Sign in to follow this  
Petite

VASA lista sudija za CACIB

Recommended Posts

Postovani izlagaci -

molim Vas da napisete Vasu listu sudija za jedan prosjecan CACIB (mjesto odrzavanja - neki od prostora bivse Yu - nije toliko ni bitno)

Mozda bismo mogli da na osnovu ove ankete da imamo uvid u to koliko je neki sudija cijenjen od strane izlagaca.

hvala Vam

:D

:baby:

Guest Nenad

Ja uvijek prigovaram protiv MaГ°ara, pa da predloЕѕim jednoga. ;)

Ðorðe Tešiæ. V. i X.

Moj predlog:

Gordan Djordjevic-nemacki ovcar

Nebojsa Savicic-ostatak prve grupe

Andras Polgar-II grupa tip planinskih pasa

Vibor Jezek(CRO)-boxeri,dobermani,rotvajleri,snauceri i sl.

Rade Pajic(BiH)-ostatak II grupe

Mladen Ercegovic(CRO)-AST,Bulterijer i sl.

Pal Paroci-ostatak III i IV grupa

Bratislav Milosevic-V i IX grupa

Mileta Sreckovic-VI grupa

Rade Savic-NKD,NOD pticar

Garivaldis Athanassios(GRE)-ostatak VII grupe

Sinisa Sancanin-VIII grupa

Ljilja Pavlovic-IX grupa

Zoran Curcic-all round

Iskreno Lajos Vidaka nikada nisam video "na delu", ali sam cuo da je to jedan stari, pravedan sudija.... Ali zato Vibora Jezeka jesam par puta video na delu i to mi je dovoljno da ga obilazim u sirokom luku....

Pozdrav!!!

Dragane, hvala puno na mojoj kandidaturi za listu sudija, ali te moram ispraviti, ja sudim V i X grupu, a ne i IX grupu.

Moj predlog za hrtove neka bude gospodja Vesna Sekalec iz Zagreba, kao i gosp. Darko Petreski, takodje iz Zagreba. Za petu grupu neka to bude gosp. Petar Harsani iz Madjarske.

Guest Nenad
A ko je taj crni ГђorГ°e. :wink:

Pokretac casopisa Moj Pas. Uzgajivac hrtova i dosta ga zovu po skandinaviji, a sudio je i po juznoj americi i rusiji...

Peter Harsani je svakako prva sudacka liga (stazirao kod njega).

Sinisa Sancanin mislim ima i V. grupu.

I ja se slazem da je gosp.Petar Harsani vrhunski sudija za polarne pse, odnosno za celu petu FCI grupu, a i ne cudi posto je on mislim, i odgajivac samojeda.A imao sam prilike I da budem sa svojim haskijem u ringu kod njega, gde je pokazao kako se ispravno, i vrhunski sudi.

Guest Lepa Seka

Da li je ovo stvarno najbolji izbor za sudijsku listu ili postoji i neka altenativa?

Dajte jos predloga!

Moj daljni predlog:

Obrad Djokic-nemacki ovcar

Milan Jovanovic-Molosi

Milan Dosen-ostatak 2 i 3 grupe

Rade Dakic Kica-AST,BT,SBT

Pal Paroci-ostatak 3.grupe

Posto su kod nas jazavicari u odnosu na svoju svestranost zapostavljeni i nema neki velik broj dobrih sudija;npr. Pal Paroci i Sanja Momcilovic Bognic

Petar Harsani-5 grupa

Zeljka Halper-dalmatinski pas

Nenad Davidovic i Slobodan Milosevic-sve ex-yu gonice

Istvan Nadj-7 grupa

Josef Nosek-8 grupa

Arnold Hendriks-fr.buldog,mops,boston terijer

Dusan Paunovic i Stefan Sinko-ostatak 9.grupe

Bratislav Milosevic-10.grupa

all round-Milivoje Urosevic

Itd.ne mogu se setiti sad svih ali ima jos velik broj dobrih sudija iz istocne evrope

Djordje Tesic nikako za V grupu...Mozda Gorica Nesic, objektivna je i poznaje rasu...od Madjara Scepai Istvan, Miklos Levente i Erdos Laslo, Ervin Deutscher iz Austrije, jako strog ali objektivan....to je neko moje iskustvo....

Seko,

nema liste - bar ne od strane mene kao postavljaca topic-a - ja bih bila zahvalna izlagacima da naprave listu sudiju po svom iskustvu - pa bismo onda mogli na osnovu tih nekih podataka iz prve ruke da napravimo nesto kao listu za glasanje - jer kada bismo styaviljali trecinu sudija samo (od onih koji imaju certifikat za sudjenje) - trebalo bi nam poprilicno prostora za to

pozdrav svima i hvala na odzivu

Evo da naveden nekoliko imena koja bih licno voleo da vidim u ringu. Neki su nama sudili (crni ruski terijer - II FCI), a kod nekih smo prisustvovali sudjenju i mislimo da su to jako dobro radili:

- Sonia Faletti (Italija)

- Elina Tan Hietalahti (Finska)

- Stefan Popov (Bugarska)

- Szandor Kocsis (Madjarska)

- Zoltan Vatai (S i CG)

- Hugette Duppressy (Francuska)

- Ivana Grozdanic (S i CG)

Od ostalih:

- Nebojsa Surbatovic

- Obrad Djokic

- Obrad Skipic

Guest dzemo

sto se tice njemackih ovcara predlozio bi

Branko Vukoja

po meni najkorektniji sudac na prostorima bivse YU

Guest dzemo
Postovani izlagaci -

molim Vas da napisete Vasu listu sudija za jedan prosjecan CACIB (mjesto odrzavanja - neki od prostora bivse Yu - nije toliko ni bitno)

Mozda bismo mogli da na osnovu ove ankete da imamo uvid u to koliko je neki sudija cijenjen od strane izlagaca.

hvala Vam

sanja sviД‘a mi se ovaj tvoj topic ,smije li se ovdje praviti lista koga nebi zeljeli da imamo za sudiju :oops: :oops:

Ja rekoh da sam novi ali da pokusam

Stefica Lazic (SiCG)

Refet Hadzic (BiH)

Rade Pajic (BiH)

Pa ove sudije su ocijenile mog psica :)))

Mozda dodam jos po kojeg od sudija na listu poslije CAC Doboj :)

Guest Radojčić Goran

E ovako kao prvo svaki organizator bi trebao da vodi računa o kvalitetu sudija a ne da poziva znance i stalno iste ljude tkz. all raund sudije.Smatram da najbolje sudije su svakako odgajivači rasa koje uzgajaju ako su nepristasni. .Mislim da niti jedan sudija nemože dobro poznavati sve rase i pratiti nove standarde i trendove određenih rasa u svetu. Teško je napraviti idealnu listu i neznam dali te sudije treba da su sa naših prostora ili da napišem i sudije iz sveta.Organizatori izložbi svakako nemogu za sve rase pozivati sudije odgajivače ali svakako mogu za rase koje se najviše pojavljuju na našim izložbama rotvajleri dobermani , N.ovčari , retriveri i druge. Mislim da bi trebalo što više organizirati specijalki za određene rase i na njih pozivati sudije iz zemlje odakle ta rasa potiče i koji su priznati u svojoj zemlji.Jedan od dobrih primera je svakako specijalka retrivera u Surčinu.Ali to ne znači da kod nas nema mladih sudija koji su poznavaoci i uzgajivači rase koju sude jedan od pozitivnih primera je svakako Ivan Vasiljević mislim da je expert za kokere i sam je uzgajivač i izlagač na izložbama širom sveta a retko se pojavljuje na našim izložbama kao sudija.

Punu lakЕЎe bi bilo da se napravi lista sudija koje ne poznaju rase koje sude ha ha i ne pridrЕѕavaju se standarda.No joЕЎ Д‡u malo rzmisliti pa Д‡u staviti listu za koji dan.

Guest Radojčić Goran

E da još sam nešto zaboravio mislim da kvalitet sudije nebi trebalo meriti dali je on mom psu dao titulu već pogledati do kraja kako je ocenio sve pse u svom ringu pa onda pisati komentare.

E ovako kao prvo svaki organizator bi trebao da vodi računa o kvalitetu sudija a ne da poziva znance i stalno iste ljude tkz. all raund sudije.Smatram da najbolje sudije su svakako odgajivači rasa koje uzgajaju ako su nepristasni. .Mislim da niti jedan sudija nemože dobro poznavati sve rase i pratiti nove standarde i trendove određenih rasa u svetu. Teško je napraviti idealnu listu i neznam dali te sudije treba da su sa naših prostora ili da napišem i sudije iz sveta.Organizatori izložbi svakako nemogu za sve rase pozivati sudije odgajivače ali svakako mogu za rase koje se najviše pojavljuju na našim izložbama rotvajleri dobermani , N.ovčari , retriveri i druge. Mislim da bi trebalo što više organizirati specijalki za određene rase i na njih pozivati sudije iz zemlje odakle ta rasa potiče i koji su priznati u svojoj zemlji.Jedan od dobrih primera je svakako specijalka retrivera u Surčinu.Ali to ne znači da kod nas nema mladih sudija koji su poznavaoci i uzgajivači rase koju sude jedan od pozitivnih primera je svakako Ivan Vasiljević mislim da je expert za kokere i sam je uzgajivač i izlagač na izložbama širom sveta a retko se pojavljuje na našim izložbama kao sudija.

Punu lakЕЎe bi bilo da se napravi lista sudija koje ne poznaju rase koje sude ha ha i ne pridrЕѕavaju se standarda.No joЕЎ Д‡u malo rzmisliti pa Д‡u staviti listu za koji dan.

Slazem se s Goranom u mnogome ovde napisanom - naravno da se mogu postaviti na listu i svjetske sudije - jer ko uzgaja dobermane vjerovatno zna imena kao sto su (Pezzano, Daube, Striby, Shuller,Wiblishauser,Hope, Mencke, Marshak ....) ili ko uzgaja rotove da zna ADRK sudije (Petermann, Reisinger, Weiller,Fisher, Spindler ....) - no ne mozemo reci da (iz iskustva govorim) da su bas i svjetske sudije nepristrasni, ima i tu raznoraznih privilegija i tome slicno (dati titulu potomku svog priplodnjaka itd, itd ...) - ali ipak vjerujem da ako 10 izlagaca za jednog sudiju kazu da je ok, da mora da covjek an vecini sudjenja sudi nepristrasno. Mada je nama na ovim prostorima da ne kazem 'malo teze' dovesti renomirane sudije za rasu - ali ne i nemoguce ...

Dzemo, naravno da se moze napisati kog sudiju en biste da vam sudi psa - eto ja cu uvijek napisati da ne volim da mi psa ocjenjuje Rale Cekic, ne zato sto imam nesto protiv njega licno - ne - ni u kom slucaju, no zato sto su mi njegove ocjenske liste nesto sto stvarno ne lici na ocjensku listu, moja iskustva s njim su da sudi povrsno, a ja to ne volim - no ko voli - neka izvoli.

zivjeli vi meni

Guest dzemo

ja bi dodao ZIJAHA ZULOVICA

u brckom iako nije bio sudija insistirao je

tj,ubjedzivao sudiju da stavi jednog psa na prvo mjesto

"PSA OD DOTICNOG LAKOSTE"

svi imamo njegove ocjenske liste

a evo sad dolazi SV susdac kod nas na specijalku

pa ce se vidjeti njegov kvalitet

ja mislim da ce samim tim se sve dokazati