Axentije

Alt-Deutschen Schäferhunde-Stari Nemački Ovčar

Recommended Posts

Jeste, lep je (nod) vishe mi se svidja zenka sa kojom je bio ranije uparen, Flame (mislim da su chak ponavljali tu kombinaciju), ali on je dobar parnjak sa njom. Videcemo kakvi ce biti shtenci, karakterno, kad odrastu ako budu nastavili da ih prezentuju.

Inache, Buffalo je malo je krace njushke za moj ukus, ali deluje mi da je prilichno jak. Ima par snimaka odbrane i napada, fino radi.

Protektore, tebe bash fasciniraju ti preprasli psi (wonder) ... koji liche na sve osim na NO.

Ako je ovo na fotografiji koju si postavio Atos Wolf-Max, a deluje mi da jeste, dlakav je svakako ali nije monstrum.

Evo ga na drugoj fotografiji.

atos.jpg

Trebalo bi da je isti pas u pitanju; fotografije uhvacene na izlozbi, pas je u "letnjem odelu", bez obrada.

df045ed89f4b4387med.jpg

i josh jedna...

4a17683ae260ab90med.jpg

Pa vidim ja da je meni nesto sumnjiv (thinking) Zavisi kako koji moje misljenje za njih je da takvi psi mogu jedino da budu za cuvara

Izlozbe ,rad itd to nije za njih , treba ih izbaciti iz priploda

Na ovim slikama sto si ga postavila deluje da ima samo duzu dlaku nego ostali ,znaci da nije nista poseban .

Pa vidim ja da je meni nesto sumnjiv (thinking) Zavisi kako koji moje misljenje za njih je da takvi psi mogu jedino da budu za cuvara

Na ovim slikama sto si ga postavila deluje da ima samo duzu dlaku nego ostali ,znaci da nije nista poseban .

E ovo ti nije trebalo (wonder)

STa je tu sumnjivo?

Sta znaci cuvar uzlozbe?

Rad nije za njih?

Treba ih izbaciti iz priploda? ovo je vrh vrhova

Dlaka kao dlaka ih cini posebnim ako nisi znao (shake)

Zasto taj pas nije za rad,da nisi ti mozda video da on nije sposoban ili ima tri noge,dva zuba,mozda mnjauce a ne laje itd.?

Na slici mi je bio sumnjiv

Po meni takvi psi jedino za cuvara i ajd da kazemo izlozbe mogu da prodju

Ali standard za izlozbe je Nemacki ovcar je pas Visine 62.5cm za muzjaka i 57.5cm za zenku sa tolerancijom od 2.5cm.

Sve mimo tog treba izbegavati u priplodu jer smanjuje njegove radne sposobnosti po cemu je rasa prepoznatljiva i cenjena

Cuj to za dlaku ne znam.

Ja iskreno volim kad je pa veci ,ali standard se mora postovati .

Inace pas na drugoj slici mi izgleda kao da je njegova visina u standardu

Iskreno ja vidim da si ti meni nesto sumnjiv :idea:

Vidi se da uopste nisi upoznat sa standardom, plus sto pises o ovome upravo na temi koja je posvecena dugodlakom nemackom ovcaru koji jeste priznat i ravnopravno se takmici u svim disciplinama.

Vrlo vazna napomena:

- standardom visina NO nije odredjena kako ti pises 62,5 plus minus, nego od 60 do 65 plus-minus 1 (jedan) za muzjake i od 55 do 60 plus-minus 1 cm za zenke.

- standardom je predvidjen zaseban pripadajuci razred kako za NO sa kracom tako za NO sa dugom dlakom,

- jedinke razlicitog variteta duzine dlake se nesmeju medjusobno pariti, nego svaki varitet sa pripadajucim.

-jedino ove dve stavke ili drugacije receno uslov su kako bi rasa mogla dalje da se razvija kroz odgoj.

Idealan radni NO je 62.5 , A zenka 57.5

Diskvalifikaciona mana je ako su psi viši ili niži za više od 1cm,naravno neke sudije to propustaju.

Ko kaze da nisam upoznat

Sve navedeno sto si napisao vec sam znao

Ne znam sta sam ja tebi sumnjiv (wonder)

mislim da si ozbiljno lupio sada kada si konstatovao ovo oko "idealnog" ... pas treba da bude u okviru standarda sto se tiče visine i nikada nece biti idealniji ovaj ili onaj zbog cm ili dva razlike... "idealnost" odredjuje mnogo toga i sve je opisano u standardu a visina je samo jedan detalj...

Jeste da ide od-do ali mora da postoji neka idealna visina.

Sve mimo standarda smanjuje njegove radne vrednosti po cemu je NO cenjen,Standard jeste star i treba da se menja ali ga treba i postovati zar ne? Dosta pasa preraste standard ali sta da radimo desava se.

Jesu lepsi kad su veci i krupniji ali u nekoj meri.

Da li je visina samo detalj ?Za neke rase jeste a za neke je to disfalikaciona mana.

Za te probleme znam na sta mislis necemo o tome sad .