Sign in to follow this  
Sava

Koliko ste platili vašeg setera?

Recommended Posts

I da li ste ga uopšte platili ili dobili na poklon?

Na ovo pitanje me je navela tema o engleskim seterima koja se produžila onoliko pa bi shodno tome trebalo da ima mnogo seteraša, a prava istina je da se retko viđaju na ulicama, a na najvećim izložbama ih bude svega nekoliko komada. Rasa je stvar mode, a seter nikada nije bio u previše moderan pas iako je to jedna od najstarijih rasa uopšte. U vreme kada su bili najbrojniji, recimo da je to srtedina 80-tih godina cena im se prosečno u Beogradu kretala oko 300 nemačkih maraka dok su koker španijeli u to vreme vredeli oko 500 nemačkih maraka. Bob Tail je u to vreme bio jako redak pas i štene je vredelo oko 1.000 maraka. Eto čisto za orijentaciju. U razgovoru sa jednom vlasnicom forumašicom koja živi u Americi saznao sam da dobri seteri koštaju nekih 1.500-2.000 dolara.

Dakle, nemojte se stideti pa napišite kako ste i pod kojim uslovima došli do vašeg setera. Ja sam svog kupio na obodu Beograda i platio ga pre 4 godine 200 evra.

Gospodine Sava,

Kao prvo veliki pozdrav bilo mi je veliko zadovoljvstvo da se upoznamo i prosetamo vasu prelepu i predobru kucu koja je savrsenog temperamenta i PRAVI lovac!

Sto se tice cene pasa ovako stene koje je starosti 7.5 nedelja cena je od 1.500 do 2.000 dolara naravno sve zavisi ako se misli na dobar kvalitet steneta, a ako se uzima stene preko 5 meseci cena je veca. Naravno ima slucajeva da neko za stene od 3 meseca trazi i mnogo vise.. ali opet zavisi i kome se prodaje ;) U Americi mozete stene kupiti i za manje od 1.000 dolara ali to je pet quality, ali sve sto se smatra za show quality ili kako vole neki drugi da ih nazivaju takmicarski u bilo kom kontekstu nije ispod 1.500 sto se tice lovnih ili takmicarskih kako lovci vole da ih nazivaju "predpostavljam" da se to odnosi na one sto mogu da trce mnogo vise e oni su celih 700 dolara. Nadam se da ce i neko drugi odgoviriti na ovaj post i reci koliko se krecu cene u ostalim zemljama sto se tice cena stenaca. Naravno sto se tice odraslih pasa znaci preko godinu dana koji se prodaju tu zaista varira koliko ko ceni psa koja lista za prodaju, ali postoji ovde jedna sitnicica sto se tice odraslih pasa ovde se dobri odrasli psi koji su kvalitetni ne prodaju. Ali sto se tice evrope da prodaju se i ljudi ih vise nego kupuju. Meni licno to nikad nije bilo bas jasno, posto polazim od sebe licno ja da imam super kvalitetnog psa ne bi ga prodala posto verujem da nema te cene a i sto bi ga prodavala ako je mnogo dobar.

Veliki pozdrav, bilo mi je zadovoljstvo razmeniti misljenje sa vama iako nismo imali bas previse vremena.

Kao prvo veliki pozdrav bilo mi je veliko zadovoljvstvo da se upoznamo i prosetamo vasu prelepu i predobru kucu koja je savrsenog temperamenta i PRAVI lovac!

Zadovoljstvo je bilo obostrano jer mi je jasno da sam upoznao divnu ženu, velikog ljubitelja i odličnog poznavaoca setera u vama.

Sto se tice cene pasa ovako stene koje je starosti 7.5 nedelja cena je od 1.500 do 2.000 dolara

Zaboravio sam da naglasim da se pitanje odnosi na cene štenadi uzrasta 2-3 meseca. Ja sam uvek kupovao štene uzrasta 2 meseca.

Pozdrav svima.

Tema je izuzetno zanimljiva i trebalo da se vodi otvorena bez uvijanja i zavijanja. Kako o ceni tako i o odgaivacima od kojih su ti stenci kupljeni, dobijeni ili kako god.

Ne bi trebali da krijemo nista pa ni kvalitet stenaca.

Cene u Srbiji su sarene poprilicno, jar je i platezna moc katastrofalna, a kvalitet samih pasa podjednako saren. Mada smatram da stene u uzrastu od 2-3 meseca ne bi smelo da kosta vise od 300 evra.

Cenovnik je kod nas prost i svodi se na sledece: Uparite kod italijana i dotakli ste nebo, kraj.

ALI malo morgen :wink:

sawa :arrow: kolega svuda je isto. U Francuskoj su cene od 250€ pa da 1500-2000€.Zavisi sta hoces a naravno ona legla koja se narucuju a da kuja jos nije uparena su najskuplja. E sad da li je to normalno ili ne svako ima svoje misljenje. Mada je neka normalna cena za stene od dva meseca oko 900€

Pozdrav

sawa :arrow: kolega svuda je isto. U Francuskoj su cene od 250€ pa da 1500-2000€.Zavisi sta hoces a naravno ona legla koja se narucuju a da kuja jos nije uparena su najskuplja. E sad da li je to normalno ili ne svako ima svoje misljenje. Mada je neka normalna cena za stene od dva meseca oko 900€

Pozdrav

Naravno druze. Francuski, Americki i Srpski standard ljudi, bog i šeširdžija.

ma druze i u Srbiji se pojedini psi prodaju po evropskim cenama.

Zna sve jako dobro, a po nekad i više nego što bi trebalo, jer nisam od juče u kinologiji. Tako da mi po nekada baš smetaju neke stvari koje se rade kod nas. Medjutim šta da se radi ekonomija je to velika.

Ovo što ću napisati nije u uskoj veza sa cijenom štenaca setera, ali mislim da ne bi bilo na odmet da nam kolegica skywalker, a i kolega DANI75 napišu koliko iznosi porez na psa koji se plaća vani... (SAD, FRA)... Hvala!!! Npr. godišnji porez na psa u Austriji iznosi 80 €...

Inače, što se tiče cijene šteneta setera kod nas u HR one se kreću od 300 € (prosječni lovno-exterijerni) pa do 1000 € (kvalitetniji primjerci bilo exterijerni bilo lovni...)... ;)

Pozdrav!!!

HunterDon

Ovo što ću napisati nije u uskoj veza sa cijenom štenaca setera, ali mislim da ne bi bilo na odmet da nam kolegica skywalker, a i kolega DANI75 napišu koliko iznosi porez na psa koji se plaća vani... (SAD, FRA)... Hvala!!! Npr. godišnji porez na psa u Austriji iznosi 80 €...

Ja sam psa jednom uvozila na 3 meseca u Srbiju i dovodila psa sa sobom jednom do dva puta godisnje po mesec dana, tako da vam mogu reci oba slucaja koliko me je odprilike izaslo i procedura.

Kargo prevoz psa mislim da je tad imao 7 meseci kada je radnjen uvoz, znaci kargo prevoz me je kostao cini mi se oko 1100 dolara je bila karta za psa koji je prevzen kao kargo i naravno plus sva papirologija koja je morala da se izvadi a to varira od zemlje do zemlje preko kojih pas dolazi isto tako i u zavisnosti koji se avio prevoznik koristi, e sad sto se tice papirologije koja je morala biti izvadjena ovde cini mi se da nas je to izaslo odprilike 400 dolara za papirologiju koja je morala biti uradjena u usa, onda uvoz psa u srbiji je bio cini mi se oko 300 eura i ona papirologija plus koja mora da se obavi na novom beogradu kod opstine neka zgrada ti papiri su bili recimo oko 100 evra.

Kad pas putuje sa vama onda se placa manje karta jer ide vezano za kilazu psa i kerijera... a to svaka kompanija ima drugacije racunanje, ja licno iskljucivo letim lufthansom i cini mi se zadnji put kad sam dovodila odraslog psa da sam platila za njega u jednom pravcu 300-400 evra i nisam radila nikakav uvoz jer ako pas ostaje manje od mesec dana ne radi se u bilo kakva vrsta uvoza ili izvoza pri izlasku iz zemlje. Nadam se da sam relativno objasnila o cenama, ako imate bilo kakvo podpitanje vrlo rado cu odgovoriti. Dakle sustina je stene vas generalno ne kosta puno posto se svaki prevoz zivotinje bazira na velicini kerijera i tezine psa sa istim. Jos jedan dodatak ja sam za uvoz platila coveku da mi sve sve obavi dakle da ja ne moram ama bas nista da radim samo dam kes i pokupim psa na aerodromu (znaci sva papirologija sa carinom i veterinarima i sve ostalo sam platila da mi drugi zavrse da ja ne moram da se cimam) sto znaci verujem da je i jeftinije ako sami zelite da obavite 90% papirologije.

Pozdrav.

porez na psa u francuskoj ne postoji. Ali odgajivaci placaju porez od drugog legla u istoj godini. Da pojasnim malo,

Prvo prodato leglo u godini je za vlasnika a u slucaju da imate dva ili tri legla iste godine platicete porez na zaradu od prodaje stenaca za ostala legla.

A za transport pasa avio kompanijom je posebna prica. 2005. mi je otisao avion sa stvarima dok sam se raspravljao sa idiotima oko psa koga su trebali da ukrcaju. Sve stvari su otisle za Beograd dok smo mi i pas ostali u Parizu. O ceni transporta ne bih :evil: :evil:

Očekivao sam uopštene odgovore jer nije prvi put da se o ovome govori. U čemu je problem da svako napiše koliko je platio svoj primerak setera? Zar je sramota napisati 30 e ili 300 e ili bilo koliko? Ako budete iskreni na kraju ćete videti kolko su seteri u Srbiji danas podcenjeni.

Pozdrav svima! Stvarno interesantna tema. Ja mislim da je cena steneta veoma relativna stvar. To znaci, da ako kasnije stene ispuni vasa ocekivanja, nijedna cena nije visoka, i obratno. Ja sam svoje stene platio 350 eur.+ putne troskove Zasad pokazuje pozitivne rezultate sto se tice lova. Za eksterijer , ocenu ce dati sudije na izlozbi, a za utakmice morace da ga pogleda neko strucniji od mene. Odprilike to su moja iskustva. Pozdrav

pozdrav ekipa, kod nas su razne cijene štenaca od 100eur do 1000eur, ja uglavnom nebih dao više od 300-400eur za štene, baš neki dan je izašao jedan članak u našim novinama o trgovini štenaca koja se kupuju u srbiji po 20 eura a prodaju se kod nas po 600 eura trgovina rodovnika na izložbama po 15 eura, ja sam osobno za štence davao 300-400eura a najskuplji gotov pas kojeg sam platio je 750eura i mogu vam reči da nisam ni u jedno trenutku požalio za te novce, a kod štenaca sam rekao 100 puta nikad više ali opet kupujem , jer štene dok ne krene u lov košta te još najmanje 300eura i to izađe oko 600 eura a opet neznaš šta imaš, ovako pasa provaš i vidiš jeli je za tebe ili ne.

pozdrav ekipa, kod nas su razne cijene štenaca od 100eur do 1000eur, ja uglavnom nebih dao više od 300-400eur za štene, baš neki dan je izašao jedan članak u našim novinama o trgovini štenaca koja se kupuju u srbiji po 20 eura a prodaju se kod nas po 600 eura trgovina rodovnika na izložbama po 15 eura, ja sam osobno za štence davao 300-400eura a najskuplji gotov pas kojeg sam platio je 750eura i mogu vam reči da nisam ni u jedno trenutku požalio za te novce, a kod štenaca sam rekao 100 puta nikad više ali opet kupujem , jer štene dok ne krene u lov košta te još najmanje 300eura i to izađe oko 600 eura a opet neznaš šta imaš, ovako pasa provaš i vidiš jeli je za tebe ili ne.

Malo mi neverovatno da mozes da kupis stene za 20e a da ga prodas za 600.Vecu glupost nisam cuo ili su kod vas takve budale da i treba da se muzu ili su ovde kod nas jos vece budale kad tako kvalitetnu stenad koja u HR vrede po 600e daju za mizernu cenu od 20 eura.

Izvini ali ne ide mi jedno sa drugim nikako :shock:

prijateljica je iz ceske uzela gordonca od 2.5-3 meseca, i platila ga je 500e + troskovi puta. zaboravila sam ime uzgajivaca, ali u pitanju je uzgajivacnica lovackih pasa, a uzgajivac je lovac.

obzirom da je pas ljubimac, ne znaju se njegovi pravi lovni kvaliteti, ali po ponasanju se dosta razlikuje od drugih setera (iako nisu gordonci, jer je jedini ovde), koji su "izlozbeni" i relativno mirni. ovaj je lud ko struja, pretrcava brdo 3 puta u 5 minuta, ganja sve sto podseca na sitnu zivotinju... nije dlakav kao izlozbeni primerci gordonaca

prijateljica je iz ceske uzela gordonca od 2.5-3 meseca, i platila ga je 500e + troskovi puta. zaboravila sam ime uzgajivaca, ali u pitanju je uzgajivacnica lovackih pasa, a uzgajivac je lovac.

obzirom da je pas ljubimac, ne znaju se njegovi pravi lovni kvaliteti, ali po ponasanju se dosta razlikuje od drugih setera (iako nisu gordonci, jer je jedini ovde), koji su "izlozbeni" i relativno mirni. ovaj je lud ko struja, pretrcava brdo 3 puta u 5 minuta, ganja sve sto podseca na sitnu zivotinju... nije dlakav kao izlozbeni primerci gordonaca

jednom recju pravi pas :wink:

Mog setera sam dobio od sawe i nadam se da mi to neće izaći na nos. :)

To zavisi od tebe u kojoj ces se meri nervirati. Kada krene u polje dzigericu ce ti pojesti :lol:

Medjutim, zato si nabacio i poentera. Pocni da stedis za dobar teletakt sa dve ogrlice :mrgreen:

Malo mi neverovatno da mozes da kupis stene za 20e a da ga prodas za 600.Vecu glupost nisam cuo ili su kod vas takve budale da i treba da se muzu ili su ovde kod nas jos vece budale kad tako kvalitetnu stenad koja u HR vrede po 600e daju za mizernu cenu od 20 eura.

Izvini ali ne ide mi jedno sa drugim nikako :shock:

Glupost ili ne citira sam što je pisalo u NOVINAMA a sad jeli to istina ili nije nisam reka, a ljudi za lovu svašta rade pa i prodaju štenad za malu lovu a sad nije ni sva štenad kod vas toliko kvalitetna koliko ti misliš jer na štenetu ti nevidiš kakvo će bit( možda si ti vidovit pa vidiš)

ne idu ni meni zajedno kruške ni jabuke pa ljudi radu kolače od toga