cajapribak

NEMACKI OSTRODLAKI PSI - CajaPribak

Recommended Posts

Odgajivačnica pasa “ARONALEX”broj 4874

/suvlasnici Arsić Jugoslav i Pribaković Aleksandar/

2cp9hcl.jpg

vlasnik i odgajivač nemačkih oštrodlakih ptičara

Pribaković Aleksandar-Caja, Selište 37245 Velika Drenova, Opš.Trstenik,

br.telefona 037/725755 i mob 063/1072441

Email : cajapribak@hotmail.com

Novo leglo štenaca NOP-a oštenjeno 26.01.2010.godin, m.AURORA JR76865 I o.ASTRON JR76104 , sedam /7/ štenaca (3mužjaka + 4 ženke).

MOJI PSI - istorija

Svoju prvu lovačku knjižicu dobio sam još kao dete sa 13 godina kada sam i zvanično postao lovački pripravnik u LS "Jovan Djorić" V.Drenova, LU "R.B.Boža" Trstenik. Inače još ranije, sa nekih 9 godina ujak me je prvi put poveo u lov.Od tada, bez prekida pa sve do danas, svake godine redovno idem, a 1999 godine sam i lovac. Naravno, kako je to možda i uobičajeno na selu, od kada pamtim kod kuće smo oduvek imali po neko “kuče” (kako bi se to reklo kod nas). Bilo da su to bili mesanci, ili kasnije rasni psi. Neki su bili bolji, neki gori ali su uvek gajeni iz ljubavi kao pravi kućni ljubimci. Skoro devet godina držao sam epanjel bretone, koji nisu ni imali rodovnike ali su bili pravi, pravi, lovni psi kojima sam kao klinac posvećivao najviše vremena i možda najveću pažnju.

Iz ove ljubavi a i zbog njegove tragične sudbine bilo bi mi žao da ne spomenem jednog psa koga sam mnogo voleo i koga nikad nisam prežalio.... :arrow: bio je to jedan izuteno pametan i poslušan , vredan i neumoriv pas od onih starih tipova epanjel bretona kakvih malo ima danas, snažnog i kvadratičnog oblika sa čistim belinama i izrazito lepim mahagoni-crvenim šarama .... Iako ovaj pas nije imao rodovnik bio je od izutetno lovnih i čistokrvnih epanjel bretona. Po malo neuobičajeno ime dobio je po mom prvom psu mešancu koga pamtim i koji se zvao NEŠA. Za bretona Nešu i dan danas sa pravom mogu da kažem da je bio moj najbolji i najvoljeniji pas :!: Ali uvek kako to biva kada nešto krene po zlu, kada u ljudima proradi podlost, ljudska ljubomora ili šta već, Neša je bez ikavog razloga I povoda stradao ni kriv ni dužan...Imao je nepunih 7 godina, I dan danas se nezna ko ga je ubio a ni zašto.Da li je tada počeo neki moj maler sa psima ili šta već, neznam ali ubrzo za Nešom nakon godinu I po dana nastradao je i moj i drugi epanjel bretona , Nešin sin po imenu MALI... Šta me je poteralo neznam ali tada sam po prvi put neko vreme ostao bez lovačkih pasa....Čitajući Kilibardinu knjigu o lovačkim psima u kojoj je on posebno akcentovao NOP kao jednu posebnu i izuzetno svetranu lovnu rasu pasa (a koja je u mom kraju tek u poslednjih par godina malo bolje zasatupljena, da ne zvučim neskromno i delimično mojom zaslugom ) rešio sam da promenim epanjel bretone i kupio sam svog prvog NOP-a. Moj prvi NOP zvao se GROM. Da li je u tom periodu po mene sve nešto moralo da se, kako Radašin kaže, "izkundači", na moju nesreću ni Grom nije dugo poživeo. On je bukvalno kao štene stradao od točkova prilikom jednog izvodjenja te nije ni doživeo ono za šta je i stvoren.

:wink: Bilo kako bilo, nakon ovog ružnog perioda, plakanja i suza i svih muka i nesreća zadnja tri psa, videvši neke izuzetne osobine ove NOP rase, kupio sam moju prvu kuju NOP-a, sada i ujedno po majci BABU zadnjeg legla štenaca :

moja prva NOP kuja ALFA po rodovniku Alka JR75736 oštenjena 13.06.2006.godine , odgajivač Ivković Milan Trnava , Jagodina, - prvi i sadašnji vlasnik kuje Pribaković Aleksandar

Alfine titule : odličan 5 , PRM, CAC, CACIT

14jqi4m.jpgNa slici iza mene I Alfe, čovek u prugastoj majci je Ivković Milan iz Trnave ,Jagodina.od koga sam ja inače I kupio Alfu.

344dw8h.jpg Alfa kao štene

2z3yq6g.jpg

2iqehqd.jpg

2lneozr.jpg

anl9j9.jpg

29gkdtx.jpg

13zx541.jpg

206fm8i.jpg

ae8rxe.jpg Alfa

Po majci PRADEDA štenaca RIČI Von Der TAKIĆ koji je od oca int.ch.OREGTEMPLOMI JANUS maj. SZANTOVAI DONNA) i majke NENA ( ot. BEREMENDSZELI JOHAN i majk.OREGTEMPLOMI JENNIFER..

20ucviw.jpgNa slici, Alfin otac, Riči von der Takić

int.ch 3xPRM JSSCG, 17xCAC,7xCACIB, 15xBOB, 7xBOG, 5xRBOG, 1xRBIS, BIS,utakmica”B”/

Po majci DEDA štenaca: - SZANTOVAI DODI JR 85092 oštenjen 22.04.2001.godine

w9gqa9.jpgNa slici, Aurorin otac SZANTOVAI DODI : 6xPRM,9xCAC,2xCACIB,4xRCACIB,5xP.RASE, 3xBOG, KEPESSEGI VIZSGA I DIJ ISPIT “A” UTAKMICA. "C", JUNIOR CH, SCG CH

Dodi vodi poreklo od oca FIDDI VD LUNEBURGER HEIDE i majke SZANTOVAI TINI,višestrukog šampionskog porekla.Isti je uvežen iz Madjarske i najpre je bio kod Otašević Radojice u Somboru a zatim kod Urban Rudolfa iz Temerina kod koga Dodi postigao sve što ima do sada od titula I kod koga je postao je višestruki šampion u lepoti sa položenim radnim utakmicama. Kasnije ga je Urban prodao Stojanović Miroljubu kod Kruševca gde sam ja pod njim upario Alfu

1zp179g.jpg Szantovai Dodi je pas sa kojim je Alfa I put uparena I iz ove kombinacije 28.04.2008.godine dobili smo svoje prvo - A leglo u kome je bilo 7 štenaca (4 muzjaka +3 zenkice)

Iz ovog A - legla sebi sam ostavio dva psa : mužjaka ARAGON JR 76863 i ženku AURORU JR 76865.

8y85s4.jpg Aurora - RORA kao stene

33w4m8i.jpg Aragon - ARGO kao stene

Oba psa su do sada ukupno (svega) tri puta vodjena na izlozbe i ostvarili su solidne rezultate...

-ARAGON JR 76863:

- Lepenica KG : odličan 5, III najlepši par izložbe zajedno sa Aurorom ,

- Trstenik : CAC, PRVAK RASE (BOB) I BOG III,

- Kruševac :R.CAC i R.CACIB

123y7v8.jpg Argo 10mes

c8778.jpg

otm06b.jpg

maxdad.jpg

-MAJKA štenaca -AURORA JR 76865 :

- Lepenica KG: odličan 5, III najlepši par izložbe zajedno sa Aragonom

- Trstenik : odličan CAC

- Kruševac : odličan CAC I CACIB

rc67u0.jpg

352f0ok.jpg

flx1yq.jpg Aurora-Rora 10 mes

biq7q1.jpg

mcavza.jpg

eg5kpi.jpg

2lblw0k.jpg

U prilog ove činjenice koja govori o kvalitetu čitavog ovog prvog legla ide I to što je pored Aragona I Aurore na medjunarodnoj izlozbi u Kruševcu učestvovao I njihov rodjeni brat iz istog legla, pas AS (inače prvobirano štene prodato u KŠ) koji je u razredu mladih uzeo prvo mesto-odličan PRM.

Ko malo prati rodovnike ovih pasa videće da ovo nije slučajnost i ukapiraće šta sam parenjem Alfe I Dodija htei i dobio .Naime kako se kaže “Vratio sam krv”... U Aurorinom I Aragonovom rodovniku u 3 na 4 kolenu nalazi se SZANTOVAI DONNA koja je Dodijeva rodjena sestra, samo iz drugog legla od istih roditelja ot.FIDO VD LUNEBURRGER HEIDE I maj. SZANTOVAI TINI…

2a6tf6g.jpg Rora i Argo markiraju,

2e5lcn7.jpg Rora, Argo i ja na jednoj od izlozbi

OTAC štenaca - Dana 28.11.2009.godine u Arilju, Auroru sam upario pod psom ASTRON JR 76104 vlasnika Dragana Bunardzića iz Arilja.

w9z41z.jpg Astron

Astron je inače bio 2 X CAC, pobednik je prvog internacionalnog ispita prvenstva Srpskog kluba DD (Nemački oštrodlaki ptičar) HZP, 2007, ima položen VJP (prolećni uzgojni ispit), pobednik HZP (jesenjeg uzgojnog ispita) u Čelarevu 2008. godine, Klupski je pobednik u radu, (utakmica u polju i na vodi)mza 2008. godinu, drugoplasirani na utakmici u radu na vodi; zvanični šampion Srbije u radu sa titulama R.CACT, CACT, 2 x CACIT

2uo5pfs.jpgBez obzira na navedene uspehe Astron je još uvek mlad pas oštenjen 03.01.2007.godine.Interesantno je da je prvi put pobedio na medjunrodnom HZP takmičenju u radu sa samo devet meseci koje su sudile nemačke sudije (vrhovni sudija na ispitu g. Edmund Kol koji je potpredsednik DD grupe Srednja Rajna i vlasnik odgajivačnice „Vom Salmtal“ )I gde su se izmedju ostalih domaćih pasa takmičila I tri psa nemačkih izlagača,osvojivši tom prilikom ukupno 209 poena.

34g51sp.jpgAstron predaje aport lisica

15ro07p.jpg aport fazan

2cidwn5.jpg Rora markira u toku jedne od trudnickih setnji

2z3tq9t.jpg Dana 26.01.2010.godine od Aurore i Astrona dobio sam novo leglo,od kojih je ostalo kao i u Alfinom I leglu, ukupno sedam štenaca ( ali ovog puta obrnuto 4 ženke + 3 mužjaka) .

24fz1bb.jpg

xbb9zl.jpg

15fi0s2.jpg

p52zp.jpg

eam7ic.jpg rodovnik Aurora

rmtsec.jpg rodovnik Astron

:) pozdrav svima... CajaPribak.

VladaT :arrow: joj druže veliko hvala, nisam ni primetio da sam poslao dva ista rodovnika....evo ide ispravka

2dm81ua.jpg

rodovnik pas Astron-vl.D.Bunardzic, Arilje

...pozdrav i još jednom hvala.

. :( ..13.i 14.o3.2010 godine (46 i 47 dan od stenjenja) ukupno 5 stenaca je dobilo nove vlasnike...evo nekih njihovih slika...

rlm8md.jpg

k19xzq.jpg

wlsj5w.jpg

mmr69j.jpg

a ovi su ostali,

5nn7fa.jpg

mwcq4j.jpg

Pozdrav CajaPribak...

Jako lepa pricha kao i predstavljanje tvojih pasa.Sve pohvale za izbor priplodnjaka i pored rada vidi se i odlican exterijer sto je za svaku pohvalu.Jedan savet da ubuduce kad ostavljash sebi stenad iz kombinacije nemoj da dozvolish da ti drugi uzimaju prvobirano stene iz legla.Puno srece i ubuduce i postavi jos koju sliku iz lova ili nekih drugih dogadjaja jer to zasluzuju.Dobar pogled,Mirko

neco.s, KREC :arrow: najpre hvala Vam puno i jedno veliko izvinjenje na ovim zakasnelim odgovorima...

....auuu, evo me posle 100 godina...pozdrav i svima drugima koji su redovni i koji pisu a i onima sa manjkom vremena koji su poput mene i predpostavljam,koji bar povremeno prate desavanja na BK (ono sto je sve poboljsalo i sto je ovu temu ucinilo edukativnijom je momenat od kada se ukljucio ZUBAN koji je jednostavno svojim znanjem dao mnogo odgovora i osvezio ovaj forum svojim dugogodisnjim iskustvom u lovu i odgoju i DD...svaka cast :!: )

:arrow: s obzirom da je kod mene malo povecana brzina neta, evo nesto novo - a u stvari staro. :D ...kazu da slika govori vise od reci, pa s hodno tome evo par snimaka koji verovatno kazu i vise o mojim psima...vecina snimaka su stari ( snimani su mob tel, nemontirani su i takvi kakvi jesu) i sada su i premijerno postavljeni na BK s obzirom da sam ih ja tek skoro postavio na you tube...

naravno kako se vidi ima mnogo mojih gresaka ali sta je tu je , covek se uci dok je ziv..

pozdav CajaPribak :wink:

Jel vidis da moze. Treba ti duzi povodnik.Kad krene u kule pusti ga da se sam zaustavi, ne sme da izboksuje divljac, a kule moze da bude duzi i energicniji . Kad divljac poleti i proba da krene za njom i onda ga posadi na dupe uz samo jedno STOP.

Pozdrav druze

aca037 :arrow: ...druze stvarno hvala na savetu, iz prilozenog si video da sam se potrudio i probao da poslusam tvoj savet i tek cu ...

Uz Brbu i dr.pse nadam se bice jos mnogo toga.Izmedju ostalog drago mi je da i ja licno uvek nesto novo naucim...svacije dobronamerno preneto iskustvo je izuzetno poucno i vredno, pogotovu od ljudi poput tebe i slicnih ( a tek iskustva ljudi poput Zubana i tvog Igora su cudo :!: ) tako da Boze zdravlja vidimo se nekom prilikom... a sto se tice Brbe on je jos uvek mlad i igra se, lud je, ima gen, ima i zicu, krenuo je pa videcemo...pozd.

zaboavio sam najvažnije. Pošto obučavaš mladog psa zajebi snimanje. Kad pas stane u marku nema zajebancije.Dolaziš što pre do njega da mu se divljač ne izvlači. Ako je u marci nervozan i oće da krene pre nego što mu kažeš, prilaziš mu tako da te vidi ne iza leđa. Kad ga zakačiš onda polako. Izbegavaj da mu dok je u marci četo govoriš da čeka. Jednom je dovoljno ako je miran.Pas je kod tvojih nogu i onda krećeš u kule ako proba da izboksuje zaustaviš ga na povodnik i td.......

Treba da ima ogrlicu oko vratai tu ga kačiš, a ne da mu povodnikom prelaziš preko nosa i ...

Vidimo se

aca037 :arrow: da, da u pravu si 100 posto...hvala jos jednom...

...i evo dobrog primera za novo otvorenu temu ``Prvi i zadnji koraci u obuci pticara`` .pozd majstore.

:wink: ...snimak je vise od slike...

" onclick="window.open(this.href);return false;

Brba Bombarder (majka Aurora vl. i odg.A.Pribakovic - otac Astron vl.D. Bunardzic)

pozdrav svima...CajaPribak

Hvala Zorane...Evo ovako da te i pozdravim jer nismo imali priliku da se licno upoznamo.Sticajem okolnosti Izrazio sam zelju da te upoznam jos ranije i poslao sam ti pozdrave preko naseg zajednickog prijatelja Juge Arsica, koji mi je pomenuo da te je upoznao u BG-u (kao odgajivaca labradora i DD) ali pre svega i kao ok coveka koji na slican nacin razmislja o psima kao i ja. I meni su ove dve rase pored terijera omiljene, mada vec zadnjih 7 godina drzim samo i iskljucivo DD. Kako mi je Juga napomenuo mislio sam da ces biti na izlozbi u TS pa sam i ocekivao da cemo se tu i upoznati. Inace i sa Jugom sa kojim sam mnogo dobar prijatelj sam se video samo na kratko, on je bio u guzvi oko citave organizacije izlozbe a i bio je u ringu za labradore a ja na drugoj strani gde su bili DD. U sustini zbog dosta obaveza u poslednje vreme retko i posecujem izlozbe, pa je male falilo da uopste i ne dodjem na izlozbu, ali posto mi je ta izlozba bukvalno bila kod kuce a i da bih sto kazu ljudi sefte izveo i cisto ocenio jednog mladog DD (Brba je uzeo CAC u intermediji). Pored toga zurio sam kuci jer sam samo par dana ranije dobio novu prinovu, tako da nisam ostao do kraja ...

Znam po postovima da imamo slican nacin razmisljanja vezan za DD. Primetio si da se retko ukjucujem, iako sam skoro od pocetka prisutan na forumu ali pomno pratim desavanja kada imam vremena...No nadam se srescemo se uskoro i Boze zdravlja upoznacemo se i razmenicemo iskustva...Ako te put nanese ka KS ili TS javi se obavezno...Pozdrav CajaPribak.