Danijela

Zlatni retriver (Golden Retriever FCI: 8.1-111) - 2. deo

Recommended Posts

Ja sam u proteklih 3-4 mj probala stvarno svašta i nikakvih rezultata. Potrošila sma silne novce i dlaka je počela rasti tek kad je zahladilo :lol:

Normalno da psi koji su na nižim temperaturama imaju više dlake od onih na 25 u stanu.

Pozdrav,

ja sam probao Luposan Lupoderm i jako sam bio zadavoljan sa rezultatom. Rezultat se vidi već za 2-3 nedelje i nije ni skupo 1000 dinara je 200 ml.

_lupoderm_m.jpg

Moj Donatello u avgustu tako izgleda od Luposana:

Doni.jpeg

Doneo sam i slike našeg mališana koji su 19.novembra oštenjeni. Imamo 4 mužjaka i 2 ženke, koji imaji lepu zlatnu boju.

M_alom_1_nap_2.JPG

M_alom_3_nap_3.JPG

M_alom_3_nap_3.JPG

http://www.fromfowler.ingyenweb.hu

Stvarno je ekstra dlaka. Ja sam davao biotin i nista,svi kazu da je dobar ali ja nesto nisam zadovoljan.Zato sam mislio dali postoji nesto drugo? Jer nisam jedini koji cuva psa u stanu a dlaka je katastrofa. hvala

@ Tiffany: pozdrav! Dlaka je najpre pitanje nasledja! Zatim ishrane, zdravlja, hormonskih disbalansi pa temperature.

Primer: imam jednu zenku koja u sred leta ima ogromnu i jako lepu (meni) dlaku kao sto je mnogi goldeni ni u zimi nemaju! Kod nje je nasledje prepoznatljivo jer njena 'familija' ima takvu dlaku. Jedna druga zenka moja je vec od Jula meseca gotovo bez dlake i tek sada jedva jedva pocinje da joj se vrati. Tu su temperature pa i hormoni (teranje) igrali ulogu. A i kada bude bila u ful dlaci nece joj biti onako bujna kao ovoj prvoj. I moji psi zive svi unutra pa cak i u toploj sobi (22 stepeni). Bitno je zimi da imaju mesto gde da se polako ugreje ili ohlade kada menjaju iz hladnog u toplo i naopako!! Na primer neki hodnik u kome se ne ili manje greje.

3e86b673_0030000766870_00_600.jpg Ovo je BAK ima 10 meseci ,prijavljen je za CACIB Beograd pa bih voleo po koji komentar za njega, znam da slika nije bas zahvalna za komentarisanje( nije bas najbolje ispala) ali svaki komentar bi dobrodosao naravno piramo i kritike..... UNAPRED HVALA!!!

Pozdrav Uros,

To što se meni sviđa, da Bak ima lepu zlatnu boju. Ko su mu roditelji?

Slika stvarno nije baš najbolje za komentarisanje, ali meni sviđa Bak, odličan mladi mužjak, samo pazi na to kako ćeš prezentovati na izložbi, jer je to jako važno.

Puno sreće i uspeha.

Norbert

www.fromfowler.ingyenweb.hu

Pozdrav Uros,

To što se meni sviđa, da Bak ima lepu zlatnu boju. Ko su mu roditelji?

Slika stvarno nije baš najbolje za komentarisanje, ali meni sviđa Bak, odličan mladi mužjak, samo pazi na to kako ćeš prezentovati na izložbi, jer je to jako važno.

Puno sreće i uspeha.

Norbert

http://www.fromfowler.ingyenweb.hu

Hvala za pohvale... Na ovoj slici Bak je prvi put stao u stav, do tad cim stanem pored njega on legne i hoce da se igra i nakon jednog dana posvecenog samo za stav i da ide uz nogu mislim da samo dosta napredovali mada imamo jos vremena do izlozbe.... Evo rodovnika

Otac-VAX Deda-REX 3x PRM 4xBOB 3xCAC 4BOG 2x R.CAC Ch JUG CH:BYU pra-deda AGRIA ARICON BRIGHT STAR 3HPJ 5xCACIB 14x CAC 3 xHFGY Bra-baba - Ezra polenov trag PRM Baba- Lora (5) Pra-deda Goldie 35xCAC 3xBOB BOG R.CAC IUO Pra-baba Sibila klarije PRM Maka- Alli (5) Deda- Baron 5xPRM Pra-deda - Wantion 10xPRM 15x BOB 4x BOG 4x R.CACIB CACIB 4x R.CAC CHYU Pra-baba Anais-astra 2x PRM CAC R.CAC 2xPRM Baba Zlatno runo cindarella Tara (5) CAC RCACIB Pra-deda Majestic 4xPRM 4xBOB 3x RCAC 7xCAC 2xBOG 2x RCACIB CACIB Pra-baba Blackberry (5) PRM 4xCAC CACIB 2x R.CACIB uhhh.... izvinjavam se ako sam negde pogresio al ovo sam jedva sastavio( da se videti)

Urose jel pas koga si slikao stoji na ravnoj podlozi ili ne??
NE... jer sam svuda pokusavao da ga namestim a ovde je jedino hteo da stane (PRVI PUT) bice jos slika lepsih pa da mi onda kazete

Molim za pomoc tjs savet, Bak(pas sa slike) je povredio nogu povreda nije ozbiljna ali opet ne znam sta se desilo od jednom je poceo da "stedi" tu nogu, on je razigran i sve al kad ide mal mal pa poskoci na ovu zdravu nogu e sad ja ga sutra vodimim kod VET. al sta da radim ako bude malo harmljao na izlozbi??? Naravno kad bi se utvrdilo bilo koja ozbiljnija povreda ne bi isao na izlozbu, ipak je zdravlje prece al meni se cini da nije nista strasno....!?!?!? A jel zna neko sta se u tim situacijama radi, dal postoji mogucnost da dam potvrdu od vet ili tako nesto...

Postovani prijatelji i cenjeni odgajivaci,dali neko ima ili za da ima stene zlatnog retrivera ali u okolini grada Pozarevca ili Smedereva?Ukoliko ima ili neko zna da ima zamolicu Vas da mi javite ili posaljete neki kontakt telefon?Veliko Vam hvala.

Uros da li ste bili sa Bakom na izložbi u nedelju?

Hvala na pitanju-Na zalost nisam izveo Baka na izlozbu, nisam uspeo da mu "saniram'' povredu... ali najverovatnije cu ga izvesti u februaru naravno ako ovo sa nogom bude OK. Stenci sa slika su vam prelepi!!!