Axentije

Alt-Deutschen Schäferhunde-Stari Nemački Ovčar

Recommended Posts

Kiki je sladak,i nadam se da cemo se negde  videti i uzivo,

Volela bi da sto vise bude cupavaca i da osvajaju svojom lepotom,sarmom,i sposobnoscu sve  oko njih.

Puno vas pozdravljam.

Nadam se u skorije vreme da ce biti jos slikica i od drugih koji imaju dugodlake nemacke ovcare (heart) 

Da li ste znali da je u Ulmu medju dugodlakim nemackim ovcarima pas iz Srbije Hund Armandia Lidderdali bio SG4.Vidi se na trecoj slici u desnom uglu.Velika je sreca druziti se sa Hundom svaki dan/Pozdrav svim ljubiteljima ove divne rase

Eeee Nemanja ukusi su nam slicni taj je i meni zapao za oko i volela bi ga videti uzivo cemu se i nadam jednog dana.Drago mi da zvirnes i ovde :smile:

Polako se cupavci pojavljuju kao Kiki,pa  Hund kojeg sam imala cast par puta videti.Osvaja me ta njegova glava s koje tesko iko skida pogled :lol: 

Pozdrav svim ljubiteljima ove rase i oni koji posecuju ovu stranicu (rofl)  

Cao,veceras sam tek nasao ovaj forum.Sta je u stvari moja prica,ja sam pre mesec dana kupio stenca nemackog ovcara i ako pre toga nisam znao o njima nista,sem da mi se dopadaju jos od detinjstva.Kupio sam od coveka koji je u leglu imao pet,sest stenaca,nisam siguran za tacan broj,dva su se razlikovala od kako bih nazvao,normalnih, jedna zenka i muzjak.Ja sam uzeo muzjaka,koji je od ostalih se razlikovao po velicini,visini,krupnoci.On,taj covek, mi je rekao da su od tzv.normalnih roditelja,ali su ta dva dugodlaka.Ne razumem nista o tome,da li se s njima moze izlagati,pa bih zamolio sve ljubitelje dugodlakih da mi pomognu,posavetuju iz iskustva,sta kako. Poz za sve

Cao,veceras sam tek nasao ovaj forum.Sta je u stvari moja prica,ja sam pre mesec dana kupio stenca nemackog ovcara i ako pre toga nisam znao o njima nista,sem da mi se dopadaju jos od detinjstva.Kupio sam od coveka koji je u leglu imao pet,sest stenaca,nisam siguran za tacan broj,dva su se razlikovala od kako bih nazvao,normalnih, jedna zenka i muzjak.Ja sam uzeo muzjaka,koji je od ostalih se razlikovao po velicini,visini,krupnoci.On,taj covek, mi je rekao da su od tzv.normalnih roditelja,ali su ta dva dugodlaka.Ne razumem nista o tome,da li se s njima moze izlagati,pa bih zamolio sve ljubitelje dugodlakih da mi pomognu,posavetuju iz iskustva,sta kako. Poz za sve

Slikaj stene da ga vidimo (nod)

Ako je leglo pola pola, to znaci ili da je zenka ukrala parenje, ili da zenka ili muzijak ili oboje nisu ciste krvi (sto bi u ovom slucaju bilo najverovatnije) Ne moze leglo da bude pola pola, ako je cista krv u pitanju. Druga stvar, posedujeli to stene kakvu papirologiju ili ne?

Pusti to stene da odraste, napravi ovde svoju temu, predstavi psa i kaci slike na svakih mesec dana.... Taman ces lepo imati sortirano po razvoju kako napreduje stene i izgleda....

Osim toga moze se desiti da od, kako kazes "normalnih" , roditelja ispadne neko dugodlako. I ako se odgajivaci, najcesce, trude da selekcijom odgoje pse kod kojih nece biti iznenadjenja to se ipak desi, genetika je cudo....

Uzmi to stene, setaj ga malo, hrani, igraj se sa njim, uci ga malo nesto i jednostavno uzivaj sa njm , neka te ne brine da li je 100% cisto ili nije.... to ces sam videti kada zavrsi svoj razvoj 15+ mesec.....

Ako je leglo pola pola, to znaci ili da je zenka ukrala parenje, ili da zenka ili muzijak ili oboje nisu ciste krvi (sto bi u ovom slucaju bilo najverovatnije) Ne moze leglo da bude pola pola, ako je cista krv u pitanju. Druga stvar, posedujeli to stene kakvu papirologiju ili ne?

O kakvoj cistoci se ovde prica?Sta  je to kuja ukrala?Ja ne razumem (banghead)

Stene je ispalo dugodlako zato sto vuce gene..(al ne od moje babe). Da li si ti ikad cuo da u leglu od izuzetnih roditelja ispadne koje stene dugodlako,ili su i oni kako ti kazes necisti :giggle:

O kakvoj cistoci se ovde prica?Sta  je to kuja ukrala?Ja ne razumem (banghead)

Stene je ispalo dugodlako zato sto vuce gene..(al ne od moje babe). Da li si ti ikad cuo da u leglu od izuzetnih roditelja ispadne koje stene dugodlako,ili su i oni kako ti kazes necisti :giggle:

Moze biti da stene vuce gene iz recimo 5. kolena, nisam razmisljao tome, isto je veoma moguce, ali znam dosta slucajeva, da ljudi pare zenku Nemackog ovcara sa recimo muzijakom Dugodlakog Nemackog ovcara. Nemacki ovcari su najbrojniji psi. Vrlo dostupni i jeftini (naravno ima za svaciji dzep), ima ih mnogo, mnogo se pasa pari sa papirima ili bez, Ljudi su poceli da kupuju rodovnike, od recimo pasa koji su uginuli pre vremena i tako dalje, dosta rodovnika se radi na neke druge roditelje, jer recimo, kuja nema rodovnik, a uparena je i prodaju se stenci. Mnogo se i stenaca prodaje bez papira. Ne mora niko da se slozi sa mnom, ali procitaj malo oglase, videces da je svaki treci oglas pas bez papira. Zbog toga, JA ne bih prstao da kupim stene iz takvog legla, jer ne zelim da gatam u sta ce stene da poraste sa godinu i po dana.  (nod)

Pa ako je tako kao sto kazes, tj ako se muljaju rodovnici, a muljaju se to svi znamo. Koja je onda garancija da i kada kupis ono sa papirima je 100% cistokrvno ?

A verovatno ni jedan nije 100% cistokrvan jer ko moze da garantuje da mu neko iz 1930 i neke nije "umuljao" nesto. Mulja se danas u 21. veku a sta tek pricati o pred ratnom i ratnom periodu, moze tamo na pedigreedatabase da pise sve ali ko zna sta je u pozadini ubacivano....

Moje misljenje se oko mnogih tema kosi sa Konstantinovim, ali njegova zadnja dva posta bez problema mogu da potpisem kao da sam ih ja pisao  (thumbup)

StefanGM trebalo bi da naucis malo istorijat nastanka rase/pasmine nemacki ovcar pre nego prokomentarises o cistoj ili necistoj krvi. nije lepo da zivis u neznanju, a ljubitelj si nemackog ovcara....gatati mozes uvek veruj mi....sta mislis da je razlog uvodjenja provere DNK? uvek je bilo onih koji prodaju stence u svim varijantama, a takodje bilo ih je i bice ih jer ce uvek postojati osobe kojima rodovnik nije bitan, nego stene uzimaju kao ljubimca....to je bas kompleksna tema,................

goxaue uzivaj u svom ljubimcu.... on ce to da vrati visestruko....

Edited by Axentije

Pa ako je tako kao sto kazes, tj ako se muljaju rodovnici, a muljaju se to svi znamo. Koja je onda garancija da i kada kupis ono sa papirima je 100% cistokrvno ?

A verovatno ni jedan nije 100% cistokrvan jer ko moze da garantuje da mu neko iz 1930 i neke nije "umuljao" nesto. Mulja se danas u 21. veku a sta tek pricati o pred ratnom i ratnom periodu, moze tamo na pedigreedatabase da pise sve ali ko zna sta je u pozadini ubacivano....

Ja upravo o tome pricam, ako se sa nekom rasom mulja, to je Nemacko ovcar... Nije nikakva garancija da je  i sa papirima to to, ja stene ne kupujem po papirima, nego po eksterijeru.

@goxaue  -  Nista protiv tebe i steneta, stene je lepo, bez obzira na sve, ja samo iznosim svoje misljenje...

Moje misljenje se oko mnogih tema kosi sa Konstantinovim, ali njegova zadnja dva posta bez problema mogu da potpisem kao da sam ih ja pisao  (thumbup)

StefanGM trebalo bi da naucis malo istorijat nastanka rase/pasmine nemacki ovcar pre nego prokomentarises o cistoj ili necistoj krvi. nije lepo da zivis u neznanju, a ljubitelj si nemackog ovcara....gatati mozes uvek veruj mi....sta mislis da je razlog uvodjenja provere DNK? uvek je bilo onih koji prodaju stence u svim varijantama, a takodje bilo ih je i bice ih jer ce uvek postojati osobe kojima rodovnik nije bitan, nego stene uzimaju kao ljubimca....to je bas kompleksna tema,................

goxaue uzivaj u svom ljubimcu.... on ce to da vrati visestruko....

Slazem se da ima ljudi koji kupuju stence kao kucnog ljubimca i da im ne treba rodovnik, ali vecina tih vlasnika s eposle odluci da upari tu kuju, ili da pusti muzijaka na neko parenje da kako oni kazu - uzmu neki dinar... Tako da, slazem se da je to kompleksna tema.