Petite

Mlade nade ili JUNIOR HANDLING

Recommended Posts

Dragi moji,

ovde bismo mogli postavljati slikice i komentarisati mlade nade ili juniore handlere. Ko ima neku sliku, neka postavi, najbolje bi bilo nekog djeteta koje poznaje (ili vlastitog :D ) - neka stavi komentar, mislim da bi bilo zanimljivo to pogledati.

U zavisnosti od rase, svi znamo koliko je postavljanje i prezentiranje psa razlicito, pa da vidimo kako se nase mlade nade nose s tim.

Znam da ima izlozbi gdje nadjemo da pas vodi dijete, da dijete cmizdri (i nerijetko takvo pobijedi), da se kod nas trude da bude so dijete manje, pas veci - to bolje - da pas izvuce dijete iz ringa, ili jednostavno izadje sam ali

da li mi imamo zaista ponekog mladog handler-a koji prezentira psa onako kako treba, a takodje ima i zelju da uci :?:

zivjeli vi meni

:D

:baby:

Guest Lepa Seka

[Znam da ima izlozbi gdje nadjemo da pas vodi dijete, da dijete cmizdri (i nerijetko takvo pobijedi), da se kod nas trude da bude so dijete manje, pas veci - to bolje - da pas izvuce dijete iz ringa, ili jednostavno izadje sam ali

da li mi imamo zaista ponekog mladog handler-a koji prezentira psa onako kako treba, a takodje ima i zelju da uci :?:

Pozdravljam ovu temu!

Kao ljubitelj pasa, amater, primetila sam na izlozbama u inostranstvu da je to ozbiljna i sa drugim ravnopravna kategorija. Takodje, na ovdasnjim izlozba je tacno tako, da se ta kategorija shvata kao mali cirkus i da je cilj da smeh sto duze traje.

Nadam se da ce da ce biti drugacije.

Apsolutno sam za ukidanje kategorije DETE I PAS na izlozbama. Pre svega to je obicna sprdacina i visoko rizicno. Psi vodaju klince po ringu tamo amo. Mozda jeste simpaticno ali to nije kinologija vec cirkus. Treba uvesti pravi JUNIOR HANDLING kao i u svim normalnim zemljama, gde mladi vodici zaista prezentuju svoje pse.

MOZDA TREBA DA SE DESI NEKA NESRECA NA NEKOJ OD IZLOZBI PA DA ORGANIZATORI I SAVEZ OZBILJNO RAZMISLE O TOME!!!

Guest Black Angel's

1.prije ulaska u ring,svi se posloЕѕe po veliГЁini pasmine

2.ulazi se u ring u velikim polukrugom,i tada se stane na drugu stranu jedn iza drugog.

3.sudac dolazi do svakog psa i pregledava ga (pas ne bi smio obraæati pozornost na to)

4.nakon toga sudac moЕѕe zadati trokut,osmicu,gore-dolje,krug,u obilu slova T.

trokut,osmica,krug,T- pas MORA uvijek biti izmeГ°u suca i handlera,u navedenom dolazi do zamjene strane voГ°enja psa.

5.kad se vrati sa "zadatka" sudac ГЁesto se "vrti" oko psa.tada se handler isto pomiГЁe skupa sa sucem ali da je pas UVIJEK izmeГ°u suca i handlera,pritom handler i sudac moraju stajati okomito tj.poravnato u svakom pokretu.

6.sudac nakon ЕЎto je temeljito pregledao pse i sposobnosti handlera,izabere uЕѕi izbor.

7.nekada sudac zahtjeva da handleri zamjene pse,

8.handler mora znati stav svakog psa ili bar otprilike kako ide,dobro je ako upita ime psa kojeg Г¦e voditi u zamjeni,sve to ulazi u obzir,takoГ°er i pohvala psa nakon dobro uГЁinjenog voГ°enja.

9.u zamjeni pasa sudac moЕѕe zatraЕѕiti jedno od navedenih pod 4,ali da nije isto kao i prethodno.

10.handler mora uvijek biti prikladno obuГЁen,tj. mora biti u kontrasnoj boji od psa.

najbolje se moЕѕe viditi MOJA greЕЎka u robi na ovoj slici

mladivodic.jpg

i pravilno:

juniorhandling.jpg

Guest Black Angel's

malo i slika

CRVENO- sudac

CRNO- handler

PLAVO- pas

krug

kreis.gif

gore- dolje

aufundab.gif

Guest Black Angel's

duplo T- kod nas se ne "ispitiva",ali nek se vid

doppel_t.gif

vidi se da kad dolazi sudac da se svi pomoГЁu iza psa tako da bi pas bio izmeГ°u suca i handlera

eine_linie.jpg

katja_rauhut.jpg

junior_2000_8.jpg

junior_2000_5.jpg

5825.jpg

p0010.jpg

Zdravo !!!! :lol: Da vi predstavim nasha lepa J.handler & profesional handler : Svetla Velichkova , ona ima 20 puti J.handler № 1 za 4g. v Bulgarsko 8) :lol: Eto i sliki :

Kod nas, nazalost, nepostoji takmicenje u Junior handlingu. Na nekim izlozbama postoji tzv. "Revija Dete i Pas" , ali to nema veze za Handlingom..... Mada , vecina nasih BIS-a lici na pravi vasar pa odatle i ta "Revija Dete i Pas" gde se (kako vec neko rece na forumu) takmice koje ce dete biti uplakanije, trapavije, smesnije..... A onih pravih malih handlera, uopste i nema, a i ako se pojavi neki uvek prednost imaju ova uplakana deca....

Pozdrav!!!

Eto predloga za organizatore izlozbi u SCG - umesto apsolutno nepotrebne i besmislene revije "Dete i pas", u kojoj je pas taj koji hendluje dete, organizujte pravo takmicenje u Junior hendlingu. Pravila mozete preuzeti iz bilo koje kinoloski razvijene evropske zemlje. U pocetku odziv mozda i nece biti veliki, ali verujem da ce vremenom i ova disciplina postati popularna.

Da li uopЕЎte postoji neki način da se "dobije" junior handling na izloЕѕbama u Srbiji ?

Skoro je u novinama Moj Pas bio tekst o tome , pa bar da se djeca do 18 godina u Srbiji zainteresuju.

Poz

Kod nas na zalost nema JH mislim zato sto su organizatori izlozbi potpuno nepismeni u tom pogledu i nezainteresovani. Ja sam dosta puta, kada nazovem organizatore da se raspitam za sudiju koji ce suditi rase koje zelim da izlazem (ni to obicno ne pise i obicno ni to ne znaju do samog kraja!!!) pitala i za JH. Svaki put sam dobila odgovor da je predvidjena revija "Dete i pas" (ako se to moze nazvati "revija") a da JH nisu predvideli... bez mnogo objasnjenja... ali kako ja kapiram, niti znaju sta je to niti imaju ideju ko bi sudio (ako znaju) niti ih interesuje...

Ja sam imala silne rasprave sa mojom mladjom cerkom koja je zelela da se takmici u JH (i sasvim solidno vodi psa) a ja nisam htela da je pustim u ring gde cu sa strane nemocno da posmatram hoce li neki pas (koga vodi neko malo detence koga pas vuce po ringu) napasti moje dete ili mog psa. Rezultat je da je moja cerka prestala da ide na izlozbe, jer je bila suvise mala da vodi pse u ringu (12 god - desilo mi se par puta da pas ne dobije titulu samo zbog toga sto sudije misle da je neozbiljno pustiti dete da vodi psa i kad vlasniku nije stalo...) a JH nema, pa sta ce onda na izlozbi, dosadno je! Sada ima 14 god. i deluje malo odraslije, pa ce ici u ring sa psima a prijavila sam je za EW"07 u Zagrebu. Znamo da su drugi mladi handleri sa mnogo vise iskustva mnogo spremniji, ali neka vidi...

Dakle, INTERESOVANJA za JH od strane MLADIH i te kako IMA, ali DOBRE VOLJE I ZAINTERESOVANOSTI ORGANIZATORA na zalost NEMA. Nadam se da ce malo ipak poceti da razmisljaju zasto je dobro pustiti mlade buduce kinologe da se uce i razvijaju, tako sticu iskustvo, mnogo toga vide i upoznaju... ali kod nas, izgleda, koga briga za to...

Cao, ja sam Mina, Zoricina cerka. Nadam se da ce u Beogradu da bude "normalan" JH :) (da ne bude da dete od 4 godine vodi sarplaninca u krug). Ja obozavam JH i jako mi je zao sto neki ljudi to uopste ne cene!!! :(

Mina, jako mi je drago da si tu. Dobro dosla !!!

Ja jos nisam sigurna da li dolazim u Beograd, ali mislim da dolazi Minjon te nju muzes sigurno sve pitati vezano za JH da ti pokaze a mene slobodno pitaj ako ti mogu sta objasniti tekstom.

JH je nesto sto zaista i ja jako volim i to je upoznavanje novih pasa i rasa i stvaranje novih prijateljstava!

Ja ti zelim mnogo srece u JH !!!

Jovana

http://www.point-of-royal.com

ja sam izgubila volju za jh na cacib sarajevo sam vodila velikog šnaucera i nisam ništa dobila naravno 2 sestre iz češke i jedna iz rusije a u starijoj skupini je bilo samo 3. bks- neda ništa domaćim da bi im stranci više dolazili da kupe pare :x ništa nije pravedno pravedne izložbe su u mostaru doboju i derventi to je moj utisak

Ne treba gubiti volju zbog jedni ni dve ni ... izlozbi, jer nije cilj pobediti na jednoj izlozbi vec pre svega savladati tehniku JH. Pretpostavlja se da je buducnost JHandlera - Senior Handler tj. pretpostavlja se da je JH stepenica ka buducnosti. :wink:

Nisu pravedne one izlozbe na kojima si nesto dobila :lol:

Uvijek tri prva mjesta uzmz hendleri koji se po necemu svide sudiji. I sudija je uvijek u pravu :wink:

Nisu pravedne one izlozbe na kojima si nesto dobila :lol:

Uvijek tri prva mjesta uzmz hendleri koji se po necemu svide sudiji. I sudija je uvijek u pravu :wink:

ne u mostaru nisam niЕЎta dobila ali sve je bilo korektno i fer

a ЕЎto se tiДЌe doboj i derventa mislim da sam zasluЕѕila 1 mjesto jer su oko mene djeca trДЌala padala plakala roditelji uz njih ma stvarno

sudija uvijek nije u pravu jer budu ЕЎtimaljke da si vidjela gradaДЌac stvarno :?

Guest
This topic is now closed to further replies.