ivanab456

Australski ovčar

Recommended Posts

Sad mi je tesko da se odlucim koju fotografiju da postavim (whew) Imam toliko slatkih fotki :inlove::inlove: Evo jedna iz Amerike kada je imala 2 mjeseca I jedna iz Crne Gore par mjeseci kasnije, kratko po dolasku.

dsc0090fz.jpgdscn1803jk.jpg

Kakve divne oci :inlove::inlove::inlove:

Kamerado je izabrala stene koje ima najsimpaticnije odlike koje se mogu naci kod australijanaca a to su plave oci i kratak iliti bob rep :)

Takodje svaka cast na negi psa, bas se vidi da uziva u svakom pogledu...

Da li praktikujete kupanje vani po ovakvom vremenu? Tj. sveza jutra i noci a preko dana oko 15 stepeni sa suncem kako je kod nas u Subotici? Znaci kupanje u najtoplijem i najsuncanijem delu dana? Ja sam ga leti kupao po danu i nije bilo problema, samo sad mi je nekako prehladno...

Hvala, trudimo se :)

Inace ne kupam je vani zato sto mi je lakse sve zavrsiti unutra gdje mi je sve pri ruci,a sada kao sto si rekao i zbog vemena.Iako Fejt zna dobro da se okupa vani igrajuci se sa crijevom za vodu :giggle::giggle:

Konacno sam uspjela da ubacim video snimak na YT (posle gomile bezuspjesnih pokusaja :oops: )

Kad ce Skipijeve nove slike?

Sto se tice kupanje mislio sam da li ima neko jezero gde se sama igra u vodi tj. i okupa. Ja sam moga Skipija vodio na jedno malo jezerce i kanal i on se tamo rashladjivao leti, pa sam mislio da ga mozda odvedem i sada kad bi temperatura bila preko dvadeset stepeni ali sam odustao posto je sada dosta zahladilo...

Cura super izgleda i na pokretnim slikama :) Prava primadona! Cini mi se da ce biti bas graciozna i da ce se voleti pokazivati na izlozbama. Svakako ima i kvaliteta za njih...

Sto se tice slika bice ih uskoro. Vise mi je na umu da editujem neke od snimaka koje sam pravio sa njim pa da to ubacim na youtube.

Sta joj dajete od hrane vitamina?

Izvinjavamo se zbog ne pojavljivanja...opet :( Izgleda da cu morati da otvorim novu temu za Fejtic jer smo aktivni mjesec dana a onda nas nema par mjeseci.Ja i ovo pravilo o 3 fotke mjesecno se izgleda bas i ne slazemo najbolje :oops:

Fejtic nam je napunio 10 mjeseci i uskoro cemo na snimanje kukova.Nazalost, nisam je vodila na plivanje iako smo to imali u planu; dosta je hladno ali cemo eto za koji mjesec ,cim otopli, ici.Od vjestackih vitamina joj ne dajem nista, mislim da je najbolje vitamine i minerale uzimati iz hrane(sir, jogur, meso malo jabuke - luda je za bananom! itd.) i granule.

Racke, kad ce novi snimci??A moze i koja fotka naravno :)

Atos.and.Bandit Nos joj nije skroz pigmentisan, nekih 5 % nosa je pink.

Hvala na komplimentima, cura nam se crveni :oops:

P.S. Srecna Nova godina :)

dscn0404m.jpgfategotova.jpg

P.s.s. Da ne dodje do zabune - imam jako cudnu naviku da kada pricam o svojim psima najcesce govorim u muskom rodu iako imam 3 zenke. :oops:

prelepa rasa :kiss: !

Moze li neko da mi posalje (na pp ako ovde nije dozvoljeno) gde kupiti stene Australijskog ovcara i koja je neka okvirna cena za njega (thinking).Prvenstveno me interesuju red i blue merle.Ima li neka odgajivacnica u Srbiji ili susedstvu ?Mislim da je bio prosle godine u oglasima jedan red merle.Hvala unapred

bilo je vec govora ovde na temi gde se moze kupiti i otprilike kako se krecu cene za stence.

Koliko sam ja upoznat ima dosta odgajivacnica u Austriji, Madjarskoj Italiji i dalekoj Americi. Meni se cini da su dosta ozbiljni ovi iz Austrije... Eto Kamerado je nedavno nabavila lepu kujicu iz Americke cuvene odgajivacnice... Sto se tice australijanca kao rase stvarno su dobri, lepi, pravi ukras dvorista, bar je takav ovaj moj klipan :) Treba gledati kod izbora steneta kakve je energije( ako se to moze pogoditi) Jer znaju biti dosta aktivni- temperamentni, ali znaju biti i mirniji, pa ko sta voli...

Pravi su klovnovi :clown::clown: moram dodati.Uz pravu motivaciju naucicete ih da dube na glavi ako treba. :)

:kiss: Skipiju. Sada kad pogledam fotografije od prije nekoliko mjeseci, to su i moje rijeci - bas mi je bila mala rugobica :oops::oops: Sad se oni proljepsavaju :inlove:

Atina :kiss:

P.S. U Engleskoj je skoro odrzana Crafts izlozba, sakupicu slike pobjednika pa postavljam

Rezultati sa Crufts - a

BOB ENERGIES PAPARAZZI ENERGIE DES COSTYS DU TOMBERG [ATC AM01385FRA] vl.Patzold Viktoria

2012audbob.jpg

Best puppy - Dialynne Jathinkhesarus vl. M Spavin

Dog Challenge Certificate -Energies Paparazzi Energie Des Costys Du Tomberg, vl.Patzold Viktoria

Bitch Challenge Certificate - DK/NO/LUX/BG/BGG/MDHR/CY/INT CH Leading Angel's Pure Thornapple LUXJCH, vl. Bitta Wohliche

Reserve Dog Challenge Certificate- Thornapple Aftershock, vl. Bitta Wohliche

Reserve Bitch Challenge Certificate - CH Ever For Ever Of Crystal Lake, vl. F LAMARCHE

Po razredima:(preuzeto sa Cruft's stranice)

Veteran - Dog

Entries: 11 Abs: 0 1st CH/DK/NO/VDH/USA/UK/INT CH THORNAPPLE AFTERSHOCK [ATC AH00217USA] (MISS B WOHLICHE)

2nd ARMATAN TAKE A CHANCE ON ME (MR G & MRS P & MRS S GATENBY & GREEN)

3rd AM CH WINDFALLS KATCHMEIFYOUCAN SHCMS (MRS R & MRS S TIMPERON & REEVE)

Res CH/AM/CAN/NK/DK TOUCHSTONE SIMPLY MAGIC (IMP) (MRS P & MRS L MORLEY & BELL)

VHC IR CH ARMATAN BAD MOON RISING (AI) SHCM CW'07 & CW'10 (MR & MRS G, MRS S & MS J GATENBY, GREEN & BLACKBUR)

Special Puppy - Dog

Entries: 8 Abs: 0 1st DIALYNNE JATHINKHESARUS (MISS M SPAVIN)

2nd LYVEDEN RAIRROCK REBEL (MRS J KNOTT)

3rd ARMATAN THE EDGE OF GLORY (MISS A KEEL)

Res TRIFORCE NIGHT RAMBLER (MR J & MRS R TIMPERON)

VHC TRIFORCE DAWN TREADER AT BRAMBLEBERN ( MRS S REEVE)

Special Junior - Dog

Entries: 10 Abs: 0 1st CY CH COLLINSWOOD HOUSE RULES EJW11 [ATC AP00302USA] (MISS B WOHLICHE)

2nd CAROLINA CALAIS TAH DAAAH [ATC AP00095USA] (MISS J BOERLAND)

3rd ALLMARK INDECENT PROPOSAL (N, R & MRS N ALLAN, HARLOW & GREGORY)

Res ALLMARK SPIRIT OF ST LOUIS (MR P, MRS J & MR P LONGHURST & ROUTREDGE)

VHC DRAGONORA BAD TO THE BONE (MRS V DYDE)

Yearling - Dog

Entries: 15 Abs: 1 1st CY CH COLLINSWOOD HOUSE RULES EJW11 [ATC AP00302USA] (MISS B WOHLICHE)

2nd CAROLINA CALAIS TAH DAAAH [ATC AP00095USA] (MISS J BOERLAND)

3rd ALLMARK INDECENT PROPOSAL (N, R & MRS N ALLAN, HARLOW & GREGORY)

Res THORNAPPLE FREEDOMWORKS (MS J, MRS E & MRS A HOLLIGAN BRANDENBURG & GARRISO)

VHC FABULOUS FISTON DES DOLMENS D'AN ARVOR [ATC AM01195FRA] (MRS TILLY)

Post Graduate - Dog

Entries: 16 Abs: 1 1st ARMATAN FIRE BLADE (AI) (MR G & MRS P & MRS S GATENBY & GREEN)

2nd ARMATAN THUNDERBOLT AT NANAIMO (MS M APPERLEY)

3rd SHLOYAN ROCKAFELLA JW (MRS H CLARKE)

Res ARMATAN BOLT FROM THE BLUE SHCM (MRS H ROBERTS)

VHC LYVEDEN PHERIS HAWK (MRS C A FREEMAN)

Limit - Dog

Entries: 20 Abs: 0 1st ALLMARK GINGER NUTS (AI) (MR B & MR A HARRIS & WINFROW)

2nd SILVERDREAMS AUSSIES TIME WILL TELL AT PARKGROVE SHCM (IMP HUN) (MRS C GILLINGHAM)

3rd HARMONY HILL'S HERE'S THE DEAL WITH CHAKONA (MR D & MRS C TURNER)

Res THORNAPPLE LOVE LOCK DOWN (MISS M & MRS A L & MR N SPAVIN & MUNKVALL)

VHC SILVERDREAM AUSSIES MARZIPAN SHCM (IMP HUN) ( MRS L S MRS C P & MR D BROWN & RICHARDS)

Open - Dog

Entries: 18 Abs: 4 1st ENERGIES-PAPARAZZI-ENERGIE DES COSTYS DU TOMBERG [ATC AM01385FRA] (MRS PATZOLD VIKTORIA)

2nd BIS/G CH/MULTI CH THORNAPPLE I CALL THE SHOTS [ATC AM00927USA] (MRS A REYES RODRIGUEZ)

3rd AM CH/INT/DK/NO/FI CH LEADING ANGEL'S ESTEEMED THORNAPPLE [ATC AM00142DNK] (MISS BAARING)

Res CH ALLMARK OZZY OSBOURNE AT DIALYNNE (MISS M & MR L SPAVIN & RAYMOND)

VHC CH/JSY/AM CH HARMONYHILLSATINFUNNYCIDEMAN AT CHAKONA PDH (IMP USA) (MR D & MRS C TURNER)

Good Citizen Dog Scheme - Dog

Entries: 6 Abs: 1 1st DRCRAL MAJESTIC PRINCE P BEG EX SHCM (MR V, MRS M & MISS A KEEL)

2nd ARMATAN BOLT FROM THE BLUE SHCM (MRS H ROBERTS)

3rd ARMATAN THUNDERBOLT AT NANAIMO (MS M APPERLEY)

Res AM CH BRIARBROOKS JACK BE QUICK (IMP USA) ( MRS J HARVEY)

Veteran - Bitch

Entries: 6 Abs: 1 1st ARMATAN COMMOTION (AI) (MR A & MRS C MCNEE)

2nd CH WINDFALLS CAUSE I'M WORTH IT WITH TRIFORCE (IMP USA) (MR J & MRS R TIMPERON)

3rd MOORTIME MAGIC OF THE MOORS AT SHENKIRI SHCM ( MS L A & MISS K TAYLOR & VENTON)

Res ALLMARK VEUVE CLICQUOT AT OZZYPOOL (MR C & MRS G DOWSON)

VHC JAVISON SILVERBELLE (MISS C STORER)

Special Puppy - Bitch

Entries: 6 Abs: 0 1st TRIFORCE WIND OF THE FALL (MR J & MRS R TIMPERON)

2nd HOT TROPICAL ISLAND ELVIKAM [ATC AM01178POL] (S DUNAND)

3rd DIALYNNE FAIRY TALES (MISS M SPAVIN)

Res LYVEDEN RAIROCK RYTHMN (MRS A CHALLENGER)

VHC AUZIWAY ROYAL DECREE (MRS D M TAYLOR)

Special Junior - Bitch

Entries: 6 Abs: 1 1st TRIFORCE LAST OF THE WILDS (MR J & MRS R & MISS L TIMPERON & CASE)

2nd TRIJEM SEATTLE TREASURE OF PASTTIMES (MRS S FLAHERTY)

3rd GEMTHORNE LET IT BE (MRS J M HARVEY)

Res AUZIWAY ROYAL DECREE (MRS D M TAYLOR)

Yearling - Bitch

Entries: 10 Abs: 1 1st MANGRY'S LA BAMBA MAMACITA JW [ATC AM01451HRV] (MR LJUTIC)

2nd LEADING ANGEL'S GONDULA COURTSHIP LUX JUN CH [ATC AM01691DNK] (MISS B WOHLICHE)

3rd BREEZY-THORN VALLEY MOVIE STAR [ATC AM00839NLD] (MS P M MOSTERT)

Res BREEZY THORN VALLEY DREAM STAR [ATC AM01091NLD] (MRS C TARALLI)

VHC JOTARS SPARKLING OPAL (MISS L MCFARLANE)

Post Graduate - Bitch

Entries: 19 Abs: 3 1st QUICK JOEY SMALL DEL WHYMPER DELLE G JORASSES [ATC AM01396ITA] ( MS L CARIONI)

2nd SANGOSANDS SEASHELL (MRS S MCTAGGART)

3rd OZWAYS DIAMOND DUVET (MR K & MRS L WILSON)

Res SILVARCEA RAGADY ANNE (MS S J REYNOLDS)

VHC LISKARN TIME TO WISH AT MISTYISLE (MISS K & MRS G VENTON)

Limit - Bitch

Entries: 14 Abs: 2 1st ALLMARK COOKIE MONSTER AT DIALYNNE (MISS M SPAVIN)

2nd LYVEDEN CASTILL CHANDRA (MRS A CHALLENGER)

3rd ELKSTONE LADY BUG RED ( MR W BLACKMORE)

Res ALLMARK TINA TURNER JW (MR N, MRS J, MR R & MISS N ALLAN, COLLINS, HARLOW )

VHC SHENKIRI DANCING RAINBOW OVER MISTYISLE SHCM ( MS L A & MISS K TAYLOR & VENTON)

Open - Bitch

Entries: 12 Abs: 2 1st DK/NO/LUX/BG/BGG/MDHR/CY/INT CH LEADING ANGEL'S PURE THORNAPPLE LUXJCH [ATC AL00044DNK] (MISS B WOHLICHE)

2nd CH EVER FOR EVER OF CRYSTAL LAKE [ATC AM01046FRA] ( MADAME F LAMARCHE)

3rd FR CH ELEGANT BLUE CHOICE OF CRYSTAL LAKE [ATC AM01357FRA] ( MRS GAILLIAERT)

Res TERRY [ATC AP00272DEU] (K OTT)

VHC ALLMARK FIFTH AVENUE JW (N & R ALLAN & HARLOW)

Good Citizen Dog Scheme - Bitch

Entries: 9 Abs: 0 1st ELKSTONE LADY BUG RED ( MR W BLACKMORE)

2nd ALLMARK TINA TURNER JW (MR N, MRS J, MR R & MISS N ALLAN, COLLINS, HARLOW )

3rd LISKARN TIME TO WISH AT MISTYISLE (MISS K & MRS G VENTON)

Res JIDACE BEALACY TO SHEPWOOD (MRS G M BROWN)

VHC SHEPALIAN MAID IN HEAVEN (MRS S BENNETT)

Imala sam priliku da vidim psa na prethodnoj slici uzivo i zaista je lijep.Skoro je proglasen za najboljeg australca u Ceskoj za ovu godinu a bio je i BOB na poslednjoj evropskoj izlozbi.

Racke, ovo se izgleda samo nas dvoje pojavljujemo od aussie fanatika (nerd) Sta radi plavushan?Kad ce nove fotke?

Skipi vise voli da se snima nego da se slika:) Tako da vrlo malo slika pravimo...

Evo jedna od zimus

05022012870.jpg

I jedna kad se sneg otopio :)

20120416290.jpg

Inace je odlican, sve slusa, voli da se igra i mazi i dalje je prava beba koja ne ume nista zlo da napravi :)

Bas je porastao cupavac.A vidi mu se po faci da je dobrica....sto me podsjeti...nama se prolaznici plase od Fejt i to samo zbog plavih ociju...kazu da izgleda pakosno :giggle::giggle: Obavezno nas pitaju po 5 puta "Jeste li sigurni da nece da ujede?" a ona se ponasa prema njima kao da ne postoje *umisljena primadona*