ninaa

AMERICAN PIT BULL TERRIER

Recommended Posts

Da pitam, za svaki sluДЌaj, i ovdje: Е ta je ovo ljudi-montaЕѕa ili stvaran pas, ЕЎta mislite?

IRgB66RkCzXv.jpg

Genetski inЕѕinjering ???

Reci nam izvor slike ?!

Guest SaЕЎa Kobasica

U pitanju je genetsko oboljenje koje pogađa neke pasmine, između ostalih i vipete, gdje su miЕЎićna vlakna narodski rečeno "uduplana". Sličan genetski poremećaj se javlja i kod jedne rase tovnih goveda, kod kojih je ta osobina (a baЕЎ me čudi :D :D :D ) iskoriЕЎtena za potrebe proizvodnje mesa.

Genetska mutacija , samo ne mislim da je pit u pitanju,vec mesanac pita i hrta (mislim da ih zovu sticks ili sl.) po glavi koja definitivno lici na glavu od nekog hrta...Koriste ih u lovu,kazu da su mnogo bolji od Dogo Argentino,s`tim sto im je tesko da odrze liniju pasa jer krv pita jaca i psi iz sledecih kombinacija se vracaju na pitolike,barem tako, po nekim clancima koje sam procitao.

Ne razumem se bas najbolje u genetiku ali sam dovoljno informisan , da znam da treba puno vremena za nastanak nove rase pasa ... 8)

Pozdrav svim ljubiteljima pravog pit bula! ;) evo da vam i ja predstavim moju zenkicu Astru, stara je dve godine, visine je 39cm u grebenu i teska 17kg kad nije u formi :D Kad je redovno istrcavana ona je izmedju 14 i 15 kg ;)

DSC03429.jpg

DSC03430.jpg

DSC03440.jpg

DSC03442.jpg

DSC03434.jpg

Mislim da je ovde zabranjeno pisati o borbenim psima?

Ovi moji psi su bas te snuti linije (prababa je sestra nekog opakog borca uparena sa Crnim Tom-om iz Crne gore, '90 i kasnije dodato krvi nekog tigrastog kanadjanina '91 godine i potom pareno sve u sro...

Pravi pit bul je od 13kg do 27kg.. A prosecna tezina pit bula (utreniranog) je 15.5 kg! Veliki psi nemaju tu izdrzljivost kao manji, i ti psi od 25-27kg (u formi naravno) su bolji za kontrolu stoke (krocenje bikova) i lov na divlje svinje ( isto kao sto koriste argentinsku dogu i americkog buldoga tako koriste i pit bula za lov na divlje svinje), dok su manji psi bolji borci! A psi sa AKC i UKC rodovnikom su velikom vecinom stafordi ili pit/staford, i njihove sposobnosti ni ne mogu da se porede sa pravim (game) pit bul terijerom, njihova izdrzljivost nije ni blizu izdrzljivosti pravog pita kao ni njihova sposobnost za rad! Uostalom posetite ovaj link http://www.workingpitbull.com/ naci cete sve sto vas zanima u vezi sa rasom americki pit bul terijer! 8)

Kao prvo

Kamarad tu snuti liniju je drzao Radonjic iz cg. Taj crni Tom je stvarno bio borac i imas kerove dobre krvi. Gledao sam tog kera u ringu i uz yenkia isto snuti linije bili su u vrhu.

Da Radonjicev cuveni Ctrni i Yenkijeva sestra uparena sa njim, od Zlatkovica iz Nisa, samo sto se kod mene izgubila crna linija i sad su svi zuti, ali su kao sto je gore navedeno koristeni kao kucni psi i dobili su na masi i kolicini :lol: i nisu utrenirani tako da su pomalo tromi ali su i dalje vise nego dobri cuvari koji reaguju na komandu bar sam ih tako vaspitavao. Nazalost od svih njih mi je ostao samo jedan muzjak 8 godina star i tezak nekih 34-5kg

Molimo da svaki naredni post u kome se bude pisalo o borbama pasa prijavite moderatorima (na vise adresa), kako bi na vreme bili izbrisani.

Opominju se clanovi koji nastave sa pisanjem o borbama pasa da je to na ovom forumu zabranjeno, te da ce shodno tome autori biti sankcionisani.

izmedju argentinske doge i pita nije tolika, ali je ipak pit izdrzljiviji.. ali staford zaostaje mnogo za njima! Staford i pit bul su jednom bili ista rasa.. Odgajivaci su vremenom pse vece glave i jace gradje (nabijenije, jaceg kostura, teze) poceli da izlazu, jer oni nisu mogli da obavljaju funkcije koje su mogli okretniji, brzi i psi lakse gradje.. Tako je staford postao izlozbeni primerak pit bula. I kao sto vecina zna na izlozbenom psu se tezi ka nekom odredjenom standardu to jest izgledu pri cemu se gubi na radnim sposobnostima! Primer su nemacki ovcari, koliko se razlikuje radni nemacki ovcar i jedan izlozbeni.. isto tako je i kod haskija, oni koji vuku sanke i koriste se za trke nisu ni pribliznog izlgeda kao ovi izlozbeni primerci... A ima i onih pasa cija radna verzija nije "prezivela" vec su stvoreni od njih izlozbeni primerci (engleski bul terijer, bul mastif, pudla i mnogi drugi).. Tako da je ipak pit bul #1 ;)

Molimo da svaki naredni post u kome se bude pisalo o borbama pasa prijavite moderatorima (na vise adresa), kako bi na vreme bili izbrisani.

Opominju se clanovi koji nastave sa pisanjem o borbama pasa da je to na ovom forumu zabranjeno, te da ce shodno tome autori biti sankcionisani.

bas tako ! Hvala !

Htela bi da predstavim Hexu to je mlada zenka pita stara 7 meseci.

Moja drugraica ju je dobila na poklon pa je zainteresovana za vase misljenje.

Evo i njenih slika

212234.jpeg

212238.jpeg

77510.jpeg

Visnja89 jel imas mozda jos slika? Na ovima se vidi samo da je jaaaako sladak cuko ;) Inace krupnija zenka, duze njuske i uze glave i jako mi lici na

pse od jednog odgajivaca sa Palica :) jel mozda pas tamo kupljen, ako znas taj podatak? :)

Otac joj je iz Subotice (mozda je sa palica) iste boje kao i ona a majka joj je iz Sente to je oko 30 km juznije od Subotice.

Hexa je jako dobre naravi jako je tolerantna prema drugim psima jedino sto ne voli to su macke a jos ni na jednog psa nije reagovala agresivno :)

Velika je maza!

212297.jpeg

212302.jpeg

212304.jpeg

Hvaka na komplimentima!

Hexa je neumorna svaki dan setamo po 3 sata i posle setnje po stenu skace i samo mrda repicem ma sroz je luda :) puna je energije!

Kada trci zajedno sa mojim hrtovima ne zaostaje mnogo jako je srcana :)

Guest
This topic is now closed to further replies.