Axentije

Alt-Deutschen Schäferhunde-Stari Nemački Ovčar

Recommended Posts

Ja sam imao stene dugodlako zeleno kad je vojska iz Kikinde parila sa mojim dzokijem. I ja sam tog psa (stene) poklonio kolegi sto je tammo radio,a sad je u volnoj policiji N.Sad tamo radi.

Auuu ovaj crni mi je ostao u srcu u momentu,joj da je tu odma bi Seve isla kod njega.Ma nebih se mislio ni sekunde joj. :mrgreen:

Ja sam pre neki dan poklonio dugodlaku crnu zenkicu staru mesec dana,ukoliko se opet tako neshto,sledece poklanjam tebi!!!

Pardon,ima 2meseca i koji dan i evo nje...kada sam je uzeo kod sebe poshto sam je uzeo od parenja ,mislio sam da joj nema pomoci koliko je bila plashljiva,posle samo 20dana socijalizacije,nisam verovao koliko je ljuta postala,sad mi je krivo shto je nisam poklonio pravoj osobi :?

IMG_8161.jpg

Svi je zovu Čupa. I nema kome se nije dopala. I anatomski, i karakterom. Za sada ima samo malo dužu dlaku na ušima. Neki prognoziraju da kada baci šteneću dlaku, možda i neće ostati takva, da je na granici. Njena sestra iz legla, podjednako šećer, je sa malo dužom dlake od njene pa je dobila ime Čupa-Čupa (x2)

zenkica1b.jpg

Cupa bas ima prelepu glavu, ako mozes slikaj je da je vidimo celu, meni se dopada :wink:

Fotkaću je sada za vikend pa ću postaviti na forum kako izgleda u standu da je vidite.

....najzad lepe vesti za imaoce, odgajivace i ljubitelje ovog tipa nemackog ovcara....

SV ih je priznao i uvestio u zaseban varitet duzine dlake i uskladio i dopunio standard koji vazi od 01.01.2010. ocekuje se verifikacija izmene i dopune standarda od strane FCI.

Резиме извештаја Савезне скупштине 06/07. Juni 2009 iz Kassel-a :

Промене прописа везаних за усвојени амандман на standard rase који се односе Лангстоцкхаархунде.

Промене Дефиниције и обавезе:

Удружење прихвата два типа сорте-расе

Немачки овчар "дупло крзно" и "дуга оштра длака са поддлаком".

Представљање паса се врши у складу са својим стилом-варијатетом длаке у различитим класама-razredima.

Приликом керунга важе иста правила за оба типа и пас неможе бити млађи од две године.

Сви пси родјени из комбинације истог варитета ће бити уписани у одговарајућу родовну књигу у складу са типом длаке који поседују.

Дозвољена су парења само између јединки истог типа.

Дозвољава се два легла у 12 месеци за кује уколико није на снази одредба 4.2.4

Као дисквалификациона мана је дуга остра длака без поддлаке.

Усвајањем измена и допуна статута и стандарда исти је обавезујући за све чланове удржења како уа појединце тако и за организације.

Konačno, a sada da vidimo kako funkcioniše naš Savez, koliko brzo će biti sposoban da primeni novu odredbu. Mislim da već sada znam sa kojim psom ću upariti Čupu, sa Axxom! : )

Memento, mislim da ce nas savez odreagovati brzo nakon sto FCi verifikuje izmene i dopune standarda, u sta nesumnjam de ce se i dogoditi ove godine (sednica je prema mojim saznanjima trebala biti odrzana u aprilu, ali je ocigledno pomerena), sve u svemu ocekujmo da ce od pocetka sledece izlozbene sezone biti primenjena nova verzija standarda i da ce dogodlaki NO trcati u zasebnim razredima, kao sto je izmenama i dopunama standadra i predvidjeno od strane SV.

Moram da napisem jednu primedbu, a to je osetno povecanje interesa/potraznje za dugodlakim stencima....do ovog proleca niko nije bio zainteresovan za nabavku istih, ali sada se situacija drasticno menja, sto je po mom misljenju odlican pokazatelj da ce sledece sezone biti dosta pasa u razredima dogodlakih.

Memento, ubedjen sam da ce kombinacija Cupa x Axxo biti prava :wink:

Zanna je prelepa, evidentno ce imatu duzu ostru dlaku, ali kako ce biti videces tek kada drugi put promeni dlaku, sve u svemu mnogo mi se dopada...po ovome sto se vidi na slikama mnogo obecava.

p.s. ima glavu na oca :wink:

Hvala Axxo, Zanna se u ovom uzrastu od 5 meseci bukval o svakog dana menja, nadam se da će se razviti u takmičarskog psa, ima tu još dosta da se radi i malo sačeka. Za sada je super, ima tu tamniju glavu sa jasnim lepim izrazom i tamnim okom. Imaće za hendlera devojčicu od6 godina, koja je uz moje instrukcije i mnogo ljubavi lagano adaptira na povodac i uči osnovne komande. Neke osobine je nasledila od Vegasa von Bellissimo, njenog oca, kao što si primetio da je glava na njega. Čekamo i nadamo se najboljem : )