ivanab456

Australski ovčar

Recommended Posts

zao mi je sto ne moze da se postavio video, uzivanje ih je gledati kako vole sneg :)

Mozes uploadovati video na youtube i onda staviti link ovde na forum.

Jos malo o rasi:

http://www.youtube.com/watch?v=PKKt7j5V ... re=channel

Dva presimpaticna snimka malih aussija:

http://www.youtube.com/watch?v=HXlNLHTF ... re=related

I malo sa izlozbi:

Predivna zenkica koja je 2008.godine odnijela BOB i BOG na Westminsteru-Vinelake Collinswood Yablon( Deuce)

Thornapple Uncle Sam Wants You (Patriot)

Thornapple Talkin´ Smack (Dreamy)

Westminster BOB & BOS Australijanci 2005- 2010

2005

CH Caitland Isle Take A Chance- BOB

1australianshepherdmbis.jpg1chcaitlandisletakeacha.jpg

CH Rainyday's Red Red Wine BOS

sredredwineboswesminste.jpg

2006

CH Caitland Isle Take A Chance- BOB

3chance2006westminster.jpg

Ch Agua Dulce Popcorn Popper BOS

4chaguadulcepopcornpopp.jpg

2007

Ch Aliyah's Semper Fi Of Joywalk BOB

ssemperfiofjoywalkbobwe.jpg

Ch Acura's Blue Sage BOS

sbluesagebos.jpg

2008

Ch Vinelake Collinswood Yablon BOB

7chvinelakecollinswoody.jpg

Ch Woodstock's Full Throttle BOS

sfullthrottleboswestmin.jpg

2009

Ch Briarbrooks Copyright BOB

9chbriarbrookscopyright.jpg

Ch Reverie Bayshore Judy In Disguise BOS

10chreveriebayshorejudy.jpg

2010

Ch Copperridges's Fire N Bayouland BOB

sfirenbayoulandbob2010w.jpg

Ch Mysharas Dream Girl BOS

12chmysharasdreamgirlbo.jpg

I pobjednici 2000 - 2004

2000

Ch Thornapple Diamonds N Spurs BOB

chthornapplediamondsnsp.jpg

Ch Bayshore's Russian Roulette BOS

srussianroulettebos2000.jpg

2001

Ch Silverwoods Texas Justice BOB

chsilverwoodstexasjusti.jpg

Ch Bayshore's Russian Roulette BOS

srussianroulettebos2001.jpg

2002

Ch Snowcrest Will Take'm By Storm BOB

mbystormbob2002.jpg

Ch Rainyday's Red Red Wine BOS

sredredwine.jpg

2003

Ch Briarbrooks Quicksilver BOB

chbriarbrooksquicksilvel.jpg

Ch Rainyday's Red Red Wine BOS

sredredwine2003bos.jpg

2004

Ch Paradox Pandemonium BOS

chparadoxpandemonium200.jpg

Ch Bayshore's Russian Rhoulette BOB

srussianrhoulette2004bo.jpg

Malo je sad nezahvalno postaviti sliku posle ovakvih lepotana i lepotica u punom sjaju i izlozbenoj formi! :))) Izblamiracu mog Skipana :) Nije to dobro za samopouzdanje i libido :P

Salim se, al svakako cu sad morati da se potrudim i napravim neku manekensku sliku mog Skipija pa cu da je postavim.

Kamerado svakako ti hvala na trudu oko postavljanja slika. Svi su jako lepi! Ja gledam i uzivam!

Evo Kameraldo dok ne napravimo neku umetnicku, jedna agility samo za tebe! :)

Malo je mutno jer je velika brzina u pitanju :P

skipiskaceresize.jpg

Da se odmah opravdam, posto ima velikih ljubitelja zivotinja koji ce odmah na ovu sliku reci da maltretiram jadnu zivotinju da skace, da to nije primereno uzrastu od psa 5 meseci, da samo ispunjavam svoje neke hirove i niske pobude, da su mi motivi sebicni, da im se cini da je pas upravo jeo da mu je zadebljan stomak, a ako nije od hrane da je garant od glista, jer ako sam kao gazda nemaran pa ga teram da skace jako jako visoke prepreke neprimerene njegovom uzrastu da onda verovatno ne brinem o njegovom zdravlju i verovatno ga ne cistim od glista itd..........

Za takve me briga, a za sve ostale da kazem da se pas ne sme forsirati da skace da se tera u puni galop posebno dok je ovako mlad i u razvoju i ja to svakako i ne radim. Takodje sam se informisao da je posebno bitno da se pas ne forsira da uzastopno skace-preskace vise prepreka. Elem Australijski ovcar kao rasa ima za odliku da dosta skace- skakuce zato su i jako dobri za aportiranje tj. frizbi a ovaj moj takodje dosta skakuce propinje se i preskace uvek nesto po dvoristu, pa ja ne radim nista posebno sto on inace sam ne radi, a kako mu je u prirodi da skace i to bas voli nije mi ni malo tesko da ga ubedim da ponekad preskoci ovu prepreku koju sam mu napravio u dvoristu. Otprilike je preskoci 10 puta u toku dana kada ja to zelim, a ponekada i sam od sebe....

Izvinjavam se a ovoj maloj digresiji....

Ja mislim da ovo nije previse i da nije forsiranje psa pa cu i nastaviti tako da radim. Neki ozbiljniji rad se preporucuje posle godinu dana. Ja nemam neke posebne takmicarske ambicije pa nemam ni nameru da ga mnogo forsiram...

Prijatno

Malo je sad nezahvalno postaviti sliku posle ovakvih lepotana i lepotica u punom sjaju i izlozbenoj formi! )) Izblamiracu mog Skipana Nije to dobro za samopouzdanje i libido Salim se, al svakako cu sad morati da se potrudim i napravim neku manekensku sliku mog Skipija pa cu da je postavim.

Ovo su motivacione fotke :wink: Jedva cekam da vidim decka u stavu a i ova fotkica sto je na avataru( samo u vecoj rezoluciji) bi bila super :)

Mislim da sto se tice toga maltretiranja, na ovu temu skoro niko ne zalazi pa nece biti nikakvih problema :wink: :wink:

Mada, koliko znam, nije lako sputati australca :)

P.S. Pretpostavljam da je vec bilo nekih negativnih iskustava na forumima....

Malo je sad nezahvalno postaviti sliku posle ovakvih lepotana i lepotica u punom sjaju i izlozbenoj formi! )) Izblamiracu mog Skipana Nije to dobro za samopouzdanje i libido Salim se, al svakako cu sad morati da se potrudim i napravim neku manekensku sliku mog Skipija pa cu da je postavim.

Ovo su motivacione fotke :wink: Jedva cekam da vidim decka u stavu a i ova fotkica sto je na avataru( samo u vecoj rezoluciji) bi bila super :)

Mislim da sto se tice toga maltretiranja, na ovu temu skoro niko ne zalazi pa nece biti nikakvih problema :wink: :wink:

Mada, koliko znam, nije lako sputati australca :)

P.S. Pretpostavljam da je vec bilo nekih negativnih iskustava na forumima....

Dobro si rekao da su motivacione! Kad smo kod motiva, Skipi je bas alav, jede sve zivo tj. radi za svaku hranu. Ali za domacu onako malo natopljeno sa mascom ili mocom od pecenja ludi. :) Jednom sam mu uzeo cureci batak i malo potopio u kljucalu vodu zbog mirisa i te parcice koristio kao nagradu. Kada je osetio taj miris bukvalno je poludeo, mislim da bi izvezbao ipo1 za 2 dana pomocu te hrane:) Naravno kad kazem rad mislim na neke osnove, da dodje kad ga zovem, da me gleda u oci, da se popne na malo bure ili udje u njega kad mu pokazem, pa i ponekad da preskoci prepreku. Takodje koristim hranu da zamenim za lopticu kada mu bacim i on mi je donese i sl. U principu radimo socijalizaciju i po malo ispitujemo nagone...

Sto se tice stava slabo sam to radio ali planiram. Nikako da nadjem neku pomoc za slikanje dok ga ja pokusam namestiti za stav.

Sto se tice sputavanja australca, mogu da kazem iz mog iskustva da je dosta energican i veseo i spreman za igru i rad sa covekom. Ja ga ne forsiram previse tj. ne zelim da se previse uzbudi jer onda po malo zna da gubi kontrolu, zna nekontrolisano da skace jurca i ponekad krene da gricne rukav od moje jakne. U svakom slucaju mislim da je i dobro da zna da se i malo smiri...

Takodje u vezi sputavanja primetio sam da se malo pokunji umiri kada mu nesto branim ili mu naredim da ceka dok mu dajem da jede ili kad ga pustam iz boksa cekam da se malo umiri i da ne skace pa ga onda pustim, a ne da me pregazi na vratima boksa. Tako reci ne moze biti sve po njegovom i odmah. Mora da se zna i red! Bar kod mene :)

Sto se tice negativnih iskustava bilo je par, zato sam onako i napisao prethodni post, da ne ulazim u rasprave bez kraja...

Od sad samo zitivapo! :)

P.S. Kameraldo, od kud si ti tako dobar poznavaoc australca? Iz nekog licnog iskustva ili preko neta?

img0007zx.th.jpg

Evo neke starije slike od mene, nikako da nadjem vreme da skinem i uploadujem slike sa aparata a ima ih bas lepih. Nikako Racke da te pitam kako si zadovoljan sa rasom, karakterom i inteligencijom psa. Sto se tice prozdrljivosti, drzace ga do nekih godinu dana dok traje rast ali suzbijaj koliko god mozes naviku psa da smaze sve sto joj padne pod zube jer hoce i po ulici da smotaju crknute ptice i ostalu sitnu zivalj. Fuj fuj fuj...to mi je bila osnovna komanda koju smo vezbali :) sad je uci da radi svasta jer za hranu ce da nauci da dubi na trepavicama, ovaj moj je kao cirkuski pas , svasta je naucio za hranu. Zao mi je sto nema agilitija u Srbiji bio bi jako dobar. Postavicu i neke slike sa izlozbe u pozarevcu, dobio je CAC i BOB a na prolece idemo i na neki CACIB... cisto da se zna :)

Tvidy lepa slika, lep pas i priroda! Svidja mi se u svakom pogledu kao rasa. Svidja mi se i to sto se uglavnom drzi blizu gazde, a ne kada ga pustis bez povodca da otrci i odluta a gazdu ne sisa ni 5 posto. Sto se tice inteligencije, mislim da je pametan, jedino nije bas da mu jednom nesto pokazes pa da odmah radi nego mu moram vise puta pokazivati i utvrdjivati da bi postao siguran... Za sad kao sto sam rekao ne forsiram ga mnogo ne trudim se da ga naucim puno trikova nego vise radim na nekoj socijalizaciji, dosta se igramo i trudim se da ostvarim sto bolji kontakt sa psom.

Sto se tice prozdrvljivosti ja kerica hranim super premijum granulama i to sam mu davao 20 posto vecu kolicinu nego sto je propisana, a ponekad mu dam cisto meso, piletinu curetinu ili ribu-girice ili soma, zavisi sta je na akciji u metrou :P Prvih par nedelja kako je bio kod mene cinio mi se malo mrsav, kao da su mu se rebra malo vise osetila pod rukom. Tesko je proceniti jer ima gustu pufnastu dlaku i cini se da je debeljuskast iako to nije. Zbog toga samo mu dosta povecao kolicinu granula skoro duplo nego sto je propisano, a u medjuvremenu sam ga i cistio od glista i proverio sam u stolici nisam video mrtve gliste sto valjda znaci da nije imao. Posle mesec dana pojacane ishrane Skipi se bas uprasio pa sam mu podosta smanjio tako da sad mislim da mu je optimalno. Kad smo napolju i Skipi oce da pojede sa zemlje, ali do sad nismo nailazili na crkotine vec uglavnom jabuke. Ali posto on ne bira on dohvati jabuku i slisti je. Ja mu branim al nekad je ipak pojede tj pojede je kada nije na povodniku i ne mogu da ga korigujem odmah. Zbog ovoga se bojim da se ne bi otrovao, posto u mom naselju ima dosta raspustenih pasa i milion macaka koje prave dar mar pa kontam da ce nekome pasti na pamet da im podmetne otrov....

Agilitija ima u Srbiji! Imas ozbiljan klub u Beograda, a ako se ne varam ima i klub u Novom Sadu.

Cestitke za titule i zelim vam ih jos mnogo, a najvise uzivanja i lepih dana sa kucom!

Naravno cekamo svi i poneku sliku! Cya!

Skipy je malo porastao. Sad ima 6 ipo meseci. Uzivamo u setnjama i jurcanju po poljanama... Evo o i jedna slika u stavu, slikano je danas! NIsmo bas posebno vezbali stav te je slobodno sam stao u stav...

dscf4963cropstav.jpg

Bas je lep! Jedino mi je zao sto su zbog ovakvog vremena non-stop mokri, kad god se vratim iz setnje sa Dzekijem mokar je do usiju i tako provede ceo dan. Vidim da mu ne smeta, jedino sto mi je stalno uz nogu pa sam i ja prljav kao da sam jurio macke :)

Moj takodje ne izbegava kisu a ni sneg@ Na snegu ne bude preterano mokar ali na kisi bude ko mis. Sad kako je veci i skloni se sa kise pa ne pokisne previse. Takodje mu treba dosta da se osusi. Dosta dobra stvar je da se pas kad pokisne obrise peskirom, meni se dobro pokazao peskir od mikrofibera, jako dobro upija vodu a i prljavstinu! Mislio sam da australijanci mnogo slabije podnose zimu ali ovaj moj bas uziva. :) Jos nisam video da mu je bilo hladno!

Prvo se pozalim kako vas nema a onda ja nestanem :oops::oops::oops:

Predivni su i Dzeki i Skipy, pravi manekeni :inlove:

tvidy :arrow:img066211883904.th.jpg Ova mi je fotka najbolja, kao razglednica je :) Vidim da mu je porasla "griva" oko vrata (headbang)

racke :arrow:To je njegov nacin da pokaze da zeli da ucestvuje na izlozbama :wink::wink: Na fotki uopste ne djeluje debeljuskasto, vec taman kako treba.Mnogo mi se svidja sto je u stvari dosta svjetliji nego sto sam mislila( prethodne fotke su bile tamne).

Sto se tice sputavanja australca, mogu da kazem iz mog iskustva da je dosta energican i veseo i spreman za igru i rad sa covekom. Ja ga ne forsiram previse tj. ne zelim da se previse uzbudi jer onda po malo zna da gubi kontrolu, zna nekontrolisano da skace jurca i ponekad krene da gricne rukav od moje jakne. U svakom slucaju mislim da je i dobro da zna da se i malo smiri...

Takodje u vezi sputavanja primetio sam da se malo pokunji umiri kada mu nesto branim ili mu naredim da ceka dok mu dajem da jede ili kad ga pustam iz boksa cekam da se malo umiri i da ne skace pa ga onda pustim, a ne da me pregazi na vratima boksa. Tako reci ne moze biti sve po njegovom i odmah. Mora da se zna i red! Bar kod mene :)

To je odlicno,slazem se u potpunosti da ga treba nauciti da saceka, da se navikne da ce dobiti hranu ili ce izaci iz boksa tek kada se smiri.Kasnija obuka psa koji ne zeli da se smiri bi bila teska.
P.S. Kameraldo, od kud si ti tako dobar poznavaoc australca? Iz nekog licnog iskustva ili preko neta?

Preko interneta, razgovora sa odgaivacima, hendlerima i vlasnicima.Pokupila sam sve sto se moglo pokupiti posto vec par godina unazad skupljam informacije o njima i uz malo srece uskoro ce mi se pridruziti jedna zenkica ali otom potom, da ne ureknem :X

U svakom slucaju, ja nastavljam sa insistiranjem na fotkama :cheer::cheer:

Bice fotki, zasad mi net radi katastrofa pa mi je postavljanje slika nocna mora a imam lepih slika i sa izlozbi. A i moram da se pohvalim Dzeki je za sad osvojio 2xCAC, 1xCACIB, 1xBOB a do kraja leta idemo na jos izlozbi pa ce biti nadam se i sampion Srbije a dogodine i internacionalni :grin: E to su tako bila lepi planovi jos da vidimo da li ce se ostvariti (nod)

Inace Dzekonja je lud k'o struja , naucio sam ga i razno razne zezancije pa cu postaviti i to na you tube