OgnjenBK

Kratkodlaka madjarska vizla FCI 7.1.1-57 2. deo

Recommended Posts

zoranp :arrow: Hvala na pomoci,oduzicu se ! fred :arrow: Sto se tice aporta iz vode, ovaj kratkodlaki je lud za vodom tako da drugi psi mogu samo ovako da gledaju. A sto se tice lova, ja sam zadovoljan obema rasama i ne primecujem neku veliku razliku. Vizla je vizla pa nebitno kakva joj dlaka bila. A bar ti znas kako je loviti sa njima.

DejanLa :arrow: ja znam kako je lepo loviti sa vizlom ali gledam druge kolege kako se pate i muce u lovu sa njihovim pomagacima koji idu i idu napred i ne ume da se vrate na komande imao sam i sam ta iskustva sa NKP od jedno 10 komada samo dva su bili pravi lovci isto sam radio i sa ostalima ali nista od njih mislim da ste imali priliku da vidite mnoge takve slucajeve po lovistima

pravi lovci polako ce da primete ako imaju prilike da love pored nekog sa vizlom koliko stvarno one vrede imao sam prilike da su bili par lovaca iz BG kod nas u goste kad je ova moja kuja imala 6 meseci na kraju lova su me pitali dali ona tako uvek ide kroz trsku jer ostali iskusni i potpuno lovni psi su uglavnom izbegavali da idu toliko dugo kroz trsku a ona nije izasla dok nisam je zvao

a zaklucak im je bio na kraju da ce im sledeci lovni pas biti vizla

Ko će sada od Deje doći do prostora ovde :D :D :D ,ima da ispucate drugi deo za dva meseca ha ha......Uglavnom mi se moramo gospodo organizirati da se nađemo negde i da neku živuljku pridavimo i za ražanj privežemo,pa lagano uz pivce i živuljku da se pošteno izlažemo kako i dolikuje pravim lovcima :D :D :D .Inače dali znate ko više laže lovci ili ribolovci i zašto????? Odgovor je lovci,i to zato što oni moraju lagati i za pse ha ha ha.... :D :D Puno pozdrava kolege i samo gasssss....... :D :D :D

pozdrav vizlari

DejanLa :arrow: ja mislim da je vreme da mi poklanjamo pravim lovcima po koje stene

nije sve u parama ima nesto i u ljubavi prema ovoj rasi ako zelimo da vidimo vise vizli u nasim lovistima :!: :!: :!:

zoranp :arrow: lepo bi bilo da se nadjemo negde i da razmenimo ideje i iskustva ali na ovu krizu i daljinu malo teze

zorane vreme je da nam se pridruzis jer nas dvojca smo od pocetka pokrenuli ovo druzenje o vizlama nije bitna rasa pasa koju drzis mi smo ipak lovci i kinolozi

ako bog da da nadjem pravog lovnog muzijaka za moju kuju da je parim imas poklon od mene jedno stene

fred :arrow: Borin braonac je fenomenalan,zaista lep pas.Hvala na pohvalama za moju đuđu,a što se tiče poklona hvala unapred.

Dejo :arrow: moraću opet da nabavim vižle samo radi tebe,pa da se opet dobro hvalisamo jedan drugom hahaha..... :D :D :D

zoranp :arrow: Drzim te za rec, a sto se tice steneta,i kod mene su ti vrata otvorena.

fred :arrow: Nesto se desava, ali ocigledno nista dobro.

Pozdrav za sve vizlare, i dajte nesto novo!

Pozdrav svima ! Imam kratke video zapise treninga mojih pasa snimane telefonom do 5 minuta i jednu utakmicu snimljenu kamerom,dali neko zna dali to moze i kako da se postavi na forum mozda bi to bilo nekome interesantno da vidi.

Milose, drago mi je sto tako misli jedan kinoloski sudija! :D

Postavljaj i ti slike tvojih zverki, ja sam imao priliku da ih vidim, a znam da i drugi imaju sta da vide!

Rako kad se setis pusti mi poruku na mob.kako da postavim slike,pa da javim i drugu da i on izbaci neku sliku od mojih pasa. Pozddravlja te Rade,i njemu se svidjaju tvoje zverke.

pozdrav vizlari

ajde da vas gnjavim malo sa tri slike moih vizli da se ne zbunim da stavim koju vise da me izbace sa ovog foruma :lol: :idea: samo tri slike mesecno dosta i toliko

slikano 21-01-2010 posle podne za vreme treninga

Muzijak Ben 7 meseci

n53gif.jpg

Beta markira fazana

qwzpew.jpg

Beta markira fazana

mh60d3.jpg

fred :arrow: svaka čast :D ,a što se tiče unapređenja rase volio bih da se to desi jer vižla to i zaslužuje 8) .Moram ipak priznati da sam skeptik po tom pitanju,jer smo već dosta puta pisali o nezainteresiranosti ljudi koji imaju viže.Kao da ih nezanima popularizacija te rase,a osbito ako tu nemaju još i lične koristi.Nažalost :cry:

pozdrav vizlari

zoranp :arrow: za unapredjivanje rase i za povecanje broja vizli trebali bi drugarski da podelimo stence lovcima da se uvere kakva je to rasa i kako lovi jer vecina lovaca nisu ni videli vizle a kamoli lovili sa njima jer nas narod kad krene sa jednom rasom tera do kraja karijere sa istom ja sam menjao rase i uverio se to je moje misljenje a svako ima pravo na odabir

fred :arrow: Sto se tice popularizacije rase, tako sto cemo deliti stence, mislim da je pogresan nacin i po meni ne izvodljiv. Prvo kada nekome poklonis stene, on na njega gleda kao na bezvrednu stvar, sta ce biti sa njim mnogo ga ne dotice,jer ga je dobio. Da bi od steneta napravio dobrog psa moras da mu posvetis paznju i da ulozis u njega, u protivnom nista. Slazem se da iam ljudi koji bi ga gledali na pravi nacin, ali za vecinu nisam siguran. Da ne budem pogresno shvacen, jednom sam jednog kupca za stene odbio znajuci kako su mu prolazili predhodni psi u njegovom vlasnistvu i to stene sam poklonio coveku koji ni sam nisam verovao da ce mu posvetiti toliku paznju( uskoro cu postaviti sliku psa). Ja sam takodje uvek placao i to ne malo za stene koje mi se dopadne, a isto ako gomilu stenad ne bih uzeo ni da mi poklone. Druga stvar zbog koje mislim da je poklanjanje stenadi ne bas na svom mestu je ekonomska strana. Primera radi, zensko stene sam platio 250 evra, odgoj do godinu dana kostao otprilike jos toliko, onda doslo vreme utakmica i izlozbi, kuja izvedena na 10-ak izlozbi i utakmica, jedan izlozba kosta oko 50-ak evra. Zatim na red dolazi parenje, recimo da kosta samo put, da je parenje u zamenu za stene. Naravno sledi stenjenje i briga oko legla koja pocinje sa vitamnima, tabletama, kvalitetnom hranom. Iz mog iskustva, poslednje leglo koje sam imao, svako stene u 45dana starosti kostalo me 50 evra po svakom stenetu. Tako da polanjanje doalzi u obzir, samo srecni dobitnik da plati ono sto kosta! :D :D :D

Pozdrav svima

lovac_1 :arrow: ok evo kako sam ja prosao kad sam poklonio pse

ja sam uvek kupio pse nikad mi niko nije poklonio ni jedno stene mada sam ja uvek pokloni svima koji su trazili i odecavali mi da ce da vrate stene kad pare oni su parili a ja ostao bez stence (NKP) dok sam ih drzao sta ces i to je zivot

garantujem da nema sanse da se proda celo leglo to je islo nekad a ne sad na ovu krizu i zato bolje nek se neko sluzi mojom mukom nego da bacam stence a uz to ce vecina lovaca koji lovi sa moim poklonom uveriti u kvalitet i radu vizli pa ce tako da raste i interesovanje za tu rasu

Pozdrav svima ! Nemojte poklanjati pse to je katastrofa,to se neradi nigde na svetu i to nanosi veliku stetu rasi,covek koji dobije psa na poklon posle prica da ta rasa nema cenu i da se dele besplatno,ako bas neko mora da pokloni psa neka to uradi ali neka se bar dogovori sa primaocem poklona da je pas prodat.Skoro sam odbio kupca zato sto sam cuo da je doticni kupac obesio svog psa zato sto mu je ovaj usao u kokosinjac i podavio kokoske radilo se o kratodlakom nemcu,psa je dobio na poklon da ga je platio sigurno bi mu posvetio malo vise paznje i nebi mi dirao kokoske i nebio ga obesio.

Pozdrav svima!

Evo i ja da se ukljucim na ovu temu,oko poklanjana stenadi. Slazem se sa vama, da poklanjanje nije dobar potez, jer i nama niko nije poklanjao, ali u danasnjoj situaciji, postavlja se pitanje sta uraditi sa neprodatim stencima iz legla.

Prodati po nekoj mizernoj ceni, ili ih pokloniti? Ipak sam za ovo drugo !

pozdrav vizlari

nema veze dali je kupio psa ili dobio na poklon ako mu ne odgovara zna se sta ga ceka toga je bilo i bice

ja znam kolko su troskovi da se odgoji jedno leglo nije to mala investicija pa na kraju da se pokloni ali sta raditi sa stencima koje ne prodajete sta sa njima zar nije pametnije da se neko sluzi sa njima u lovu to je moje misljenje

nema veze dali je kupio psa ili dobio na poklon ako mu ne odgovara zna se sta ga ceka toga je bilo i bice

ja znam kolko su troskovi da se odgoji jedno leglo nije to mala investicija pa na kraju da se pokloni ali sta raditi sa stencima koje ne prodajete sta sa njima zar nije pametnije da se neko sluzi sa njima u lovu to je moje misljenje

Mislim da je odgovor logican, ako u napred ne znas sta ces sa stencima ili nisi spreman da ih odgajis, makar to bilo i godinu dana, pa i duze ne terba ni da paris kuju, da ne bi dobio leglo sa kojim ne znas sta da radis, pa onda trazis milostinju hoce li ga neko kupiti, uzeti na poklon itd...