozz

P.S Mina_tzu nemoj da se ljutis :P

Ni na jednoj izlozbi ne mora da bude navedeno da pas mora biti vakcinisan, to se podrazumeva, zakon je stariji od zelje organizatora izlozbi, a zakon u Srbiji kaze da svaki pas stariji od 3 meseca mora biti vakcinisan protiv besnila. Ovo o uticaju vakcina na rast i razvoj je istrosena tema i mislim da bi je trebalo zabraniti. Pa vecina ljudi ne zna ni sta je to vakcina, ne zna sta znaci pojam valenca, a kamoli da razmislja o tome, ali ipak neka poslusa ono sto mu srce govori (lmao)

AAA JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOJ ja se pogubio,nista izvini te me otiso sam ja s mozak ko zna gde :P Pozz

Slazem se (lmao)

7.10. se održava smotra u mom gradu, ali ja ne mogu da skupim hrabrosti da idem.. (shake)(shake)(sweat) Bojim se da će vući ka drugim psima, a ako mu se neki posebno dopadne...Gotovo!Onda će potpuno da poludi.Tako da imamo oko 9 dana da radimo sa njim.Ali recite mi kako da se ponašam tamo ako odem?Mislim, šta da uradim ako Bolt krene da vuče i skače?Stvarno bih volela da ga ocene, ali kao što već rekoh, moram prvo da skupim hrabrost. :giggle:(sweat)

7.10. se održava smotra u mom gradu, ali ja ne mogu da skupim hrabrosti da idem.. (shake)(shake)(sweat) Bojim se da će vući ka drugim psima, a ako mu se neki posebno dopadne...Gotovo!Onda će potpuno da poludi.Tako da imamo oko 9 dana da radimo sa njim.Ali recite mi kako da se ponašam tamo ako odem?Mislim, šta da uradim ako Bolt krene da vuče i skače?Stvarno bih volela da ga ocene, ali kao što već rekoh, moram prvo da skupim hrabrost. :giggle:(sweat)

Koji je pas u pitanju?

Mozete li mi samo jos jednom objasniti kako se dobija BOB u Puppy razredu. Naime ja sam ovako razumela: svi muzjaci dobijaju ocene, ako ima vise V.P. muzjaka oni se rangiraju ocenama 1, 2, 3 itd. tako je i sa zenkama. I onda najlepsi muzjak (V.P. 1) i najlepsa zenka ( V. P. 1) se takmice za BOB.

E sad meni je nejasno, da li se to na svakoj izlozbi tako radi ili moze da izostane. Mi smo bili na izlozbi gde smo imali za konkurenciju samo jednu zenku i nismo ucestvovali ni u kakvom rangiranju niti izboru za BOB. Takodje, nejasno mi je kada se vrsi izbor za BOB da li odmah nakon ocenjivanja ili kasnije... Mi smo uvek posle BIS-a odlazili kuci, pa da to posle toga? (thinking) Ja se stvarno izvinjavam ako je ovo smesno ili glupo ali mi stvarno nije jasno :grin:

Ne mora da se bira PUPPY/BABY BOB. Kod nas se cesto desava da se ne izabere, da bi vise pasa islo u revijalni deo. Kako te ocene nemaju nikakvu tezinu, strav je izbora da li ce sudija dodeliti ili ne. Ti izbori su okviru redovnog ocenjivanja.

hvala na odgovoru, samo mi molim Vas jos recite kada se to tacno bira? Posle ocenjivanja ili kad? Naime bili smo na jednoj izlozbi na kojoj je u nasoj grupi bila samo jedna zenkica i to iz poznate odgajivacnice i koliko smo videli nije dobila nista dodatno sem V.P. da bi na njihovom sajtu bilo ispisano da je taj dan dobila i BOB I najlepsi zenski haski...zato me interesuje...

Pozdrav svima koji se spremaju da prvi put ucestvuju na nakoj izlozbi.

Evo kako je nama bilo prvog puta nismo imali pojma ni sta ni kako, srecom upoznali smo dobre ljude koji su nam pomogli.

Puno pozdrava za Milosa i drustvo :)

hvala na odgovoru, samo mi molim Vas jos recite kada se to tacno bira? Posle ocenjivanja ili kad? Naime bili smo na jednoj izlozbi na kojoj je u nasoj grupi bila samo jedna zenkica i to iz poznate odgajivacnice i koliko smo videli nije dobila nista dodatno sem V.P. da bi na njihovom sajtu bilo ispisano da je taj dan dobila i BOB I najlepsi zenski haski...zato me interesuje...

Kao sto rekoh, to je deo redovnog ocenjivanja u ringu.

Ako je bila jedina zenka u puppy ili baby razredu, ona nije mogla dobiti titulu BOB ili najlepse zenke. Mogla je dobiti puppy/baby BOB i najlepsa puppy/baby zenka.

Psi iz razreda beba i najmladjih ne mogu (bez izuzetka) ucestvovati u izboru zrelih (ili mladih pasa). Tek psi koji napune 9 meseci mogu ravnopravno ucestvovati u izboru za BOB.

Hvala! Razumem ja da ne mogu dobiti BOB kao odrasli psi. Nego me interesuje da li moze da se dobije Puppy BOB a da psi u konkurenciji nisu trcali u ringu zajedno i bili u stavu i da sudija nije izricito izabrao jednog...? Kod nas je bila situacija takva da je prvo ocenjen nas pas, pa onda usla ta zenkica u ring isto dobila ocenu i papir i samo izasla. Pri cemu nije bilo zajednickog boravka u ringu i izbora...

Onda nije izabran puppy bob, ako su oba psa u istom razredu. Ona moze biti najlepsa najmladja zenka, a vas pas najlepsi najmladji muzjak i to je otprilike to.

Guest
This topic is now closed to further replies.