ivanab456

Australski ovčar

Recommended Posts

Malo sam se kasno umesao u ovaj razgovor ali eto da se javim (ponosno :) ) da sam vlasnik jednog Australijskog ovcara i mogu vam reci da je pas genijalac. Imao sam pametne pse ali ovaj je cudo i presrecan sam sto je kod mene. Ima samo 6 meseci a bukvalno mi cita iz ociju i govora tela sta treba da uradi. Jednostavno su genijalci. Za samo jedan dan moze da nauci po 3 komplikovane komande a mozda i vise, nisam pokusavao. Ako neko planira da kupi ozija neka to slobodno uradi nece se kajati.Nazalost board mi ne dozvoljava da zakacim sliku pise dostignuto ogranicenje. Inace iz Vrsca sam, i ovo je trenutno jedini muzjak u Srbiji. Ima i jedna zenka inace njegova majka i nalazi se u Malom Idjosu kod Subotice. Zao mi je sto ih nema vise kod nas ali verujem da ce ih uskoro biti jer su izuzetno pametni, stabilni psi nikako agresivni. Jednostavno australijski ovcar je stvarno nacin zivota

Malo sam se kasno umesao u ovaj razgovor ali eto da se javim (ponosno :) ) da sam vlasnik jednog Australijskog ovcara i mogu vam reci da je pas genijalac. Imao sam pametne pse ali ovaj je cudo i presrecan sam sto je kod mene. Ima samo 6 meseci a bukvalno mi cita iz ociju i govora tela sta treba da uradi. Jednostavno su genijalci. Za samo jedan dan moze da nauci po 3 komplikovane komande a mozda i vise, nisam pokusavao. Ako neko planira da kupi ozija neka to slobodno uradi nece se kajati.Nazalost board mi ne dozvoljava da zakacim sliku pise dostignuto ogranicenje. Inace iz Vrsca sam, i ovo je trenutno jedini muzjak u Srbiji. Ima i jedna zenka inace njegova majka i nalazi se u Malom Idjosu kod Subotice. Zao mi je sto ih nema vise kod nas ali verujem da ce ih uskoro biti jer su izuzetno pametni, stabilni psi nikako agresivni. Jednostavno australijski ovcar je stvarno nacin zivota

a evo uspeo sam da stavim njegovu sliku na avatar :)

Slikice:

I jedno blue-merle štene(meni najdraža kombinacija boja):

australian_shepherd_pups_01.jpg

Zna li neko gde najblize ima ovih stenaca iste ove obojenosti i kako im se krecu cene?

ove obojenosti ima samo u Madjarskoj. Ja imam crvenog trikolora , majka mu je red merle, a otac crni trikolor. Kako je on ispao crven to niko ne zna :)

Cene im krecu od 500 evra pa nagore

U Ceskoj odgajivacnici Bohemia Acro blue merle stenci (ženke) izlozbenog kvaliteta se krecu oko 1000 € .....

Cijene se krecu od 800 do 1500 eura( izlozbeni primjerci), sve zavisi u kojoj odgaivacnici i od kojih pasa se uzima stene.Blue-merle pasa ima najblize u Sloveniji i Hrvatskoj, vec je ranije ivana postavila da ce Maris imati leglo ove godine a vjerujem da ce ih i u Sloveniji biti posto je tamo broj aussija veci.

tvidy, cestitke na ausiju, cekam fotke :)

pozz

bas je sladak xD jel to onaj isti sto je bio u oglasima? mnogo mi lici po rasporedu boja :roll:

bas je sladak xD jel to onaj isti sto je bio u oglasima? mnogo mi lici po rasporedu boja :roll:

U oglasima sam ga nasao, ako mislimo na isti oglas:) , u prirodi je jos lepsi, sad dobija onu pravu liniju i dlaku i sve je lepsi :)

Najzanimljivije od svega sto su dva kuceta otisla u Sloveniju i Rusiju a moj ozi je ostao u srbiji i covek nije mogao da ga proda jer niko se nije ni raspitivao za njega , pa sam ga uzeo kad je imao vec 5 meseci za trecinu cene :)

Jel ima taj covek mail adresu ili sajt da ja stupim u kontakt s njim da mi kaze kada ce imati sledece leglo?

evo adrese, pa sa srecom :)

Grad: Mali Iđoš

Telefon: 024/730-305

Mobilni: 065/3730-305

Adresa: PapPal 4

Kontakt ime: Paroci

Inace ima zenku koja je red merle, a pari je sa crnim trikolorom i kuce su bas kvalitetne.

U oglasima sam ga nasao, ako mislimo na isti oglas:) , u prirodi je jos lepsi, sad dobija onu pravu liniju i dlaku i sve je lepsi :)

ma mora da je to taj, ne verujem bas da ih kod nas ima dvojica sa tako podeljenim bojama na glavi, bas je upecatljiv i mnogo je lep xD

divni su :P kažu da su i u radu izuzetni :P

Prepametni i neverovatno vezani za vlasnika i porodicu. Za rad su neverovatni, dva puta mu pokazes sta treba da uradi i treci put to uradi sam. Stalno ti je pored noge ili u neposrednoj blizini, pravi verni pas!

ima ga moj drugar kaže da nikad nije imao pametnijeg kera jedino kaže da mu malo preaktivan za njega

Nije za stan u svakom slucaju. Trazi veliki prostor i mnogo kretanja, i ne kazu dzabe da je australac nacin zivota. Ja sam skoro ostavio pusenje i dobro mi dodje da se svaki dan sa njim uspentram na Vrsacki breg :) .

Posle dosta premisljanja i biranja rase koja bi bila dobra za nasu porodicu, u nasu kucu je dosao jedan mali Aussie :)

skipiresize.jpg

Kako vam se svidja?

Posle dosta premisljanja i biranja rase koja bi bila dobra za nasu porodicu, u nasu kucu je dosao jedan mali Aussie :)

skipiresize.jpg

Kako vam se svidja?

Cestitam!!!!

Bices prezadovoljan, rasa je stvarno predivna i plemenita, stvarno ces videti sto se kaze "veran kao pas"

Kao prvo, cestitam.Stenac je divan :)) Predstavite nam ga bolje.Odakle je?Ko su mu roditelji?Naravno, jos koja fotka bi dobrodosla :)))

Pozz

Hvala na cestitkama! Stenac se zove: Helenos By Baby Jane, aka Skipi :) Pas je kupljen u Backoj Topoli

Otac: Accra Shock n Roll -Engleska

Majka: Athene Fekete Domino- Topola

Bice jos fotki samo da ne prekrsim pravila da ne preteram sa njima...

Cestitam!!!!

Bices prezadovoljan, rasa je stvarno predivna i plemenita, stvarno ces videti sto se kaze "veran kao pas"

Hvala Tvidy! Nadam se da ce ti se prognoza ostvariti i da ce biti tako! Za sada sam zadovoljan, malac fino napreduje, slusa me i prilicno se vezao za mene :D

Hvala na cestitkama! Stenac se zove: Helenos By Baby Jane, aka Skipi :) Pas je kupljen u Backoj Topoli

Otac: Accra Shock n Roll -Engleska

Majka: Athene Fekete Domino- Topola

Bice jos fotki samo da ne prekrsim pravila da ne preteram sa njima...

Ako sam u pravu ovaj stenac je iz iste kombinacije kao i tvidy-ev Dzeki.

Mislim da su 3 fotografije mjesecno dozvoljene ali otvorite novu temu da mozemo da ga pratimo :) :)

Kamerado: Mislim da si u pravu sto se tice kombinacije...

Znaci imam jos dve slike za decembar. Evo je onda druga slika, slikano je danas. Malo mi je nezgodno da ga slikam jer kad sam napolju on je uvek pored mene i ne mogu bas da uhvatim dobar ugao, ali evo uz pomoc lopte koju juri sam napravio par fotkica, a ova mi je posebno lepa :)

skipitrci.jpg

Skipi uziva na snegu!