OgnjenBK

Americki Bulldog (AB) - Standard (Scott) tip - 2. deo

Recommended Posts

Bio sam pre neki dan u jednom selu blizu Subotice i video odlične Amerikance.U pitanju su mužjak Bo iz MSK-a,skroz beo pas sa odličnom pigmentacijom.Pas je knjiški primer Sccot-a.Karakteran pas koji odlično čuva teritoriju,skočan i lep.

http://i561.photobucket.com/albums/ss59/stalac/2-10.jpg

Tu su još ženka,čiji je otac Toro junior a majka rođena sestra od Misty,izuzetna ženka,glavatija i muskulaturno jača opd mužjaka što je i razumljivo jer je više u buli tipu.Nemam njenu sliku.

Kod ovih dobrih ljudi se nalazi još i sin od gore pomenute kuje ali mu je otac Karlos iz Bg-a.

http://i561.photobucket.com/albums/ss59 ... 270179.jpg

5955416364_f62c1fc801_z.jpg

5955417436_ace5f34d20_z.jpg

Bela Luna, nasa one&only zenka iz prvog kruga nasih bulldoga - starije fotografije;

5964908323_ed2a43ef9f_z.jpg

5955859773_04ddbfb412_z.jpg

5956416086_e87fe8f044_z.jpg

Jethro Abesoloma, THE PERFECT DOG, kako ga nazivaju oni koji ga poznaju bolje - prvi krug nasih muzjaka bulldoga / isto starije fotografije. Uskoro i ostali, a medju njima i nase novo relativno za buldogashe nepoznato pojacanje iz Holandije, AB Tyson;

Howgh iz Skoplja,

Davor

Pozz! (dog6) Mi smo prije tri mjeseca iz zagrebačkog azila Noina arka udomili kujicu za koju mislimo da je križanka ili čisti američki buldog. :) Vidim da ste znalci o rasi pa vas molimo da nam pomognete odgonetnuti našu nedoumicu. Inače kujica nema lijevo oko i lijevu nogicu. Po svim karakteristikama koje smo pročitali odgovara abuldogu.

p. s. može li savjet kako umetnuti slike

Po mom mišljenju ona je potpuno čist Američki buldog.Ali ste me zadivili sa svojom plemenitošću i što ste ovom psu pružili ljubav i negu.A da li je ili nije pravi američki buldog to uopšte nije važno,jedino je bitno da je volite i ona će svakako voleti Vas.kako je došlo do tih teških povreda kod ovog psa?

Prošle godine u 7. mjesecu ju je doveo u azil jedan dečko i rekao da ju je našao na Sljemenu ( planina pored Zagraba ). Tada je imala oko 3.mjeseca. S okom je bilo sve ok., a nogica joj je visila i bila potpuno nefunkcionalna.Ne zna se kako je nastradala. Za nekoliko mjeseci joj se na oku pojavio glaukom i morali su ga izvaditi. Nogicu su joj amputirali prije 4 mjeseca kada smo je mi odlučili uzeti. Inače Kendi je fenomenalana, nevjerojatno pametna, super karaktera, nemamo riječi hvale za nju. Kao da nema invaliditeta. Trči, pliva, igra se...Putuje s nama, ponaša se kao prava gazdarica tako da je zovemo Kendi the boss. Imamo mužjaka sharpea i s njim idemo po izložbama, ali Kendi je na svakoj izložbi glavna zvijezda. Svi je slikaju i dive joj se. Stvarno je prekrasan pas.

Još nekoliko sličica!

http://i1177.photobucket.com/albums/x34 ... C04475.jpg

Svi buldozi plene svojom inteligencijom i dobrotom.Veoma su umiljati i privrženi psi.Mogu Vam reći da su mi se izuzetno dopale fotografije sa plaže jer mi bude neka,sada već davna sećanja.

Kendi je srećna jer ima vas a ona će tu pažnju svakako znati da uzvrati.

Svako dobro.

Pozz! (dog6) Mi smo prije tri mjeseca iz zagrebačkog azila Noina arka udomili kujicu za koju mislimo da je križanka ili čisti američki buldog. :) Vidim da ste znalci o rasi pa vas molimo da nam pomognete odgonetnuti našu nedoumicu. Inače kujica nema lijevo oko i lijevu nogicu. Po svim karakteristikama koje smo pročitali odgovara abuldogu.

p. s. može li savjet kako umetnuti slike

I meni deluje kao cist AB. A stvarno, svaka cast sto ste je udomili! Sreca u nesreci je da je stradala mlada, tako da ona u stvari uopste nije hendikepiran pas, samo funkcionise malo drugacije od drugih. Nije svesna svoje razlike i sasvim je srecan i zdrav pas koji ima fenomenalne vlasnike.

Zahvaljujem vam na odgovoru koji je potvrdio naše sumnje. Kendi je meni 4. pas ( boxer, 2 sharpea i Kendi ) i mogu samo reći da sam oduševljena sa njenim karakterom. Toliko je pametna, poslušna, a opet svoja... A u kavezu je provela skoro godinu dana. Takvo zračenje pozitivnom energijom još nisam vidjela. Svi se lijepe za nju, a najviše novinari i fotoreporteri. Već je bila više puta na TV i u novinama. Mogu samo reći koliko smo mi njoj pružili ona nam je već vratila stostruko. :inlove:

p.s. Staki, more nije daleko. Bilo bi lijepo da opet dođeš. Ove slike su slikane na plaži za pse u Rijeci, tako da su i vaši ljubimci dobrodošli! :grin:

http://i1177.photobucket.com/albums/x345/sanja-1/th_DSC04719.jpg

p.s. Staki, more nije daleko. Bilo bi lijepo da opet dođeš. Ove slike su slikane na plaži za pse u Rijeci, tako da su i vaši ljubimci dobrodošli!

Znao sam da je Istra u pitanju,imali smo kuću u Plominu,često smo bili u Opatiji,Rjeci Moščeničkoj dragi,Rapcu,Puli itd...sada mi još više žao što smo je prodali..... :(

Avgust.jpg

p.s. Izvinjenje moderatorima zbog objavljivanja najave izlozbe u ovom indeksu, zbog veoma retkih desavanja ovog tipa u odeljku za najave izlozbi, post bi ostao verovatno neprimecen. Nadam se da imate razumevanja.