OgnjenBK

Americki Bulldog (AB) - Standard (Scott) tip - 2. deo

Recommended Posts

sve je to ljudi ok ..samo znam da to nisu A.B. 100% ...razumem ja da to nekome nije bitno i da mu treba pas odredjene konstitucije i gradje ,i to poshtujem ..ali ove pse nazivati chistim A.B. mislim da ne ide

sve je to ljudi ok ..samo znam da to nisu A.B. 100% ...razumem ja da to nekome nije bitno i da mu treba pas odredjene konstitucije i gradje ,i to poshtujem ..ali ove pse nazivati chistim A.B. mislim da ne ide

tacno....

Belac je sbt 100%

ja u tom slučaju nisam vdeo ružnijeg :evil: :evil: ...ali važno je da služi svrsi.... :lol: :lol: ....a ono kao što čovek reče nisu AB nego mixevi pita i AB-a da bi se dobila boja i verovatno da bi se dobila značajna poboljšanja na radnom polju....e sad kako se taj pas takmiči i postaje šampion i u kojoj kategoriji nije mi baš najjasnije....ali da je prelep jeste(mislim na onog prvog crnog-naveo sam mu ime pre par postova)....

odstupanja boje su moguca i kao igra prirode,ali treba biti suzdrzan i skeptichan prema takvim psima ,da se u F 2 ili 3 generaciji ne ispostavi umeshanost neke druge rase ...meni lichno huggy je odlichan pas ..a da li je 100% AB nisam siguran

to mi je bilo čudno.

ljudi na ovom forumu su govorili da crna boja nije dozvoljena, a onda sami sebi skoče u usta.

gledajuć pedigree nekih amb vidio sam da imaju crnih pasa ili pasa sa crnim paležima u sebi. reka sam da je sa onim crnim psom scott pario neke ženke osw i da je zadovoljan.

oće li ti psi bit standardi ili će bit priznati ko hibridi(bandozi)?

čak su mi govorili da amb ne smi imat crne paleže.....

u čemu je stvar?

je li crna zabranjena ili nepoželjna? kažete da alapah b. smi imat crne boje. je li to podtip amb(s istim standardom) ili je to samo daljni rođak. ako pariš to dvoje čije će papire dobit štenci?

znam za nekoliko podtipova(linija) amb. scott, bully, osw, ali neko stalno spomene neki novi tip.

alapaha buldozi su ,sad , rasa za sebe ,koja je prvenstveno lovna ..kod njih su plave ochi normalna stvar(kod AB nepozeljna)..generalno vishe liche na performans liniju..postoji josh razlika ....

kod AB (shto se tiche boje) 80% ljudi se slaze da je to : bela boja kao osnovna ,chini veci deo ,i ova filozofija generalno traje vec dugo ..

tako da posle vishe decenija forsiranja bele boje chudno da se pojavljuju chisto pigmentisani psi ,bez i malo bele boje i u tom broju

alapaha buldozi su ,sad , rasa za sebe ,koja je prvenstveno lovna ..kod njih su plave ochi normalna stvar(kod AB nepozeljna)..generalno vishe liche na performans liniju..postoji josh razlika ....

kod AB (shto se tiche boje) 80% ljudi se slaze da je to : bela boja kao osnovna ,chini veci deo ,i ova filozofija generalno traje vec dugo ..

tako da posle vishe decenija forsiranja bele boje chudno da se pojavljuju chisto pigmentisani psi ,bez i malo bele boje i u tom broju

ima mnogo pasmina di se nakon desetljeća selekcije pojavljuju neželjene boje. uvik će bit pasa s neželjenom bojom(to je teško iskorjenit).

ali meni je zanimljivo da se govori da crni nisu priznati, a onda se dive crnom psu i njegovim parenjima sa ženkama.

je li onda jednostavnije reć triba težit bijelim psima, ali ako naleti neki dobar druge boje može uć u uzgoj.

a ne ovako, ne valja ovaj, ne valja onaj pa postave psa koji ima "pogrešnu boju" i dive mu se. ili postave psa u standardu, a kad pogledaš pedigre taj u 3 gen. ima nekoliko crnih pasa.

znash kako ....mislim da vecina ljudi ovde smatra , da bilo kod kog psa ako postoji takav stepen obojenosti postoji mesta sumnji....ako neko misli da treba da poboljsha neke osobine ,nebitno kog tipa,pa u rasu ubacuje bilo engleske buldoge bilo pitove ,pa kasnije ljude ubedjuje da su to AB,ja lichno mislim da nije normalan....i verovatno su mu i papiri kao sa nashih prostora.....takvi ljudi su najveca shteta za rasu .....a ako ljudi to lepo napishu na site-u to je ok. ali samo nemoj onda da imash odgajivachnicu AB a imash bandoge...gomila ljudi ostaje zbunjena

Meni je crna kod bulldoga ok,takodje,dok sam imao boxere,beli su mi se svidjali.Valjda je na mene imala uticaja pank-metal revolucija :lol: :twisted:

slažem se.

ne držim amb, ali znam pročitat standard. a u puno uzgajivačnica sam vidio di su lipo objasnili standard, a ispod toga slike pasa koji nisu baš po standardu.

ako misle da im ti obojeni psi mogu pomoć neka jednostavno promijene standard i stvar riješena.

što se tiče boje ko zna možda je većina buldoga bila bijela, ali bilo je i drugih boja. osim toga i dalje se ubacuju raznobojni psi.

čak sam naletio na jednu uzgajivačnicu di je dobar dio pasa ima neku crnu kuju u pedigreu.

ramones i pantera

vazda :twisted: :twisted: :twisted:

slazem se mikice i nisam ni rekao da je apsolutno nemoguce nego bash teshko..mozda neka planska parenja i linijska,u i van incesta...

cela moja reakcija od gore je zbog likova koji pare sve shto lichi od pita do mopsa pa valja ljudima da je AB

Meni je crna kod bulldoga ok,takodje,dok sam imao boxere,beli su mi se svidjali.Valjda je na mene imala uticaja pank-metal revolucija :lol: :twisted:

:lol: punk je utjeca na mnoge.

meni se boxeri ko pasmina sviđaju(naravno ne ovi izložbeni, već radni).

sa bijelima je problem što su određene linije genetski slabije na neke bolesti. naravno ako se izabere pas iz kvalitetne linije to je druga priča(još nabaviš bernardinca i imaš materijal za bulija :lol: :lol: )

najlipša boja koju sam vidio je crno-bijeli boxer. nažalost sve su to nedopuštene boje.

šteta šta su uradili od nekad kvalitetne radne pasmine. možda se još može nać dobri boxera(i standardnih i oni "nedopuštenih boja"). ali gledano u globalu-tuga.

ramones i pantera

vazda :twisted: :twisted: :twisted:

slazem se mikice i nisam ni rekao da je apsolutno nemoguce nego bash teshko..mozda neka planska parenja i linijska,u i van incesta...

cela moja reakcija od gore je zbog likova koji pare sve shto lichi od pita do mopsa pa valja ljudima da je AB

najtužnije u svemu tome je što ljudima uvaljuju pse di se jasno vidi da su to mješanci.

što se tiče mišanja nemoj bit tako oštar. bilo bi lipo da je sve kako piše u dokumentima, ali poznato je da u puno pasmina to nije slučaj.

i za neke od najpoznatijih uzgajivača se govori da su rado koristili(koriste) otrov u malim bočicama. ako ljudi znaju šta rade i unaprijeđuju pasminu to nije tolka šteta.