Sign in to follow this  
Cvarak

Istocno-evropski ovcar(sssr)

Recommended Posts

pozz svima! vidim da je tema zamrla......hajde malo da ozivimo........voleo bih da cujem komentar ......skinuo sam fotku zenke IEO 5 i po meseci je stara.kako vam iygleda , i uostalom da li je to to sto smo na prethodnim stranama mogli videti.meni licno se svidja.......Slika059.jpg[img]http://i701.photobucket.com/albums/ww20/borkorr/Slika061.jpghttp://i701.photobucket.com/albums/w ... ika065.jpg

pozdrav Milane! evo me, ponekada svratim i ovde :wink: mala je odlicna......pocela je da brani dvoriste, u parku ulece u guzvu kada je drugi psi prave bez problema, odusevljava me kako kapira brzo......odlicna je! prilazi nam pre neki dan nepoznata osoba, megi je stala ispred mene i klinca ....i oooops...pocne da laje.......stvarno su ovi istocno evropski sto bi jedan vlasnik rekao, ne ovcari vec vucjaci cudooooo! sta ima kod tebe?

pozz Vinko! znas kako sam odustao od bandoga i zbog cega....i onda je bilo sta uzeti?bezao sam od izlozbenih i standardno zadovoljavajucih pasa :P /po svim kriterijumima sem po karakteru, znas vec na cega mislim/ od ove zenke koja ima 5 i po meseci/gore dole koji dan/ oba roditelja su oni pravi vucjaci koji ako nisu/necu da budem samouveren toliko :wink: / onda su vrlo slicni ovima na ovoj temi. ova zenka vucjaka me je prijatno iznenadila ....cak sta vise......prilagodila se vrlo brzo/intiligentna je / ne odvaja se u setnji bilo gde od mene, u bilo kakvom okruzenju/sto mi opet govori o karakteru/ , u stopu me prati u dvoristu.......e , sada ono sto mi je najbitnije.....cuvarske karakteristike......lprilazi zena u parku i hoce da je pomazi.....par sec gledanja i lajanje na nju, ali je svo vreme ispred mene , a ne iza ili sa strane. ulazi prijateljica u dvoriste,ona usi gore i ista reakcija....svidja mi se mala za pocetak.....videcu uostalom. sta ima kod tebe novo?

Nista radim sa psima situacije koje se mogu dogoditi na bilo kojem mjestu,sviđa mi se raditi nesto novo a opet dobro.Ovi DDR psi su mi dobri,imao sam nekoliko puta dodira s njeima i bilo je dobro.

Evo ti jedan moj video.Kuja cuva auto,reagira znas kakve ja volim pse,kad je pomocnik gurne prema zidu ali ona ne gubi prisebnost.

http://www.youtube.com/watch?v=6vnwrZUBo04

Kennel Alta Brava was registered in FCI and RKF in year 2004. Our first breeding dog was Monsher Virsal Sheridana. She got JCH RU title and prized places in competitions of OKD (Russian version of obedience). Multiple times she got title of Best Breed..............
saznao sam dosta o njima od mog prijatelja on ima muzijaka i zenku, ali ne zivi u srbiji iz ceske je uskoro ce se zenka okotiti, ali su stenici mnogo skupi...

Kennel Alta Brava was registered in FCI and RKF in year 2004. Our first breeding dog was Monsher Virsal Sheridana. She got JCH RU title and prized places in competitions of OKD (Russian version of obedience). Multiple times she got title of Best Breed..............
saznao sam dosta o njima od mog prijatelja on ima muzijaka i zenku, ali ne zivi u srbiji iz ceske je uskoro ce se zenka okotiti, ali su stenici mnogo skupi...

nije problem u ceni nego sto nisu priznati od FCI ,odgaivacnica jeste ali rasa nije

Ima li ovih pasa kod nas i koja im je cena?

Ne znam kako je sad u Hrvatskoj i Srbiji, ja sam pokusao pronaci taj podatak ali ne uspjevam.

Rusi su ove pse dali van tek nakon sto se SSSR poceo raspadati.

Mislim da je moj tata jedan od prvih koji je, mislim u ljeto ´91 uveo dva stenca.

Tj. nije ih on uveo nego ih je dobio na dar od sestricne koja je tada zivjela u Moskvi.

Onda su kostali 11000 rubalja svaki. Mi smo imali taj par i velike ambicije za profesionalan uzgoj no rat je sve zeznuo, ostali bez novaca + hrvatski kinoloski savez nije htio pasminu priznati buduci da Rusija nije bila partner hrvatskog kinoloskog saveza. Pa unatoc tome sto su veliki imali hrvatske rodovnice, prvi stenci koji su dosli na svijet tamo u zimi ´93 mislim, nisu mogli dobiti hrvatske rodovnice. Ruske su bez problema stigle iz Rusije, ali sa ruskim se rodovnicama nije mogla postici cijena koju zavrijedjuju. Uz to je jedan od glavnih drzavnih sudaca u toj kategoriji i njuska u kinoloskom savezu, nas sugradjanin, bio jedan od vecih uzgajivaca Njemackih ovcara, a kako to biva u malim mjestima, velika stopiranja su navodno i od njega dolazila.

Tako je sve to propalo...

Imali smo 4 ili 5 legla, odrastao sam sa njima, bili su mi najbolji prijatelji. Sa 18 sam ostao bez zenke, sa 19 bez muzjaka...

Roditelje je to tolko sve potreslo da su tek sad prije godinu dana, sedam godina nakon, nabavili novog psa, Biglica maloga, kojeg su unatoc njegovoj urodjenoj tvrdoglavosti razmazili do bola :D Ali eto... Njihov gust..

No da se vratim na temu, ja se nabrijavam da cu jednog dana kad ostvarim uvjete za vlastitu kucu nabaviti opet Istocnoevropskog ovcara jer su ti psi nesto posebno!

Kad dodje vrijeme pokusat cu pronaci uzgajivaca, pa makar morao u Rusiju!

Ako netko pronadje prije, znate gdje ostaviti podatke :)