Petite

Mlade nade ili JUNIOR HANDLING

Recommended Posts

CAC Gradiska (1,2.9.2012)

Golden Retriver (Spring River of Golden Duck ''Tomas'' )

1st place in JH under judge Dusan Paunovic

ow. Jovica Marceta

scaled.php?server=269&filename=jaithomas.jpg&res=landing

First place in JH with Doberman (Don Khaan Sawages)

ow. Borna Pekic...under judge Vladimir Kovacevic

scaled.php?server=831&filename=tanja1r.jpg&res=landing

scaled.php?server=684&filename=43127348974791436884328.jpg&res=landing

Pozdrav,ako neko moze da mi pomogne bila bih mu zahvalna,evo o cemu se radi. Dosta puta sa ucestvovala u disciplini Junior handling i zbog toga volim da dolazim na izlozbe pasa,ali do sada na svim izlozbama je bilo klasicno vodjenje pasa u krug i pregledanje zuba a u nedelju idem na izlozbu na kojoj ce se ocenjivati 4 discipline u JH:trougao,T,8 i zamena pas pa ako neko zna nesto vise da mi kaze o tome bila bih mu zahvalna.Hvala unapred.

Ako izlazes po vojvodini , ako me vidis pridji slobodno objasnicu ti , Ja se vise ne takmicim u tome proslo je moje vreme. zapravo imam jos 3 meseca do punoletsva,pa oticu jos jednom.

Hoce mi neko obijasniti sta znaci u JH 8(osmica),mislim znam da je to jedna od disciplina u JH,samo me zanima kako se izvodi.Hvala

Kao sto joj i sam naziv kaze, moras se zajedno sa psom kretati u obliku broja 8 i pri tome paziti da pas uvijek bude izmedju sudije i tebe.Odnosno, prilikom "pravljenja" osmice sa psom, svaki put kada vidis da ces zakloniti svojim tijelom psa - prebacas ga u drugu ruku i ti se krecesh oko psa( bilo ispred njega ili iza da bi presao na drugu stranu), ne obratno.Jako je bitno da prilikom tih izmjena ne ometas kretanje psa.

Vidjecu da naredne sedmice ilustrujem kretanje vodica i psa prilikom pravljenja ove figure i da ubacim ovdje ili da ti posaljem na pm jer bi definitivno naucio vise tako nego da napisem pet strana o tome kako i sta kada odraditi.Takodje, baci pogled na YT jer vjerujem da tamo ima snimaka izvodjenja 8-ice sa kojih mozesh vidjeti kako se to radi.

ima na YT sigurno, u sredini osmice se po pravilo treba promenuti strana, ako uzmemo da sudija stoji ispred nas .

U sredini osmice se nikada ne mijenja strana vec na "obodima" osmice u zavisnosti od toga gdje je sudija. A iskreno kod nas tu osmicu malo ko od sudija i trazi, a oni koji je traze jos nisam vidjela da su se pomjerili sa mjesta na kome su bili kad su je zadali, tako da je u sustini mozda i laksa od ostalih figura jer je samo stvar ponavljanja. Mozda se i pomjere pojedine sudije ali ja nisam prisustvovala tome za ovih skoro 10 godina.

meni su trazili, svega 3 puta, ali u poslednje dve godine izasao sam 3 puta u JH, vise mi to nije interesantno, i sad sam sigurno losiji hendler nego sto sam tada bio jer se ne secam svega, dobro ne kazem  da nebi znao uraditi osnovne figure koje ovde traze tipa L,T ,trougao... 

Juce sam bio na izlozbi u Valjevu,brat i ja smo se prijavili za junior handling,bilo je tu mnogo dece,mislim da smo brat i ja bili najstariji,moj brat je uzeo prvo mesto. Sudija G-din Nenad Davidovic je sudio tu reviju,i na nezadovoljstvo mnogih sam naisao nakog njegove odluke.. Pa me sada zanima tacno do koliko godina deca smeju da se prijave za junior handling? Hvala

Junior Handling je po pravilu takmicenje vodica od 12-18 godina,mada po Srbiji ulaze i mladji i stariji....uglavnom mladji deca od 10 godina... 
A na nekim izlozbama sam primecivala i devojke od po 25 godina u junior handlingu  (granpa)

I ja sam JH, obozavam da idem na izlozbe i upoznajem ljude koji vole isto sto i ja, pse. Uvek izvodim svoje pse, a ponekad i tudje, ne samo u JH, vec i ovako. Do sada sam izvodila svoje labradore i tibetske terijere (oni nisu moji psi), ali bih volela jos neku rasu, nadam se da ce se to jednom i desiti. Evo kako to izgleda:

U ringu sa svojim labradorom Benom...

522435_10200881241582657_2126585985_n_zp

Na postolju sa tibetancem Donom...

561005_3562603152761_1839518359_n_zps1ca

I postavljanje Belle u stav, takodje moje labradorke...

524325_363550613755959_1058623897_n_zps3

Veliki pozdrav mojim "kolegama" JH i ostalima!

Ako si vec napunio 18 onda vise ne mozes da se takmicis u JH-u.

Stvarno mi je zao kad vidim da se najavi JH a onda upadaju i djeca od 5-12 a i oni ozbiljniji do 18. Da su bar 2 kategorije:Dijete i pas i JH to bi bilo super; pa u prvoj neka se bira najsimpaticnije a u drugoj najbolje.

Junior Handling je po pravilu takmicenje vodica od 12-18 godina,mada po Srbiji ulaze i mladji i stariji....uglavnom mladji deca od 10 godina... 
A na nekim izlozbama sam primecivala i devojke od po 25 godina u junior handlingu  (granpa)

I meni se par puta ucinjelo da su neke od cura koje se takmice bile starije ali nisu.Pogledajte JH sa Crufts-a npr. Ja bih za vecinu izlagaca rekla da su 20+ 

nisam ,imam jos 3 meseca do 18.  Ali vrv necu izaci na JH,jel iskreno dok ne sredim psa,i zbog trebe,najmanje mi fali da trcim po ringu,vise nego sto trebam.

Guest
This topic is now closed to further replies.