OgnjenBK

Americki Bulldog (AB) - Standard (Scott) tip - 2. deo

Recommended Posts

Pogledajte ovaj pedigre.Majka ovog psa je čist pit a ovaj pas je čist ab.Meni ovo uopšte ne smeta jer jedan moj dobar prijatelj koji godinama odgaja razne pasmine,pa i pitove, rekao da Ameri naše pitove i zovu buldozi zbog svoje veličine.

Meni ovo uopšte ne smeta jer je to opravdano i ljudi pošteno kažu šta su uradili jer se ipak negde u svetu više ceni pas od papira iako ovi psi imaju papire ab-ova.

I zovu se Ab.

Ljudi kod nas (većina) "trči " za nekim psima kojima se jako dobro zna čitavo poreklo iako veliki odgajivači mogu svašta da provuku kroz papire.Ovaj način rada je meni skroz opravdan ukoliko ima potrebe za takvim stvarima.Ima odgajivača koji naprave svoju liniju i kada ubace neke nove rase u svoju liniju kažu 7/8 ab i slično.Opet kažem ako za takvim stvarima ima potrebe iz ovog ili onog razloga.

Da ne ulazimo puno u diskusiju oko dozvoljenih boja, posto sve bitne asocijacije priznaju crnu boju,

gaucho je izvanredan buldog. Ova dva psa osim boje nemaju puno toga slicnog

Naravno da nećemo ulaziti u dalju diskusiju jer je meni takođe Gaučo jedan od najboljih primeraka buldoga i kao što već rekoh crna boja je sasvim prihvatljiva kod ab.po onom prvom standardu.

To što su posle linije išle u razne krajnosti i što su se pravile razne nove linije i pisali novi standardi,naša diskusija neće promeniti.I Skot se slikao sa crnim ab i ne vidim uopšte problem u toj boji kao što sam već rekao- ali neki odgajivači nikada neće prihvatiti crnu boju iz svojih ličnih razloga i ubeđenja.

meni ovaj Gaucho mozda najlepsi kojeg sam video. I otac mu je fantastican, ne mogu da nadjem snimak, pregledah sve jutjubove i sajtove od njih.. :(

Jel ima neko neki klip da ih vidim kako se krecu i tako to?

Gospodin Vito je tako ozbiljan odgajivac Americkih buldoga da mu u Americi postojbini rase svi skidaju kapu. Mislim da bi bilo vrlo neumesno da mu neko na osnovu licnih ubedjenja osporava cistokrvnost linije koju odgaja.

Gospodin Vito je tako ozbiljan odgajivac Americkih buldoga da mu u Americi postojbini rase svi skidaju kapu. Mislim da bi bilo vrlo neumesno da mu neko na osnovu licnih ubedjenja osporava cistokrvnost linije koju odgaja.

Slažem se .

U poseti kod Avramovića.

Danas sam se opet oduševio psima gospode Avramovića,ali ovaj put sam imao priliku da uživo vidim o kakvim se psima zaista radi.Nijedna fotografija, nijedan video klip ne može da dočara realnu sliku o ovim psima, oni se jednostavno moraju doživeti.

Svaka Vam čast na svom uloženom trudu da ovakvi psi dođu u Srbiju.

http://i561.photobucket.com/albums/ss59 ... 405fd3.jpg