Zagor

Australijski govedar

Recommended Posts

Cestitam na jos jednom leglu! Neka su zivi zdravi veseli i sa pravim ljudima da provedu svoj zivot! Meni prijaju slike i snimci koje ste stavljali do sada na ovoj temi i mislim da nikome takva prezentacija rase ne smeta...

Hvala :smile:

Ovako mi sad, sa 7 nedelja, uživamo ...

<object width="560" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=W--Wwc-TATA?hl=sl_SI&version=3&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=W--Wwc-TATA?hl=sl_SI&version=3&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="560" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

Edited by vqh

Uz puno vode, za piče i brčkanje :) i debelu hladovinu nema problema :)

Ne primečujemo neke smanjene aktivnosti, kad je vruče, samo više trče do vode, da se ohlade i teraju dalje :)

Nema nista sladje od copora malih kuca koje se igraju i otkrivaju nove stvari i lep zivot koji im vi pruzate na farmi! Svaka cast i samo tako nastavite!

Bili, vidjeli i odusevili se. Hvala Gorazdu i Dorotei na vremenu kojeg su nam poklonili da vidimo njihove pse. Sve sta sam mislio o acd se potvrdilo i prevazislo moja ocekivanja. Psi su fantasticni, poslusni i puni zivota. Jethro je deckina i pol ;).

Dragi moji,

Evo i mene da se javim, kao ponosan vlasnik prvog registrovanog ACD-ja u Srbiji :) :) :).

Mada je reč "ponosna" veoma mala reč za osećanje koje gajim u sebi...

Da Bethany je bila prava atrakcija na smotri pasa kojoj smo prisustvovali i sve oči su bile uprte na nju, a ona je to sve stojički i damski prihvatila. Bila je extra, kao da se rodila u ringu. Sad vežbamo poziranje i lepo nam ide.

Iz dana u dan nas oduševljava, moje dete je obožava, kao i deca iz komšiluka, tako da svaki slobodan trenutak provodimo zajedno. :) :) :)

Cestitam Vam na nabavci ACD-a! Stvarno posebna rasa i drago mi je da je sada ima i u Srbiji! Sve najbolje!

Hvala puno na lepim željama :)

Rasa je stvarno fantastična, svaki dan me oduševljava moja kuca. Naravno da je svaka rasa i svaki pas poseban na svoj način, ali moj ACD me stvarno fascinira u mnogim stvarima... Pas sa dušu i telo :)

E ovaj je glumio u mad max-u! :)

Super su slike! Prava uzivancija sa pravim psom! Jeste li ga vodili na kupanje? da li voli vodu? Jel juri lopticu ili frizbi?

Hvala racke :)

Nažalost ove godine je nismo vodili nigde na kupanje, stigla je kod nas u avgustu i imala je samo 3 meseca pa mi je nekako bila još mala da je vodim na kupanje obzirom da smo mi u blizini Tise i Dunava, pa mi je stvarno nekako bila još mala za tako neke reke. Ako Bog da sledećeg leta ćemo se iskupati... :). Inače vodu obožava, dok su bile one vrućinčine slavina u dvorištu i lavor vode ispod su bili glavni, tako da vodu obožava...

Juri sve, loptu, frizbi, žabe, ptice, leptirove, mačke... :) :) :), loptice, frizbi i ostale igračke koje joj se bace vrati, ovo ostalo otera :)

Blentava je skroz, stvarno je u nekim momentima pravi cirkuzant... Puna je energije, ali kad se dobro izmori i još ako pritom i ogladni, onda sluša kao bubica :)

Slušala sam i čitala mnogo o ovim psima, i stvarno su ko čičkovi :) ništa im nije draže niti veća nagrada, od toga da bude tu negde sa tobom, oko tebe, na tebi :)

http://balkankinology.net/forums/topic/11266-australijski-govedar-australian-cattle-dog-bethany/

Evo napravila sam i jednu temicu o njoj, ukratko, ima tamo još par sličica...

Samo neka juri, kupa se i uziva sa vama i vi sa njome! Pogledao sam i njenu temu, odlicno predstavljanje, samo nastavite!

Veliki pozdrav od mene!

Pozdrav svima!!

ovo je moja kuja Australskog govedara, uvezena iz Italije
JCH Cro Banana Bender Welcome to Alacatraz aka. Kiah 

DOB: 12.12.12

dam: multi Ch Degli Banana Bender (ita)

sir: Landmaster Only Believe (imp Aust)

drugi registriran u Hr!

Ja sam se zaljubila u pasminu 2010. kad sam je prvi put vidjela na izložbi. :) 

Koliko za sada znam, ima ih navodno 8 u Hrv.
Nije još bilo registrirano leglo. 

pasmina je super za agilty, sve sportove, hearding, poslušnost, IPO trening, SaR... 
po europi se koriste za sve!! 

https://scontent-b-iad.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1381953_10151842179682906_13364893_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1463956_10151991366612906_945669622_n.jpg

vgh stvarno svaka cast (clap) psi su vam prekrasni,jos uvijek ni jednog nisam srela kod nas u Zagrebu ali znam da poznanica ima jednoga u Riijeci ali nazalost neznam od kud je i iz koje uzgajivacnice.

od mene! :) Iz Italije: Banana Bender uzgajivačnica. ;)

Vana