majadimitrijevic

Bobtail- Stari engleski ovcar

Recommended Posts

Krajem januara ocekujemo stence!!!

Majka Bajka Jch Ch Srb, Ch Ro

Otac SILVER WHIRLWIND KID ROCK

swv4g2.jpg

Javite nam obavezno ako bude muzjak sa oba plava oka.

Ima nas rodovnik ovde ako nije u srodstvu sa nasom Molly

Pozdrav

Mi zivimo u stanu 58kvadrata. Nas cetvoro odraslih i pas i super nam je. Psa uvek ima ko da seta. Cetkamo je svaki drugi dan i dlaka u stanu jedva da ima, sve ostaje na cetki. Kad se covek izverzira cetkanje traje oko 10min. Pitajte sta vas jos zanima. Pozdrav

Pošto smo rešili da proširimo porodicu za jedno četvoronožno biće, a posle dužeg razmišljanja i konsultacija, odlučili smo da to bude jedan ovakav čupavac. Interesuje me, koji se problemi mogu pojaviti ako se bobtail drži u stanu (trosoban, solidno prostran)!? Mi smo veliki ljubitelji pasa, ali nemamo iskustva sa njima.   :evil_laugh:

Sledeće pitanje - koju mi odgajivačnicu možete preporučiti? Nije neophodno neko "svemirsko" poreklo, jer mi pre svega tražimo ljubimca, ali čemo ga verovatno odvesti na neku izložbu. Najbitnije je da štene bude lepo odgojeno i da ga preuzmemo u uzrastu od 8-10 nedelja.  (thinking)

I poslednje pitanje - u čemu je razlika između mužjaka i ženke? Koje su prednosti, a koje mane za oba pola?  (fubar)

MOLLY  --  JR 80374 Bob2012.18.03.2012. - CACIB Beograd - vrlo perspektivan  ---   Slobodan Milosevski (MK)07.04.2012. - CAC Smederevo - vrlo perspektivan  ---   Petar Firic (SRB)21.07.2012. - CAC Kovin - odlican, PRM, BOB  ---   Predrag Gvozdenovic (SRB)2013.10.03.2013. - CACIB Beograd - odlican, CAC, CACIB  ---   Srecko Kukic (CRO)31.03.2013. - CACIB VRSAC - odlican, CAC, CACIB, BOB  ---  Kamen Litov (BG)06.04.2013. - CAC-BIH PRIJEDOR (nocna) - odlican, CAC, BOB  ---  Nebojša Savicic (SRB)07.04.2013. - CACIB Banja Luka - odlican, CAC,CACIB, BOB  ---  Sanja Vretenicic (MNE)14.04.2013. - CAC Nova Pazova - odlican, CAC  ---  Suncica Lazic (SRB)27.04.2013. - CACIB Kragujevac - odlican, CAC,CACIB  ---  Dragan Erdeljan (SRB)28.04.2013. - CAC Brcko Distrikt - odlican, CAC, BOB  ---  Ratibor Cekic  (SRB)03.05.2013. - CAC Skopje - odlican, CAC, BOB  ---  Nebojša Nedeljkovic (SRB)04.05.2013. - CACIB Skopje - odlican, CAC,CACIB, BOB  ---  Saso Pešev (MKD)07.04.2013. - SAMPION LEPOTE REPUBLIKE SRPSKE27.04.2013. - SAMPION LEPOTE REPUBLIKE SRBIJE28.04.2013. - SAMPION LEPOTE BOSNE I HERCEGOVINE04.05.2013. - SAMPION LEPOTE MAKEDONIJE

(dance) (dance) (dance) 04.05.2013. - INTERNACIONALNI SAMPION LEPOTE (dance) (dance) (dance)

Pošto smo rešili da proširimo porodicu za jedno četvoronožno biće, a posle dužeg razmišljanja i konsultacija, odlučili smo da to bude jedan ovakav čupavac. Interesuje me, koji se problemi mogu pojaviti ako se bobtail drži u stanu (trosoban, solidno prostran)!? Mi smo veliki ljubitelji pasa, ali nemamo iskustva sa njima. :evil_laugh:

Sledeće pitanje - koju mi odgajivačnicu možete preporučiti? Nije neophodno neko "svemirsko" poreklo, jer mi pre svega tražimo ljubimca, ali čemo ga verovatno odvesti na neku izložbu. Najbitnije je da štene bude lepo odgojeno i da ga preuzmemo u uzrastu od 8-10 nedelja. (thinking)

I poslednje pitanje - u čemu je razlika između mužjaka i ženke? Koje su prednosti, a koje mane za oba pola? (fubar)

Imate moj broj telefona u privarnim porukama pa se javite

Edited by mollynela

Nasi rezultati!Bobtail - "Royal Croft" Odgajivacnica!

Klubska izlozba 18.05

Ch Reata's Lara Croft-5,CAC,BOS CLUB WINNER (razred zrelih) (party) (party) (party) (party) (party) (party) (party) (party)

Am Ch Export for Britz Royal Croft - 5,V2 (razred mladih) (party) (party) (party) (party) (party) (party) (party)

WORLD DOG SHOW

Am Ch Export for Britz Royal Croft - JUNIOR WORLD WINNER,BEST JUNIOR, TOP 6 -J BOG (party) (party) (party) (party) (party) (party) (party) (party) (party)

Ch Reata's Lara Croft-5,R-CAC (razred zrelih)!! (party) (party) (party) (party) (party) (party) (party)

Odlicna izlozba i super druzenje!!! Prvi WDS na kome su prijavljeni bobteil iz srbije!! (dance) (dance) (dance)

Поздрав другари. Имам пар питања у вези ове предивне пасмине. Доста сам читао о њима, али нигде да нађем мало детаљнији опис карактера. Мени би требао пас који је бар мало чувар,

да залаје кад примети нешто сумњиво. Да ли су Бобтејли такви? Занима ме још колико се креће цена штенади? Имам још пар раса које ме занимају али Боб је фаворит за куповину. Може одговор и приватном поруком. Хвала вам пуно!

Posted · Hidden by timon, April 28, 2014 - No reason given
Hidden by timon, April 28, 2014 - No reason given

Вратио сам се после Бана од
годину дана,због национализма.Дуго сам размиљао о томе,и могу вам рећи
да је ваша забрана деловала на мене.Извињавам се још једном,нећу више
никада бранити своју нацију и Србство ОБЕЋАВАМ!
Ево једног видеа за моје пријатеље из Хрватске,који показује да можемо сарађивати на обуци паса.

https://www.youtube.com/watch?v=5TTaf3y7fpA

Ево још видео  паса

Bobtail kao i svaki ovcarski pas dobar je cuvar. Naravno posto lici na igracku ljudi misle da ne moze nista cuvati ali se tu varaju. Setimo se da je u zemlji porekla cuvao stoku od vukova i medveda.

Kada nasi psi ostanu u kolima nemam ih potrebe zakljucavati ni prozor zatvoriti i jednostavno ne trebam brinuti.

Bobtail ce vam biti odlican cuvar i odlican drugat sa svim ljudima dobre volje.

Pozdrav

Pozdrav svim ljubiteljima, da se i mi pohvalimo, 27.04.2015 nasa Bajka ostenila je sest devojcica i tri decaka !!!! 

Majka Bajka - RO Ch, Srb Jch, Srb Ch. .. Otac Monty ( Only For Fun Csimota-2R. CAC, 6CAC,3CACIB, HCH, Golden Dog 06/07. HPO II, majka Nimy-CAC, CACIB. .. )

Ukoliko je neko zainteresovan za stence neka se javi na pp ili marijaoros@gmail.com