OgnjenBK

Americki Bulldog (AB) - Standard (Scott) tip - 2. deo

Recommended Posts

Pozdrav svima na temi,

pratim vasu temu vec duze vreme i mogu vam reci da ste jedna od retkih tema gde nema "zle krvi" medju odgajivacima,sto mi je sasvim OK. Nego,gospodo,ja jos jednim povodom,naime u subotu sam udomio stene AB iz Sivca za koje skoro nista ne znam,jedino sto znam je da je star otprilike izmedju 4 i 5 meseci,i da je to leglo iz Novog Sada.Cela prica mi je sumnjiva oko njega ali nema veze ,inace kad je stigao kod mene pre dva dana sam ga odmah izmerio i tezio je 7,5 kg(nije greska -7,5 kg) :cry: a visina u grebenu mu je otprilike izmedju 35 i 40 cm.Jako je dobar,poslusan ,razigran.Bice ovih dana slike,cim malo dodje k sebi jer na sta lici je za Bogu plakati.

Jedino sto bi vas zamolio,vas poznavaoce rase,da ukoliko imate bilo kakve informacije o ovom leglu da mi napisete nesto malo vise o tome,kao sto sam vec rekao,star je izmedju 4 i 5 meseci i leglo je iz Novog Sada,hvala unapred i

pozdrav

Pozdrav svima na temi,

pratim vasu temu vec duze vreme i mogu vam reci da ste jedna od retkih tema gde nema "zle krvi" medju odgajivacima,sto mi je sasvim OK. Nego,gospodo,ja jos jednim povodom,naime u subotu sam udomio stene AB iz Sivca za koje skoro nista ne znam,jedino sto znam je da je star otprilike izmedju 4 i 5 meseci,i da je to leglo iz Novog Sada.Cela prica mi je sumnjiva oko njega ali nema veze ,inace kad je stigao kod mene pre dva dana sam ga odmah izmerio i tezio je 7,5 kg(nije greska -7,5 kg) :cry: a visina u grebenu mu je otprilike izmedju 35 i 40 cm.Jako je dobar,poslusan ,razigran.Bice ovih dana slike,cim malo dodje k sebi jer na sta lici je za Bogu plakati.

Jedino sto bi vas zamolio,vas poznavaoce rase,da ukoliko imate bilo kakve informacije o ovom leglu da mi napisete nesto malo vise o tome,kao sto sam vec rekao,star je izmedju 4 i 5 meseci i leglo je iz Novog Sada,hvala unapred i

pozdrav

Kako si ga "udomio", ako vec i jesi, zasto te interesuje poreklo, verovatno si ga uzeo da ti bude ljubimac. Naj tacnije podatke je mogao da ti da taj od koga si uzeo, predpostavljam da ga nisi nasao. Puno srece i dobrodosao...

:arrow: Mikicaer :arrow: Zasto sumnjas u udomljavanje sa najboljim mogucim namerama i u moju iskrenost?Zasto mislis da ga nisam udomio?Ne razumem!

Jeste,uzeo sam ga da mi bude ljubimac,a posto nemam apsolutno nikakvih aspiracija ,niti takmicarskih ili bilo kojih drugih a previse je pasa na ulici svakakvih rasa,zasto bih davao novac za stene?,kad vec mogu uciniti jedno dobro za tog psa i priustiti mu hranu i topli smestaj,a on ce to znati vratiti...

Sto se tice porekla,decko (kao sto rekoh,iz Sivca je )od kog sam ga uzeo ,navodno(zato sam i rekao da mi je cela stvar sumnjiva),nista ne zna sem da je iz nekog legla od pre 4-5 meseci iz NS .Pa sam zamolio poznavaoce rase na ovoj temi da ukoliko nesto vise znaju o tom leglu,da mi pomognu i napisu to na PP.

Usput,hvala na dobrodoslici.

Nemoj me pogresno shvatiti, ali malo mi je ne moguce da po ulicama Srbije setaju buldozi lutalice. Lepo je da si ga udomio, ali gabariti tog psa ne bi zadovoljili ni standarde hrtova, a kamo li bulldoga, da je ziveo na ulici bio bi deblji.Postavi neku sliku tog psa ako ti nije problem. Sto se tice misljenja poznavaoca rase, to ti tesko moze pomoci jer te ljude ne zanimaju psi koji idu tamo, vamo kao ping pong loptica, da je vredan svoga imena, ne bi zavrsio udomljen. Opet ti kazem da ne shvatis ovo kao provokaciju, nije mi to namera, drago mi je da si se nasao sa tim psom ma koje rase on bio. Mozes nam se pridruziti i ovde

najlepshe hvala na ponudi

a ako budesh hteo shtence koji ce da liche na ovoga psa javi se

01032012076.jpg

01032012066.jpg

01032012064.jpg

Postovani

vrednost vaseg psa ne podcenjujem niti performanse koje isti poseduje,ali moramo biti svesni situacije u kojoj se zemlja nalazi i isto tako biti svesni kupovne moci gradjana iste,zar ne,evo na primer koliko su pale cene stanova,vozila,verujte mi puno..koliko je evro skocio od pocetka godine?mozda tebi nije puno da das za psa hiljadu evra ali vecini jeste..

Srdacan pozdrav

post-34592-13598028946488_thumb.jpg

Nemoj me pogresno shvatiti, ali malo mi je ne moguce da po ulicama Srbije setaju buldozi lutalice. Lepo je da si ga udomio, ali gabariti tog psa ne bi zadovoljili ni standarde hrtova, a kamo li bulldoga, da je ziveo na ulici bio bi deblji.Postavi neku sliku tog psa ako ti nije problem. Sto se tice misljenja poznavaoca rase, to ti tesko moze pomoci jer te ljude ne zanimaju psi koji idu tamo, vamo kao ping pong loptica, da je vredan svoga imena, ne bi zavrsio udomljen. Opet ti kazem da ne shvatis ovo kao provokaciju, nije mi to namera, drago mi je da si se nasao sa tim psom ma koje rase on bio. Mozes nam se pridruziti i ovde

e ovo se lepo namestilo na prethodnu prichu o AB za 100e .... za te pare nema ! ..pogotovo ako se zna da u Srbiji je svega par pasa registrovano ...i shta onda biva - ljudi ukrshtaju milion i jednu kombinaciju da bi dobili neshto shto lichi na AB , i mora im se priznati da ima dosta onih koji liche ...prodaju nekom kao shtene za 100e i kunu se da je to AB ...posle se ispostavi da to i bash nije bulldog ( po Srbiji ima gomila primera) pa zavrshi na ulici , ili se i dalje tvrdi da je to AB ...ja sam bash iz tog razloga chekao psa 2 godine poshto nisam bogat chovek pa pasosh u ruku i po kera ...u Srbiji ni jedan priznat odgajivach bulldoga nece prodati shtene za 100e iz prostog razloga zato shto je i sam platio psa puno , zato shto je teshko pravilno odgojiti psa i koshta novaca , parenja nisu jeftina , troshe puno hrane , traze ozbiljan smeshtaj i puno vremena da bi bulldog bio bulldog , odnosno puno kretanja (min 5 km) i puno treninga

e sad ako neko moze da nadje bulldoga za sto eura svaka mu chast , ja poznajem vecinu odgajivacha ( makar virtuelno :) ) i znam da niko nije za te novce prodavao pse ...

poenta kompletne ove moje priche ( pa ko hoce neka mi veruje ) za te novce se ne moze kupiti shtene nigde na svetu i tvrditi da je to AB , a ko misli da ima samo napred

a shto se tiche legla u NS pre 4-5mes u bulldog svetu Srbije neko to nije spominjao

Loki Leaterneck

Bez ušiju bi izgledao kao Fujimo Bandit s flekom na kontra strani.

Slazem se super izgleda, eksterijerno po meni najlepsi AB na forumu !

e ovo se lepo namestilo na prethodnu prichu o AB za 100e .... za te pare nema ! ..pogotovo ako se zna da u Srbiji je svega par pasa registrovano ...i shta onda biva - ljudi ukrshtaju milion i jednu kombinaciju da bi dobili neshto shto lichi na AB , i mora im se priznati da ima dosta onih koji liche ...prodaju nekom kao shtene za 100e i kunu se da je to AB ...posle se ispostavi da to i bash nije bulldog ( po Srbiji ima gomila primera) pa zavrshi na ulici , ili se i dalje tvrdi da je to AB ...ja sam bash iz tog razloga chekao psa 2 godine poshto nisam bogat chovek pa pasosh u ruku i po kera ...u Srbiji ni jedan priznat odgajivach bulldoga nece prodati shtene za 100e iz prostog razloga zato shto je i sam platio psa puno , zato shto je teshko pravilno odgojiti psa i koshta novaca , parenja nisu jeftina , troshe puno hrane , traze ozbiljan smeshtaj i puno vremena da bi bulldog bio bulldog , odnosno puno kretanja (min 5 km) i puno treninga

e sad ako neko moze da nadje bulldoga za sto eura svaka mu chast , ja poznajem vecinu odgajivacha ( makar virtuelno :) ) i znam da niko nije za te novce prodavao pse ...

poenta kompletne ove moje priche ( pa ko hoce neka mi veruje ) za te novce se ne moze kupiti shtene nigde na svetu i tvrditi da je to AB , a ko misli da ima samo napred

a shto se tiche legla u NS pre 4-5mes u bulldog svetu Srbije neko to nije spominjao

na svakom forumu vidim da psi vrede preko 600evra i svi se kunu da ispod te cene kupis dzukelu,ok ako je tako onda su svi psi koje vidjamo po parkovima placeni toliko,gradjani jedu kavijar svaki dan,dajte bre molim vas,frljate se sa nekim iznosima kao da zaradjujete hiljade evra svaki dan,ja razumem da odgoj kosta ali hajte malo da budemo realni pocnemo da zivimo realno ne zanoseci se koliko nesto vredi,verujem ja da vas pas vredi ali ako uspete da u ovom trenutku prodate 12 pasa po ceni od 500 e ja cu vam licno doci,cestitati i otkupiti poslednje iz legla,pa pogledajte sta se desava sa porezom za opasne pse,masa pasa je dobijena na poklon a vlasnici nemaju da placaju mesecno dve hiljade i petsto dinara,to je realnost koje mozda niste svesni..izvinjavam se ako sam vas uvredio ali mi vise nije jasno zasto mi onda svakodnevno masa ljudi salje mailove i moli za zaposlenje i drugu vrstu pomoci,jer ako svi vi vlasnici odgaivacnica i pasa uspete da prodate pse onda ja vise ne treba da verujem da ljudi nemaju od cega da se prehrane i kupe lekove,cim imaju da plate psa 500 evra,srdacan pozdrav

Postovani

svojim predhodnim komentarom zaista ne zelim nikog da uvredim ali prosto mi je neverovatno sve sto se iznosi na ovom sajtu,svaka rasa ima svoju cenu,ok naravno da ima ali ako pogledamo da postoji bar 15 hiljada dobro ocenjenih pasa,sedam ipo hiljada zenki,puta jedno leglo godisnje,to je koliko malih pasa?puta 500evra,e to je ono sto me buni,kao neko ko radi u prvoj "drzavnoj firmi"i ko se svakodnevno bori da poboljsa bar malo ljudim zivot prosto ne mogu da verujem da stanovnistvo ima toliko para i da su statistike jedna velika laz,po trenutnom stanju 60% ljudi zivi bez dovoljno novca za osnovne namirnice..

ostajem s postovanjem.

vidi Ivane ne kazem ja da je to dobro shto je tako ...ali je tako , i zashto ja odgovaram na tvoje postove - zato shto je gomila ljudi kupila "bulldoga" za 100 e pa se onda ispostavilo da to taj pas bash i nije..neko ce ti i poverovati da za te pare moze da se kupi bulldog...zashto buldog ,chiste bulldog krvi , drzi cenu zato shto ih nema po Srbiji vishe od 20ak , a sve shto je retko je i skupo ( mada im je cena i po amerikama 700-5000 dolara za shtene) ...100e je bash malo , ali i malo j e pasa po Srbiji chiji shtenci mogu da koshtaju 700-800e ( roditelje dokazane na bilo koji nachin , genetski materijal koji je dokazivan kroz nekoliko generacija i kroz eksterijer i kroz rad )

Ivane po tvojoj logici Bmw i Mercedes automobili bi trebalo da kostaju kao indijske Tate, sve zbog toga sto narod nema pare da kupuje skupe automobile, ja bih skakao od srece kada bi mi Backyard, Massimo ili Megabulls dali stene za 600 eura ali to se nece desiti, zamolio bih sve ucesnike da ubuduce o rasi ne pricaju kao o robi zato sto to nije, ko voli neka kupi za 100 eura, sta kupuje videce za godinu dana

ABNAS -AmericanBulldog SHOW, u okviru C.A.C. Loznica 01.04.2012.

Pocetak izlozbe 10 sati pre podne , sudija Milovan Mrdak , pozivaju se svi vlasnici Americkih buldoga da dodju i ucestvuju u ovoj prvoj od tri zvanicne izlozbe u kojoj ce se ocenjivati buldoz u organizaciji ABNAS-a, ucesce je besplatno , prijave se vrse na licu mesta.

ABNAS -AmericanBulldog SHOW, u okviru C.A.C. Loznica 01.04.2012.

Pocetak izlozbe 10 sati pre podne , sudija Milovan Mrdak , pozivaju se svi vlasnici Americkih buldoga da dodju i ucestvuju u ovoj prvoj od tri zvanicne izlozbe u kojoj ce se ocenjivati buldoz u organizaciji ABNAS-a, ucesce je besplatno , prijave se vrse na licu mesta.

jeeeeee,dolaaaaazim,

Zamolio bi vas samo da napisete adresu gde ce se izlozba odrzati. :?:

imam nekoliko pitanja pa ako moze pomoc-

moj pas ima devet meseci i zenka je u pitanju,izvedem ja nju lepo u setnju a ona krene da guli zubima koru sa drveca,cim ugleda nekog staforda ili pit bula(pol nebitan) ona pocne da markira,sunja,zaleti se u psa i kako se zakuca u njega tako ga zgrabi za vrat, imam osecaj da ce da ga raznese,jednostavno ih organski ne podnosi,ako me ne ubije neki vlasnik psa ubice me ovi iz gradskog zelenila..

ps-zao mi je sto nisam bio na izlozbi,nadam se da ce uskoro biti sledeca i da cu imati vremena da prisustvujem..

Nabavio si novog Psa??? nista mi ne pricas :-(

Untitled-1.jpg

Untitled-2.jpg

Untitled.jpg

Malo Pachange i Lokija...

Nemamo bas preterano vremena za rad ali skoro smo malo testirali Pachgangu. Upadanje maskiranog lika u kucu i napad na clana porodice. Bio je super... nisu mu smetali udarci, buka... iznenadio nas je prijatno... uskoro cemo napraviti i neki snimak.

Pozdrav celoj ekipi!

Момчине (y) Од какве су крви и код кога се налазе, тешко да би лоше испали (handshake)