majadimitrijevic

Bobtail- Stari engleski ovcar

Recommended Posts

A nas Grujo se dobro drzi :mrgreen: :mrgreen:

Travu uvek jede kad ga pustimo u zadnje dvoriste (pola dvorista je betom a druga polovima trava i cvece. koje je pregradjeno zardinjerama i kapijicom ) i nakon toga isto povraca zuto belu masu. mislim da je to normalno.ali neka neko iskusniji odgovori.

Dakle mislite da je to zbog te trave. Ja sam negde davno citala da psi jedu travu kada je iziritiran zeludac pa zato izbacuju tu tecnost...sad ne znam koliko je to tacno, ali da nije nista opasno.

Nadam se da ce nam se Ivan ili Zozefina pridruziti pa da kazu svoja iskustva

IVAN I ZOZEFINA ZABUSAVAJU NA TEMI :? :? :(

zozefine nema vec dva dana :?: :?: :?:

Pisanje teksta ili delova teksta ALL CAPS (Caps Lock) nije dozvoljno jer se taj nacin prema internet bontonu smatra vikanjem, a to ovde nije dobrodoslo.

Pozdrav svima! Samo da se ubacim na momenat. Prirodna je pojava, da pas jede travu-ako ima višak kiseline u stomaku, ili kad je progutao dosta dlake. Trava mu omogućuje da povrati, i tako se oslobađa nelagodnosti.

Majo :arrow: :shock: :shock: To nije neki izgovor , ja im nebi oprostio :twisted: :twisted:

salim se malo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

-----------------------------------------------------------------

O dobro dosao Joska na temu, vi ste uvek spremni da pomognete :mrgreen:

Hvala puno Joska. Dobro je da nije nesto opsano, ja sam se bas prepala.

Posto je juce bila na sredjivanje kod frizera moguce je da se nagutala sopstvene dlake.

Veterinar nam je rekao da joj izmerimo tempraturu i preskocimo veceru radi preventive

Ja sam tu...pratim temu,Majo i moji psi ponekad jedu travu ali nisam smatrao da je to nesto opasno,mislim da se psi prirodno prociscavaju travom bar tako sam cuo.

Hvala na komentarima za bensonov snimak :mrgreen: :mrgreen:

Eee evo i mene!

Gruja je presladak to moram prvo napisati!

A nema me jer imam bas puno obaveza,pored Rorinih bebica,< Majo rodjeni su 14.12> ja imam i moja dva bebca-blizance i cerkicu koja ide u zabaviste, a jos imam i neki ispit u januar_februar. Tako da sam prebukirana- al ipak nije opravdanje :roll: - moze po koji redak svakog dana. :oops:

Majo videla sam slike na Fb-u ova malena bas ima super okice-prelepa je.

Da i ja sam cula kao kad jedu travu muci ih stomak, al nista opasno.

Zozefina, onda je sve oprosteno...imas i previse obaveza

Otvorila sam temu Lili bernardinac pa mozes da vidis slicice i ovde, mada mislim da ih ima vise na fb.

Bebice su bas male znaci...kako napreduju?

Suzi je i nocas povracala, ne znam sta da radimo, bas me brine...do sad bi trebalo da je izbacila sve te dlake ukoliko ih je progutala?

Evo jos nekih slicica od juce

4gkqix.jpg

2isazyg.jpg

2samq07.jpg

http://i49.tinypic.com/2n67sy0.jpg

http://i49.tinypic.com/14w4ksk.jpg

I evo jedne zajednicke :D

http://i50.tinypic.com/2igy7ad.jpg

U okviru jednog meseca na pasminskoj temi mozete postaviti najvise tri fotografije svojih pasa, odnosno pasa iz vlastitog uzgoja. Izuzetak su rezultati sa izlozbi i utakmica, odnosno fotografije iz ringova koje se mogu postavljati u vecem broju.

Nije dozvoljeno uzajamno postavljanje fotografija pasa u korist drugog clana.

Molimo clanove da prijave postove ako primete da je ovo pravilo naruseno. Zbog velikog broja clanova i tema moderatori nece biti u mogucnosti da vode evidenciju o svim postavljenim fotografijama.

Gruja je presladak to moram prvo napisati!

Hvala , prenecu gruji vase misljenje o njemu :mrgreen:

Ah, da. Ivane premerila sam Suzi ima 62cm

U grebenu ili visina glave ima toliku visinu .

mislim daje u grebenu ali nisam siguran pa sam pitao .

Ivane i Majo pisite nam jos malo o Bobtailovima , i ja bih pisao ali neznam previse o njima (moracu malo više da ih proucim :mrgreen: :mrgreen: ). jedino sam o puliju procitao sve živo i mrtvo ,uzduž i popreko , ma sve (skoro sve :mrgreen: )i jos malo licnog iskustva .

Maja postvila si slike :twisted: :twisted:

Izgledaju opsanije nego juče :mrgreen: :mrgreen:

Od tog opasnog pogleda ljudi padaju u nesvest :arrow: Suzi se nevide oci ali nema veze svakako je opasna :mrgreen: :mrgreen:

U grebenu 62cm, zaboravih to da napisem :oops:

Suzi nije ni malo opasna, milsim njen pogled :D ...jednom prilikom kad joj budem napravila frizuru slikacu joj oci. Ona ima tako bistar, nekako ljudski pogled. Nije sto je moja, ali nisam takav pogled videla do sad ni kod jednog psa. Dok Lili ima bas opasan pogled, a zapravo je velika maza :D .

Mogu naci neke zanimljive podatke danas o njima pa da postavim, a mislim da Ivan kao odgajivac ima vise iskustva i da je kompetentnije. Ja jos uvek nisam uplivala u te vode :D

Sto se mog licnog iskustva tice mogu samo reci da njih ljubav vlasnika "odrzava u zivotu", to su psi koji se toliko vezu za vas, a i vi za njih da naprosto ne mozete da zamislite dan a da ih nema. Kada su sami oni strasno tuguju, potrebno im je drustvo posto su navikli na porodicu. Dovoljno je da samo sednete pored boba, upalite televizor i nece se pomeriti narednih par sati od vas.

Jako su inteligentni, brzo uce, iako ponekad tvrdoglavi ipak znaju kad neprave gresku i ne ponavljaju je.

Obozavaju decu, ja jos uvek nisam cula da je neki bob naudio detetu. Spremni su da jurcaju sa decom satima, jure frizbi ili loptu. Zaista su razigrana i vesela rasa.

Vole krevet...bar je kod mene takav slucaj...toliko vole da vam se uvucu u krevet da je to neverovatno, cak znaju da dele i jastuk :D

IVAN I ZOZEFINA ZABUSAVAJU NA TEMI :? :? :(

zozefine nema vec dva dana :?: :?: :?:

Pisanje teksta ili delova teksta ALL CAPS (Caps Lock) nije dozvoljno jer se taj nacin prema internet bontonu smatra vikanjem, a to ovde nije dobrodoslo.

Izvinjavam se ,nisam znao da je to vikanje :oops: :oops:

To je bila mala sala :mrgreen: I nace se ponoviti :mrgreen:

Meni se desavajo kada je Benson bio mali do 8 meseci je bio u kuci,kada smo sa njim on je dobar ,miran...ali ukoliko ga ostavimo samog napravi haos i to obicno moje stvari izgrize razvuce po kuci.

Temperament zavisi od vlasnika i od odgajivaca(VECIM DELOM)Ukoliko je pas ziveo kao stene kod odgajivaca u kuci ili provodio dosta vremena sa njim taj pas ce biti pravi bobtail zato sto je njima dovoljno da covek provodi 10 min sa njim i oni su zadovoljni.Ali ukoliko je bio izolovan sa ostalim psima i bez dodira sa ljudima i bez paznje tu se stvara problem.verovatno ste culi za takve odgajivace (bilo kojih rasa)koji odgajaju pse u smislu farme.

Da,da to i ja mogu dodati za bobice i decu.

Letos kad krenemop u setnju sa klincima i Rorom, koje god dete vidi Roru odusevi se a kada ima vise dece onda nam pridju pa je maze, neka deca koja ne znaju kace se o njen vrat, vuku joj dlaku.... A Rora...ni da se pomeri. Sva srecna sto su deca sa njom.

Inace imamo i Bullmastifa koji je mlad pas ali ONA je gazda u nasem dvoristu.

Nikada se nije uplasila od drugog psa- jeste kad je bila bas mlada :roll: - sada nema sanse da bi ustuknula.

Bas je srcana :twisted:

A toliko voli svoju porodicu... Bas, bas pravi pas!

Mnogo je vezana za ukucane, samo da je u drustvu i niko nije srecniji od nje.

A moji dozivljaji kada se ona stenila, su posebni...Prepuno emocija-strah,sreca, radost, tuga... ma idi ludilo.

Rora je 61 u grbenu. Majo tvoja je bas visoka :shock:

Majo sto se tice suzi ona je skladna kujasto znaci da je izlozbena, kujama je visina od 56-63 to je neka granica za izlozbe.bobtail koji je 66-67 cm a nije skladan i proporcijalan nije izlozbeni pas.sa takvim psom da se pojavite na izlozbi(ne mislim na srbiju kod nas je sve moguce, verovatno ste vidjali sve i svasta )svaki sudija ce dati titulu skladnom psu a ne visokom i neproporcijalnom.kada je bobtail visok on gubi izgled i potrebni je tona guste dlake da bi se dobio pravi izgled.

Na novim standardima ima obrazlozenje da nikada netreba uzimati u obzir visinu psa vec proporcijonalnost.sto znaci da kuja moze da ima i 55 i proporcijonalna ali prolazi.

Moj benson ima 60 cm,po standardu treba 61cm ali je on skladan i visina je u drugom planu.

na mom sajtu imate slike od kuja Avantgarde lady ona je Suzi sestra po ocu i ona je visoka 63cm.Suzi ce biti kao ona perfektna kuja,svetlo siva,u neko doba godine i plava.

Super je ona, nego ti kazem u poredjenju sa nekim drugim psima ovde u Nisu, nekako mi deluje mala, ali ljudi kad je vide obicno se oduseve i prepadnu koliko je velika. Mozda zato sto smo svaki dan zajedno pa meni samo deluje malena :D