OgnjenBK

Kratkodlaka madjarska vizla FCI 7.1.1-57 2. deo

Recommended Posts

pozdrav vizlari

od komtema :arrow: sve cestitke na trudu i radu samo tako nastavi da uzivamo svi pored tebe i Bila

koliko sam ja upoznat na sajtu ima par velikih vizlara pa daite koju sliku iz lova ako ste pravi lovci

frod :arrow: Hvala na cestitkama,uskoro pocinju utakmice pa sam juce izisao na teren da vidim kakav je i razocarao sam se sve samo blato, a sve livade plivaju pod vodom,tako da od nekog pravog treninga pasa nece biti mista sigurno jos 2 nedelje.Pozdrav svima.

pozdrav vizlari

od komtema :arrow: ista situacija i kod nas jos malo pa cemo camcem u atar valjda ce prestati i kise pa da cekamo prolece sa suncem i bez padavida da se divljac u miru umnozava

pozdrav vizlari

koliko ja vidim ovde vecina se pojavljuje kad im nesto treba ili kad imaju leglo a nemaju kome da prodaju stence mozda ja preterujem ali ja tako ovo vidim i dozivljavam

od komtema :arrow: tebi sve cestitke jos jednom na trudu i radu sa vizlama jedini si ovde na forumu od vizlara koji je dao toliko lepog materijala a uz to pokazao pravu sliku o vizlama

fred :arrow: Ja se ne vidim prozvan u tvojim kritikama, nista mi ne treba, stenci su stari 23 dana, tako da od prodaje istih nema nista bar jos mesec dana! :lol:

Pozdrav

pozdrav vizlari

lovac_1 :arrow: od tebe smo videli slike iz lova i znamo da si lovac i takmicar e sad za leglo nisam znao da imas dai da ih vidimo i mi hvala

Fred :arrow: Da li bi mogao da proveris da li nekome ko drzi vizle iz Vrsca fali zenka od 4-6 meseci? Verovao bih da je lutalica ali je pas sjajne dlake samo malo tanji, izuzetno lepa kujica dobre gradje lepe glave, po meni nista sto je skart, pa da moze da se posumnja u to da je bacena, uz to i na jedan zvizduk mi je juce dotrcala i umiljato skakala oko nogu. Kaze mi drug da je vec 2 dana oko skole Nikola Tesla gde dobija od ucenika malo hrane, i kaze da trci po dvoristu skole i markira golubove i kese koje nosi vetar...

Nikola :arrow: nemam pojma koliko sam ja upoznat u kinoloskom drustvu u vrscu se vodi evidencija ko sta drzi od pasa i ako mu je cipovana jos bolje za vlasnika nacice je higenicari i vratice mu je uz nadoknadu od 15.000 do 20.000 din koliko sam ja upoznat

he ni ja se ne nalazim u Fredovim kritikama te nisam siguran na koga je mislio :)

redovno pratim forum te sto ne komentarisem ne znaci da nisam prisutan .

ne nalazim neki temat da bi se adekvatno ukljucio a sa lovom nisam trenutno okupiran , pauziram, tako da ne mogu da pariram u odgovorima.

Ako bude neka teki temat racunajte na mene :D

Sto se tice naseg marketinga imamo sajt nase odgajivacnice, oglase na internetu, oglase u lokalnim i medjunarodnim casopisima i naravno preporuke pasioniranih ljubitelja i lovaca tako da je forum prepustam temama o madjarskoj vizli.

Zao mi je sto nam se iskljucio moj zemljak iz Like, bio je jak kriticar.

Lepo bi bilo i malo sale na forumu, nemojte biti preozbiljni :D

U svakom slucaju sve najbolje u radu i uzgoju Vam zeli Nenad iz Pozarevca.

ORP"Highland Blossom Jancic"

Pozdrav svima !Komp mi se pokvario jos je na popravci sad se javljam sa sestrinog,voleo bi da odem na utakmicu u Male radince ali imam problema ovde u Temerinu nemogu da izvedem psa na trening zbog silnog blata i poplavljenih terena,na utakmicama u Radincima kod Kije sam ucestvovao ranijih godina sa Bilovim ocem Ahilom,Kiju sam video poslednji put na B utakmici u Padeju prosle godine gde sam imao plasman sa Biliom,poznati su mi tereni u Radincima ima dosta jarebica,mozda odem na utakmicu sa nespremnm psom ipak je najvaznije ucestvovanje druzenje,pas mi nije izasa iz boxa nekoliko meseci.

Danas sam izveo na trening mog psa Bila,pas je trcao relativno solidno sto sam i snimio drugi deo treninga sto cu pokusati da pustim ovih dana ali sam primetio da nesto nije u redu sa psom pa sam ga odmah posle treninga odveo kod mog prijatelja veterinara Zarka Mikalackog iz Beceja koji je i odgajivac nemackih kratkodlakih pticara i kinoloski sudija on je odmah ustanovio da pas ima hematom usne skoljke i upalu usiju tako da je pas sada pod terapijom i da verovatno nece moci da ucestvuje na medjunarodnoj utakmici u Radincima.Pozdrav svima.

fred :arrow: Bil je na putu ozdravljenja,imao je hematom usne skoljke i upalu usiju,usnu skoljku smo mu punkirali a upala se polako povlaci kupio sam mu neki francuski lek za pse koji je mnogo puta skuplji neko lek za ljude za istu vrstu bolesti,tako da ce biti potpuno zdrav za nekih desetak dana,pod terapijom je sve dok ne potrosi taj lek,sto se tice utakmice u Radincima cuo sam da je otkazana zbog pojave besnila,pokusacu sad da pustim pokusaj prvog treninga ove godine,pas je trcao relativno dobro sobzirom da je trcao bolestan i da mu je ovo prvi trening ove godine,pas ce biti spreman za utakmice posle desetak treninga,snimio sam drugi deo treninga koji cu pokusati da pustim,malo su ga zezali srneci tragovi kojih je na tom terenu bilo puno,prvi deo treninga je trcao mnogo bolje zato sto je bio odmorniji,nazalost na ovom terenu nije bilo divljaci pa je trening bio iskljucivo kondicioni.Pozdrav svima.

pozdrav vizlari

od komtema :arrow: sve pohvale za Bila trci bolje od vecine NKP znaci da je konpletan pas za lov i utakmice zelim da sto pre ozdravi i da krenete sa treninzima

a sad ja imam problem sa mojim muzijakom Benom sta god jede i pije povraca nesto zuto i zeleno nosio sam ga kod veterinara i daomu neke inekcije pa da vidimo sta ce dalje da se desi sa njim kaze da nije stenecak deluje normalno za sad nije povucen samo sto povraca

fred :arrow: Najgore za bolesnog psa je pogresna dijagnoza od strane veterinara,u Temerinu ima oko 5 veterinara koji lece izmedju ostalog i pse,ali nisu dovoljno kvalitetni tj.nemaju dovoljno znanje,naprimer odneo sam mog psa Bila kod jednog naseg veterinara da ga pregleda i ovaj je pogledao psa i rekao nije mu nista,dok je veterinar Zarko Mikalacki iz Beceja preko telefona rekao taj pas verovatno ima upalu usiju i bio je u pravu vidi se da covek zna posao,bio je na specijalizaciji u Nemackoj,Holandiji i jos nekoliko evropskih zemalja u takvim ordinacijama gde je u smeni radilo po 10 doktora veterine,mozda nebi bilol lose da se konstutujes sa njim,neznam kakav je tvoj veterinar,on neka izvine ovo govorim u korist ozdravljenja psa,znam da su veterinari pomalo ljubomorni jedan na drugoga ali u njihomom slucaju ja cenim samo znanje a ne price,davanje injekcija i vitamina znam i ja da radim,ako hoces mogu ti poslati Zarkov broj u porukama.Pozdrav svima.

pozdrav vizlari

od komtema :arrow: za ovog mog veterinara sam cuo sve same pohvale rade timski uvek su troje u ordinaciji a i otac mu je bio poznat veterinar sad je u penziji ali uvek je pored njih i pomaze im

valjda ce se sve dobro zavrsiti vidim da mu ide na bolje

danas smo bili na prebrojavanje bilo je fazana ali veci deo lovista je unisteno sa ovcama i dobar deo je vec upaljen zalosno je to ali sta da se radi

evo jedne slike koju je slikao moj drugar jer sam ja zaboravio aparat kuci

marka na koku u zbunju nema mesta gde se ne uvlaci ili nesto da joj odmakne lovi bez reci u odnosu na kolege koji jedva su vracali njihove pse nazad

vizlabetaodfred.jpg

fred :arrow: Drago mi je da je tako onda su sigurno dobri,javi kako ti je pas jel ide nabolje,za trnje i takve terene vizla je bolji pas od nemaca zato sto je manja pa moze da se zavuce ispod dok se veliki pas iako ima volje za rad jednostavno zaglavi,zato ja praktikujem da imam i jednu jako malu zenku moze svugde da se zavuce cak i ispod kupinjaka gde je svaki drugi pas neupotrebljiv osim bretona koji ima problem sa cickovima obicno na takvim terenima ima i onih jakih cicaka neznam kako se zovu kad ga malo stisnes busi prste i krv curi,to se secam kad sam drzao bretone pa im vadio cickove,sto se tice paljenja terena i mi smo imali takve probleme nama su obicno palili trsku na obali reke jegricke,kad je povoljan vetar onda izgori nekoliko kilometara trske,pre par godina smo izbrojali oko 40 spaljenih pacijih gnezda sa jajima,u medjuvremenu je jegricka proglasena za nacionalni park pa je mnogo veca kontrola i cuvanje narocito od strane pecarosa i njihovih cuvara,pa verujem da je vise nece paliti,inace i nama su zabranili lov na nekim njenim delovima i zabranjena je upotreba benzinskim motorima ,mogu da se koriste samo elektricni sto je mnogo zgodno za krivolov ribe strujom,sto lopovi koriste kad vec imaju akomulator u camcu,bolje je po riblji fond da nisu nista menjali ili da su zabranili i elektro motore,zna se ko su ti sto pale trsku,to su ljudi koji od nje zive,sto je seku pa od nje prave krovove,ograde i izolacioni materijal,pale je zato sto nova trska koja naraste na mestu spaljene je nekoliko puta boljeg kvaliteta.Pozdrav iz Temerina okupiranog velikim blatom.

pozdrav vizlari

danas je moj muzijak Ben otisao u vecna lovista posle intervencije veterinara nije moglo da se spase koliko sam ih ja cuo reli su da su mu otkazale sve vitalne funkcije u stomaku

pozdrav vizlari

lovac_1 :arrow: kad sam ga uzeo od odgaivaca sreo sam veterinara tamo da vakcinise stence i posle je dobio kod mene jos dve vakcine za stenecak ali ovo leglo je sve uginulo znaci da nesto nije valjalo od stenjena

Fred jako mi je žao zbog tvog gubitka :( ,no idemo dalje. Verovatno je tu bilo nekih problema u samom leglu čim su svi uginuli,ali sad je gotovo. Pozdrav i vidimo se.