Guest gama

Dalmatinski pas (FCI: 6.3-153)

Recommended Posts

Bojana sta mislis o tome da probas da vodis Djoleta(sjajno ime za dalmatu) na flexi povodcu.Ja sam pocela sa flexijem, a sada vec stene od 5 mjeseci ide bez povodca i ne udaljava se previse.Mislim da je flexi pogodan i za ucenje jer mozes da kontrolises psa kada se odalji od tebe (ti ga pozoves ako ne poslusa ti ga vratis nazad).Nzm,pokusaj meni se pokazao dobro.Najduzi flexi je od osam metara.Nravno kada se dobro savladaju komande onda ide malo pusten,malo na flexsiju ... i tako

p.s. stavi neku Djoletovu sliku da vidimo zviznu

@MISTERIJUM@

pokusavala sam da stavim sliku al nikako da potrefim ovaj format,stalno mi pise da mora biti drugih dimenzija...imamo slike na united dogs-u ne znam dal si isla tamo...a za flexi i to smo pokusavali ali uzalud...kad mu se nece,nema sile da me poslusa...jel tvoj dalmy agresivan prema muzijacima? :lol: :roll: :shock:

@MrvKA,hvala ti puno na komplimentima,vidim ti imas josrksirca,ja sam se dvoumila kad sam kupovala psa izmedju dalmija i jorka,jer mi je drugarica ponudila da sacekam da joj se osteni jorksirka pa da uzmem jedno njeno stene,medjutim ja se odlucila za dalmatinca,a zasto ne znam ni sama....sad cu morati iz sledeceg legla da uzmem i jorkija i oni su prelepi,da li ces ti mozda pariti tvoju Mrvku?....pa kad je bal nek je bal.... :D :lol:

Bojana-Bubi ne verujem da cu je vise pariti,jer je pre jedno 8 meseci imala okot iz kog je samo jedno stene przivelo,a i njun smo jedva spasili mukica se poradjala 24h,ali cu ti rado naci super stene jorkija.Inace ja stalno pratim ovaj forum o dalmatincima jer moj drug ima muzijaka i ja ih zaista obozavam,a tvoj Djole mi je jedan od najlepsih koje sam do sad videla.Veliki pozdrav za tebe i Djoleta!

MrvKA,zao nas je sto je Mrvica prosla kroz sve to,jer mogu samo da zamislim kako ste to podneli....kako je ona sad?kod kog veterinara je vodite,ako ste iz bga?ja imam jednog super koga mogu da vam preporucim stvarno je za pozlatiti...decko je genijalac i uopste nije u fazonu "opeljesicu vas i pri tom vam necu izleciti psa nego samo zaleciti da bi ste opet dosli kod mene" nego je stvarno divan...toliko smo se opekli sa veterinarima a i naslusali raznih prica o njima,da ovo vise nije normalno,i zato ti kazem,ako ti treba javi se dacu ti njegov br.......pozz :D 8) :lol: :shock: :P

Mnogo ti hvala na savetu,nadam se da nam veterinar nece biti potreban,bar ne u skorije vreme,u svakom slucaju kontaktiracu te da mi das broj,ni ja nisam imala bas neka lepa iskustva sa veterinarima.Da li veterinar dolazi kod tebe ili ti moras da ides kod njega?

To je jedna od retkih rasa koja može da se koristi i kao gonič i kao ptičar.

Iskreno,čuo sam za svega par primera lovaca koji ih koriste za te svrhe.

Sa dalmatincem drugujem drugi deo druge decenije te mogu reci da je to jedan od puno rasa svestrano neupotrebljivih :)

U sustini,svud je pomalo al nigde skroz .U ceskoj dalmatinci polazu i lovacke ispite .Sa uspehom.Al ,moje je licno misljenje da to nebi trebalo pripisivati rasnim karakteristikama,koliko cinjenici da medju svim psima ovog sveta pa i medju mesancima,ima pasa sa izrazenijim instiktima koje kada vlasnik prepozna,probudi i pravilno usmeri mogu da budu korisne i po psa i po vlasnika.Ono sto dalmatinca cini posebnim i pozeljnim je njegova vesela narav,njegov izgled i njegvoa privrzenost koja vrlo cesto predstavlja i problem jer su psi zavisni od osobe za koju se vezu ,tesko podnose njen isozstanak itd....

Ono sto ne ide u prilog ovoj rasi je pre svega konstantno opadanje dlake ,koja je kratka i tvrda i uvlaci se svuda poput "popinog praseta" ,a sa obzirom da je bela pretstavlja nerazdvojnu dekoraciju nasoj gardeorobi koja "sljasti"..

Bojana_bubi mnogo bi bilo ovako lijep i jos da slusa :wink:

slika0194.jpg

slika0201.jpg

slika0225.jpg

jao tacka mala,ma sa slika se vidi da je Djole dobrisa :)

Ono sto ne ide u prilog ovoj rasi je pre svega konstantno opadanje dlake ,koja je kratka i tvrda i uvlaci se svuda poput "popinog praseta" ,a sa obzirom da je bela pretstavlja nerazdvojnu dekoraciju nasoj gardeorobi koja "sljasti"..

:lol: :lol: ja sam nasla resenje :!: maknete tepihe,kupite "rainbow",kupite masinu za susenje vesa i ona izvuce sve dlake(jeste da mi je trebalo 4 godine da to prokljuvim ali dobro...) iiii bice manje dlaka :D

ma sto bi rekao moj prijatelj:" kuca bez dlaka nije dom" :lol:

MISTERIJUM,hvala ti na lepim recima,i upravu si,ne moze i jare i pare....i lep i dobar....bar ne kod mene....bas sam pricala sa mamom mojom o tome kako nas nijedan pas ne slusa,ona ima zlatnog retrivera,ja djoleta a ranije smo imali isto dalmatinca koji je kratko ziveo 6 godina zbog krpeljske groznice,i zakljucili smo da nas psi uopste ne slusaju...ja sam djoleta i kaznjavala i sve i na lep i na ruzan nacin probala da vaspitam,ali ne ide,on je totalno svoj i TACKA,tu nema leka!ja sam ga izabrala,i sad jbg...sta cu...a jel nece susilica riknuti zbog tolike kolicine dlaka koje sakupi?meni usisivac je vec na izdisaju,a kupljen je u oktobru 2008? :shock: 8) :cry:

Meraklija,ne menjam kese,samoje praznim i operem u masini....ja sam novopecena domacica,ali eto to je cena za samostalnost i zivot u troje,decko ja i pas... :D :lol: :!: ma kupicu onaj usisivac bez kese sa onom kanticom sto samo ispraznis i to ti je sva mudrost,to ima moja komsinica sto ima dalmatinku,i pokazalo joj se kao idealno resenje.... :shock: 8) :P

Da,dok sam Dalmatinke čuvao u kući,ako ne usisavam dva dana,tepih pobeli...

Za kućne aparate i kućne poslove ne brini,će naučiš u hodu. :wink:

Gde si kupila svog Đoleta,hoćeš da ga vodiš na izložbe?

Necu moci Djoleta da vodim na izlozbe,jer nema papire,kupila sam ga od nekih ljudi u Beskoj,Indjija...i mislim da bi on tamo bio kao u igraonicu kad odvedes decu razuzdan i nemoguc...sad sam pocela da radim i on je non stop u kazni,jer mi je pojeo novu haljinu,novo cebe tek kupljeno,napolju bezi i ne osvrce se a to mu je revolt jer vise ne provodim ceo dan sa njim i sad ide 2 puta dnevno napolje umesto tri jer bez obzira na posao zbog te tri duge setnje non stop sam bila bolesna (bar dva puta mesecno) od septembra nisam sastavila mesec dana sve zajedno da sam zdrava osim sad ovo malo u januaru...i ne planiram da ga vracam na tri setnje do leta a mozda ni tad,jer on svaki put kad izadje je minimum minimuma pola sata....a kad je sneg hoce i do dva sata da je napolju...pa se ja posle pitam sto sam bila na infuziji u decembru...jadan moj imunitet.... :shock: 8) :cry: