Zagor

Australijski govedar

Recommended Posts

Svaki dan dodjem na ovaj post i zao mi je sta nema novih informacija,slika , itd. Jako lijepa rasa nazalost rijetka na ovim prostorima. Kada pricamo o radu s ovom rasom, na sta tocno mislite i kojim intenzitetom? Zanima me bili se acd mogao uklopiti u prosjecan obiteljski zivot i pritome biti zadovoljan i uzoran ljubimac? Koliko sam razumio njemu treba puno posla u protivnom moze postati nezadovoljan a to s aktivnim rasama nnikako nije dobro. Ako moze netko iz iskustva napisati njegov odnos s djecom, drugim psima i opcenito socializaciju bio bih zahvalan. Nadam se da ce post malo oziviti da ljudi imaju od kuda saznati za ove lijepe pse. Hvala unaprijed.

naravno da govedar može biti savršen obiteljski pas! 

Ovo je pasmina koja jako brzo uči i to s velikim žarom.

Osobna iskustva: 

- moja kuja ima 12 mjeseci i bira pse s kojima će se družit. Nije agresivna, jednostavno otiđe od pasa. Ne napada. (osim ako je netko dosadan)

- ne voli štence i (uvjerila sam se u to!!) rasist je!! - točno pozna svoju pasminu i prema štencima svoje pasmine je super draga i nježna (ovo sve pričam jer sam to doživjela!!)

- obožavaju djecu, ali treba im postavit granice i odmah im pokazati što je ok, a što ne. Neki psi imaju jaki nagon da grizu petu ili noge (što može bit veliki problem, pogotovo ako imate malu djecu). pokažite im što je ok, a što ne. moja kuja ne grize ništa, nikad nije ni pokušala. 

- po mom mišljenu to je svaršen ljubimac za aktivne ljude. Ne nužno one koji će se bavit nekim psećim sportom, ali obitelj koja ide vikendom na izlete, šume.. 

- lako se prilagođava životu u stanu, ali da bi bio zadovoljan ful, trebate ga mendalno držat napetim (ma on sam nudi ponašanja, samo da se nešto radi; moja kuja je naučena da kad smo doma onda leži i miruje - jer je nagrađivana za takva ponašanja (imam još staff bulla pa bi bilo malo too much da sada oboje divljaju, a živimo u stanu). 

- izuzetno je pametan i to je pas koji razmišlja i jako brzo "pokupi ponašanja" drugih pasa (npr. moja kuja pošto ide na izložbe nikad nije naučila osnovne komande kao što su sjedi ili lezi; ali zato staffić zna sve! i ona je počela njega kopirat jer je skužila da tako dobije hranu ili čak igru. Nikad je nisam učila naredbu "donesi" lopticu, ona je to sama povukla od staffija :) )

- to je pas koji će prije izabrati vas nego igru s psima. Vrlo poslušan.

- također poznam pse koji služe u vojsci, koji su tragači (SaR), patrol dogs, agility prvaci, dock diving, hearding... 

- osobno poznam ACDa koji živi sa bakicom od 80 godina i nema nikakvih ispada. Sjedi ili leži pored nje, ide se popišati van, baka je zove, ona se vrati. nema tu neke pretjerane aktivnosti osim maženja i kratkih šetnji. 

- u ovo kratko vrijeme imala sam prilike se družit s 40tak ACDa i vide se neke razlike što se tiče uzgoja. Npr. psi koji dolaze iz Austraije (import) imaju neku čudno radnu crtu, tipični su primjer karaktera ACDa, nepovrjerljiv prema stranicima, nepovjerljiv. Ali zato za gazdu bi umro! to je pas koji se veže samo za jednog i taj mu može radit štogod.

eto... :) :) valjda je od pomoći. 

(nemojte zaboraviti da su ovo moja osobna iskustva).

Svaka informacija a pogotovo iz iskustva mi je od pomoci. Hvala na super slikama. A iz iskustva znam da je Kiah super jer sam se druzio s njom na CACI-b Zagreb a nadam se da cu je vidjeti i u Rijeci uskoro. ;)

S velikim veseljem i ponosom objavljujemo, da je naša Arcadia (prema našim informacijama) prvi Australian Cattle Dog ~ Australijski govedar u Srbiji (clap):grin::giggle:

Ima i jedan primerak u Zaječar.

@vqh, svaka cast i sve najbolje vam zelim! Neka stence sto bolje udomite! Moze i neka slika malaca dok su jos svi na broju!?

Jako je teško dobiti sve odjedanput, čak i kad spavaju :) :) :) 

Inače je Bethany iz našeg B-legla, koja živi u okolini Novog Sada, zvanično prvi i jedini, kod Kinološkog saveza registrovani cattle dog u Srbiji, mogli ste ju sresti i na izložbama u Beogradu, Novom Sadu i Kuli - mladi je šampion Srbije :)

Arcadia je  (logično :) ) iz A-legla i ona živi u Zaječaru, samo što nije upisana kod saveza.

120.jpg

010.jpg004.jpg

lp,

Doroteja

Prekrasni su (heart) (heart)

Gledala sam Vašu web stranicu,i razmišljam da ih dođem vidjeti jer sam iz okolice  Zagreba i niste mi daleko

1410710170-1500-x-1125px-IMG_20140914_14

Evo da se malo pohvalimo i na ovoj temi :). Trenutno jedini registrovani Australian cattle dog u Srbiji je počeo da hara po izložbama u istoimenoj zemlji i do sada imamo lepe rezultate:

22.09.2013 - smotra pasa Kać - Veoma perspektivna

09.03.2013 - CACIB  Beograd - Odličan, PRM, BOB

06.04.2014 - CAC Novi Sad - Odličan, PRM, BOB

10.05.2014 - CAC Kula - Odličan, PRM, BOB

19.07.2014 - CAC Kovin - Odličan, PRM, BOB, BOG III

27.07.2014 - CAC Žabalj - Odličan, CAC, BOB, BOG III

30.08.2014 - CAC Zrenjanin - Oličan, CAC, BOB, BOG I

14.09.2014 - CAC Melenci - ODličan, CAC, BOB, BOG II

ČESTITKE BETHANY i NATAŠI!!! 
svaka čast!!!!!! vi rasturate po izložbama. 

Moja govedarka je druga registrirana u HR. 
Za sada nas u HR ima već oko 8 govedara. 

Super mi je vidjeti da ima toliko ljudi koji su zaintererirani za pasminu!!

Moja je kuja došla iz Italije - Banana bender uzgajivačnica. Oštenjena je 12.12.2012.. Do sada je postigla super super rezultate na izložbama - Junior Champion of Croatia ,Junior Champion of Slovenia, Junior Zagreb Winner 2013, Junior Club Winner and BOB (Sheep and Mountain dogs Specialty) 2013, Champion of Croatia, Club Winner 2014 and BOS (Sheep and Mountain dogs Specialty) 2014 i na izložbi govedara u Italiji (24 prijavljena govedara) je bila najljepša ženka i Best of opposite sex. 
:)